نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: حساسیت همسرم به چادر ...

808
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46528
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation حساسیت همسرم به چادر ...

سلام دوستان ..پیشاپیش ممنونم بابت راهنمایی هاتون ..نزدیک 6 ساله که متاهلم . خانواده ی مذهبی دارم اما حساس به چادر نیستن .همسرم که به خاستگاریم اومد مانتویی بودم اما چند سال قبل (دوره دبیرستان، به هوای دوستان چادریم ) گاهی چادر سر می کردم که نسبت دور فامیلی باعث شده بود همسرم فک کنه من چادری هستم یا می پوشم .
    ایشون قبل عقد گفتن و من قبول نکردم.
    حتی برام انقدر مهم بود که مثالی از دختر فامیل زدم که پوشیده و خیلی ناراحتو افسردس..( بحث من خدای نکرده توهین به چادر نیست..چرا که سلیقه ای هستو چادر مقدس )
    بعد از عقد ایشون با حرکات سنگین منو مجبور به این پوشش کردن و مادرشون هم کم بی تاثیر نبود..
    این مساله کلاباعث شد من جبهه بگیرم و حس کنم تو بند اسارتم
    چون مادرشوهرم سر چادر حاضر بود پسرش طلاق بگیره و هرچی دلش می خواس می گف
    بااینحال من حتی با مانتو هم خیلی سنگینم ..
    همسرم سابقا گفته بود حامله بشی میزارم چادر نپوشی و این اتفاق افتاد ..
    من دو روزه که سر نمی کنم وهمسرم بر خلاف گذشته که جنگ راه می نداخت سکوت کرده اما مثلا بی محلی می کنه ..
    اونم در صورتی که روسری قواره بلند رو خیلی سفت سر می کنم و مانتوی گشادم دقیقا مثه چادر مشکی و تا نوکه پامه ...
    اما احساس خوبی دارم..چون بعد از چند سال خودم هستم..من چون بلد نبودم چادر بپوشم همیشه روسریم عقب می کشید یا چادرم خاکی میشد ویا روزای بارونی گلی و میچسبید به شلوارو کفشم .
    الان ناراحتیم همسرمه که دوس دارم راضی باشه یا حداقل بی محلی نکنه ..
    من سر این مساله 6سال به اجبار با ترس پوشیدم و انقدر بد سر می کردم که آبروم می رفت ..اما دیگه خسته شدم میگم شش سال من تحمل کردم سر کردم اما اون به دل من نشد حالا اون تحمل کنه... چون حجاب من الان کمتر از چادر نیس..فقط جمع اوری نمی خواد .

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46528
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : حساسیت همسرم به چادر ...

بچه ها کسی نیست چیزی بگه ؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46530
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط lalel نمایش پست ها
    بچه ها کسی نیست چیزی بگه ؟
    طلاق بگیر خب خودت میگی پیش فامیل چادری بودی خب خودتو به بی تقصیری میزنی برای چی؟ بی گناهی؟ نه تو خودتو یه جور دیگه نشون دادی به عنوان دختر مذهبی چادری حالا اومدن گرفتنت تو داری ساز مخالف میزنی من چادر نمی خوام قبل عقدم که بهت گفته از اولم که پیش همه با چادر حاضر شدی و ذهنیت چادر باهات بوده حالا نمی خوای چادر سر کنی یعنی ایراد از توعه این تویی که عوض شدی یا میخوای اون باطنی که داری رو رو کنی اون زمان چادر می پوشیدی و بقیه گول خوردن که تو چادری هستی حالا کسی که تو رو با چادر گرفته داره می بینه تو داری عوض میشی و اونی که می خواد نیستی من دنبال حجاب و حلال و حروم نیستم اول ازدواج یه جور خودتو نشون دادی الان می خوای خود واقعیتو نشون بدی دنبال این نباش که اونو قانع کنی این حجاب بی چادر هم حجابه این تویی که عوض شدی این تویی که تغییر کردی این تویی که می خوای یه جور دیگه باشی از مردت نمی تونی ایراد بگیری که چرا زور می کنه چادر بپوشم میتونستی بهش جواب رد بدی قبل عقدم خودش بهت گفته خودت این شرایطو قبول کردی می خوای بپذیر نمی خوای برو طلاق بگیر راحت شو لخت لخت بچرخ ولی اینو بدون این تویی که تغییر کردی نه شوهرت تو داری خود واقعیتو که مدت ها پنهان کرده بودی رو می کنی و اون این انتظارو ازت نداره واضحه که ناراحت شه و مقاومت کنه دنبال تغییر خودش و خانواده اش نباش از اول می دونستی اینجورین پس مقصر خودتی می خوای بسوز و بساز می خوای طلاق بگیر حامله هم که هستی هستی نخواستی بچه تو بده شوهر نگه داره

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46528
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yekikeks نمایش پست ها
    طلاق بگیر خب خودت میگی پیش فامیل چادری بودی خب خودتو به بی تقصیری میزنی برای چی؟ بی گناهی؟ نه تو خودتو یه جور دیگه نشون دادی به عنوان دختر مذهبی چادری حالا اومدن گرفتنت تو داری ساز مخالف میزنی من چادر نمی خوام قبل عقدم که بهت گفته از اولم که پیش همه با چادر حاضر شدی و ذهنیت چادر باهات بوده حالا نمی خوای چادر سر کنی یعنی ایراد از توعه این تویی که عوض شدی یا میخوای اون باطنی که داری رو رو کنی اون زمان چادر می پوشیدی و بقیه گول خوردن که تو چادری هستی حالا کسی که تو رو با چادر گرفته داره می بینه تو داری عوض میشی و اونی که می خواد نیستی من دنبال حجاب و حلال و حروم نیستم اول ازدواج یه جور خودتو نشون دادی الان می خوای خود واقعیتو نشون بدی دنبال این نباش که اونو قانع کنی این حجاب بی چادر هم حجابه این تویی که عوض شدی این تویی که تغییر کردی این تویی که می خوای یه جور دیگه باشی از مردت نمی تونی ایراد بگیری که چرا زور می کنه چادر بپوشم میتونستی بهش جواب رد بدی قبل عقدم خودش بهت گفته خودت این شرایطو قبول کردی می خوای بپذیر نمی خوای برو طلاق بگیر راحت شو لخت لخت بچرخ ولی اینو بدون این تویی که تغییر کردی نه شوهرت تو داری خود واقعیتو که مدت ها پنهان کرده بودی رو می کنی و اون این انتظارو ازت نداره واضحه که ناراحت شه و مقاومت کنه دنبال تغییر خودش و خانواده اش نباش از اول می دونستی اینجورین پس مقصر خودتی می خوای بسوز و بساز می خوای طلاق بگیر حامله هم که هستی هستی نخواستی بچه تو بده شوهر نگه داره

کلا خوب نخوندی .... گفتم من قبول نکرده بودم ...نگفتم تو فامیل سر می کردم .... گفتم نسبت دور فامیلی داشتیم.... گفتم.بعد از عقد به زور مجبورم کردن...
    در کل طرز صحبت و این تندی کلام شما نشون میده دوس داشتی اینطور قضاوت کنی .بااین وجود که من جلسه دوم اشنایی برای اشنایی بیشتر تمام کلیپای دانشجوییمو مانتویی بودنمو با سند بهش نشون دادمو گفتم نمیتونم
    خیلی راحت هم می گی طلاق ..جالبه .. چقدر حس بدی از پیامی که دادی گرفتم کاش اصلا جواب نمی دادی دوست گرامی .بااین وجود امیدوارم حسی که با حرفای بدوزشتت به من منتقل کردی کسی بهت منتقل نکنه ..چون بدجوری دلمو شکستی.. موفق وموید باشی
    ویرایش توسط lalel : 04-11-2021 در ساعت 02:26 PM

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما لاله جان
    قابل درک هست که شما می خواهید پوشش خودتان را انتخاب کنید و در این مسیر توجه و احترام به دیدگاهای خودتان و همسرتان هم برای رضایت از یکدیگر و مورد توجه هم بودن و هم داشتن شرایط روحی بهتر مورد توجه می باشد .
    اینکه دیدگاه مادر ایشان چیست را در احترامی که برای دیدگاهشان قائل هستید به خود ایشان واگذار کنید اما در مورد خودتان و همسرتان بهتر است در آرمش و بدون توهین و یا آوردن نامی از خانواده ایشان و یا مثالی در مورد هر فرد دیگری چه مانتوی و چه چادری در احترام بیان کنید که چه چیزی باعث این سکوت و بی توجهی شده است در احترام بیان کنید که دیدگاهای ایشان برایتان محترم و قابل احترام می باشد اما می خواهید ایشان به علایق و احساسات و افکار شما نیز توجه کنند تا کنار هم بتوانید مسیر بهتری را طی کنید .
    در این مسیر نیاز است که هردوی شما در کنار هم در این مورد تصمیم گیری کنید و به تفاوت هایی که دارید احترام بگذارید .
    در صورتی که این مکالمه برای شما جوابگو نبود بهتر است که بدون به دنبال مقصر بودن و یا سرزنش و توهین و قهر باهم به روانشناس مراجعه کنید تا بتوانید در کنار هم به کمک متخصص مسیر بهتری را طی کنید.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46530
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط lalel نمایش پست ها
    کلا خوب نخوندی .... گفتم من قبول نکرده بودم ...نگفتم تو فامیل سر می کردم .... گفتم نسبت دور فامیلی داشتیم.... گفتم.بعد از عقد به زور مجبورم کردن...
    در کل طرز صحبت و این تندی کلام شما نشون میده دوس داشتی اینطور قضاوت کنی .بااین وجود که من جلسه دوم اشنایی برای اشنایی بیشتر تمام کلیپای دانشجوییمو مانتویی بودنمو با سند بهش نشون دادمو گفتم نمیتونم
    خیلی راحت هم می گی طلاق ..جالبه .. چقدر حس بدی از پیامی که دادی گرفتم کاش اصلا جواب نمی دادی دوست گرامی .بااین وجود امیدوارم حسی که با حرفای بدوزشتت به من منتقل کردی کسی بهت منتقل نکنه ..چون بدجوری دلمو شکستی.. موفق وموید باشی
    من معذرت می خوام من خوب نخوندم ولی ادامه پیام رو که گفتی به نظرم ببین با کسی صحبت کن که حرفاتو بهشون اطلاع بده یا اینکه خودت هم مادرش هم شوهرت جلسه بزار مثل ادم باهاشون حرف بزن اولش ملایم بعدش سفت ولی دیگه دیدی نمیشه تو ملایم شو بالاخره تو میخوای تو این زندگی باشی در ضمن سعی کن شوهرتو به خودت جذب کنی خصوصا که حامله ای الان رابطه باهاش یه خورده سخت شده و سعی کن دلشو به دست بیاری و به نظرم مادر شوهرت رو با پول و هدیه خرش کن و در اخر اینو بدون مذاکره بهترین راهه و اگه واقعا دیدی تحمل نمیتونی کنی طلاق بگیر من حرفم تلخه ولی خب همه چی باب طبع ما نیست و من حقیقتو می گم امیدوارم منو ببخشی و حلال کنی واقعا قصد نداشتم دلتو بش************م اینو بهم بگو که دلت نشکسته من عذاب وجدان گرفتم ولی خب یه حجاب اینقدر ارزش نداره خودتو به اب و اتیش بزنی دخترا همینجوری شوهر ندارن بازم قصدم شکستن دلت نبود بخشیدی منو؟

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46530
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yekikeks نمایش پست ها
    من معذرت می خوام من خوب نخوندم ولی ادامه پیام رو که گفتی به نظرم ببین با کسی صحبت کن که حرفاتو بهشون اطلاع بده یا اینکه خودت هم مادرش هم شوهرت جلسه بزار مثل ادم باهاشون حرف بزن اولش ملایم بعدش سفت ولی دیگه دیدی نمیشه تو ملایم شو بالاخره تو میخوای تو این زندگی باشی در ضمن سعی کن شوهرتو به خودت جذب کنی خصوصا که حامله ای الان رابطه باهاش یه خورده سخت شده و سعی کن دلشو به دست بیاری و به نظرم مادر شوهرت رو با پول و هدیه خرش کن و در اخر اینو بدون مذاکره بهترین راهه و اگه واقعا دیدی تحمل نمیتونی کنی طلاق بگیر من حرفم تلخه ولی خب همه چی باب طبع ما نیست و من حقیقتو می گم امیدوارم منو ببخشی و حلال کنی واقعا قصد نداشتم دلتو بش************م اینو بهم بگو که دلت نشکسته من عذاب وجدان گرفتم ولی خب یه حجاب اینقدر ارزش نداره خودتو به اب و اتیش بزنی دخترا همینجوری شوهر ندارن بازم قصدم شکستن دلت نبود بخشیدی منو؟
    خصوصا که بچه ات می خواد به دنیا بیاد این موقع ها شاید وقت خوبی برای این تغییر دادن وضعیت نباشه یه مدت صبر کنی بهتر باشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)