نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: دوس پسرم افکار خودکشی داره

1194
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44120
    تشکـر
    7
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

دوس پسرم افکار خودکشی داره

سلام دختری 20 ساله هستم و 4 ماهه با آقایی 22 ساله که با هم فامیل دور هستیم، تو رابطه ایم. ایشون کار آزاد داره و شرایط کاریش به این صورت هست که از صبح ساعت 8 تا 11 شب سر کاره.اما با این حال در آمد ماهیانش 5 میلیونه و از نظر خودش خیلی کمه. بعد از اتمام دوره دبیرستان دانشگاه نرفته و تصمیم گرفته کار کنه. من دانشجو علوم پزشکیم و وضعیت مالی خانواده ام از اونا بهتره. اون اوایل دوستیمون مدام میگفت که میترسم نتونم باهات ازدواج کنم و خانواده ات مخالفت کنند به خاطر همین بیشتر به خودش فشار میاورد بعضی اوقات از 5 صبح میرفت سرکار و همه تلاشش رو میکرد تا یه تیکه زمین بخره. من هیچوقت بهش فشار نیاوردم اما مدتیه متوجه شدم دچار افسردگی شده. از حدودا یک ماه پیش سرد بودنش شروع شد من کلافه شدم و ازش دلیلش رو پرسیدم و گفت خیلی درگیرم برام دعا کن بتونم اون زمینی که میخوام رو بخرم ولی خب نتونست و همین باعث شد حالش بدتر بشه. خیلی کم باهام حرف میزد و همش میریخت تو خودش منم فکر کردم شاید دیگه نمیخواد ادامه بده و 4 بار اقدام به تموم کردن رابطه کردم ولی هر بار نذاشت و جلوم رو گرفت. آخرین بار که بحثمون شد گفت بخدا من دوستت دارم ولی حالم خوب نیست. خسته شدم از اینکه همش باید کار کنم به هیچی هم نمیرسم. چند روز پیش میخواستم خودکشی کنم. شوک شدم خواستم حرف بزنم که گفت هیچی نگو حتما تو هم میخوای حرفای بقیه رو بگی من دیگه هیچ دلخوشی ندارم. زندگیم همش کار و مشکلاته. هیچوقت اینطوری ندیده بودمش واقعا داغون بود. خیلی دلم میخواد کمکش کنم. تمام فکر و ذکرم اینه نکنه بلایی سر خودش بیاره. میدونم اگر بهش پیشنهاد روانشناس و مشاوره هم بدم گوش نمیده. خواهش میکنم راهنماییم کنید چطوری میتونم کمکش کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : دوس پسرم افکار خودکشی داره

سلام به شما دوست عزیز
    احساسات هردوی شما قابل احترام می باشد اما عزیزم در این متن چند مورد به چشم می خورد که بهتر است با هم در مورد آنها صحبت کنیم هرچند که در ارتباط باهم هستند.
    1. در اول اینکه این آقا به نظر می رسد که هدف ازدواج دارند ایا شما هم این هدف را از این رابطه دنبال می کنید؟ اگر بله خب به نظر شما این شرایط مالی و کاری و تحصیلی از نظر خود شما و خانوادیتان مورد پذیرش می باشد ؟ و می توانید ایشان را با همین شرایطی که دارند مورد تایید برای ادامه زندگی مشترکتان قرار بدهید و با معیارهای شما برای ازدواج همخوانی دارند؟ چون اگر بخواهید از روی دلسوزی و ترحم و یا اینکه حالا آینده همه چیز را تغییر می دهید با ایشان پیش بروید خب این می تواند در اینده برای هردوی شما با مشکلات و فشار روحی بیشتری همراه شود پس بهتر است همه جوانب را مد نظر قرار بدهید و بعد تصمیم گیری کنید.
    2.خب این اقا از 8 صبح تا ساعت 11 شب کار می کنند و خب این تایم بسیار زیادی می باشد و می تواند با فشارجسمی و روحی زیادی برای ایشان همراه شود و خب در این مورد نیاز است که خود ایشان شرایط کاری را مورد ارزیابی و بررسی مجدد قرار بدهند تا بتوانند در این مورد تصمیم گیری کنند.
    3. شما از شرایط روحی صحبت می کنید که علایم افسردگی در آن وجود دارد و با توجه به داشتن افکار خودکشی و حتی اقدام به خودکشی به نظر می رسد که شرایط روحی فرد مقابل شما خوب نیست و در این مورد نیاز است که ایشان را تشویق به مراجعه به روانشناس کنید چون دادن امید هایی که شاید اتفاق نیفتدو دادن هرگونه قول مبنی بر ازدواج و یا همراهی بیشتر حتی ممکن است که بازهم این شرایط را در صورت هرگونه تغییر ایجاد کند .
    پس این اقا در اول نیاز است که شرایط روحی خود را بهبود ببخشد و بعد در مسیر زندگی خود و رابطه با شما تصمیم گیری کنند.

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44120
    تشکـر
    7
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دوس پسرم افکار خودکشی داره

نقل قول نوشته اصلی توسط ravanshenas-therapy نمایش پست ها
    سلام به شما دوست عزیز
    احساسات هردوی شما قابل احترام می باشد اما عزیزم در این متن چند مورد به چشم می خورد که بهتر است با هم در مورد آنها صحبت کنیم هرچند که در ارتباط باهم هستند.
    1. در اول اینکه این آقا به نظر می رسد که هدف ازدواج دارند ایا شما هم این هدف را از این رابطه دنبال می کنید؟ اگر بله خب به نظر شما این شرایط مالی و کاری و تحصیلی از نظر خود شما و خانوادیتان مورد پذیرش می باشد ؟ و می توانید ایشان را با همین شرایطی که دارند مورد تایید برای ادامه زندگی مشترکتان قرار بدهید و با معیارهای شما برای ازدواج همخوانی دارند؟ چون اگر بخواهید از روی دلسوزی و ترحم و یا اینکه حالا آینده همه چیز را تغییر می دهید با ایشان پیش بروید خب این می تواند در اینده برای هردوی شما با مشکلات و فشار روحی بیشتری همراه شود پس بهتر است همه جوانب را مد نظر قرار بدهید و بعد تصمیم گیری کنید.
    2.خب این اقا از 8 صبح تا ساعت 11 شب کار می کنند و خب این تایم بسیار زیادی می باشد و می تواند با فشارجسمی و روحی زیادی برای ایشان همراه شود و خب در این مورد نیاز است که خود ایشان شرایط کاری را مورد ارزیابی و بررسی مجدد قرار بدهند تا بتوانند در این مورد تصمیم گیری کنند.
    3. شما از شرایط روحی صحبت می کنید که علایم افسردگی در آن وجود دارد و با توجه به داشتن افکار خودکشی و حتی اقدام به خودکشی به نظر می رسد که شرایط روحی فرد مقابل شما خوب نیست و در این مورد نیاز است که ایشان را تشویق به مراجعه به روانشناس کنید چون دادن امید هایی که شاید اتفاق نیفتدو دادن هرگونه قول مبنی بر ازدواج و یا همراهی بیشتر حتی ممکن است که بازهم این شرایط را در صورت هرگونه تغییر ایجاد کند .
    پس این اقا در اول نیاز است که شرایط روحی خود را بهبود ببخشد و بعد در مسیر زندگی خود و رابطه با شما تصمیم گیری کنند.

خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون بسیار مفید بود.
    حقیقتا من قصد ازدواج با ایشون رو ندارم و همونطور که گفتم چندین بار خواستم که رابطمون رو تموم کنم اما قبول نمیکنه. و از اونجایی که من هم در حال حاضر بهش علاقه مندم برام سخته و نمیتونم بگم ما هم سطح نیستیم و آیندم رو با تو نمیبینم. به خصوص الان که وضعیت روحی خوبی نداره و به کمک احتیاج داره.
    راستش اصلا آدم منطقی نیست که بشه باهاش درست صحبت کرد. همیشه از بحث فرار میکنه و یکم طرز فکر قدیمی داره. من رو همسر خودش میبینه و براش معنی نداره وقتی ازش خداحافظی میکنم و میگم باید تموم بشه.تصمیم دارم که تا زمانی که حال روحیش بهتر بشه کنارش بمونم و به مشکلاتش اضافه نکنم.
    درمورد افسردگیش هم سعی میکنم متقاعدش کنم که از روانشناس کمک بگیره و هر کاری ازم بربیاد رو انجام میدم تا این فکر رو از سرش بیرون کنه. اما سوال من این هست که چطور باید با این آدم رابطه رو تموم کنم که بپذیره و به شخصیتش برنخوره؟ خیلی احساسات پاکی داره و من نمیخوام بهش ضربه بزنم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)