نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: بی اعتمادی شدید خانوادم به من..

1530
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46880
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بی اعتمادی شدید خانوادم به من..

سلام .
    من یه دختر ۱۶ ۱۷ سالم بچه ی اول و دوتا خواهر کوچیکتر از خودم دارم فاصله سنیم با پدر و مادرم کمه ادمای جونینن .و نمیدونم این مشکل و همه ی کسایی که مادر پدر جون دارن، دارن یا نه.
    چند بار در طول زندگیم رفتار هایی از خودم نشون دادم( کلا با یک پسر رابطه داشتم، توی این یک سال یه بار مامانم تو کافه دیدممون یک بار دیگه ام معلم کلاس زبانم گف که اینا با همن) یه پدر مادر با عقاید سنتی که ابروشون الویت زندگیشونه و من دختر سر زیاد بی تربیتشون دو سالی هست اجازه ی بیرون رفتن ندارم. گوشیم چک میشه. با دوستام نمیتونم ارتباط داشته باشم و کلی دیگه نمیدونم قراره چی بشه چه جوری اعتمادشونو جلب کنم؟ راهنمایی میخوام چون روزهای سختی و دارم میگذرونم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46773
    تشکـر
    29
    تشکر شده 49 بار در 44 پست
    میزان امتیاز
    3

پاسخ : بی اعتمادی شدید خانوادم به من..

سلام
    چیزی که رفته دیگه برنمیگرده... ولی حداقل ارتباط شما میتونه ترمیم بشه.
    من کاری به عقاید خانواده ندارم ولی آیا یک پسر (که تو این سن بعید بدونم قصد ازدواج داشته باشه)و صرفا تو رو به خاطر خوشگذرونی و چت و تجربه کسب کردن برای همسر آیندش میخواد، ارزش داره که تو به خاطرش حمایت و اعتماد خانواده رو از دست دادی؟
    اون پسر چه تاوانی برای این رابطه داد؟.......هیچی... دقیقا هیچ اتفاقی برای اون نیافتاد... معمولا کسی به یک پسر زیاد ایراد نمیگیره ولی تو داری دوسال تاوان بدی پس میدی.
    در ضمن شما تو سن حساسی بودی که یه دختر تو این سن وابسته میشه و احساس زیادی داره مطمئنا ضربه سختی هنگام جدایی خوردی. ولی اون پسر تا این حد که شما ضربه خوردی آسیب ندیده...
    تا این جا که شما ظاهرا چیزای زیادی از دست دادی.
    ولی میتونی حداقل یکم بهترش کنی... مثلا این که جلوی پدر و مادر از کارت ابراز پشیمانی کنی و بگی که متوجه ضربه هایی که خوردی هستی و این کار به خاطر بچگی بوده.. یا این که بهشون قول بدی که دیگه تکرار نمیشه.
    با این که من موافق آزادی دختر هستم ولی به همون اندازه هم عقیده دارم آدم باید یه چهارچوبی برای خودش داشته باشه و نزاره کسی به خاطر خوشگذرانی احساسات و ارتباطات خانوادگی رو خراب کنه...
    به نظر من والدینت اصلا طرز فکر عقب مانده ندارن چون بهت آزادی داده بودن که تونستی بری کافه تو رو اون قدر دوستت دارن که گذاشتنت کلاس زبان... فقط نمیخوان که تو آسیب ببینی همین. مطمئن باش موقعش که بشه خودشون تشویقت میکنن برای ازدواج و قرار گذاشتن.
    الان سنت کمه اونا میخوان تو درس بخونی و موفق بشی دوست ندارن بری با پسرای بی سروپا بگردی. دوست دارن دخترشون ملکه یه آقا باشه. نه دوست دختر یه پسری که معلوم نیست از کجا پیدا شده(چون اگه آدم درستی بود نمیومد با دختر 14ساله رابطه برقرار کنه)
    امیدوارم از این به بعد وارد رابطه ای نشی که اگه خراب بشه تمام ضربه هارو تو بخوری
    برات آرزوی بهترین ها رو دارم

3. 2 کاربران زیر از آنجلینا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46151
    تشکـر
    15
    تشکر شده 18 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    4

من ۲۰ سالمه اجازه هیچی ندارم تو ک اول راهی تازه ازادیم داشتی من هیج کاری نکردم ولی زندانی خانوادمم هستم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Rehy نمایش پست ها
    سلام .
    من یه دختر ۱۶ ۱۷ سالم بچه ی اول و دوتا خواهر کوچیکتر از خودم دارم فاصله سنیم با پدر و مادرم کمه ادمای جونینن .و نمیدونم این مشکل و همه ی کسایی که مادر پدر جون دارن، دارن یا نه.
    چند بار در طول زندگیم رفتار هایی از خودم نشون دادم( کلا با یک پسر رابطه داشتم، توی این یک سال یه بار مامانم تو کافه دیدممون یک بار دیگه ام معلم کلاس زبانم گف که اینا با همن) یه پدر مادر با عقاید سنتی که ابروشون الویت زندگیشونه و من دختر سر زیاد بی تربیتشون دو سالی هست اجازه ی بیرون رفتن ندارم. گوشیم چک میشه. با دوستام نمیتونم ارتباط داشته باشم و کلی دیگه نمیدونم قراره چی بشه چه جوری اعتمادشونو جلب کنم؟ راهنمایی میخوام چون روزهای سختی و دارم میگذرونم
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز

ببینید شما هنوز در شرایط سنی قرار دارید که ریسک پذیری و تصمیمات هیجانی مشخصه های سن شماست و همچنین محیط های بیرونی میتونه برای شما آسیب های زیادی داشته باشه و به همین دلایل نگرانی والدینت در مورد آزادی و رفت و آمد شما زیاد هستش.
    سعی کنین در این شرایط سنی و ریسک پذیری که دارین با احترام و تعامل با خانواده در مورد نیاز هاتون تصمیم گیری کنین و اگر محیط بیرون یا ارتباط با دوستانتون از نظر والدین درست نیست
    شما میتونید دلایل خودتون رو برای نیاز به بیرون رفتن و ارتباط گرفتن با دوستان بیان کنین و به صورت کلی برنامه ای رو تنظیم کنید که بتونی علاوه بر بودن با همسالان در محیط های بهتری که امکان دوستی با جنس مخالف وجود نداره هم شرکت کنی و به نیاز ها تون پاسخ بدین

دقت کن که گاهی بی توجهی به حرف های والدین میتونه برای افراد مشکلات بزرگ تری ایجاد کنه . احساسات شما قابل احترام هستش اما نیازه که شما نیز نگرانی های والدین رو درک کنین و به دیدگاها و دلایل اونها برای ارتباطات توجه داشته باشین تا از آسیب های احتمالی جلوگیری بشه.

در سن شما بخاطر رفتارهای هیجانی و ریسک پذیری که در سن شما دیده میشه گاهی نوجوان خودش رو در معرض آسیب قرار میده و به آسیب های احتمالی نیز توجه نداره . ( ارتباط با جنس مخالف و....)

6. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)