نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل در پیدا کردن دوست و نگه داشتنش

1037
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45168
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل در پیدا کردن دوست و نگه داشتنش

سلام من یک دختر دانشجو هستم و از بچگی تنها بودم و دوستی نداشتم هیچ مشکل عجیب مثل قیافه یا بد یا هر چیزی ندارم.فقط بلد نبودم که چه بگویم و چه کار کنم دوست پیدا کنم دو سه تا دوست هم دارم که من حواسم هست و زنگ میزنم پیام میدهم خبر میگیرم وگرنه آنها هم تا الان تمام شده بود.ولی کسی به من زنگ نمی‌زند یا پیام نمی‌دهد.ولی میتوانم با اکثرا ارتباط برقرار کنم و اصلا خجالتی نیستم.به جز یک عده که دختر که خیلی اعتماد به نفس دارند یا خیلی شاخ هستند و کلا خیلی مهمند این طور آدمها از ابتدایی تا دانشگاه بودند.و من جرات حرف زدن با آنها را نداشتم.یکی دیگر از دغدغه هایم عضویت گروه هست به جرات میتوانم بگویم از بچگی تا الان اگر قرار باشد۱۰۰۰۱ نفر دو به دو باهم شوند آن یه نفر که تنها میماند من هستم همیشه وقتی حرف تشکیل گروه میشود بدن مرا رعشه می‌گیرد که قرار است دوباره تک بیوفتم.اصلا برای آدم های اطراف به جز خانواده اهمیت ندارم.اگر قرار باشد که یک نفر رامثلا با رای همه از کلاس بیرون کنند آن قطعا من هستم.هرچه دلشان بخواهد به من می‌گویند.من را از جایم بلند میکنند که دوستشان بنشیند.و هیچ کس برای من صبر نمیکند که مثلا کارم تمام شود هی کس به من پیشنهاد نمی‌دهد با او بروم بیرون.هیچ کی دلش نمی‌خواهد بتمن سلفی بگیرد.البته دلیلش این هست که من بلد نیستم قشنگ حرف بزنم و مثل بقیه شوخی کنم سعی هم کردم بد در آمده.من رشته ی خوبی دارم.زبانم خوب است پوند مهارت هنری ورزشی و آشپزی دارم ینی من تنها چیزی که دارم مهارت هست و بدون مهارتهام و رشتم هیچی نیستم.اگر که من این رشته نبودم و مهارت نداشتم حتی خانواده و فامیلها هم مرا تحویل نمی‌گرفتند و باید میمردم.احساس میکنم مثل یک ربات هستم.

2. کاربران زیر از آناناس خوش قلب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45117
    تشکـر
    23
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکل در پیدا کردن دوست و نگه داشتنش

سلام
    می توانید به ما بگویید چند سال دارید و اهل کجا هستید؟
    خوشحال می شوم که خود را به ما معرفی کنید
    من فکر می کنم شما در گذشته ارتباط کافی با خانواده خود نداشته اید و شاید این موضوع به احساس شما آسیب زده باشد
    برای شما سخت است که احساس خود را به دیگری نشان دهید
    چون شما احساس خود را نشان نداده بودید در سن کوچکتر از الان
    مانند کودکی یا نوجوانی
    من از جمله های بد خود متاسفم زیرا من از ترجمه برای جمله سازی فارسی استفاده می کنم!

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45168
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Khaksar نمایش پست ها
    سلام
    می توانید به ما بگویید چند سال دارید و اهل کجا هستید؟
    خوشحال می شوم که خود را به ما معرفی کنید
    من فکر می کنم شما در گذشته ارتباط کافی با خانواده خود نداشته اید و شاید این موضوع به احساس شما آسیب زده باشد
    برای شما سخت است که احساس خود را به دیگری نشان دهید
    چون شما احساس خود را نشان نداده بودید در سن کوچکتر از الان
    مانند کودکی یا نوجوانی
    من از جمله های بد خود متاسفم زیرا من از ترجمه برای جمله سازی فارسی استفاده می کنم!
    سلام.ممنون از نظرتون من ۲۱ سالمه.و مال یکی از شهرهای کوچیک جنوب کشورم که هیچ امکاناتی ندارن.و متاسفانه این قضاوت شما غلطه که من رابطه خوبی با پدر مادرم نداشتم ا همون بچگی تا الان مادرم بهترین دوستم و حتی خواهرمه و پدرم هم واقعا باهاش رابطه خوبی دارم و برادرم همون‌طور که گفتم فقط واسه خانوادم مهمم.اما برعکس این حمایت که از طرف خانوادم میشم و کمبود ندارم تو روابط اجتماعی و ارتباط ضعیفم و این بیشتر آزارم میده.و مادر پدرم خصوصا مادرم دوستای زیادی دارن.اما ما به خاطر شغل پدرم از بچگی از تمام اقوام دور بودیم و هر دوسال میبینیمشون.واسه همین من
    کلا تنها بودم.شهری که توشم هم جای تفریحی ندارن.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    ببین عزیزم چیزی که از نوشته های شما مشخص است این است که شما تمایل به ارتباط بهتر با دیگران دارید و میخواهید دوست داشتن و دوست داشته شدن را تجربه کنید اما اولین قدمی که در این راه اهمیت دارد این است که شما دست از سرزنش کردن خودت برداری حتی برای خانواده که فرد باارزشی هستی به هر دلیلی بازهم به دنبال دلیل تلاشی و رد ان هستید و در این حالت برقراری ارتباط سخت می شود چون در اولین گام شما خودت را نپذیرفته ای که توقع داشته باشی دیگران نیز شما را بپذیرند بهتر است بدون سرزنش کردن و مقایسه خودت با دیگران پیش بروی.
    در این مسیر بهتر است یک دوره شناخت درمانی را تجربه کنید تا با شناخت بهتر ویژگی های مثبت و منفی خودتان ف احساسات و افکاری که تجربه می کنید راحل های حل مسئله و مسیر های ارتباطی که برقرار می کنید در اینگونه روابط شرایط بهتری را تجربه کنید .
    هرچقدر شناخت شما از خودتان بیشتر باشد بجای منتظر دیگران ماندن خودتان برای پاسخ به احساسات و روابط و یا هم گروه شدن با اشتیاق و داشتن پیشنهادات همراه می شوید و می توانید در این مسیر بجای انتظار پیش قدم شدن را تجربه کنید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)