نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: اخلاق بد خانمم با من و خانواده ام

1833
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44886
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اخلاق بد خانمم با من و خانواده ام

با سلام به همه عزیزان
    مشکلی که من دارم اینه که همسرم اندکی تند مزاج هستن و سریع جوش میارن ب طوری که دیگه مدتیه که باهاش نمیتونم صحبت کنم و خیلی از چیزارو بهش نمیگم.
    ما تقریبا 8 ماهه که با هم ازدواج کردیم و من ب شدت روی احترام ب بزرگتر ها و نحوه صحبت و ادب در مقابلشون حساسم در صورتی که خانمم این موضوع رو طور دیگه ای برای خودش داره و بعضی از جملات و حرف هارو بی احترامی یا بی ادبی نمی دونه و خودش رو میخواد هم سطح و هم سن یا مادر من قرار بده و بگه هر طور مادرت رفتار کنه من بدترش رو رفتار میکنم.
    تقریبا ماه 5 ازدواجمون بود که اولین بار در مورد خانوادم با لحن بد و تیکه صحبت کرد ک من ب شدت ناراحت شدم و خیلی باهاش بحث کردم که این رفتارت درست نیست وباید اصلاحش کنی و ... .
    ولی اصلاح نشد و باز دفه بعد تیکه بیشتر انداخت.
    و اخرین بار که تو خونمون بود چون کاری نمیکرد و مثلا اگر تو ظرفی غذا میخورد اون ظرف رو نمیشست تا مادرم بشوره، مادرم فقط بهش گفت که تو مثل دخترمی و اینطور نباش ک ظرفاتو من بشورم و ... که یهو جوش کرد و ب مادرم گفت من دختر شما نیستم خانم ، صداتو بیار پایین و ...
    خلاصه کلی ناراحت شدم و الان چند روزیه که سر این موضوع دیگ باهاش صحبت نمیکنم چون ب شدت ناراحتم کرده و حتی بعضی وقتا ب تموم کردن این زندگی فکر میکنم چون با خودم میگم امکان داره دو روز دیگه تو رو خانوادم بهشون فحشم بده و ... . ( ناگفته نماند که ب خودم پرخاشگری زیاد کرده و فحشم داده )
    برای همین نمیدونم چ کنم و واقعا ذهنم درگیره
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    با سپاس

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : اخلاق بد خانمم با من و خانواده ام

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک هست که این سبک رفتاری همسرتان برای شما با ناراحتی و فشار روحی زیادی همراه می باشد و شما می خواهید که خانوادیتان از سمت همسرتان مورد تایید و در احترام با تمام اختلاف ها واقع شوند اما در این مسیر بهتر است در همین زمان در کنار احترامی که برای خانواده و همسرتان قائل هستید سعی کنید که این مشکلات را بدون دخالت خانواده ها با حضور خودتان و همسرتان با کمک زوج درمانگر مورد بررسی قرار بدهید تا بتوانیم در این زمینه با بررسی سبک رفتاری هردوی شما ، توقعاتی که از یکدیگر دارید و در کنار اینکه هریک از شما معناهایی به رفتارهای یکدیگر می دهید و درگیری های فکری دارید که باعث می شود این هیجانات را نشان بدهید . همه این موراد نیاز به بررسی دقیق دارد تا بتوانیم به شما و همسرتان کمک کنیم تا شرایط بهتری را تجربه کنید .
    به نظر می رسد که همسرتان رفتارهای شما را به گونه ای دیگر معنا می کنند که این افکار احساسات ناخوشایندی را برایشان به دنبال دارد که نمی توانند به درستی آن را بیان کنند و این مضووع باعث دلخوری و بحث های بیشتر می شود.
    بهتر است بدون اوردن نامی از خانوادیتان و در احترام و بدون توهین و یا به دنبال مقصر بودن به همسرتان بیان کنید که بهتر است به صورت حضوری هردویتان به زوج درمانگر مراجعه کنید و از یک متخصص در این زمینه کمک بخواهید نحوه بیان شما تاثیر زیادی بر تصمیم و همراهی همسرتان دارد پس بهتر است به نکات بالا توجه کنید.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46673
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

ذاتا انسان عاری از هر گونه پلیدی ها و بدی هاست مگر به اجبار یا حضور در شرایط خاص روحی و روانی

