نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: خواب بچه

1786
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44509
    تشکـر
    1
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

Question خواب بچه

سلام.پسرم ۲۳ماهشه خوابشو جدا کردم ولی تو یک اتاق فعلا،،سه چهارروزی ک خوابشو ازخودم جدا کردم شب تند تند بیدار میشه و درست نمی خوابه..آیاطبیعیه؟؟تا کی طول میکشه تا خوابش درست میشه؟واقعا خیلی اذیتم،،ب نظرشماکاردرستی کردم ک خوابشو ازخودم جدا کردم؟؟😔آخه تندتند ک بیدارمیشه اصرارمیکنه کنارش بخوابم چندسری مقاومت کردم و بالاسرش نشسته بودم وبالالایی خوابوندمش امادیشب بعدچندباربیدارشدن دیگ نخوابید تاوقتی ک کنارش دراز کشیدم تاخوابش برد،،،ازطرفی همش روشکمش می خوابه هرباردرستش می کنم بی فایده اس وباز همون طور می خوابه...ممنون میشم اگ راهنمایی کنید🙏

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : خواب بچه

سلام به شما دوست عزیز
    نگرانی شما برای کودکتان قابل درک می باشد اما دقت کنید که کودکان نیاز است که از زمانی به بعد به سمت استقلال بروند و شما و او بتوانید جدا از هم بخوابید ، انتخاب کنید ، تصمیم گیری کنید و... هرچند که کنار هم قرار دارید و در صورت نیاز به او کمک می کنید .
    زمان دقیقی برای جدایی اتاق کودک وجود ندارد اما دقت کنید که از همان زمان تولد بهتر است برای سلامتی خود کودک ، کودک در تختی کنار تخت پدر و مادر باشد حتی اگر نمیخواهید در اتاق جدا او را بخوابانید چون در سنین پایین احتمالات خطر برای کودکی که بدون محافظ در کنار والدین می خوابد وجود دارد اما به صورت کلی بهترین زمان جدا کردن اتاق خواب کودک را بین، ۱۲ تا ۱۸ ماهگی می دانند زیرا در این سنین کودک، هنوز به والدين وابسته نشده و مهمتر اینکه، ترس از تاريکی برايش مفهومی ندارد.
    بعضی دیگر پیشنهاد می دهند که کودک تا دو سالگی در اتاق پدر و مادر و در تختی جداگانه خوابانده شود هیچ ایرادی ندارد و حتی می گویند برای کودکانی که مادر شاغل دارند این مساله می تواند تا سه سالگی ادامه داشته باشد اما دقت کنید که هرچقد این فرایند طولانی تر باشد هم بر استقلال خود کودک تاثیر می گذارد و هم به دلیل وابستگی و ترس از دست دادن برای کودک این فرایند سخت تر می شود .
    چنانچه نصف شب بکودکتان بیدار شد . به کنار شما آمد دوباره او را به اتاق خواب خودش برده و کنار تخت و یا در تخت و یا رختخواب کناری خودتان قرار بدهید و کنار او بنشینید بیان کنید که دوستش دارید برای او لالایی بخوانید تا او به آرامش برسد و بعد از خوابیدن او به رختخواب برگردید ، در این مسیر نیاز است که شما صبور باشید چون بسته به شخصیت کودک ف میازن وابستگی و... زمان های متفاوتی برای پذیرش وجود دارد .
    دقت کنید که کودک نیاز دارد متوجه شود که جز رابطه شما و او شما روابط دیگری نیز با خانواده و با همسرتان نیز دارید و او به سنی رسیده است که بتواند به دنبال استقلال بیشتر برود .
    در مسیر جدایی مادر از لحاظ روحی باید آماده باشد. اولین چیزی که برای جدا کردن اتاق کودک نیاز است، همراهی والدین بخصوص مادر است. آرامش داشتن مادر در این زمینه بدون شک به حل هرچه سریعتر این مشکل کمک خواهد کرد چون گاهی وابستگی ای خود مادر شرایط را سخت تر می کند.
    * شرایط روحی کودک خود را در نظر بگیرید. جدا کردن اتاق خواب برای کودکانی که دچار اضطراب جدایی شدید می باشند بهتر است تحت نظات یک مشاور صورت گیرد و کودک بخاطر این مساله تحت فشار قرار نگیرد. برخی والدین تصور می کنند اضطراب جدایی با جدا کردن اتاق خواب کودک ممکن است بهبود یابد درصورتیکه در بیشتر موارد اینکار باعث تشدید اضطراب جدایی در کودکان میگردد و اضطراب جدایی نیاز به درمان دارد .
    * در خواباندن کودکان به هیچ وجه مو یا دست خود را در اختیار کودک نگذارید و اجازه دهید راه اینکه خودشان به خواب فرو روند را بیاموزند و بهتر است مثلا یک هدیه یک عروسک و یا شال خود را در اختیار او قرار بدهید تا او با هدیه ای از سمت شما به خواب برود .
    *در مورد بیدار شدن مکرر نیز دقت کنید که این اتفاق بعد از جدا کردن کودکتان رخ داده است و یا اینکه قبل از جدایی جای او نیز وجود داشته است این موضوع اهمیت دارد اگر کودک شما بیش از اندازه در خواب بیدار می شود این موضوع دیگری می باشد که نیاز به بررسی دقیق تر دارد .

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44509
    تشکـر
    1
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

تشکرازلطفتون...خوب من حالا چیکارکنم و چ جوری متوجه بشم ک دلیل تندتند بیدارشدن این بچه چی هس وچ دلیلی می تونه داشته باشه؟...وقتی هم بیدارمیشه باباش بره سمتش اصلا باباشو نمی خوادو فقط من بایدبیام کنارش تاآروم بگیره

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44509
    تشکـر
    1
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

میشه ج بدین

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Ftm_zhr نمایش پست ها
    تشکرازلطفتون...خوب من حالا چیکارکنم و چ جوری متوجه بشم ک دلیل تندتند بیدارشدن این بچه چی هس وچ دلیلی می تونه داشته باشه؟...وقتی هم بیدارمیشه باباش بره سمتش اصلا باباشو نمی خوادو فقط من بایدبیام کنارش تاآروم بگیره

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    ترس کودک شما به خاطر ترس از تاریکی و تنهایی هستش و باتوجه به اینکه توی تاپیک قبل گفته بودین پدرش مرتب سر کارهستند و به خاطر اینکه توی شهر غریب هستید بیشترین زمان رو توی خونه با شما به سر میبره بنابراین کودک شما بیشترین وابستگی رو به شما داره و با وجود پدرش به آرامش نمیرسه و میخواد شما برین کنارش

من به شما پیشنهاد میدم فعلا از جدا کردن کودک صرف عقیده کنید و سعی کنید تو یک اتاق اما جدا از هم بخوابین
    ابتدا چون سعی کردین بچه رو حدا کنید بچه ترسیده پس یکی دوشب مثل روال قبل درکنارش بخوابین تا وقتی که مطمئن شد قرار نیست دوباره جداش کنید درگام بعد دریک اتاق اما با فاصله بخوابین

برای اینکه بتونید اتاق کودک رو جدا کنید ابتدا باید آرامش رو براش به وجود بیارین و سعی کنید میزان وابستگی منفی کودک رو که باعث میشه استقلال نداشته باشه رو از بین ببرین به این منظور باید درطول روز با افراد بیشتری تعامل داشته باشه پس اگر شرایطش رو دارین به یک مهد ببرین کودک رو که ایزوله و تمیز باشه ( به خاطر کرونا ) چون این کار هم باعث میشه حرف زدنش تقویت بشه ( درتاپیک قبل گفتین احساس کردین مشکل بیان داره ) و هم وابستگی به شما درش کاهش پیدا کنه .
    اما در صورتی که شرایط بردن به مهد رو ندارین باید خودتون خیلی صبور باشین و با متانت سعی کنید بچه رو یواش یواش دور کنید نه یه دفعه

6. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

ببین عزیزم توضیح دادم که روند جدا سازی باید چطوری باشه اما برای اینکه مداوم بیدار شدنش را بررسی کنیم نیاز هست که به صورت حضوری برای بررسی دوران رشدی کودکتان به روانشناس مراجعه کنید تا دقیقا این موراد و دلایل کناره گیری از همسرتان را بررسی کنیم و با هر سه نفر شما صحبت کنیم تا بتوانیم در این مسیر به شما کمک کنیم.
    همانطور که بیان کردم عوامل زیادی می تواند در این مسیر نقش داشته باشد و برای همه نمی توان یک نظر کلی را بیان کرد.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22247100

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44509
    تشکـر
    1
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون ..اما من تواتاق دیگ ایی نمی خوابونمش .فعلادریک اتاق اما جدا ازم می خوابونمش.واسه همینه نمی دونم چراتندتندشبابیدارمیشه.نمی دونم بخاطراینک ازخودم وفت خواب جداش کردم یا ن دلیلی دیگ ایی داره....استرس مهدکودک هارو دادم بخاطر وضعیت کرونا..وگرنه ازخدام بود بچه امو ببرم اونجالااقل چندساعتی پیش بچه ها باشه اما چه حیف ک می ترسم ببرم...... شما چ کارتون هایی پیشنهاد می کنید براش بذارم ک حرف زدنش تقویت کنه و هم آموزشی باشه وازهمه مهم تر نکات منفی نداشته باشه؟؟

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Ftm_zhr نمایش پست ها
    ممنون ..اما من تواتاق دیگ ایی نمی خوابونمش .فعلادریک اتاق اما جدا ازم می خوابونمش.واسه همینه نمی دونم چراتندتندشبابیدارمیشه.نمی دونم بخاطراینک ازخودم وفت خواب جداش کردم یا ن دلیلی دیگ ایی داره....استرس مهدکودک هارو دادم بخاطر وضعیت کرونا..وگرنه ازخدام بود بچه امو ببرم اونجالااقل چندساعتی پیش بچه ها باشه اما چه حیف ک می ترسم ببرم������...... شما چ کارتون هایی پیشنهاد می کنید براش بذارم ک حرف زدنش تقویت کنه و هم آموزشی باشه وازهمه مهم تر نکات منفی نداشته باشه؟؟

ببین دوست عزیز پسر شما الان توسنی هست که تنهایی و تاریکی براش مفهوم داره و ازش میترسه پس اگر دراتاق جدا باشه از این دوعامل میترسه اما باتوجه به اینکه حتی دریک اتاق هم میترسه و بهانه میگیره بنابراین علت این حالت رو باید توسط روانشناس کودک به صورت حضوری پیگیری کنید ممکنه بچه شما شخصیت وابسته داشته باشن که البته با توجه به اینکه باهیچ کسی رابطه ندارین و پدرش هم زمان زیادی منزل نیست بنابراین این حالت کاملا پیش بینی شدس و مشخصه که اتفاق میوفته
    باید دقت کنید که درحال حاضر به روانشناس کودک ببریدش و موضوع رو توضیح بدین تا مداخلات لازم انجام بشه
    اما فعلا تازمانی که به روانشناس نرفتین از دور خوابوندن بچه از خودتون خود داری کنید چون ظاهرا ترس و اضطرابش ریشه روانی داره که اگر این کارو تکرار کنید باعث ترس بیحد و ناراحتی های بعدی در کودک میشه
    ویرایش توسط Saltanat : 07-04-2020 در ساعت 09:33 PM

10. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد