نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: با این بچه چه کنیم؟

1679
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46773
    تشکـر
    29
    تشکر شده 49 بار در 44 پست
    میزان امتیاز
    3

با این بچه چه کنیم؟

سلام به همه.
    من یه خواهر دارم که ایشون یه پسر داره که حدودا ۸ سالشه.این پسر خیلی تنبله یعنی از جاش بلند نمیشه. همش یا تلویزیون یا لپ تاپ یا گوشی یا پلی استیشن بازی میکنه. اصلا از خونه بیرون نمیاد ورزش نمیکنه اضافه وزن گرفته. پرخاشگر شده و رابطه اش فقط با من خوبه با بقیه خیلی بی ادبه. مثلا به مادرش میگه برو بمیر. ای کاش تو نبودی.منم چون فقط با نازش بازی میکنم همش بهش میگم فدات بشه خاله عشقمی و ... رابطه خوبی داره.
    با همسن هاش رابطه خوبی نداره. جمله هاش اغلب بی معنی و نامفهمومه...
    اعتماد به نفسش کمه.اصلا روابط اجتماعیش صفره جایی میره از همه فرار میکنه.
    چند جلسه تست استعداد هم بردیم تشخیص دادن خیلی با استعداده.
    بیچاره خواهرم امروز بچه رو آورد داد به من با عصبانیت به من گفت دیگه نمیخوامش با پدرش صحبت کردم قراره یه هفته پیش من باشه.
    بچه هم هی بی تابی میکرد منم مجبور شدم براش کلی خوراکی که ضرر داره بخرم.همین الان هم داره گریه میکنه.
    ویرایش توسط آنجلینا : 06-08-2021 در ساعت 09:08 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46773
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    3

پاسخ : با این بچه چه کنیم؟

دوستان چی کار کنم؟ پرستار بچه بگیرم؟ آخه من خودم خیلی کار دارم...از طرفی هم بچه با هیچ کس جور نمیشه فقط با من جوره.میترسم پرستار بگیرم اوضاع خراب بشه..یا اینکه چند روز کار نکنم پیشش باشم؟
    لازم به ذکره که به جز من همه رو کتک میزنه چند ماه پیش با لگد زده بود دهن پدرش
    اینم بگم من مجردم ولی خونه پدر و مادرم نیستم. یعنی فعلا با این بچه تنهاییم.تو رو خدا یکی کمکم کنه.
    ویرایش توسط آنجلینا : 06-08-2021 در ساعت 09:26 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46773
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    3

از وقتی اومده باهام یه کلمه هم حرف نزده فقط داره خونه رو میریزه به هم ، وسایلارو پخش میکنه زمین جیغ میکشه. حتی قربون صدقه هم فایده ای نداره.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46834
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آنجلینا نمایش پست ها
    سلام به همه.
    من یه خواهر دارم که ایشون یه پسر داره که حدودا ۸ سالشه.این پسر خیلی تنبله یعنی از جاش بلند نمیشه. همش یا تلویزیون یا لپ تاپ یا گوشی یا پلی استیشن بازی میکنه. اصلا از خونه بیرون نمیاد ورزش نمیکنه اضافه وزن گرفته. پرخاشگر شده و رابطه اش فقط با من خوبه با بقیه خیلی بی ادبه. مثلا به مادرش میگه برو بمیر. ای کاش تو نبودی.منم چون فقط با نازش بازی میکنم همش بهش میگم فدات بشه خاله عشقمی و ... رابطه خوبی داره.
    با همسن هاش رابطه خوبی نداره. جمله هاش اغلب بی معنی و نامفهمومه...
    اعتماد به نفسش کمه.اصلا روابط اجتماعیش صفره جایی میره از همه فرار میکنه.
    چند جلسه تست استعداد هم بردیم تشخیص دادن خیلی با استعداده.
    بیچاره خواهرم امروز بچه رو آورد داد به من با عصبانیت به من گفت دیگه نمیخوامش با پدرش صحبت کردم قراره یه هفته پیش من باشه.
    بچه هم هی بی تابی میکرد منم مجبور شدم براش کلی خوراکی که ضرر داره بخرم.همین الان هم داره گریه میکنه.
    جمله هاش اغلب بی معنی و نامفهمومه.
    این قسمت نوشته هاتون قابل تامله. بیشتر توضیح میدین؟
    بهتره ایشون توسط یک فوق متخصص روانپزشکی کودکان ویزیت بشن اگه مشکلی نداشتن بعدا جهت رفع مشکلات رفتاری و آموزش به خانواده شون به روانشناس مراجعه کنند

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46773
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط ارشیا2020 نمایش پست ها
    جمله هاش اغلب بی معنی و نامفهمومه.
    این قسمت نوشته هاتون قابل تامله. بیشتر توضیح میدین؟
    بهتره ایشون توسط یک فوق متخصص روانپزشکی کودکان ویزیت بشن اگه مشکلی نداشتن بعدا جهت رفع مشکلات رفتاری و آموزش به خانواده شون به روانشناس مراجعه کنند
    یه مثال میزنم البته حرف بی ربط زیاد میزنه این فقط یه نمونه اش: مشقامو خوب نوشتم کبوتر با کبوتر پسرا با پسرا!!!!!!
    اولش آدم خنده اش میگیره بعد فکر میکنه یه مشکلی داره. ولی از نظر روانی در سلامت کامل هست...
    دیوانه یا عقب مانده یا هیچ بیماری دیگه ای نداره.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46834
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

یه مثال میزنم البته حرف بی ربط زیاد میزنه این فقط یه نمونه اش: مشقامو خوب نوشتم کبوتر با کبوتر پسرا با پسرا!!!!!!
    اولش آدم خنده اش میگیره بعد فکر میکنه یه مشکلی داره. ولی از نظر روانی در سلامت کامل هست...
    دیوانه یا عقب مانده یا هیچ بیماری دیگه ای نداره.
    طبیعی نیست و جای بررسی داره و حتی نگران کننده به نظر میرسه.
    بهتره توسط روانشناس یا فوق تخصص روانپزشکی کودک ویزیت بشن. دقت داشته باشید یه سری موسسه هستن فقط پول آزمون هوش و استعداد و... میگیرن و خیلی بی خاصیتن.

در هر صورت رفتار و رشد و تعامل ایشون با خانواده نیازمند مداخله رفتار درمانگره
    حداقل ببرید یه متخصص دیگه ویزیت کنه و نظر بده
    ویرایش توسط ارشیا2020 : 06-08-2021 در ساعت 10:35 PM

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46773
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    3

طبیعی نیست و جای بررسی داره و حتی نگران کننده به نظر میرسه.
    بهتره توسط روانشناس یا فوق تخصص روانپزشکی کودک ویزیت بشن. دقت داشته باشید یه سری موسسه هستن فقط پول آزمون هوش و استعداد و... میگیرن و خیلی بی خاصیتن.

در هر صورت رفتار و رشد و تعامل ایشون با خانواده نیازمند مداخله رفتار درمانگره
    حداقل ببرید یه متخصص دیگه ویزیت کنه و نظر بده
    نه هوش طبیعی داره چند جا بردیم
    اما من تونستم هیستوریای مرورگرش رو برگردونم متوجه فیلم های پ.و.ر.ن شدم
    واااای یعنی بچه ۸ ساله؟؟؟؟؟؟
    خدایاااااااااااااااا

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46773
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    3

اگه هوش طبیعی نداشت درسای مدرسه اش خوب نبود اما فیلم مستهجن از نوع خشونت آمیزش دیده همه فیلما خشونت بار بودن
    این چه مصیبتیه که گریبان گیر بچه شده؟ خودش مقصر نیست مقصر خواهر منه که فکر میکنه در حقش لطف کرده امکانات گذاشته در اختیارش.
    چی کار کنم به خانوادش بگم فیلم میبینه؟ با خودش دعوا کنم؟ چه کنم؟؟؟

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40068
    تشکـر
    14
    تشکر شده 58 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام
    به نظر من با کسی که «قصه درمانی» می کنه چند جلسه بگذارید. مشکل بچه را کشف می کند.
    این مشکلات معمولا به طرز شدیدی حاد می شود و نتیجه اش پیشبینی پذیر نیست.

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46834
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اگه هوش طبیعی نداشت درسای مدرسه اش خوب نبود اما فیلم مستهجن از نوع خشونت آمیزش دیده همه فیلما خشونت بار بودن������������
    این چه مصیبتیه که گریبان گیر بچه شده؟ خودش مقصر نیست مقصر خواهر منه که فکر میکنه در حقش لطف کرده امکانات گذاشته در اختیارش.
    چی کار کنم به خانوادش بگم فیلم میبینه؟ با خودش دعوا کنم؟ چه کنم؟؟؟
    هوش ربطی نداره به اختلال رفتاری و یادگیری و...
    هوش یه چیزی دیگه اس
    باید روانشناس ببرید.
    بهتره نگید فقط ببرید پیش روانشناس کودک

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46773
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    3

هوش ربطی نداره به اختلال رفتاری و یادگیری و...
    هوش یه چیزی دیگه اس
    باید روانشناس ببرید.
    بهتره نگید فقط ببرید پیش روانشناس کودک
    همین الان بردمش من بیرون منتظر نشستم صداشون میاد...
    خیلی جالبه وقتی داره با غریبه ها حرف میزنه اصلا جمله های بی ربط نمیگه الان عین یه بزرگسال داره برای مشاور سخنرانی میکنه!!! اما وای از موقعی که تنهاییم فقط چرت و پرت میگه.

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46834
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

همین الان بردمش من بیرون منتظر نشستم صداشون میاد...
    خیلی جالبه وقتی داره با غریبه ها حرف میزنه اصلا جمله های بی ربط نمیگه الان عین یه بزرگسال داره برای مشاور سخنرانی میکنه!!! اما وای از موقعی که تنهاییم فقط چرت و پرت میگه.
    باید روانشناس ببینه و رفتار درمانی.

13. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

بیشتر به نظر میرسه که دچار کمبود شدید محبت و توجه هستن ...با این رفتارها و صحبت ها میخوان جلب توجه کنن
    بیشتر در مورد خواهرتون توضیح بدین؟ شاغل هستن یا خانه دار؟
    رفتار پدرو مادر با پسرشون چجوریه؟
    روابط بین پدرو مادر چجوری هست آیا باهم اختلافی دارن؟آیا خواهرتون از زندگی متاهلیشون راضی هستند؟

از چند سالگی این رفتارها بروز کرد؟ ایا در بچگی هم رفتارهای غیر عادی داشته ؟

اما یه سوال اساسی پیش میاد در مورد اینکه چرا خواهرتون، فرزندشو پیش شما اورده و از کمک پدرومادرتون یا پدرومادر همسرتون استفاده نکرده مطمنن وقت اون ها باید بیشتر باشه !!
    چقدر با خواهرتون اختلاف سنی دارید ؟
    روابط شما با خواهرتون چجوریه ؟
    در مورد مجردی یا متاهل شدن شما چه نظری داره؟ مثلا ایا شمارو تشویق به متاهل شدن میکنند؟
    احتمال حسادت خواهرانه رو احساس میکنید یا روابط خوبی با هم دارید؟

مطمنن باید مرخصی بگیرید و این مسئله رو ریشه ای حل کنید چون زندگی خواهرتون روی زندگی شما اثر خواهد گذاشت و روابط خوب آن ها باعث ارامش خاطر شما میشه
    اما هر روز دوری پسر با مادرش خیلی تاثیر بدتری رو فرزندش میزاره و ممکنه این مسئله سخت تر حل بشه
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

14. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46773
    تشکـر
    29
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    بیشتر به نظر میرسه که دچار کمبود شدید محبت و توجه هستن ...با این رفتارها و صحبت ها میخوان جلب توجه کنن
    بیشتر در مورد خواهرتون توضیح بدین؟ شاغل هستن یا خانه دار؟
    رفتار پدرو مادر با پسرشون چجوریه؟
    روابط بین پدرو مادر چجوری هست آیا باهم اختلافی دارن؟آیا خواهرتون از زندگی متاهلیشون راضی هستند؟

از چند سالگی این رفتارها بروز کرد؟ ایا در بچگی هم رفتارهای غیر عادی داشته ؟

اما یه سوال اساسی پیش میاد در مورد اینکه چرا خواهرتون، فرزندشو پیش شما اورده و از کمک پدرومادرتون یا پدرومادر همسرتون استفاده نکرده مطمنن وقت اون ها باید بیشتر باشه !!
    چقدر با خواهرتون اختلاف سنی دارید ؟
    روابط شما با خواهرتون چجوریه ؟
    در مورد مجردی یا متاهل شدن شما چه نظری داره؟ مثلا ایا شمارو تشویق به متاهل شدن میکنند؟
    احتمال حسادت خواهرانه رو احساس میکنید یا روابط خوبی با هم دارید؟

مطمنن باید مرخصی بگیرید و این مسئله رو ریشه ای حل کنید چون زندگی خواهرتون روی زندگی شما اثر خواهد گذاشت و روابط خوب آن ها باعث ارامش خاطر شما میشه
    اما هر روز دوری پسر با مادرش خیلی تاثیر بدتری رو فرزندش میزاره و ممکنه این مسئله سخت تر حل بشه
    سلام الی خانوم خوشحال شدم نظرتون رو دیدم
    همونطور که گفتم این بچه با هیچ کس جور نیست کتک میزنه فحش میده حتی به پدر بزرگ و مادربزرگ خودش به خاطر همین خواهرم آورده پیش من...
    خواهرم پرستاره اصلا برای بچه وقت نمیزاره همیشه بیمارستانه شوهرش هم کارمنده رابطه متاهلی خوبی دارن. رابطه من و خواهرم هم خوبه ولی در ظاهر .....
    تا به حال بی احترامی نکردیم ولی اون به من حسادت داره. هر چند که من تا میتونم خوب برخورد میکنم.
    چون وضع مالی من با اینکه همسر ندارم ولی از دو نفر اونها خیلی بهتره. این موضوع باعث حسادت میشه.
    من ۳۰ سالمه خواهرم ۳۵. این بچه از وقتی به دنیا اومد خیلی شلوغ بود تو بچگی با چکش زده بود تلویزیون خونشون رو داغون کرده بود یا یه بار آب جوش ریخته بود رو خودش یه بار از عمد رفته بود تو قابلمه پر از غذا نشسته بود.....
    من کیس های ازدواج رو نمیگم به کسی دوست دارم قطعی بشه بعد بگم....اونا فکر میکنن من یه ایرادی دارم که ازدواج نمیکنم ....ولی خواهرم کاری به ازدواجم نداره.
    در ضمن از وقتی بچه اومده خونه من اعصابش آروم شده امروز کلی باهم خوش گذروندیم رفتیم پارک ،خرید،رستوران،روانشناس اصلا هم حرف بدی نزد حرکت بدی هم انجام نداد ولی خداییش زیاد قربون صدقه اش میرم.
    مثلا لباس که میگرفتیم خواست جیغ بزنه من نمیخوام ..ولی من بهش گفتم عزیزم چقدر خوشتیپ شدی چقدر بهت میاد اینا رو بپوشی همه فکر میکنن تو ملوان شدی(لباس ملوانی بود).....دیگه حرفی نزد
    اما خواهرم اینجوری نمیکنه که بچه که داد میزنه خواهرم بدتر از بچه داد میزنه البته کار خواهرم سنگینه بهش حق میدم اعصابش خراب بشه..
    روانشناس هم حرف شما رو زد گفت کمبود محبت داره فعلا قراره چندین جلسه هم با هم بریم..
    از دیروز که اومده خونه من، مادرش حتی یه زنگ هم نزده حالشو بپرسه...البته بهش حق میدم

15. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام الی خانوم خوشحال شدم نظرتون رو دیدم
    همونطور که گفتم این بچه با هیچ کس جور نیست کتک میزنه فحش میده حتی به پدر بزرگ و مادربزرگ خودش به خاطر همین خواهرم آورده پیش من...
    خواهرم پرستاره اصلا برای بچه وقت نمیزاره همیشه بیمارستانه شوهرش هم کارمنده رابطه متاهلی خوبی دارن. رابطه من و خواهرم هم خوبه ولی در ظاهر .....
    تا به حال بی احترامی نکردیم ولی اون به من حسادت داره. هر چند که من تا میتونم خوب برخورد میکنم.
    چون وضع مالی من با اینکه همسر ندارم ولی از دو نفر اونها خیلی بهتره. این موضوع باعث حسادت میشه.
    من ۳۰ سالمه خواهرم ۳۵. این بچه از وقتی به دنیا اومد خیلی شلوغ بود تو بچگی با چکش زده بود تلویزیون خونشون رو داغون کرده بود یا یه بار آب جوش ریخته بود رو خودش یه بار از عمد رفته بود تو قابلمه پر از غذا نشسته بود.....
    من کیس های ازدواج رو نمیگم به کسی دوست دارم قطعی بشه بعد بگم....اونا فکر میکنن من یه ایرادی دارم که ازدواج نمیکنم ....ولی خواهرم کاری به ازدواجم نداره.
    در ضمن از وقتی بچه اومده خونه من اعصابش آروم شده امروز کلی باهم خوش گذروندیم رفتیم پارک ،خرید،رستوران،روانشناس اصلا هم حرف بدی نزد حرکت بدی هم انجام نداد ولی خداییش زیاد قربون صدقه اش میرم.
    مثلا لباس که میگرفتیم خواست جیغ بزنه من نمیخوام ..ولی من بهش گفتم عزیزم چقدر خوشتیپ شدی چقدر بهت میاد اینا رو بپوشی همه فکر میکنن تو ملوان شدی(لباس ملوانی بود).....دیگه حرفی نزد
    اما خواهرم اینجوری نمیکنه که بچه که داد میزنه خواهرم بدتر از بچه داد میزنه البته کار خواهرم سنگینه بهش حق میدم اعصابش خراب بشه..
    روانشناس هم حرف شما رو زد گفت کمبود محبت داره فعلا قراره چندین جلسه هم با هم بریم..
    از دیروز که اومده خونه من، مادرش حتی یه زنگ هم نزده حالشو بپرسه...البته بهش حق میدم
    خیلی ممنون عزیزم شما لطف داری
    ببیند به نظرم شما باید با خواهرتون صبحت کنید و سعی کنید هدفشو از سرکار رفتن جویا بشید ... واقعا ایشون با چه هدفی دارن سرکار میرن؟ غیر از اینه که همه ی انگیزه و هدفشون باید فرزندشون باشه تا دراینده خوب و سالم و شاد باشن؟ پرستار مردم شدن ولی حاظر نیستن از فرزند دلبندشون مراقبت کنند؟ بهشون بگو این سرکار رفتن شما هیچ ثوابتی که نخواهد داشت بلکه به ازای هر بی محبتی که به فرزندش میکنه بعدن بازخواست خواهد شد...
    خیلیا رو میشناسم هم پرستار هستن و هم از محبت به فرزندشون دریغ نمیکنن ... اصلا اینکارشون توجیه نداره و اگر واقعا از پس دو مسئولیت بر نمیان باید وظیفه مهمتر که همون تربیت فرزند رو اولویت کارشون قرار بدن و اگر میتونن مرخصی بگیرند یا حتی استعفا بدن. اگر ایشون تماس نگرفتن شما تماس بگیرید یا حتی به خونشون برید و به صورت جدی باهاشون صحبت کنید ...
    چطور شما با دوکلمه محبت تونستید دله اون بچه رو نرم کنید پس مطمن باشید این بچه کوچکترین محتبی از پدرو مادرش نگرفته واگر این بی محبتی ادامه داشته باشه معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود.
    الان درحال حاظر به محبت پدرو مادرش خیلی نیاز داره و اگر حس کنه پدرومادرش دوسش ندارن در اینده هم نه فقط خودشو بلکه هیچ کسو نمیتونه دوست داشته باشه.
    به نظرم هر چه سریعتر با خواهرتون تماس بگیرید واگر جوابگو نیستن با شوهر خواهرتون صحبت کنید وگرنه رفتار اون کودک کاملا طبیعیه ... در برابر بی محبتی خانوادش رفتارهای پرخاشگرانه نشون میده و نمیشه بهش خرده گرفت...
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

16. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد