نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: بیکاری شدید و هدر دادن وقت

4022
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44257
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Post بیکاری شدید و هدر دادن وقت

سلام
    من اکثر اوقاتم بیکارم دانشجو هستم ولی واقعا دیگه اعصابم نمیکشه درس بخونم
    همش تو خونه راه میرم یا تو اینترنت میگردم همش عصبیم و ناراحت دوستی ندارم باهاش برم بیرون بگردم
    مدام تو خونه هستم و بعضی وقتا میرم بیرون اخر شبا و قدم میزنم و دانشجوی شهر دیگه بودم و به خاطر رفت و
    امد ها نمیتونستم کارای مورد علاقم و لازم رو بکنم مثل ورزش خسته شدم از این وضع همش فکر میکنم عمرم داره
    میره و کاری نمیکنم حتی وقت گرفتن گواهینامه نشد این روزا هم کلاس ها مجازیه و تکلیف مشخص نیست خیلی دوست داشتم مثل بقیه
    با دوستام میرفتم بیرون و خوش میگذروندیم اما نشد پدر و مادرمم هم بهم پول نمیدن مگر خودشون فکر کنند لازمه و از اینکه بهشون بفهمونم
    لازم دارم خسته شدم و اعتماد به نفس هم تو این مدت خیلی اومده پایین از بس تو جمع نرفتم نمیدونم چیکار کنم چطور جوونیمو نجات بدم هرچند
    خیلی ناامید شدم مرسی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : بیکاری شدید و هدر دادن وقت

سلام به شما آقا احسان
    قابل درک هست که ماندن در خانه و پاسخ ندادن به علایق می تواند برای شما با فشارهای روحی بیشتری همراه شود اما دقت کنید که شما می توانید با داشتن برنامه برای زندگی روزانه خودتان در این مسیر شرایط بهتری را ایجاد کنید به عنوان مثال باشگاه را به تایم عصر و شب اختصاص بدهید و سعی کنید تا پایان تابستان ثبت نام کنید و بعد در زمان تحصیل در دانشگاه از امکانات آن شهر استفاده کنید .
    در این مسیر بهتر است در کنار احترامی که برای پدر و مادرتان قائل هستید نیازهای خود را بیان کنید تا آنها نیز در کسب آگاهی از احساسات و نیازهای شما و اینکه هزینه را جهت چه کاری می خواهید در این مسیر باهم تصمیم گیری کنید .
    شما می توانید به عنوان یک جوان در کنار ادامه تحصیل از یک کار نیمه وقت نیز برخودار باشید اگر شرایط خانوادگی و اقتصادی شرایط مناسبی برای دادن هزینه به شما نمی باشد .
    دقت کنید که هرچقد شما بیشتر خودتان و علایقتان را بشناسید و در احترام با خودتان برخورد کنید می توانید اعتماد دیگران را نیز بیشتر بدست بیاورید .

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    به نظرم باید رفت مکان ها و جمع های مختلف تا با آشنا شدن با بقیه، دوستی ها شکل بگیره.
    الان دیگه مثل سابق نیست. خیلیا تنهان و دوس دارن کسی و داشته باشن که باهاش وقت بگذرونن.
    در مورد بیکاری هم بهترین ایده به نظرم اینه که بری دنبال یه کاری که درآمد داشته باشی. اینجوری هم کم کم مستقل میشی و کاری یاد میگیری.

5. 2 کاربران زیر از arameshh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 70 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساس ناراحتی و نارضایتی شما از شرایطی که اکنون دارید کاملا قابل درک است.
    مسلما بخشی از شرایط موجود را باید به عنوان واقعیتی که ما نقشی در تعیین آنها نداشته و نداریم باید بپذیریم.
    مواردی مانند مجازی شدن کلاس های درس و با به قول شما بلاتکلیفی موجود و بسته شدن باشگاه های ورزشی به دلیل خطرات ناشی از ویروس جدید و یا رفتارهای والدینتان و اولویت دادن آنها به برخی موضوعات همگی جزو مواردی هستند که خارج از دایره کنترل و اختیارات شما هستند و برای تغییر دادن آنها نمی توانید کاری انجام دهید چون اصلا دست شما نیست.
    اما دریافت گواهینامه رانندگی، داشتن و ساختن رابطه های خوب و سالم و با کیفیت با دوستان و انجام برخی کارهای مورد علاقه همگی جزو مواردی هستند که شما می توانید برای آنها کاری انجام دهید و باید فعالانه بکوشید تا در این مسیر اقدامات موثر لازم را انجام دهید و همگی به خودتان و رفتارهای انتخابیتان مربوط است و بنابراین تحت اراده و اختیار مستقیم خودتان قرار دارد.
    درباره والدین هم باید گفت معمولا ما تنها مسیری که برای حل اختلافات بین فردی مان و تعارضات و مشکلات موجود با اطرافیانمان داریم، فقط گفتگو و مذاکره است.
    بنابراین اگر می خواهید به عنوان مثال پول توجیبی برای کاری دریافت کنید بهتر است از طریق گفتگوی موثر برای رسیدن به این خواسته خودتان با آنها مذاکره کنید و به نتیجه و توافق دو سویه ای برسید.
    البته که آنها هم حتما مانند شما در نهایت طبق اصول و افکار و خواسته های خودشان رفتار خواهند کرد همانطور که شما هم همینطور هستید.
    اما می توانید از مهارت و هنر مذاکره خودتان در مسیر جلب توافق آنها استفاده کنید و حداقل نیمی از ماجرا به خودتان و چگونگی رفتارتان در این زمینه برمی گردد.
    پس گفتگو هم یک مهارت است که با بحث و جدل و مشاجره متفاوت است.
    رفتارهایی مانند سرزنش و قضاوت و غر زدن و قهر کردن و پرخاشگری همگی جزو رفتارهای ناموثر هستند که ما آنها را از روی ناچاری و با نیت کنترل شرایط و یا رفتار دیگران انجام می دهیم و جز به هم خوردن رابطه ها در نهایت حاصلی ندارد.
    پس بهتر است در ارتباط با والدینتان هم سهم و نقش خودتان را پیدا کنید و بر همان تمرکز کنید.
    درباره اعتماد به نفستان هم بهتر است در ابتدا ببینید آنچه واقعا می خواهید باشید با آنچه اکنون هستید چه تفاوتهایی دارد و بعد ببینید چگونه می توانید در مسیر رسیدن به آنچه دلخواهتان است و تصویر ایده آلتان از خودتان، اقدامات موثرتری انجام دهید.
    بعد با تعیین خواسته های شخصی و واقع بینانه و دست یافتنی، هدف گذاری های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت انجام دهید تا بتوانید با انجام برنامه ریزی مناسب در مسیر رسیدن به خواسته ها و تحقق یافتن اهدافتان گام های موثری بردارید.
    در این زمینه یک مشاور یا روانشناس می تواند به شما کمک کند تا مسیر مناسب خودتان را بیابید و با شناسایی موانع موجود بر سر راهتان که ممکن است درونی و یا بیرونی باشند و بعد چگونگی برطرف کردن یا مدیریت درست آنها، بتوانید فعالانه به سمت آنچه دلخواهتان است حرکت کنید و به این ترتیب با افزایش احساس خودکارآمدی، عزت نفس بیشتری را تجربه کنید.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44257
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام تشکر بابت پاسخ خوبتان
    نمیدونم شاید اگر چند سال پیش این مشکلات رو داشتم به مراتب راحت تر بود حل کردنشون
    اما با گذر زمان و فشار اوردن نیاز هایی که به درستی پاسخ داده نشده اند مثل قبل حس می کنم
    نمیشه پاسخگو بود بهشون و برفرض میگم چند سال پیش که به مراتب اوضاع روحیم بهتر بود می توانستم
    این مشکلات رو سریع تر حل کنم توی این چند سال تحت تاثیر استرس های فراوان افسردگی و تنهایی و غربت و...
    اینکه برای درس و بقیه کار های عقب افتادم حس میکنم زمان ندارم و به فکر زود تر انجام دادنشون هستم و تمرکزی بر خود کار ندارم
    و ... مرسی

8. کاربران زیر از ehsanm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد