نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: عدم تفاهم و مشکلات

8314
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45176
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم تفاهم و مشکلات

باسلام. من خانمی هستم ۳۵ ساله. ۱۰ سال از زندگی مشترکمون میگذره و یه پسر ۹ ساله داریم. از کارهای اول زندگی تفاهم نداشتیم ولی من بارداری ناخواسته داشتم دیگه نتونستم جدا بشم. الان ۱۰ سال از زندگی مشترکمون میگذره بازم همون مشکلات همون دعواها همون کارها .از اول نمیزاشت رفت آمد کنم الآنم نمی‌زارم از اول با خانوادم سرجنگ بود الان بدتر شده با خانواده من قطع رابطه کرده ولی منو به زور می‌بره طرف خودش. هر ماه ۱۰ روز دعوا و قهر داریم نه حرفی می‌زنیم نه باهم غذا میخوریم .اصلا من در جریان کارهاش نیستم نمی‌دونم کجا می‌ره وقتی میپرسم کجایی داد میزنم حرفدو بگو کار دارم. یا تلفنو جواب میده داد میزنم سرم که چرا زنگ زدی دست بردار. در صورتیکه من زیاد بهش زنگ نمی‌زنم . الان نمی‌دونم چیکار کنم باهاش همش قهر همش دعوا .روی پسرمونم اثر می‌ذاره بچه التماس می‌کنه تو به حرفهای بابا جواب نده اصلا نشنیده بگیر. با اینکه یه خانم تحصیل کرده هستم و از هر لحاظ هیچ کمبودی ندارم ولی منو تحقیر می‌کنه و همش ازم ایراد میگیره وقتی میگم باشه به خودم برسم پول بده دعوا راه میندازه که من پول ندارم هیچی نهر لازم نکرده همینجوری خوبی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : عدم تفاهم و مشکلات

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

موضوع اختلاف شما چیه ؟ فقط برای رفت و آمد نکردن با خانواده شما این رفتارهارو داره ؟
    واکنش شما به رفتار تند ایشون چطور هست ؟
    از مدت ده روز که درماه باهم قهرهستین سایر روزهای ماه چطور هست روابط شما ؟
    دوست عزیز باتوجه به مدت ده سال که این مشکلات رو تجربه میکنید و اونقدر در زندگیتون اثر گزار بوده که فرزند شما هم تحت تاثیر قرار گرفته به نظر میرسه مشکلاتی دربین هست که باید از جهات مختلف مورد بررسی تخصصی قرار بگیره درمسیر باید برای کمک به مشکلتون به زوج درمانگر مراجعه حضوری کنید و جلسات زوج درمانی رو طی کنید . علاوه براین با همسرتون بدون بی احترامی و دعوا صحبت کنین و نظرشو نسبت به زندگی و ادامه این زندگی و همچنین اهدافش برای این زندگی رو بپرسید
    تا بتونید تصمیم گیری درست تر داشته باشین
    دقت کنین که بارداری و بچه دارشدن شما اشتباه بوده و ادامه به این زندگی مبتنی بر دلسوزی و یا به خاطر فرزند اشتباه بزرگ تری هست
    بنابراین برای چاره یابی هرچه زود تر مراجعه به زوج درمانگر کنید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45176
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

موضوع اختلاف شما چیه ؟ فقط برای رفت و آمد نکردن با خانواده شما این رفتارهارو داره ؟
    واکنش شما به رفتار تند ایشون چطور هست ؟
    از مدت ده روز که درماه باهم قهرهستین سایر روزهای ماه چطور هست روابط شما ؟
    دوست عزیز باتوجه به مدت ده سال که این مشکلات رو تجربه میکنید و اونقدر در زندگیتون اثر گزار بوده که فرزند شما هم تحت تاثیر قرار گرفته به نظر میرسه مشکلاتی دربین هست که باید از جهات مختلف مورد بررسی تخصصی قرار بگیره درمسیر باید برای کمک به مشکلتون به زوج درمانگر مراجعه حضوری کنید و جلسات زوج درمانی رو طی کنید . علاوه براین با همسرتون بدون بی احترامی و دعوا صحبت کنین و نظرشو نسبت به زندگی و ادامه این زندگی و همچنین اهدافش برای این زندگی رو بپرسید
    تا بتونید تصمیم گیری درست تر داشته باشین
    دقت کنین که بارداری و بچه دارشدن شما اشتباه بوده و ادامه به این زندگی مبتنی بر دلسوزی و یا به خاطر فرزند اشتباه بزرگ تری هست
    بنابراین برای چاره یابی هرچه زود تر مراجعه به زوج درمانگر کنید
    ممنون از پاسخ دهی
    ایشون با خواهر بنده بیشتر سر لج هستن و به خواهرم حسودی می‌کنه که چرا فلان جا خونه داره فلان ماشین سوار میشه اصلا چشم دیدن خواهرمو ندارم و اینجور فکر می‌کنه که خواهر من روی من اثر منفی می‌گذارد و منو نسبت به زندگی دلسرد می‌کنه با خواهر کوچیکم همچین بود اون فوت کرد متاسفانه دعوای اون حالا کم شده. بقیه روزهای ماه که مثلا قهر نیستیم اصلا رابطه عادی نداریم باز جزو بحث باز غر زدنهاش هست. به تماسهام از ده تا شاید به یکیش جواب بده اونم شاکی میشه .البته بگم شوهر من مرد کاری هستش یعنی معتاد به کار هستش. و اینکه بمن اماره رفت آمد با دوست نامیده در صورتیکه خوش هر روز با دوستاش می‌ره کافه هر هفته با دوستاش می‌ره فوتبال حالا من بگم برم دعوا راه میندازه. من چند سال هستش بقکر طلاق هستم چون من خانمی احساساتی هستم محبت میکنم محبتی نمی‌بینم مریض میشم.ولی بخاطر پسرم نمیتونم. اون خیلی حساسه. بیار بهش گفتم اگه من بخوام خونه ی دیگه برم یه زندگی جدید داشته باشم چیکار میکنی گفت ن
    من نمیام کم اینجا خودم زندگی دارم. تو هم بری من میمیرم. زن و شوهرای دیگه رو میبینم افسوس میخورم که چرا نباید شوهر من پیشم باشه. من همش تنهام تو خونه با بچه تو مهمونی تو خیابون. کسی کنارم نیست .احساس به توجه دارم .من حتی بخوام بغلشون کنم مثل یه تیکه چوب وایمیسته هی هول میده که وای خفه شدم اینا همش عذاب آور هستش. متاسفانه نمی‌تونیم حرف بزنیم باهم چون یا به دعوا ختم میشه یا اصلا حرحفمو نادیده میگیره و مسخره می‌کنه.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک هست که این شرایط می تواند برای شما با فشار روحی زیادی همراه باشد اما عزیزم بحث کردن مکرر و یا قهر و درگیری و... نمی تواند به شما در این مسیر کمک کند و تنها باعث می شود که مشکلات بیشتری را تجربه کنید در کنار اینکه این مشکلات بر شرایط روحی فرزندتان نیز تاثیر می گذارد وقتی او از شما خواهش می کند که جواب بابا را ندهید یعنی او نیز اضطراب دارد و وارد بحث و مشکلات شماها شده است در صورتی که اصلا به او ارتباطی ندارد .
    در این مسیر بهتر است شما و همسرتان برای زوج درمانی اقدام کنید تا بتوانیم با بررسی دیدگاها ف شرایط روحی ، نوع تعاملی که داریدو... کمک کنیم تا این مشکلات را بررسی و در صورت تمایل به ادامه زندگی مشترک این مسیر را اصلاح کنیم چون ادامه این مسیر به هیمن سبک نتیجه متفاوتی برای شما نخواهد داشت .
    در این مسیر حتی اگر همسرتان حاضر به طی کردن مسیر مشاوره نیستند بهتر است خودتان این مسیر را طی کنید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45176
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ravanshenas-therapy نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک هست که این شرایط می تواند برای شما با فشار روحی زیادی همراه باشد اما عزیزم بحث کردن مکرر و یا قهر و درگیری و... نمی تواند به شما در این مسیر کمک کند و تنها باعث می شود که مشکلات بیشتری را تجربه کنید در کنار اینکه این مشکلات بر شرایط روحی فرزندتان نیز تاثیر می گذارد وقتی او از شما خواهش می کند که جواب بابا را ندهید یعنی او نیز اضطراب دارد و وارد بحث و مشکلات شماها شده است در صورتی که اصلا به او ارتباطی ندارد .
    در این مسیر بهتر است شما و همسرتان برای زوج درمانی اقدام کنید تا بتوانیم با بررسی دیدگاها ف شرایط روحی ، نوع تعاملی که داریدو... کمک کنیم تا این مشکلات را بررسی و در صورت تمایل به ادامه زندگی مشترک این مسیر را اصلاح کنیم چون ادامه این مسیر به هیمن سبک نتیجه متفاوتی برای شما نخواهد داشت .
    در این مسیر حتی اگر همسرتان حاضر به طی کردن مسیر مشاوره نیستند بهتر است خودتان این مسیر را طی کنید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783
    من ساکن تبریز هستم برای من لطفا تو تبریز مرکز و مشاوره معرفی کنید ممنون میشم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49187
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

من یه متنی درباره تفاهم تو یه سایت خوندم میزارمش
    شاید کمک کنه:
    ببینید، مهم‌ترین چیزی که باید برای درک تفاهم با آن آشنا شوید موضوع شباهت‌هاست. چون بسیاری از دختران و پسران و به طور کلی زوجین تفاهم را با شباهت اشتباه می‌گیرند. در واقع اینکه مثلاً هر دوی شما علاقه‌مند به خواندن کتاب هستید، اینکه هر دو دوست دارید شب‌ها در کنار هم فیلم ببینید یا اینکه هر دوی‌تان دوست دارید به اخبار منفی توجه نکنید، این‌ها همگی شباهت هستند؛ نه تفاهم‌هایی که می‌توانند سرنوشت زندگی‌تان را مشخص کنند. پس تفاهم چیست؟

به زبان ساده تفاهم یعنی توانایی احترام گذاشتن به اختلاف‌ نظرهای‌تان با یکدیگر!

یعنی چه؟ اجازه بدهید یک مثال بزنم. تصور کنید شما از کودکی با خودتان تصور می‌کردید که وقتی ازدواج کنید قرار است آخر هفته‌ها با همسرتان در خانه نشسته، صحبت کنید و فیلم ببینید و این دقیقاً معنی آرامش در ذهن شماست. حالا همسرتان از همان ابتدا هم وقتی که صحبت از آرامش و یک “ازدواج‌ ایده‌ آل” می‌شده به این فکر می‌کرده که آخر هفته‌ها قرار است با همسرش به گشت و‌ گذار بیرون از خانه رفته یا اصلاً به مهمانی های‌فامیلی برود و این به معنی آرامش در ذهن او بوده.

اینجاست که نقش تفاهم مشخص می‌شود. اگر شما دو نفر بتوانید با مذاکره گفت‌وگو و صحبت کردن در نهایت به یک درک مشابه رسیده، اختلاف بر سر موضوع را پذیرفته و تصمیماتی بگیرید که هر دو نفر را راضی کند، یعنی در این مسئله به تفاهم رسیده‌اید. اما اگر قرار است هر آخر هفته بر سر این موضوع با یکدیگر بحث کرده و هیچ گاه توانید به درک و فهم مشترکی از مسئله برسید، یعنی تفاهم کافی را در این موضوع نداشته‌اید.

اصولاً در یک زندگی موفق زن و مرد در چنین شرایطی مثلاً تصمیم می‌گیرند که یک هفته به خواسته آقا توجه کنند، هفته دیگر به خواسته خانم. یا مثلاً تصمیم می‌گیرند هر کدام کمی از خواسته‌شان گذشته و اقدامی انجام بدهند که حد وسط خواسته هر دو است!

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49187
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

من یه متنی درباره تفاهم تو یه سایت خوندم میزارمش
    شاید کمک کنه:
    ببینید، مهم‌ترین چیزی که باید برای درک تفاهم با آن آشنا شوید موضوع شباهت‌هاست. چون بسیاری از دختران و پسران و به طور کلی زوجین تفاهم را با شباهت اشتباه می‌گیرند. در واقع اینکه مثلاً هر دوی شما علاقه‌مند به خواندن کتاب هستید، اینکه هر دو دوست دارید شب‌ها در کنار هم فیلم ببینید یا اینکه هر دوی‌تان دوست دارید به اخبار منفی توجه نکنید، این‌ها همگی شباهت هستند؛ نه تفاهم‌هایی که می‌توانند سرنوشت زندگی‌تان را مشخص کنند. پس تفاهم چیست؟

به زبان ساده تفاهم یعنی توانایی احترام گذاشتن به اختلاف‌ نظرهای‌تان با یکدیگر!

یعنی چه؟ اجازه بدهید یک مثال بزنم. تصور کنید شما از کودکی با خودتان تصور می‌کردید که وقتی ازدواج کنید قرار است آخر هفته‌ها با همسرتان در خانه نشسته، صحبت کنید و فیلم ببینید و این دقیقاً معنی آرامش در ذهن شماست. حالا همسرتان از همان ابتدا هم وقتی که صحبت از آرامش و یک “ازدواج‌ ایده‌ آل” می‌شده به این فکر می‌کرده که آخر هفته‌ها قرار است با همسرش به گشت و‌ گذار بیرون از خانه رفته یا اصلاً به مهمانی های‌فامیلی برود و این به معنی آرامش در ذهن او بوده.

اینجاست که نقش تفاهم مشخص می‌شود. اگر شما دو نفر بتوانید با مذاکره گفت‌وگو و صحبت کردن در نهایت به یک درک مشابه رسیده، اختلاف بر سر موضوع را پذیرفته و تصمیماتی بگیرید که هر دو نفر را راضی کند، یعنی در این مسئله به تفاهم رسیده‌اید. اما اگر قرار است هر آخر هفته بر سر این موضوع با یکدیگر بحث کرده و هیچ گاه توانید به درک و فهم مشترکی از مسئله برسید، یعنی تفاهم کافی را در این موضوع نداشته‌اید.

اصولاً در یک زندگی موفق زن و مرد در چنین شرایطی مثلاً تصمیم می‌گیرند که یک هفته به خواسته آقا توجه کنند، هفته دیگر به خواسته خانم. یا مثلاً تصمیم می‌گیرند هر کدام کمی از خواسته‌شان گذشته و اقدامی انجام بدهند که حد وسط خواسته هر دو است!

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    1
    تشکـر
    477
    تشکر شده 414 بار در 135 پست
    میزان امتیاز
    10

همانطور که هر چیزی نیاز به کسب مهارت دارد مثلاً برای انجام خیاطی نیاز دارید تا با انواع پارچه آشنا شوید با انواع دوخت آشنا شوید و ابزار مناسب برای این کار را داشته باشید مدت ها در کنار یک فرد با تجربه و مهارت کسب کنید زندگی مشترک هم نیز نیاز به کسب مهارت دارد نیاز به آموزش دارد این آموزش ها باید به عنوان سبک زندگی در همان ابتدای ازدواج یا در دوران آشنایی پیش از ازدواج اتفاق بیفتد و زوجین نحوه تعامل کردن همدلی و حل مشکلات به عنوان یک گروه را بیاموزم مشاوره پیش از ازدواج از این نظر اهمیت دارد که مهارت زندگی مشترک و در کنار هم زیستن را به زوجین آموزش میدهد و به آنها کمک می کند تا کمتر در چالش‌های پیش روی آسیب ببیند
    همانطور که یک باغبان روزانه به باغ خود سر میزند و گیاهان را سمپاشی می کنند درختان را هرس می کند یک رابطه هم نیاز به گذاشتن انرژی نگهداری کردن است رابطه و دانستن در مورد آسیب ها و سم های زندگی مشترک دارد
    امضای ایشان

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49541
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    1

باید با صحبت حلش کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

من، همش، از، با،

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد