نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: پرخاشگری و عصبانیت نسبت به فرزندانم

3838
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48218
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy پرخاشگری و عصبانیت نسبت به فرزندانم

با سلام من امروز این انجمن پیدا کردم ، تا به حال مشاوره نداشتم ولی مطالعات در این زمینه زیاد داشتم . مشکلم میدونم اما نمیتونم کنترلش کنم .
    من 11 سال ازدواج کردم .شوهرم آدم عصبی هست وقتی عصبانی بشه حتی دست بزن داره . اما در شرایط عادی خیلی آرام و مهربانه . بعد از عصبانیت هم پشیمون میشه و عذرخواهی میکنه . اوایل ازدواج جنگ و دعواها بیشتر بود چون من دوست دارم همه رو با دلیل و منطق مجاب کنم که اشتباه میکنن. ولی منطق روی همسر من کارساز نیست . اختیارش بیشتر دست احساساتشه .
    در حال حاضر من یاد گرفتم با همسرم چطور رفتار کنم که عصبی نشه و همیشه آرومه . الان دوتا دختر 4 و 8 ساله داریم .شکر خدا زندگیمون آرومه . فقط گاهی اوقات همسرم از دست بچه ها عصبانی میشه که من زود شرایط آروم میکنم .البته کم پیش میاد چون همسرم خیلی آروم شده خیلی .... بیشتر سر کاره و کلا زیاد در خونه نیست .
    ما د رشهری زندگی میکنیم غریبیم و هیچ دوست و آشنایی نداریم از اول همینطور بودیم . من ازین جهت ناراضی نیستم .
    این مقدمه طولانی گفتم چون اعتقاد دارم عصبی بودن الان من به همینا ربط داره. راستی نگفتم خانواده من با ازدواجمون مخالف بودن و کم اعصاب خوردی نداشتیم اوایل زندگی . نمیدونستم طرف خانواده ام باشم یا همسر و زندگیم . الان که بچه دار شدیم فقط طرف زندگیم و بچه هام هستم و نمیذارم کسی از خانواده ناراحتم کنه .

ولی ولی ولی در برخورد با بچه هام روز به روز بد اخلاق تر و عصبی تر میشم و 40 سالمه حوصله بازی باهاشون ندارم . یعنی بازیهایی که اینا میخوان حوصله ندارم . مثل خاله بازی و دوست بازی و ..... ازم میخوان مثل نمایشنامه اونا بگن من انجام بدم هیچ حوصله ندارم .بعضی وقتا باهاشون بازی میکنم .

دختر کوچیکم زیاد از من بازی نمیخواد چون از خواهز بزرگش میخواد باهاش بازی کنه ولی دختر بزرگم دوست داره همه کارهاش با من انجام بده . خیلی کلافه میشم ارین کارش .
    مشکلم هم بیشتر با دختر بزرگمه . ازش زیاد ایراد میگیرم .سرش داد میزنم . خودم میفهمم روز به روز داره ازم دور میشه . دیگه مثل قبل دوستم نداره . باهام لجبازی میکنه . قد بازی در میاره . یه جورایی اخلاقای پدرش داره که منو عصبی میکنه .

تا قبل به دنیا آمدن دختر کوچیکم همه چی خیلی خوب بود و من و دخترم عاشقانه کنار هم بودیم. بعد از بچه دوم روز به روز بدتر شدم هی گفتم دیگه داد نمیزنم ، هی گفتم دیگه دعواش نمیکنم ولی ......
    لعنت به من
    من عاشق دختر بزرگم بودم ولی الان هیچ مهر و محبتی بهش ندارم چرا آخه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ انگار دیگه حوصله شون ندارم

بچه هام دوست دارم اما هیچکدام از راهکارهایی که در مقالات میخونم نمیتونم بصورت عملی پیاده کنم . چکار کنم که کنترل اوضاع بدست بگیرم . دخترام روز به روز بزرگ میشن و اگه ازم دور بشن نمیتونم در دوران نوجوانی روابط صمیمی باهاشون داشته باشم و نگرانم جذب محیط بیرون خونه بشن و باهام درد دل نکنن .
    ولی نمیتونم خودم کنترل کنم . نمیتونم ............
    وقتی یه اشتباهی میکنن خیلی در نظرم بزرگ میاد و بیش از حد عصبانی میشم و داد میزنم و دعوا میکنم .
    لطفا کمکم کنید .میخوام آروم و مهربون بشم .یه مادر دوست داشتنی برای بچه هام

تورابه خدا نصیحت نکنین ( خودم میدونم ....) فقط راهکار میخوام راهکار عملی کارشناسان محترم لطفا کمکم کنین . به بچه هام کمک کنین خیلی احساساتی هستن
    سپاس فراوان از همه مشاورین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : پرخاشگری و عصبانیت نسبت به فرزندانم

سلام به شما دوست عزیز
    اینکه شما برای زندگی مشترکتان تلاش می کنید قابل احترام می باشد اما خب نیاز است که که باهم در مورد چند مورد که در متن ارسال شده است توجه بیشتری کنیم.
    1. در مورد همسرتان خب این عصبانی شدن ها در زندگی هر فردی وجود دارد اما خب اینکه چگونه به عصبانیت پاسخ می دهید اهمیت زیادی دارد و در این مسیر خب اگر مشکلی در سبک رفتاری همسرتان وجود دارد میتوانند برای مدیریت این احساسات و شیوه بهتر پاسخ به احساسات به روانشناس مراجعه کنند.
    2. دقت کنید که اگر شما دائم بخواهید محیط را کنترل کنید که همسرتان عصبانی نشوند، بچه ها ناراحت نشوند و... خب این باعث می شود که خودتان فشار روحی زیادی را تجربه کنید و خب اینکه شما برای خودتان هم وقت بگذارید و دیگران را به عنوان فردی جدا با خصوصیات خودشان بپذیرید اهمیت زیادی دارد.
    اینکه شما بیان می کنید می خواهید دیگران را با منطق قانع کنید خب این هم انرزی روانی زیادی از شما می گیرد و هم اینکه خب باید به این هم نگاه کرد که دیگری در کجا قرار دارد چون ممکن است فرد مقابل شما چه فرزندتان باشد و چه همسرتان و یا هر فرد دیگری خب دیگاه و نظر متفاوت از شما را دار.
    شما می توانید احساسات و دیدگاه خودتان را بیان کنید اما اهمیت دارد که اجازه بدهید خود فرد مقابل تصمیم گیری کند.
    3. در مورد فرزندانتان خب آنها در شرایط سنی متفاوتی قرار دارند اینکه دختر 8 ساله شما نیاز به تعامل و بازی با شما داشته باشد یک امر طبیعی هست شما میتوانید به او پاسخ منفی بدهید یعنی بیان کنید که شرایط بازی ندارید اما خب نیاز است که به نیازهای او هم توجه کنید و خب اگر خودتان شرایط ندارید محیطی را ایجاد کنید که او بتواند با همسالان خودش باشد .
    4. خب شما مادر به اندازه کافی خوبی هستید و قرار نیست که اگر گاهی هم با مشکل مواجهه می شوید و حتی انتخاب نادرستی دارید خودتان را سرزنش کنید بلکه می توانید خب اگر مشکلی وجود دارد دلیل آن را بررسی کنید و آن را تا جای ممکن رفع کنید و در کنار اینکه خب اگر مسیر اشتباهی طی کردید می توانید از دخترتان عذرخواهی کنید در هرصورت سرزنش کردن کمکی به شما و او نمی کند.
    5. آنچه در روان شما تجربه می شود و شرایط روحی شما و زمانی که برای خودتان قرار می دهید همه اهمیت دارد و در این مورد خب مقالات به صورت کلی یک موضوع را بررسی می کنند اما شما متناسب با شرایط خودتان و فرزندانتان بهتر است که مشاوره فردی دریافت کنید تا روان درمانگر نیز متناسب با شرایط شماها به شما کمک کند.
    پذیرش هر فرد در جایگاه خودش و با دیدگاه و استقلالی که دارد اهمیت زیادی دارد در کنار اینکه خب توجه و مرقبت از خودتان و گذاشتن زمانی برای انجام دادن کارهایی که دوست دارید می تواند به بهبود روحیه شما نیز کمک کند تا بتوانید در مسیر آرمش بهتری با فرزندانتان برخورد کنید.
    امضای ایشان
    02188422495
    02122354282
    02122247100

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48218
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از شما، گفته های شما کمی آرامم کرد . از وقتی این پست گذاشتم و مشکلم مطرح کردم احساس آرامش بیشتری دارم . سعی میکنم زود عصبانی نشم . باز اگر امکان داره بفرمایید چطور میتونم اشتباهات فرزندانم را زود ببخشم بدون داد و بیداد و اعصاب خوردی.
    ممنونم مشاوران محترم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

خب موضوع مهمی که در اینجا وجود دارد این است که از خودتان سوال کنید که واقعا چه چیزی باعث عصبانیت شما شده است اینکه دختر شما از شما مثلا بازی کردن می خواهید و یا اینکه مثلا هنوز بخاطر مکالمه با دوستتان ناراحت هستید و این باعث ایجاد حساسیت بیشتر در شما شده است پس این مسیر شناخت کمک زیادی می کند در کنار اینکه در زمان عصبانیت از واکنش های ناگهانی و در همان لحظه خوداری کنید و در زمان مناسب در این مورد صحبت کنید.
    در مورد دوم اینکه فرزندان شما نیز مانند هر انسان دیگری و هر کودک دیگری حتی بهتر است بگویم اشتباه می کنند و میتوانند انتخاب های نادرستی هم داشته باشند و خب این یک امر طبیعی هست اگر شما بپذیرید که نه خود شما و نه فرزندانتان قرار نیست همه کار توان باشید خب میتوانید حتی در صورت اشتباه و خرابکاری از آن در جهت خلاقیت و ساختن و یا ترمیم استفاده کنید.
    مثلا فکر کنید که بخاطر بازی یک گلذان می شکند و شما ان گلدان را خیلی دوست دارید و از شکستن آن ناراحت و حتی عبانی هستید خب اگر کودکتان را تنبیه کنید و یا سرزنش این گلذان باز نمی گردد و یا در کنار اینکه خب کودک شما نیز با فشار روحی همراه می شود اما اگر بگوید وای چقدر این گلذان را دوست داشتن و کاش یکم با دقت تر بازی کنید هم احساسات خود را بیان کرده اید و هم اینکه کنار آن میتوانید به او بگوید خب به نظرت میتونیم چطوری اینو تا جای ممکن جمعش کنیم تا من داشته باشمش و سعی کنید باهم آن را چسب بزنید و... در این حالت ترمیم و سازندگی و تعامل را هم خودتان تمرین کرده اید و احساسی پس زده نشده است و هم کودکتان این مسیر را تمرین می کند و می شناسد.
    امضای ایشان
    02188422495
    02122354282
    02122247100

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48724
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام وقت بخیر
    شوهر من هم خیلی عصبی است و من هر چقدر منطقی باهاش صحبت میکنم هیچ تاثیری ندارد میشه راهنمایی بفرمایید چطور همسر خود را آرام کردید؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)