به مشکل ک بد دهنی و بد رفتاری نباید فکر کرد
    در پی راه باشید
    اول آموزش دهید بعد امتحان بگیرید
    رفتار های نامبرده ناشی از برخی حقارت ها در دوران کودکی و جو خانوادگی که همسرتان در ان رشد کرده است
    برادر من بعد از ازدواج خانواده فقط ۱۵٪ در زندگی مشترک سهم داره
    اولین ایراد شما ک باید سریعا رفع بشه این است که اولویت ها و ترجیحات مهم شخصی تان را از خانواده تان به سمت همسرتان سوق دهید .
    کسی که داد میزنه بدان چندین بار آرام گفته نشنیدی اما کسی ک فحش میده در جریان باش با فریاد هم شما نشنیدی
    چون بد دهنی و بد رفتاری وی نیز
    هم حس شنوایی تورو فعال میکنه
    هم حس بینایی تورو فعال میکنه چشمات باز تر میشه
    هم چشایی تورو فعال میکنه در واقع زندگی زو ب کامت تلخ میکنه
    در نهایت چون ب تو نمیتونه غالب بشه سعی میکنه عاملین مزاحمت ک خانوادت باشند رو مغلوب کنه

خوب گوشاتو واکن
    خوشحال باش همچین زنی داری
    رفتارش که برای تو بی احترامی محسوب میشه در واقع نوعی از رفتار های دفاعی محسوب میشه
    یعنی زنت به قدری دوستت داره که تمام حواس پنجگانه تورو میخاد برای خودش این خصلت زن هاست.

راه حل پیشنهادی
    برادر گل من از نادانی و نافهمی در بیا
    اگر خانواده و بزرگترت برات مهم هستند فقط دو راه داری اونم اینکه برای حفظ زندگیت یا باید ارتباط تو و خونوادت کلا تا ابد قطع بشه یا اینکه برای آرامش اعصاب خودت خانمتو بگذارید وسط خودت و خانوادت و اگر خواستی ارتباطی برقرار کنی با خونوادت از خانمت کمک بگیر.
    از خانمت مثل یک باجه تلفن استفاده کن و از طریق همسرت شماره خونوادت رو بگیر و حرف بزن
    در جریان باش که خانم شما در حال حاضر دقیقا مثل تلفنی ک خش خش میکنه عصبیت میکنه و بجای رفع خش خش میخوای تلفن رو بکنی بندازی دور

زنت دوست داره و با این رفتاراش داره میگه تو منحصر به منی

دانشتو ببر بالا و از نادانی در بیا و بفهم که زن و شوهر هستند که برای هم می مانند
    خوشحال باش ‌که زنت با مادرت و خونوادت رابطه خوبی ندارند
    والله بالله تالله قسم
    اینا (زنت با مادرت و خونوادت)اگر با هم خوب بشن چنان قبری برای خودتو و اموالتو و ابرو حیثیتت بکنن که روزی صدبار آرزوی مرگ کنی

در ایران از هر ۱۰ زوج، ۲.۵ زوج توانایی همصحبتی را باهم دارند که ۱.۵ درصد آنها توانایی حل مسائل را ندارند

برس به زندگیت و آگاه باش
    تمام دنیا برای زن هستش و در دنیا مرد نسبت به یک چیز ادعا دارد آن هم حق طلاق است
    بریدن یک زندگی مشترک همانند ریدن ب اصل و نسب و انتخاب و احترام و جهان بینی خودت
    انگیزه تمام کردن زندگیتو کل بنداز دور

به زن و زندگیت برس و یادت باشه جز جز دنیا و مخلوقات موجود در انرا از کانال همسرت باید ببینی ولا غیر

ایام به کام

4. کاربران زیر از A&E بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45881
    تشکـر
    16
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

افسار زن همیشه باید دست مرد باشه وگرنه زندگی بهم میریزه
    دو تا داد بزن یه چیزی خورد کن بفهمه رئیس کیه مردی تو آخه خجالت بکش

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    تشکر شده 139 بار در 101 پست
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط rezateh2 نمایش پست ها
    افسار زن همیشه باید دست مرد باشه وگرنه زندگی بهم میریزه
    دو تا داد بزن یه چیزی خورد کن بفهمه رئیس کیه مردی تو آخه خجالت بکش
    سلام. دوست عزیز افسار برای حیوانات است گس در حرف زدن و انتخاب واژه دقت کنید. همون زن که میگید مادر شما هم جزوش هست و شما را به دنیا آورده. تمام مردها مادران به دنیا میارن پس دقت کنید و فکر شده حرف بزنید

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42552
    تشکـر
    2,650
    تشکر شده 118 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    5

نمیدونم مشاوران سایت چه فازی دارن تاپیک قدیمی بالا میارن
    خب از شوخی بگذریم
    واقعا چی باید گفت ! برادر من کمی جدی تر باشید
    نمیگم کتک کاری کنی یا فریاد بزنی یا اینطور رفتارها رو داشته باشی
    خیر
    جدیت یعنی بتونی قبح مسائل رو حفظ کنی
    نمیدونم سبک رفتاری تون از اول چطور بوده یا خانواده شما هم چه انتظارهایی از همسر شما دارند
    اما مدیریت این خُرده بحران ها با شماست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

من، که، با، رو،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد