نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: چیکارکنم دختر۱۷ساله ام کمترگوشی دست بگیره

1373
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46230
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

چیکارکنم دختر۱۷ساله ام کمترگوشی دست بگیره

سلام خسته نباشید
    دخترم ۱۷سالشه و مرتب گوشی دستش می گیره ازصبح ک بیدارمیشه تا آخرشب حتی دوست نداره ازخونه بیاد بیرون،،کلا ازبیرون رفتن بدش میاد..ازاینک مهمون بیاد خونمون بدش میاد ازاینک بریم خونه ی کسی باز بدش میاد دوست داره فقط تنها باشه و سرش توگوشی باشه.طوری شده نمازشو ب زور می خونه بعضی وقتها ک اصلا نمی خونه،امسال علاقه ایی ب درس خوندن نداره.همش احساس می کنم برای اون‌گوشی هست ک مرتب دستش می گیره .ممنون میشم راهنمایی ام کنید چیکارکنم کمتر گوشی دستش بگیره

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : چیکارکنم دختر۱۷ساله ام کمترگوشی دست بگیره

سلام به شما زهرا جان
    درک میکنم که شما نگران فرزندتان هستید اما دقت کنید که فرزند شما در پروسه نوجوانی قرار دارد و در این مسیر نیاز است که شما به استقلال و حریم شخصی او احترام بگذارید و از منبع قدرت با او برخورد نکنید که بخواهید گوشی او را بگیرید چون احتمال واکنش وجود دارد در کنار اینکه خب مشکل اصلی دختر شما با توجه به افت تحصیلی و قطع ارتباطی که با دیگران دارند به نظر فراتر از این مسائل می باشد .
    در این مورد بهتر است در صورت امکان حتما او را به روانشناس ارجاع بدهید چون نیاز است حتما با خود او صحبت کنیم.
    شما در مورد دلایل بیرون نیامدن و یا افت تحصیلیش با او صحبت کرده اید؟
    واکشن شما و دیگر اعضای خانواده به گوشی دست گرفتن های او چیست؟
    در مورد احساسات و شرایط سنی که در آن قرار دارد تا به حال باهم صحبت کرده اید و او اجازه دارد احساسات و نیازهایی را بیان کند که خلاف باورهای شما باشد ؟
    در مورد نماز نخواندش واکنش شما چیست؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46230
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام وقت بخیر
    حاضر نیست دیگ ب روانشناس مراجعه کند
    درمورد بیرون نیامدن و افت تحصلیش باهاش دوستانه چندین بارصحبت کردم تنها چیزی ک بهم میگفت حوصله ندارم و نمی دونم چرا حوصله ندارم
    فقط بارها بهش تذکر دادم گوشی دست گرفتن باعث میشه چشمات بیشترازاینی ک هست ضعیف تر بشه بهش می گفتم می دونم توگوشی فقط تواینستا و تل می گردی و وضعیت ها رو چک میکنی ودرکل هدفی نداری اما روزهاتو دوست ندارم اینجوری بی هدف بگذرونی ب جاش درطول روز برنامه ایی داشته باش.مثلا کتاب بخون.پیاده روی کنیم باهم و...چیزهای دیگ پشنهاد دادم ک ازهیچکدوم استقبال نکرو و میگ دوس ندارم برنامه ایی واسه زندگیم داشته باشم .منم ازاینجور حرف زدنش خیلی ناراحت میشم
    درمورد احساساتش هیچ وقت هیچی بهم نگفته متاسفانه،بااینک سعی کردم عین یه دوست باهاش رفتار کنم تایک مادر اما احساس نی کنم اون باهام راهحت نیس و حرفاشو بهم نمیگ
    درمورد نماز نخوندش هم بارها بهش گفتم هروقت آمادگیشو داشتی باز دوباره نمازتو شروع کن هیچ وقت ازخدا دور نشه دوری از خدا باعث میشه خیلی حالت بدتر بشه .چون همش تو خودشه واصلا حال و حوصله ی خودشو نداره
    و من احساس می کنم همش ازگوشی هست.خواهش می کنم راهنمایی ام کنید چ کنم لااقل این گوشی کمتر بگیره دستش
    می تونم قانونی تو خونه بذارم ک وقت خواب باید همه گوشی ها رو اوپن گذاشته بشه ؟؟و یاهرقانونی مشابه ب این و یاهرچیز دیگ ایی
    .....‌
    دیگ واقعا نمی دونم چ کنم.خواهش می کنم راهنماییم کنید

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47304
    تشکـر
    2
    تشکر شده 9 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نرم افزارهای کنترل والدین را روی گوشی اش نصب کردید؟ نرم افزارهای خیلی زیادی هست که کارش کنترل والدین روی گوشی فرزندان هست.
    ویرایش توسط transvestite : 09-14-2021 در ساعت 07:51 PM

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47309
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Lightbulb پاسخ : چیکارکنم دختر۱۷ساله ام کمترگوشی دست بگیره

نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra975 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    دخترم ۱۷سالشه و مرتب گوشی دستش می گیره ازصبح ک بیدارمیشه تا آخرشب حتی دوست نداره ازخونه بیاد بیرون،،کلا ازبیرون رفتن بدش میاد..ازاینک مهمون بیاد خونمون بدش میاد ازاینک بریم خونه ی کسی باز بدش میاد دوست داره فقط تنها باشه و سرش توگوشی باشه.طوری شده نمازشو ب زور می خونه بعضی وقتها ک اصلا نمی خونه،امسال علاقه ایی ب درس خوندن نداره.همش احساس می کنم برای اون‌گوشی هست ک مرتب دستش می گیره .ممنون میشم راهنمایی ام کنید چیکارکنم کمتر گوشی دستش بگیره
    سلام مادر عزیز
    در جریان تاپیک قبلی که درمورد افسردگی دخترتون زده بودید هستم
    این علائمی که فرمودید به دلیل همون افسردگی هست که دخترتون دارند
    احتمالا شما فکر میکنید که با دخترتون مثل یک دوست رفتار میکنید ولی از نظر ایشون رفتاری کاملا برعکس داشته باشید
    سعی کنید از سرگرمی هایی ک قبل از افسردگی از ان لذت میبرد استفاده کنید
    قانون گذاشتن در خانه فقط مدت کوتاهی باعث میشه که گوشی رو کمتر دستش بگیره ولی به مرور زمان ممکنه که حتس استفاده از گوشی هم بیشتر بشه
    و کنترل والدین روی گوشی فرزندتون باعث میشه که فکر کنه نسبت به اون بی اعتماد هستین
    در مورد نمازش هم سعی کنید به فرزندتون عذاب وجدان ندید که برای مثال اگه نماز نخونی من فلان کار رو برات انجام نمیدم یا دل من رو میشکنی اگه نماز نخونی و صحبت هایی از این قبیل
    چون این صحبت ها برای مدت کوتاهی اثر میذارند و بعد از آن سبب میشه که فرزندتون کاملا از نماز خواندن متنفر بشه چون فقط به خاطر صحبت های شما اعمال واجبش رو انجام داده.میتونید با لحن بسیار مسالمت آمیز ایشون رو ترغیب کنید چون در سنین نوجوانی قرار دارند و شرایط بسیار خاصی دارند باید مواظب صحبت هایی که انجام میشه باشید.
    یا حق

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47309
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohadeseq نمایش پست ها
    سلام مادر عزیز
    در جریان تاپیک قبلی که درمورد افسردگی دخترتون زده بودید هستم
    این علائمی که فرمودید به دلیل همون افسردگی هست که دخترتون دارند
    احتمالا شما فکر میکنید که با دخترتون مثل یک دوست رفتار میکنید ولی از نظر ایشون رفتاری کاملا برعکس داشته باشید
    سعی کنید از سرگرمی هایی ک قبل از افسردگی از ان لذت میبرد استفاده کنید
    قانون گذاشتن در خانه فقط مدت کوتاهی باعث میشه که گوشی رو کمتر دستش بگیره ولی به مرور زمان ممکنه که حتس استفاده از گوشی هم بیشتر بشه
    و کنترل والدین روی گوشی فرزندتون باعث میشه که فکر کنه نسبت به اون بی اعتماد هستین
    در مورد نمازش هم سعی کنید به فرزندتون عذاب وجدان ندید که برای مثال اگه نماز نخونی من فلان کار رو برات انجام نمیدم یا دل من رو میشکنی اگه نماز نخونی و صحبت هایی از این قبیل
    چون این صحبت ها برای مدت کوتاهی اثر میذارند و بعد از آن سبب میشه که فرزندتون کاملا از نماز خواندن متنفر بشه چون فقط به خاطر صحبت های شما اعمال واجبش رو انجام داده.میتونید با لحن بسیار مسالمت آمیز ایشون رو ترغیب کنید چون در سنین نوجوانی قرار دارند و شرایط بسیار خاصی دارند باید مواظب صحبت هایی که انجام میشه باشید.
    یا حق
    یا میتونید به هر طریقی شماره یکی از دوستانش رو پیدا کنسد و به اونها توصیه کنید که با دخترتون صحبت کنند و شرایط دخترتون رو قبیل اینکه بی حوصله اس، خستش، تو خودشه رو یهشون بگید.معمولا نوجوان ها رابطه خوبی با دوستانشون دارند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)