نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مرکز توجه شدم و داره دردسر ساز میشه

1016
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2854
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مرکز توجه شدم و داره دردسر ساز میشه

من یه خانم 30 ساله هستم که یه دختر یک ساله دارم و با همسرم بسیار خوشبختم و موفقیتهایی رو توی شغلم و زندگیم بدست آوردم من همیشه سعی میکنم عاقلانه محترمانه و با مهربونی رفتار کنم اما اخیرا دارم احساس میکنم این اخلاق و این نشاطی که تو وجودم هست باعث جلب توجه بعضیا شده و و گاه پیش میاد که حتی عشقی هم نسبت به من بوجود میاد حتی بعضی از نزدیکان شوهرم که افراد بسیار محترم و دوست داشتنی ای واسم هستند اما من هیچ دوست ندارم که این اتفاقا بیفته و فقط دوست دارم محبت و حرمت بین ما باشه حالا بنظر شما اینکه شادی مضاعفی وارد زندگی من شده و باعث این اتفاقا شده چجوری باید حل بشه!؟ یا اصلا چطور باید رفتار کنم که باعث سو تفاهم نشه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2828
    تشکـر
    33
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مرکز توجه شدم و داره دردسر ساز میشه

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام، به نظر من باید کمی رفتار و نحوه و نقش حضورتون در مکان‌های مختلف تغییر بدید و طبق برنامه پیش برید.

برای مثال در محل‌های کاری باید تا حد امکان سرسنگین و جدی باشید چه از لحاظ ظاهری چه رفتاری تا کسی به خودش اجازه نده چنین علاقه‌ای درش بوجود بیاد، محل کار محیطی جدی هست و به همین سبب هم در اسلام ذکر شده که خانم‌ها به دلیل نیاز به حضور گسترده در جامعه باید در چنین محل‌هایی جدی ظاهر بشن تا یه وقتی مسائل دیگه‌ای جز کار وارد اون محیط و ذهن افراد مقابل نشه! این موارد خیلی‌هاش بستگی به طرف مقابل داره، عده‌ای جلوی چشم‌های خودشون رو نمیتونن بگیرن و از ریشه فکر و ذهن منحرفی دارن! خب جلوی این افراد نمیشه شاید اون برنامه رو عملی کرد و باید طور دیگه‌ای برخورد کرد. ولی اگه بحث درباره یک محیط عادی با افرادی عادی هست میشه تا حدودی اون رو درست دونست.

همونطور که گفتم، در مسائل مهم تا حد امکان با جدیت و سرسنگین با طرف مقابل صحبت کنید، متأسفانه در جامعه ما افراد خوش‌برخورد یا مهربون طور دیگه‌ای از دید خیلی‌ها دیده میشن و این طبیعتاً خوب نیست، مثلاً میگن طرف خودش کرم داره !! (و نمیدونن خودشون کرم دارن و کسی که کرم داشته باشه کرم موردنظر رو به نحو دیگه‌ای خالی میکنه :| معذرت کمی بی ادبی شد :| ) خب مطمئناً کاملاً مشخصه که شما قصد خاصی ندارید و رفتارتون به این شکله، ولی خب باید در برابر هر کس طبق شرایطش رفتار کرد. خیلی از افراد ظرفیت و به اصطلاح جنبه این مسائل رو ندارن و تا کسی کمی خودش رو آراسته میکنه و با ظاهر شیک و زیبا وارد جامعه میشه هزاران فکر و این مسائل تو ذهنشون شکل میگیره که بیا و ببین!! :|

بنظرم باید این متأهل بودنتون رو کمی بیشتر وارد ذهن افراد کنید تا اگر هم زمانی علاقه مندی براشون پیش اومد (که باید از قبل‌تر جلوگیری شه) با خودش تفکر کنه و بیخیال این مورد بشه و این علاقه رو در خودش از بین ببره... برای مثال ارتباط نزدیکتون رو با شوهرتون در مقابل دوستانشون بیشتر نشون بدید که امکان پذیر نبودن این مورد بیشتر توی ذهنشون جای بگیره... (البته در صورتی که همچین چیزی احتمالش باشه!)

باز هم میگم وضعیت ظاهری و رفتار شما در برابر اون افراد خیلی مهمه، اگر دیدید رفتار اون‌ها از حد معمول گذشته و بیش از حد صمیمیه سعی کنید با واکنش مناسب جواب اون رو بدید، با لحنی رسمی میتونید صحبت کنید یا طوری که بهشون ثابت بشه فقط در حد یک دوست خانوادگی بیشتر نیستن! خیلی اوقات رفتار صمیمی یا خوش‌برخوردی متقابل شما میتونه باعث ایجاد سوءتفاهم در اون‌ها یا اشتیاق بیشتر بشه... روی نیت خودتون تأکید نکنید و مثلاً نگید من قصدی ندارم پس اونا هم نباید اینطوری باشن! مهم اینه که افراد با هم فرق دارن و خیلی‌ها نمیتونن احساساتشون رو کنترل کنن...
    باید تا حد امکان جزئیات رو کامل ببینید، اینکه در مقابل شما چطور رفتار میکنن و چطور صحبت میکنن! همه این چیزها تک به تک مهمه، کوچک‌ترین حرکتی نباید از زیر دستتون در بره تا کامل بر شرایط آگاه بشید و با آگاهی جلو برید!

درباره وضعیت ظاهری هم تا حد امکان بنظرم لباس‌های ساده بپوشید و از آرایش‌های غلیظ یا پوشیدن لباس‌های خیلی تجملی که جلب توجه میکنن خودداری کنید، میدونم هر زنی از آراستگی و زیبایی خودش لذت میبره، ولی به چه قیمتی؟ میشه این زیبایی و آراستگی رو در خانه و برای شوهر و همدم خود فرد قائل شد، در جامعه قطعاً کسی شما رو به این نگاه نخواهددید چون خودتون که از وضعیت افراد خبر دارید... صحبتم هم فقط در رابطه با خانم‌ها نیست، آقایون هم باید خیلی از مسائل رو رعایت کنن! که البته رعایت نمیکنن -__- (حرفام رو در کل میزنم، مستقیم منظورم به شما نیست یه وقت سوءتفاهم نشه).
    در کل سعی کنید از لحاظ ظاهری باعث جلب‌توجه نشید و رفتارتون هم بیش از حد صمیمانه نباشه و در عین خوش‌برخورد بودن، در مواقعی که وقتش هست رسمی، جدی و سرسرنگین برخورد کنید تا سوءتفاهمی پیش نیاد.

اگر هم مشکلی نیست میتونید این مسئله رو با شوهرتون بیشتر در میون بذراید و با مشورت هم این مشکل رو حل کنید، خدایی نکرده از راه دیگه‌ای از این موضوع مطلع نشن که یه وقتی باعث ایجاد مشکل بین خودتون باشه. باید همه مشکلات با همراهی و آگاهی هر دو حل بشه.

کلاً به این شکل جمع بندی میکنم؛

اول بصورت کاملاً جزئی بر رفتار و گفتار افراد مقابلتون متمرکز بشید تا از شرایطشون مطلع و آگاه بشید.
    دوم طبق اون شرایط ظاهر و رفتار خودتون رو تطابق بدید.
    سوم هم تا حد امکان با شوهر خودتون این مسائل رو در میون بگذارید و با هم راجع بهش صحبت و مشورت کنید.

موفق باشید و امیدوارم مشکلتون حل بشه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)