نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: کمالگرایی بیش از حد

1309
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46773
    تشکـر
    29
    تشکر شده 49 بار در 44 پست
    میزان امتیاز
    3

کمالگرایی بیش از حد

سلام
    دختر ۳۰ ساله که تقریبا ۱ هفته بعد ۳۱ سالم میشه هستم....
    به شدت کمالگرا. مثلا صبح سر موقع(ساعت ۶.۳۰صبح) اگر بیدار نشم مثلا ۶.۴۵ بیدار بشم کل روز اعصابم به هم ریخته میشه. تمرکز کافی ندارم و نمیتونم کار هامو انجام بدم. با این که تو برنامه روزانه وقت استراحت هم دارم....
    یا اگه کاری رو مثلا با بازده ۸۰ درصد انجام بدم اون کار رو به درد نخور تلقی میکنم و دوباره انجام میدم.
    یا تو کیس های ازدواج اگه طرف یکم از ایده آل من متفاوت باشه کنارش میزارم.
    خودم هم از این اخلاقم کلافه شدم..
    خیلی چیزا رو به خاطر این اخلاقم از دست دادم.
    مشاور هم رفتم یه سری راه داده که مفید نبوده.
    دیگه از خودم خوشم نمیاد احساس میکنم یه آدم بی عرضه شدم که به خاطر چیزای مزخرف همه چیزو داره از دست میده.
    یا یه چیز رو میخوام که خیلی خوب باشه یا کلا نمیخوامش. حد واسط ندارم. و چون مثلا همسر ایده آل اصلا وجود نداره تنها موندم.
    ویرایش توسط آنجلینا : 06-13-2021 در ساعت 10:43 PM

2. کاربران زیر از آنجلینا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46301
    تشکـر
    53
    تشکر شده 43 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    4

پاسخ : کمالگرایی بیش از حد

نقل قول نوشته اصلی توسط آنجلینا نمایش پست ها
    سلام
    دختر ۳۰ ساله که تقریبا ۱ هفته بعد ۳۱ سالم میشه هستم....
    به شدت کمالگرا. مثلا صبح سر موقع(ساعت ۶.۳۰صبح) اگر بیدار نشم مثلا ۶.۴۵ بیدار بشم کل روز اعصابم به هم ریخته میشه. تمرکز کافی ندارم و نمیتونم کار هامو انجام بدم. با این که تو برنامه روزانه وقت استراحت هم دارم....
    یا اگه کاری رو مثلا با بازده ۸۰ درصد انجام بدم اون کار رو به درد نخور تلقی میکنم و دوباره انجام میدم.
    یا تو کیس های ازدواج اگه طرف یکم از ایده آل من متفاوت باشه کنارش میزارم.
    خودم هم از این اخلاقم کلافه شدم..
    خیلی چیزا رو به خاطر این اخلاقم از دست دادم.
    مشاور هم رفتم یه سری راه داده که مفید نبوده.
    دیگه از خودم خوشم نمیاد احساس میکنم یه آدم بی عرضه شدم که به خاطر چیزای مزخرف همه چیزو داره از دست میده.
    یا یه چیز رو میخوام که خیلی خوب باشه یا کلا نمیخوامش. حد واسط ندارم. و چون مثلا همسر ایده آل اصلا وجود نداره تنها موندم.
    سلام بر شما
    میتونم بپرسم حساسیت سر بهداشت، نظافت، نظم و انضباط، متقارن چیدن اشیا و ... این جور چیزا دارید؟
    وقتی یه چیزی به نظرتون خراب شده/درست انجام نشده این فقط باعث عصبانیت شما میشه یا دیگه خوره ذهنتون میشه؟

به نظر بنده اول باید روی جهان بینی و احساساتون تون کار کنید و الی ازدواج موفق دشواره.
    چون هرجوری که فکر کنی=همونجور احساس میکنی
    ممکنه بهترین ازدواج رو داشته باشی و احساس بدی بهش داشته باشی

به به سلامتی پیشاپیش تبریک امیدوارم قطار زندگیت در کنار موفقیت رو ریل شاد زیستن هم قرار بگیره.

این قسمت نظر شخصیمه...
    در مورد شما من هرچقد میخونم و توضیحاتتون رو ، بیشتر به این نتیجه میرسم که به یک مشاور ثابت؛ چه بسا روزانه یا هفتگی نیاز دارید.
    ببینید به نظر من یه آدم نمیتونه هم کارآفرین باشه هم مدیر باشه هم کارای شخصی انجام بده هم هزار چیز دیگه. بعضی وقتا باید یه سری از تصمیم ها امور و چیزای دیگه رو بسپاریم کسی دیگه.

با توجه به اینکه زندگی خیلی های دیگه به یه کارآفرین وابسته اس، به نظرم با این مشغله و زحمت طبیعیه یه جاهایی کم بیارید و باید بپذیرید چون نه بیل گیتس نه ایلان ماسک تنهایی مجموعه شون رو اداره نکردند و نمیک نند. بهترین کار به نظر من پیدا کردن یه مشاور دوسته.

مشاوری که بتونه تصمیم گیری کارها رو براتون آسون تر کنه. اینجوری ذهن و برنامه و تایمتون خالی تر میشه. چون ما دچار سوء گیری میشیم ممکنه یه موضوع و مشکل رو از نگاه غلطی ببینیم اما یه شخص دیگه از جنبه دیگه ای ببینه و راه گشا باشه.

به همین دلیله که هر آدم موفق و بزرگی کلی مشاور و دستیار دور و برشه. چون نباشه خودش لطمه میبنه. از ورزشکار بگیر تا هنرمند و مدیر و کارآفرین مثل شما.

وجود دستیار باعث میشه که حجم مسئولیت کمتر، فشار کمتر، احساس شکست کمتر.

وقتی خودتون یه کار خراب میکنید=کلی احساس بد بهتون دست میده ولی وقتی یه دستیار خراب میکنه=خودش پاسخگو خواهد بود و برای تکرار نشدنش تلاش میکنه.

البته مراقب افراد سودجو، فرصت طلب و اغواگر هم باید بود که کم نیستند.

در کل من فکر میکنم شما باید به این واقعیت توجه کنید الان دیگه شما تو اون سال های اول کارتون قرار ندارید و نباید همه چی خودتون انجام بدین. لازمه نقش رهبری بر عهده بگیرید و مدیر و دستیار و مشاور و... داشته باشید.
    ویرایش توسط پسر تنهای تنها : 06-14-2021 در ساعت 12:49 AM

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46773
    تشکـر
    29
    تشکر شده 49 بار در 44 پست
    میزان امتیاز
    3

پاسخ : کمالگرایی بیش از حد

نقل قول نوشته اصلی توسط پسر تنهای تنها نمایش پست ها
    سلام بر شما
    میتونم بپرسم حساسیت سر بهداشت، نظافت، نظم و انضباط، متقارن چیدن اشیا و ... این جور چیزا دارید؟
    وقتی یه چیزی به نظرتون خراب شده/درست انجام نشده این فقط باعث عصبانیت شما میشه یا دیگه خوره ذهنتون میشه؟

به نظر بنده اول باید روی جهان بینی و احساساتون تون کار کنید و الی ازدواج موفق دشواره.
    چون هرجوری که فکر کنی=همونجور احساس میکنی
    ممکنه بهترین ازدواج رو داشته باشی و احساس بدی بهش داشته باشی

به به سلامتی پیشاپیش تبریک امیدوارم قطار زندگیت در کنار موفقیت رو ریل شاد زیستن هم قرار بگیره.

این قسمت نظر شخصیمه...
    در مورد شما من هرچقد میخونم و توضیحاتتون رو ، بیشتر به این نتیجه میرسم که به یک مشاور ثابت؛ چه بسا روزانه یا هفتگی نیاز دارید.
    ببینید به نظر من یه آدم نمیتونه هم کارآفرین باشه هم مدیر باشه هم کارای شخصی انجام بده هم هزار چیز دیگه. بعضی وقتا باید یه سری از تصمیم ها امور و چیزای دیگه رو بسپاریم کسی دیگه.

با توجه به اینکه زندگی خیلی های دیگه به یه کارآفرین وابسته اس، به نظرم با این مشغله و زحمت طبیعیه یه جاهایی کم بیارید و باید بپذیرید چون نه بیل گیتس نه ایلان ماسک تنهایی مجموعه شون رو اداره نکردند و نمیک نند. بهترین کار به نظر من پیدا کردن یه مشاور دوسته.

مشاوری که بتونه تصمیم گیری کارها رو براتون آسون تر کنه. اینجوری ذهن و برنامه و تایمتون خالی تر میشه. چون ما دچار سوء گیری میشیم ممکنه یه موضوع و مشکل رو از نگاه غلطی ببینیم اما یه شخص دیگه از جنبه دیگه ای ببینه و راه گشا باشه.

به همین دلیله که هر آدم موفق و بزرگی کلی مشاور و دستیار دور و برشه. چون نباشه خودش لطمه میبنه. از ورزشکار بگیر تا هنرمند و مدیر و کارآفرین مثل شما.

وجود دستیار باعث میشه که حجم مسئولیت کمتر، فشار کمتر، احساس شکست کمتر.

وقتی خودتون یه کار خراب میکنید=کلی احساس بد بهتون دست میده ولی وقتی یه دستیار خراب میکنه=خودش پاسخگو خواهد بود و برای تکرار نشدنش تلاش میکنه.

البته مراقب افراد سودجو، فرصت طلب و اغواگر هم باید بود که کم نیستند.

در کل من فکر میکنم شما باید به این واقعیت توجه کنید الان دیگه شما تو اون سال های اول کارتون قرار ندارید و نباید همه چی خودتون انجام بدین. لازمه نقش رهبری بر عهده بگیرید و مدیر و دستیار و مشاور و... داشته باشید.
    سلام
    نه روی بهداشت و.... حساس نیستم ولی خب در حد طبیعی رعایت میکنم.
    یه چیزی خراب بشه عصبانی میشم ولی تا 2. 3 روز خوره میشه.
    ممنونم از شما..
    دستیار که هست ولی یکی هم باید بالاسر اینا باشه وگرنه کار رو خراب میکنند بعدشم پنهون کاری.
    اینم بگم که مشاور حقوقی و تجاری دارم ولی روانشناس ندارم.
    سپاس

5. کاربران زیر از آنجلینا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)