اگر احساس می کنید دیگران گاهی اوقات به صحبت های شما واکنش خوبی نشان نمی دهند و حتی معذب می شوند، بدانید که بیش از حد آنها را وارد حریم شخصی تان کرده اید.

آیا اجازه می دهید نزدیکان و دوستان و حتی غریبه ها به شخصیت واقعی شما پی ببرند یا ترجیح می دهید ناشناخته باقی بمانید و فردی دیده شوید که واقعا نیستید؟ در ارتباط با نمونه های ذکر شده در آزمون حاضر کدام یک از گزینه ها را انتخاب می کنید؟

احساساتی مانند حسادت، لجبازی و خودرأی بودن از نشانه های ضعف شخصیت هستند.
الف: من این ویژگی را بروز نمی دهم؛ زیرا نمی دانم طرف مقابلم با دیدن این ویژگی چگونه واکنش نشان خواهد داد.
ب: شاید کمی این ویژگی ام را نشان دهم.
ج: مطمئنا اگر چنین احساسی داشته باشم آن را نشان می دهم.
د: به چه دلیل باید این احساسم را مخفی کنم؟

روابط عاطفی و ارتباط با همسرتان
الف: در مورد این موضوع با هیچ کس صحبت نمی کنم؛ زیرا نمی دانم طرف مقابلم چگونه واکنش نشان می دهد.
ب: شاید کمی در مورد این موضوع با آنها صحبت کنم اما فقط در صورتی که بدانم در نهایت با هم به تفاهم می رسیم.
ج: ساعت ها در مورد این موضوع صحبت می کنم.
د: آزادانه با همه در مورد این موضوع صحبت می کنم.

در طول زندگی کارهایی انجام داده اید که اکنون از انجام دادن آن کارها احساس شرمندگی می کنید.
الف: من این موضوع را بروز نمی دهم؛ زیرا نمی دانم طرف مقابلم در صورت مطلع شدن از این موضوع چگونه واکنش نشان خواهد داد.
ب: شاید در صورت لزوم، مختصری در مورد این کارها صحبت کنم.
د: خیلی راحت به همه می گویم دلیلی ندارد که بخواهم گذشته ام را پنهان کنم.

مسائلی که شما را بسیار عصبانی می کنند؛ مانند صف های بلند و طولانی، فروشگاه های شلوغ، مشتریان بی ادب و ...
الف: من این موضوع را بروز نمی دهم؛ زیرا نمی دانم طرف مقابلم در صورت مطلع شدن از این موضوع چگونه واکنش نشان خواهد داد.
ب: شاید در صورت لزوم مختصری در مورد این کارها صحبت کنم.
د: خیلی راحت در مورد این موضوع با همه صحبت می کنم.

احساسی که نسبت به ظاهرتان دارید.
مسائلی که همیشه شما را نگران می کنند؛ حتی ترس های غیرمنطقی و بچگانه.

موفقیت ها، استعدادها و مدارکی که تاکنون کسب کرده اید.

موفقیت ها، استعدادها و مدارکی که تاکنون کسب کرده اید.

نگرانید اگر برخی کارها را انجام دهید عادت کنید انجام آنها را از حد بگذرانید؛ مانند وقت گذرانی با دوستان، بیرون ماندن تا نیمه شب، غذا خوردن در رستوران، برقراری ارتباط صمیمانه با غریبه ها.
گاهی در انجام برخی کارها ناتوان هستید و این را نقطه ضعف خود می دانید.

حیوان خانگی دارید اما برخی از اطرافیانتان با نگه داشتن حیوانات خانگی مخالف هستند.
ب: شاید کمی در مورد این موضوع با آنها صحبت کنم اما فقط در صورتی که بدانم در نهایت با هم به تفاهم می رسیم.
ج: مدت های طولانی در مورد این موضوع صحبت می کنم.
د: به راحتی در مورد این موضوع صحبت می کنم، دلیلی ندارد که از عقاید و باورهایم خجالت بکشم.

اکنون برای هر پاسخ الف یک امتیاز، پاسخ ب 2 امتیاز، پاسخ ج 3 امتیاز و پاسخ د 4 امتیاز بدهید. امتیاز 10 تا 17
شما شخصیت بسته ای دارید، از صمیمی شدن با دیگران احساس رضایت می کنید اما دوست ندارید کسی از اطلاعات شخصی شما و زندگی خصوصی تان مطلع شود؛ مگر اینکه با او احساس صمیمیت و نزدیکی زیادی کنید و کاملا به او اعتماد داشته باشید. خوب است که رازهای زندگی تان را به کسی نگویید اما مخفی کردن همه احساسات و عقاید هم چندان خوب نیست. گاهی می توانید در شرایط دشوار از دیگران و عقاید آنها کمک بگیرید یا از مشورت کردن با افراد آگاه بهره مند شوید. اینکه شخصیت پنهان و مرموزی داشته باشید خیلی هم خوب نیست؛ اطرافیان شما برای برقراری ارتباط با شما نیاز دارند بیشتر با شما آشنا شوند.

تبادل اطلاعات در حد معمول خوب و پسندیده است، می توانید از مکالمات و ابراز عقاید کوچک و ساده شروع کنید تا بتوانید با دیگران صحبت کنید و ارتباطات بهتر و صمیمی تری را تجربه کنید. در اولین قدم می توانید با دوستان صمیمی یا اعضای خانواده تان در مورد اهداف کوچک و ساده تان صحبت کنید.

امتیاز 18 تا 28
شما در حد میانه قرار دارید؛ یعنی در عین حال که اسرار مهم زندگی شخصی تان را برای خودتان نگه می دارید می دانید چگونه برای داشتن ارتباطی بهتر و صمیمی تر می توانید در مورد اهداف و عقایدتان با دیگران صحبت کنید تا به دیگران و خودتان فرصت دهید که راه های ایجاد صمیمیت را بهتر بشناسید.

امتیاز 29 تا 40
شما خیلی آزادانه و باز در مورد مسائل شخصی و زندگی خصوصی تان با دیگران صحبت می کنید. کمی مراقب باشید. خوب نیست که تا این حد آزادانه اطلاعات مهم زندگی تان را در اختیار دیگران قرار دهید. گاهی اوقات این ویژگی نشانه احساس عدم امنیت، احساس گناه و نیاز بیش از حد به پذیرفته شدن از جانب دیگران است. اگر احساس می کنید دیگران گاهی اوقات به صحبت های شما واکنش خوبی نشان نمی دهند و حتی معذب می شوند، بدانید که بیش از حد آنها را وارد حریم شخصی تان کرده اید.