نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: فراموشی یا اختلال حواس

1197
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2479
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

فراموشی یا اختلال حواس

با سلام
    پسری 31 ساله هستم به تازگی متوجه اختلالاتی در حافظه ام شده ام به این ترتیب که در به خاطر آوری اسم بعضی از افرادی که ظرف 5 سال گذشته باهاشون آشنا شدم و یا بسیاری اصلاحات و یا اسم مکانها دچار مشکل شده ام حتی به ندرت پیش می آید اسم بعضی از همکارانم را که هر روز با آنها در ارتباط هستم فراموش می کنم اسم همسایه های فعلی و همسایه های سابق مان گاهی فردی می گوید فلان مساله را که برایت گفتم و من به خاطر نمی آورم اما بعد از اینکه مجددا آن مساله را می گوید یادم می آید که قبلا آن را به من گفته بوده گاهی هنگام حرف زدن کلمات را جابجا ادا می کنم و گاهی برای پیدا کردن کلمات دچار مشکل می شوم در تکرار حرف دیگران هم مشکل دارم یعنی با وجود اینکه می دانم بحث فردی در چه موردی بوده اما بازگو کردن جزء به جزء حرفهای او برایم بسیار مشکل است در کل به این نتیجه رسیدم که دچار ضعف وکاهش سرعت دسترسی حافظه شدم می خواهم بدونم اولا این چه بیماری ای هست؟ و به چه پزشکی باید مراجعه کنم؟

2. کاربران زیر از shams بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2749
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : فراموشی یا اختلال حواس

سلام،

منم تا حدودی مشکلم شبیه مشکل شماست... البته این بیشتر مربوط میشه به دارو هام و شوک هایی که گرفتم فکر میکنم.

شما دارو مصرف میکنید؟

اگه به نتیجه ای رسیدید ممنون میشم بگید.

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2749
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خواهش میکنم اگه کسی چیزی در مورد این موضوع میدونه بگه.

دقیقا چیه و درمانش چیه؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

تو این مسئله مهمترین چیز تلقینه - به خدا راست میگم

من اطرافم بودن که هی میگفتن آلزایمر دارم و فلان من پیشنهاد کردم اول تلقینو بزار کنار ! بعد کم کم الان از کامپیوترم ذهنشون بهتر کار میکنه !

تو اکثر موارد - کعه شرایط عادیست و بیماری یا مصرف قرص خاصی در میان نیست مشکل تلقین است و بس

6. کاربران زیر از mronaldo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2479
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستان من به پزشک نورولوژیست مراجعه کردم ازم سوالاتی پرسید مثلا گفت آدرس ها رو هم گم می کنی که من در این مورد مشکلی ندارم برام آزمایش و MRI نوشت نتیجه MRI کاملا در تمام موارد Normal بود اما تو آزمایش یک نکته جالب بود که میزان ویتامین D بسیار پایین بود دکتر سریعا گفت که دلیلش همین هست و شما باید ویتامین D مصرف کنید باور کنید از اون روزی که مصرف کردم تفاوت رو دارم احساس می کنم و خیلی بهتر شدم خیلی جالبه که ویتامین D و کلسیم با هم در جذب فسفر از روده موثر هستند ضمنا به صورت سرخود دارو مصرف نکنید اول به پزشک مراجعه کنید این مساله دلایل زیادی می تونه مثلا افسردگی و ...

8. 2 کاربران زیر از shams بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2749
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shams نمایش پست ها
    دوستان من به پزشک نورولوژیست مراجعه کردم ازم سوالاتی پرسید مثلا گفت آدرس ها رو هم گم می کنی که من در این مورد مشکلی ندارم برام آزمایش و MRI نوشت نتیجه MRI کاملا در تمام موارد Normal بود اما تو آزمایش یک نکته جالب بود که میزان ویتامین D بسیار پایین بود دکتر سریعا گفت که دلیلش همین هست و شما باید ویتامین D مصرف کنید باور کنید از اون روزی که مصرف کردم تفاوت رو دارم احساس می کنم و خیلی بهتر شدم خیلی جالبه که ویتامین D و کلسیم با هم در جذب فسفر از روده موثر هستند ضمنا به صورت سرخود دارو مصرف نکنید اول به پزشک مراجعه کنید این مساله دلایل زیادی می تونه مثلا افسردگی و ...
    خدا رو شکر. خوشحالم که مشکلتون حل شد.

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11482
    تشکـر
    683
    تشکر شده 197 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    10

منم یه ذره همین علایمو دارم حتی اولین روزی که با شوهرم رفتیم بیرونو یادم نمیومد ولی الان بهتر شدم
    امضای ایشان
    غيرت يعني : زن مورد علاقه ات هرگز احساس تنهايي و بي پناهي نكند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12550
    تشکـر
    25
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

منم این مشکل رو داشتم که همه به من ميگفتند الزایمر دارم اون موقع تازه 20 سالم بود بعدا فهمیدم که به خاطر درگیری های فکری بود حالا خیلی بهتر شدم البته باز یک چیزهایی فراموش میکنم ولی الان خیلی کمتر شده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد