نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: اختلال شخصیتی و ناتوانی در تصمیم گیری | راهنمایی

2715
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41193
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلال شخصیتی و ناتوانی در تصمیم گیری | راهنمایی

بسم الله الرحمن الرحیم

حقیقتا تنها امیدم بعد خدا شده این انجمن و مشاوران عزیزش، خیلی سعی کردم یه مشاور خوب پیدا کنم به صورت حضوری برم اما ترجیح دادم اول با شما عزیزان صحبت کنم راهنمایی بگیرم

من یه جوان 23 ساله هستم و تعریف از خود نباشه قدو فیس و هیکل خوبی هم دارم ( چه از خود راضی ) ( حالا میگم چرا اینو گفتم )
    من تقریبا 2.3 سالی هست که عقلم نسبت به کسب و کار آشنایی بیشتری پیدا کرده همین باعث شده خیلی خیلی به آیندم فکر کنم اصلا تو لحظه زندگی نکنم همش دنبال کسب پول و ساختن زندگیم باشم
    دانشجو بودم چند هفته ای هست درسم تموم شده و میخوام برم خدمت همینا شده خوره تو وجودم که بعدش چی میخواد بشه کارم زندگیم
    من شغلم در حال حاضر مشاور فروش یه مجموعه تولیدی هستم و تریدر ( معامله گر ) بازارهای مالی هستم
    مجموعه تولیدی آدمای خوبی هستن با هم کار میکنیم و راضی هستن ازم حقوقی به نسبت خوبی هم میدن ولی مشکل اصلی تریدر بودنه منه
    تقریبا یک سالی هستی که با معرفی یکی از دوستان وارد این بازارا شدم اول بورس ایران بعد ارزهای دیجیتال و بعد بازار فارکس ( الان پیش خودتون نگید این مشکلش ریزش تازه بازار بورس ایران، نه آقا من خیلی قبل تر از اون اومدم و اونقدر ضرر نکردم)
    خلاصه از اصل مطلب دور نشیم
    نمیدونم اطلاع دارید یا نه این کار استرس بالایی داره که هم میتونه سود خوبی بده هم میتونه ضرر سنگینی بذاره رو دست آدم من همه اصول و روش ها رو بلدم ولی خب همیشه ریسک هست
    بخاطر این فشارها شبها خواب درست ندارم بعضی وقتا انقدر از خستگی میخوابم بدنم میدونم نیاز داره مثلا به 7 ساعت خواب اما از فکر و خیال 4.5 ساعت بیشتر نمیتونم بخوابم
    مجبورم بیشتر وقتا خونه باشم رابطم با بیرون کم باشه
    حتی صمیمی ترین دوستم هم به تازگی میگه خیلی شکسته شدی
    اما نمیدونم چرا ول نمیکنم این شغل رو علاقه خواستی دارم بهش اما داره بهم لطمه و صدمه میزنه!
    خانوادم هم هیچ دخالتی نمیکنن چون سر انتخاب رشته دانشگاه به حرف اونا گوش دادم و به زور تموم کردم اونا هم تصمیم گرفتن دخالتی نکنن و خودم برم دنبال علاقم
    واقعا نمیدونم چیکار کنم خیلی داره بهم فشار میاد اما میگم خب زمان خدمت صبح تا ظهر نیستم مجبورم همچین کاری داشته باشم.

من قبلا کار مدلینگ میکردم ولی به دلایلی بیخیالش شدم ( بخاطر همین اون بالا تعریف کردم خخخ)
    من یعنی انقدر دانشم توی کامپیوتر گوشی فضاهای مجازی بالاس هرکسی هرجا گیر میکنه از من میپرسه بخاطر همین میگم حیفه این همه وقت از جوونیم گذاشتم تو این سطح برم کاری رو کنم که اصلا بلد نیستم و علاقه ای هم ندارم
    نمیگم حتما تریدری ادامه بدم اما اینکه برم مثلا تراشکار بشم یا چه بدونم تعویض روغنی بزنم و از این دسته کارها چون واقعا علاقه و استعدادی ندارم!

بین صدتا شغل که میدونم میتونم انجام بدم اما جسارت شروع کردن رو ندارم گیر کردم واقعا شب و روزم رو گرفته ازم

شما پیشنهاد میکنید چیکار کنم؟

ببخشید یکم خودمونی صحبت کردم منظورم رو واضح تر برسونم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : اختلال شخصیتی و ناتوانی در تصمیم گیری | راهنمایی

سلام به شما آقا حمید
    قابل درک هست که شما نگران آینده باشید و یا بخواهید با برنامه ریزی دقیق تر و مسیر روشن تری به سمت آینده پیش بروید اما دقت کنید که اگر شما دائم به آینده نگاه کنید فرصت زندگی در حال را از دست می دهید و اضطراب بیشتری را تجربه می کنید بدون اینکه بدانید این اضطراب اصلا ارتباطی به آینده دارد یا خیر و بیشتر نشعت گرفته شده از افکار ، احساسات و دیدگاهای شما به این مسیر می باشد .
    اما اگر بتوانید به استعداد و علایقی که دارید احترام بگذارید و در مسیر رشدی خود حرکت کنید و مثلا در زمان تحصیلی این مسیر را طی کنید و یا در زمان سربازی این مسیر را طی کنید یعنی برنامه کلی خود را داشته باشید می توانید از فرصت های زمان فعلی خود نیز بهترین استفاده را ببرید و مسیر رشدی بهتری را تجربه کنید .
    این میزان اضطراب باعث می شود که نتوانید با آرمش به نیازهای دیگرتان چون خوابیدن توجه کنید و در آن با مشکل مواجهه می شوید .
    انتخاب شغل بهتر است با علایق و استعدادهای شما همخوانی داشته باشد تا هم امکان موفقیت شما افزایش یابد و هم اینکه مسیر با لذت و اشتیاق بیشتری همراه باشد .
    در این مسیر بهتر است یک دوره شناخت درمانی را تجربه کنید تا بتوانید در این مسیر برای رشد خود با شناخت بیشتری این مسیر را طی کنید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41193
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ravanshenas-therapy نمایش پست ها
    سلام به شما آقا حمید
    قابل درک هست که شما نگران آینده باشید و یا بخواهید با برنامه ریزی دقیق تر و مسیر روشن تری به سمت آینده پیش بروید اما دقت کنید که اگر شما دائم به آینده نگاه کنید فرصت زندگی در حال را از دست می دهید و اضطراب بیشتری را تجربه می کنید بدون اینکه بدانید این اضطراب اصلا ارتباطی به آینده دارد یا خیر و بیشتر نشعت گرفته شده از افکار ، احساسات و دیدگاهای شما به این مسیر می باشد .
    اما اگر بتوانید به استعداد و علایقی که دارید احترام بگذارید و در مسیر رشدی خود حرکت کنید و مثلا در زمان تحصیلی این مسیر را طی کنید و یا در زمان سربازی این مسیر را طی کنید یعنی برنامه کلی خود را داشته باشید می توانید از فرصت های زمان فعلی خود نیز بهترین استفاده را ببرید و مسیر رشدی بهتری را تجربه کنید .
    این میزان اضطراب باعث می شود که نتوانید با آرمش به نیازهای دیگرتان چون خوابیدن توجه کنید و در آن با مشکل مواجهه می شوید .
    انتخاب شغل بهتر است با علایق و استعدادهای شما همخوانی داشته باشد تا هم امکان موفقیت شما افزایش یابد و هم اینکه مسیر با لذت و اشتیاق بیشتری همراه باشد .
    در این مسیر بهتر است یک دوره شناخت درمانی را تجربه کنید تا بتوانید در این مسیر برای رشد خود با شناخت بیشتری این مسیر را طی کنید.
    ممنونم خانم دکتر عزیز برای پاسخگوییتون

میخوام برم پیش مشاور برای اینکه شغلی که به شرایطم از همه لحاظ میخوره را با کمک مشاور انتخاب کنم اما نمیدونم پیش چه نوع مشاوری باید برم. روانشناس؟ کسب و کار ؟ یا چی

ممنون میشم راهنمایی کنید و اگر شخص مورد اقبال خودتون رو بهم معرفی کنید که داخل تهران باشه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    تشکر شده 139 بار در 101 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام. در زمینه مشاوره حضوری میتوانید از شعب مرکزمشاوره ستاره ایرانیان کمک بگیرید
    Mmsiz.com

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)