نمایش نتایج: از 1 به 21 از 21

موضوع: عدم تمایل به ازدواج کردن

3271
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3065
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy عدم تمایل به ازدواج کردن

با سلام و عرض خسته نباشید.
    من الان حدود 35 سال سن دارم. و متاسفانه تا الان هر مورد رو برای ازدواج انتخاب کردم . بنا به دلایلی شکست خوردم و ناموفق عمل کردم. در حال حاضر هم مالزی ساکن هستم. و دارم مدرک فوق لیسانس می خونم. توی دانشگاه جدیدا مورد مناسبی رو پیدا کردم که البته یک 10 سالی اختلاف داریم. ولی من خوب چون اون رو دوست دارم و به ایشون علاقه مند هستم اختلاف سنی رو زیاد مساله بزرگی نمی بینم. البته احساس درونی من می گه اون هم منو دوست داره بالاخره با تجربه ای که من دارم فکر می کنم اون هم منو دوست داره. ولی الان حدود 8 ماهی هست که من نتوستم اون رو متقاعد برای ازدواج بکنم. البته از اول که من با ایشون صحبت کردم خیلی با هم معمولی صحبت کردیم. خوب من متاسفانه اشتباهی که کردم در مرتبه سوم گفتم که با هم می تونیم صحبت بکنیم راجع به ازدواج که اون هم پیشنهاد خانواده بود که مثل اینکه جالب نبود و بعد از اون پیشنهاد روابط اون با من سرد شد. من می رفتم دانشگاه از نزدیک می دیدم اون رو و سعی می کردم چشم تو چشم بشیم که بتونم یکمی عشق رو در وجود او بیشتر کنم که نمی دونم کار درستی بوده یا نه نا جایی که اون فکرش به من مشغول شده بود و حتی به دوستانش هم راجع من صحبت کرده بود تا جایی که من فهمیدم و به اون ها من رو نشون میداد. ولی وقتی دوباره من رفتم صحبت کنم خیلی بد جواب من رو داد. و گفت به دانشگاه می گم دنبال من راه افتادی. چرا همش به من نگاه می کنی جلوی دوستام اگر دوباره بیای سراغم بد می بینی. در صورتی که من احساس می کنم در درون این دختر چیزه دیگه ای رو می گه ولی ظاهرش چیزه دیگه ای. حتی من یکی از دوستان (پسر) رو فرستادم که با اون صحبتی بکنه که از روی غرور گفته بود من اصلا تیپم مثل ایرانی ها نیست من خیلی خوشتیپم و ایشون (من) اصلا به من نمی خوره و در حد من نیست. که من فکر کنم از روی غرور زیاد و توجه بیش از حد من به اون بود. منم گفتم یک مدتی کم محلی کنم اگه به من علاقه داشته باشه میاد جلو البته یکمی هم موفق بودم و توجه اون رو یک کمی به خودم جلب کردم و اون اومد واقعا سمت من ولی بعد از یکی دو ماه که من تونستم او رو به خودم جلب کنم دوباره پا پیش گذاشتم و رفتم جلو ولی متاسفانه این دفعه هرچی عقده داشت سرم خالی کرد من نمی دونم اون که به سمت من نزدیک شده بود و می خواست من دوباره به سمتش برم همچین برخوردی با من کرد. این دفعه به من با عصبانیت گفت تو اصلا در حد من نیستی و یک چند تا فحش آبدار هم به من داد. گفتش تو همسن بابامی و برادرم بخواد حالتو میگیره من قدم از تو بلندتره و اینکه من از تو خیلی سر ترم حتی به من راجع به پوشش هم گیر داد یعنی تو لباس خوب نمی پوشی یعنی من خودم هم موندم این اگر از من خوشش نمیاد چه جوری اینقدر روی من دقیق بوده تا الان و من رو زیر نظر داشته به هر صورت منم خواستم جواب بدم باز هم بخاطر تجربه خودم رو کنترل کردم و چیزی نگفتم. حالا موندم چیکار کنم توی نگاه این دختر می دونم علاقه به من وجود داره یعنی از همون اول دیدم اون هم بخاطر تجربه ای بود که از قدیم داشتم و الان خود هم بعد از 7-8 ماه واقعا دوستش دارم البته من سعی کردم سر و وضعم رو مرتب تر و جذاب تر بکنم که البته همش من رو با نگاهی غرور آمیز دنبال می کنه منم دیگه فعلا جرات ندارم برم سمتش چون می دونم باز هم بار من می کنه دیگه از دور و اتفاقی سعی می کنم ببینمش که دوباره به من مشکوک نشه الان هم که یک ماهی امتحاناش تموم شده اومده ایران منم موندم چیکار کنم وقتی برگرده یکاری کنم واقعا به من علاقه مند بشه. البته به خاطر سن کمی که داره 22 یکمی بولهوس هم هست وهمش با همکلاسی های پسرش صحبت می کنه ولی باز هم حواسش به من هست یا شاید من اینجوری فکر می کنم. می خواست ببینم شما نظرتون چیه و من باید چیکار کنم که من رو دوست داشته باشه واقعا چون من به اون علاقه مند شدم و دوست ندارم مثل موارد دیگر این مورد هم نشه. مرسی از راهنمایی شما من سعی کردم در متن خیلی خودمونی صحبت بکنم که مغز مطلب رو رسونده باشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3065
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عدم ارتباط مناسب با کسی که دوست دارید با او ازدواج کنید

دوستان کسی پیدا نمی شه جواب تاپیک من رو بده. می خواستم بدونم من باید در حال حاضر چکار کنم.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3065
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

برام خیلی جالبه که دوستان همه صفحه من رو می بینند. ولی مثل که هیچکسی نمی تونه مشکل من رو برطرف کنه. فکر نمی کنم خیلی قضیه حاد باشه دوستان

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    تشکر شده 196 بار در 122 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    به نظر من داری وقتت رو با اون دختر تلف می کنی
    یعنی چی ؟ چطور اجازه می دی باهات اینطور رفتار بشه؟
    شما بهتره ملاک هات رو برای ازدواج در نظر بگیری
    بهترین ملاک برای ازدواج که بزرگان گفتن : عقل - دین - و ادب
    که خیلی مهمه و باید خیلی روش دقت کنی
    لا اقل طبقه گفته های شما به نظر نمی رسه این خانم واجد شرایط باشه
    بهتره خودتون هم این ملاک ها رو در خودتون تقویت کنین تا انشاءالله یه همسره مناسب پیدا کنید
    موفق باشی

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3065
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با عرض تشکر از راهنمایی شما. البته من فکر کردم شاید اون من رو دوست داشته باشه ولی خیلی مغرور و از خود راضی باشه. آخه همیشه به من خیلی دقت می کرد و به من نگاه می کرد من گفتم شاید احساس قلبی به من داشته باشه ولی غرورش اجازه نمی ده که بیان کنه. من می تونم دنبال مورد دیگه هم برم ولی برای این مورد خیلی وقت گذاشتم حدود 8-9 ماه دنبال این دختر بودم. می گم حالا شما یک پیشنهاد دیگه ندارید که من بتونم اون رو درگیر خودم کنم یا به سمت من گرایش پیدا کنه یک مقداری هم من به اون علاقه مند شدم راستش حداقل پیش خودم می گم خیلی برای این دختر وقت هدر دادم ولی متاسفانه نتوستم تا الان دلش رو بدست بیارم ممنون از لطف شما.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2231
    تشکـر
    103
    تشکر شده 91 بار در 49 پست
    میزان امتیاز
    11

دوست من این دختر من دقیقا با نظر تک ستاره موافقم
    بیشتر از این وقتتو تلف نکن

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3141
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام آقا امیر. به عنوان یه دختر اگه واقعا از کسی حتی صرفا "خوشم بیاد" و عاشقش هم نباشم، هرگز بهش بی احترامی نمی کنم.اما این دختر به شما بدو بیراه گفته.
    سیزده سال اختلاف سنی هم زیاد به نظر میاد. فرض بر این که ازدواج کنید، این دختر وقتی سی سالش بشه احتمالا هنوز می خواد از جوانیش لذت ببره. ولی شوهر چهل و چند ساله ش شاید حوصله ی همراهی کردنش رو نداشته باشه.که در این صورت یا زن باید تنهایی کارهایی که دوست داره انجام بده، یا بنشینه کنار شوهرش و از دور به کارهایی که دلش می خواد انجام بده نگاه/فکر کنه. قبلا نمونه ش رو دیدم که شوهر میانسال نذاشته زنش راحت لباس بپوشه و مثلا گفته "فلان لباس مناسب سن شما نیست" به عبارت دیگه سعی کرده زن رو مثل خودش پیر کنه.
    و بله،وقتی یک نفر فقط یک بار هم به آدم پیشنهاد دوستی بده (تازه دوستی،ازدواج هم نه) برای همیشه زیر ذره بین آدم قرار می گیره. اما این ذره بین به معنی علاقه نیست. دقت این دختر به خودتون رو نشانه ی علاقه ش ندونید.

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3145
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خودم ادم مغروری هستم فکر نمیکنم ازتون بدش اومده باشه بیشتر فکر میکنم براش هنوز زوده برا خودش اینطوری حساب میکنه چون هم سنش کمه و هم چون ارتباط گسترده ای داره احتمالا به فکر ازدواج به صورت جدی نیست انتظار موقعیت های بهتری رو داره البته بیاحترامی و بیادبی رو باید خودتون ببینید که واقعا حرف نادرستی زدید یا نه اگه بیدلیل اینطوری میگه فکر نمیکنم مورد مناسبی باشه

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3065
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی از جواب همه شما دوستان . نظرات متفاوتی دادید و خیلی لذت بردم از پیشنهادات شما. شاید به قول شما بد نباشه یک جلسه دیگر هم برگزار کنم ببینم دیدگاهش دقیقا چی هست. اگر که منفی هست موارد دیگر رو امتحان کنم. حالا یک سوال من برای اینکه بتونم با یک دختر ارتباط دوستی برقرار کنم و مشکلی دوباره پیش نیاد باید چیکار کنم. باید چه راههایی رو امتحان کنم. یا چه جوری شروع کنم که یک خانم دوست داشته باشه به ادامه ارتباط دوستانه. خیلی ممنون می شم اگر پیشنهادات خودتون رو بفرمایید که منم اونها رو به اجرا بزارم.

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2231
    تشکـر
    103
    میزان امتیاز
    11

سلام دوست عزیز
    ببخشید ولی میشه بگین شما هدفتون دوستیه یا ازدواج
    اگه ازدواج باشه به راحتی میتونین خواستگاری کنین و طی یک یا دو جلسه رسمی با هم صحبت کنین و انشاالله ازدواج کنین
    به نظر من بهترین گزینه ازدواجه
    دوستی مخصوصا تو سن شما باعث میشه به مرور زمان به ازدواج و تشکیل خانواده بی علاقه بشین
    باور کنین لذتی که تو تشکیل خانواده وجود داره تو یه دوستی موقت نیست
    برای دوست شدن با یک دختر نمیشه فرمول داد یا گفت که چه راه هایی باعث استحکام دوستیتون میشه چون هر خانومی یه شخصیتی و اخلاقی داره که این رو شما طی چند جلسه معارفه یا بلاخره رفت و امد میتونین بفهمین
    امیدوارم موفق باشین

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3141
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من هیچ ازدواجی بدون دوستی چیز جالبی از آب در نمیاد.با توجه به نگاه منفی که این روزها راجب ازدواج بین جوان ها هست، اگه یکهو پیشنهاد ازدواج بدین -هرچقدر هم آدم perfect ی باشین- طرف یک آن وحشت می کنه و با خودش می گه "وای حالا باید با جوانی و آزادی هام خداحافظی کنم!"
    بعید نیست یکی از چیزهایی که باعث واکنش منفی دختر 22 ساله شده همین باشه.
    چه این خانم،چه هرکس دیگه ای که چشم تون رو گرفت.اول به یه چای-قهوه دعوتش کنین. اگه خوشش بیاد قبول می کنه و فرصت هم کلام شدن رو به شما می ده.
    بعد می تونین باهاش صحبت کنین ببینین چجور آدمیه.آدما از دور یه جوری اند،از نزدیک یه جور دیگه.و اصلا ممکنه تو اون قرار چیزی بگه که شما خوشتون نیاد و به قرار دوم دعوتش نکنین. مثلا می بینین طرف تو صبحت هاش از یه دایره لغتی استفاده می کنه که مورد پسند شما نیست.شما هم که قرار نیست و نباید کسی رو تغییر بدین.پس خیلی راحت بدون این که مساله ی جدی پیش بیاد می ذارینش کنار.ولی اگه خوب بود می تونین همین طور کم کم ادامه بدین و....تازه بعدا پیشنهاد دوستی بدین.خودشون وقتی سن و موقعیت شما رو ببینن حدس می زنند که هدفتون ازدواجه، ولی کلمه ی "ازدواج" ممکنه بعضی هارو بترسونه. مخصوصا چون شما خارج هستین و دخترهای دانشجو احتمالا تنها و دور از خانواده هستن و کسی نیست راهنمایی شون کنه.

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من با نظر راحیل موافقم
    به نظر من یک دختر مسلمان ، متین و سنگین به همین راحتی دعوت به قهوه رو قبول نمی کنه
    در واقع خیلی ها با این دعوت بدونه مقدمه ممکنه اصلا خوششون هم نیاد
    بیشتر دخترا هم از واژه ازدواج نمی ترسن .بلکه استقبال هم می کنن
    وقتی از ابتدا هدف از آشنایی ازدواج مطرح بشه خیلی هم خوبه .
    انشاءالله همه جوونا همسر شایسته و مناسبشونو پیدا کنن
    موفق باشین

13. کاربران زیر از تک ستاره بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3141
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

تک ستاره ی عزیز، دختر "مسلمان و متین و سنگین" معیارهای شماست! باید ببینین معیارهای آقا امیر چیه!
    شاید ایشون -یا هر کس دیگه ای، نگاه آدم ها فرق می کنه- از یه دختر شوخ که همیشه به همه لبخند می زنه و خیلی هم اجتماعیه و با همه غش غش می خنده و لباس های رنگی بپوشه بیش تر خوشش بیاد تا کسی که فقط مشکی می پوشه و تا چشمش به نامحرم می افته قیافه ی جدی به خودش می گیره و خشک برخورد می کنه.هوم؟
    کسی که به بلوغ فکری و اجتماعی رسیده باشه تنها در صورتی دعوت قهوه رو رد می کنه که از طرف خوشش نیاد. یا حداکثر ممکنه بگه "به نظر من برای این قرار یک کمی زوده". کاری که خیلی وقت ها خودم در پاسخ به دعوت ها انجام می دم تا کمی فکر کنم که آیا برای من این آدم ارزش یه ساعت قهوه خوردن رو داره یا نه؟

ترس یا استقبال از ازدواج هم بستگی به شخصیت دختر خانم داره.بعضی ها ازدواج رو نهایت هدفشون می دونند، بعضی ها هم نه، ازدواج در اولویت سوم-چهارم زندگی شونه. و اگر فکر کنند ازدواج مانع رسیدن به اولویت های اول تا چهارم شون می شه ممکنه احساس ترس کنند. مثلا فرض کنین یه خانم سال ها تلاش کرده مهماندار هواپیما بشه و عاشق کارشه. خب ممکنه از ازدواج بترسه چون با ازدواج برای خروج از کشور (که اصل کارشه) و خود کار کردن از شوهرش اجازه بگیره و شوهر هر آن که دلش بخواد می تونه مانع ادامه ی کارش بشه.

15. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    2316
    تشکـر
    82
    میزان امتیاز
    0

در این که همهممون مسلمانیم که شکی نیست ؟!!!! هست؟؟؟؟
    از آنجایی که دین اسلام کامل ترین دینه و برنامه ی اون توسط خالق ما انسانها ریخته شده
    پس خالق ما انسانها بهتر از خودمون می دونه که چه چیز برای ما بهترینه
    برای یه دختر مسلمان هم اگه بخواد بهترین باشه
    رفتارش با نامحرم در حوزه ی حیا و عفته و صد در صد می تونه با کسی که قصده ازدواج داره بشینه و حرف بزنه و قهوه هم بخوره . ولی نه با هر کسی
    در ضمن کی گفته دختر مسلمان و متین و سنگین فقط مشکی می پوشه؟
    شما فکر کردی چرا آمار طلاق انقد بالاست؟ و روز به روز هم داره بالاتر می ره ؟
    بخاطره اینکه معیارهای ما در انتخاب همسر درست نیست
    دختری که با نامحرم غش غش می خنده . من فکر نمی کنم در شأن یه دختر مسلمان باشه . بنابراین شخصه مناسبی هم برای ازدواج نیست
    همینطور مردی که اینکارو کنه
    در ضمن من معیارهای خودم رو طبق برنامه ی خالقم گفتم
    همون خالق گفته نگاه به نامحرم نکنید
    گفته پوششتون رو حفظ کنید
    گفته فقط در حد ضرورت با نامحرم صحبت کنید
    موفق باشید

16. کاربران زیر از تک ستاره بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3065
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی از نظرات جامع همه دوستان بسیار زیبا و قشنگ هست. البته من خدمت همه دوستان بگم اسلام دین بسته ای نیستش و خوب شما چه دختر و پسر با رعایت جوانب می تونید با همکلاسی هاتون صحبتی داشته باشید. بالاخره باید یک چیزهایی راجع به جنس مخالف بدونید. من خودم چون آدم مذهبی هستم و فقط ازدواج رو درست می دونم تا الان مجرد موندم. اگه تا الان حداقل با یکی دوستی عادی برقرار می کردم هم می دونستم چه جوری با جنس مخالف برخورد کنم هم تا الان حتما زن هم گرفته بودم ولی چون جنس مخالف رو فقط از دریچه ازدواج نگاه کردم متاسفانه نتوستم متاهل بشم تا الان و کلا در برقراری ارتباط دوستی در این سن هم حتی مشکل دارم و یکمی هل می کنم. پس شما توی زمونه الان مجبوری اول رابطه دوستی برقرار کنی بعد مساله ازدواج رو به مرور مطرح کنی که طرف مقابل هم شما رو بیشتر بشناسه و یکهو هل نکنه. و شما هم تازه بهتر طرفت رو می شناسی. به هر صورت شما دوستان خانم هرچه نظرات خوبی داشته باشید من استقاده می کنم. خودم من احتمال می دهم چون این دختر بحث ازدواج رو مطرح کردم هل کرده و من به همچین مشکلی برخورد کردم و حالا هر چقدر هم تلاش کنم دیگه این قضیه ازدواج در ذهن این دختر جا افتاده و من رو قبول نمی کنه حتی برای دوستی ساده و یا حتی یک قهوه ساده پس باید اول رابطه دوستی برقرار بشه طرف با شما راحت بشه بعد کم کم ازدواج مطرح بشه. الان من از وقتی که بحث ازدواج رو مطرح کردم حدود 5-6 ماه هرچی زور زدم نتوستم این دختر راضی به صحبت با خودم بکنم دیگه متاسفانه ذهن این دختر به من منفی شده و بعید می دونم دیگه تغییر بکنه. به هر صورت اگر شما دوستان پیشنهادی برای ازدواج من بخت برگشته دارید ممنون می شم که من رو راهنمایی بفرمایید در این مورد یا هر مورد دیگه ای چه جوری باید شروع کرد واقعا که این مشکلات پیش نیاد و عمر ما هم بیشتر از این تلف نشه دیگه. مرسی

18. کاربران زیر از amir_engineer بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    509
    تشکـر
    848
    تشکر شده 362 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_engineer نمایش پست ها
    مرسی از نظرات جامع همه دوستان بسیار زیبا و قشنگ هست. البته من خدمت همه دوستان بگم اسلام دین بسته ای نیستش و خوب شما چه دختر و پسر با رعایت جوانب می تونید با همکلاسی هاتون صحبتی داشته باشید. بالاخره باید یک چیزهایی راجع به جنس مخالف بدونید. من خودم چون آدم مذهبی هستم و فقط ازدواج رو درست می دونم تا الان مجرد موندم. اگه تا الان حداقل با یکی دوستی عادی برقرار می کردم هم می دونستم چه جوری با جنس مخالف برخورد کنم هم تا الان حتما زن هم گرفته بودم ولی چون جنس مخالف رو فقط از دریچه ازدواج نگاه کردم متاسفانه نتوستم متاهل بشم تا الان و کلا در برقراری ارتباط دوستی در این سن هم حتی مشکل دارم و یکمی هل می کنم. پس شما توی زمونه الان مجبوری اول رابطه دوستی برقرار کنی بعد مساله ازدواج رو به مرور مطرح کنی که طرف مقابل هم شما رو بیشتر بشناسه و یکهو هل نکنه. و شما هم تازه بهتر طرفت رو می شناسی. به هر صورت شما دوستان خانم هرچه نظرات خوبی داشته باشید من استقاده می کنم. خودم من احتمال می دهم چون این دختر بحث ازدواج رو مطرح کردم هل کرده و من به همچین مشکلی برخورد کردم و حالا هر چقدر هم تلاش کنم دیگه این قضیه ازدواج در ذهن این دختر جا افتاده و من رو قبول نمی کنه حتی برای دوستی ساده و یا حتی یک قهوه ساده پس باید اول رابطه دوستی برقرار بشه طرف با شما راحت بشه بعد کم کم ازدواج مطرح بشه. الان من از وقتی که بحث ازدواج رو مطرح کردم حدود 5-6 ماه هرچی زور زدم نتوستم این دختر راضی به صحبت با خودم بکنم دیگه متاسفانه ذهن این دختر به من منفی شده و بعید می دونم دیگه تغییر بکنه. به هر صورت اگر شما دوستان پیشنهادی برای ازدواج من بخت برگشته دارید ممنون می شم که من رو راهنمایی بفرمایید در این مورد یا هر مورد دیگه ای چه جوری باید شروع کرد واقعا که این مشکلات پیش نیاد و عمر ما هم بیشتر از این تلف نشه دیگه. مرسی
    این مطلب بستگی به عقاید اشخاص داره
    شما وقتی میگین به دوستی اعتقاد نداشتید و ارتباط دو جنس رو از راه ازدواج می دیدید یعنی شما شخصی هستید که عقایدتان با یک خانم رفیق گیر هم جهت نیست و اگر تنها به خاطر یک حس که به فراموشی سپرده خواهد شد تظاهر کنید که هست بعدها به مشکل برخواهید خورد.

به نظر من یک پیشنهاد دوستی و رفاقت برای یک دختر مقید به قوانین اسلام و همینطور ازدواج کافیست که به طور کامل دور شخص رو خط بکشه و اصلا دیگه نزدیکش نشه!

و در مورد پیشنهاد ازدواج فکر میکنم بهترین راه این هست که بعد از شناخت نسبی از شخص مخصوصا سنجیدن اینکه با عقایدتون هم جهت هست یا نه ٬ و همینطور سایر معیارهاتون صریح بگین
    که مایل به آشنایی بیشتر جهت یک ارتباط دائم هستید.

و بعد هم یک معاشرت و دوستی خانوادگی به مدت مناسب می تونه تا حد زیادی درستی یا نادرستی انتخاب رو برای دو نفر مشخص کنه.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
    امضای ایشان
    دلم به مستحبی خوشست
    که جوابش
    واجبست...
    السلام علیک یا فاطمة الزهرا ...

20. کاربران زیر از باران باران بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2231
    تشکـر
    103
    میزان امتیاز
    11

سلام من با نظرات تک ستاره و باران باران موافقم و امیدوارم موفق باشی امیر اقا

22. 2 کاربران زیر از rahil بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3173
    تشکـر
    0
    تشکر شده 19 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

این خانم مناسب نیست...غرور ایشون بسیار ناشایسته.شما هم خیلی خودتونو خوار و کوچیک کردید.... این خانوم محترم از شما خوشش نمیاد ولی مقدار کمی به شما توجه میکنه که شما دچار تردید بشید و بازم برید خواستگاریش تا هم جلوی دوستاش کلاس بذاره و هم شما رو واسه روز مبادا نگه داره

24. 2 کاربران زیر از ziba بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32097
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : عدم تمایل به ازدواج کردن

از بی اعتنایی استفاده کن . کلا به همه ی دخترها بی اعتنایی پیشه کن .
    ولی این مورد با توجه به فاصله سنی شاید براتون مناسب نباشه و باید قیدش را بزنید اگه سی ساله بود خیلی خوب بود
    امضای ایشان

26. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr-dad نمایش پست ها
    از بی اعتنایی استفاده کن . کلا به همه ی دخترها بی اعتنایی پیشه کن .
    ولی این مورد با توجه به فاصله سنی شاید براتون مناسب نباشه و باید قیدش را بزنید اگه سی ساله بود خیلی خوب بود
    تایپیک قدیمی بالا نیارد

27. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32935
    تشکـر
    32
    تشکر شده 24 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    روش شما کلا اشتباه هست . کمی اصولی تربرین جلو تا ارزشتون حفظ بشه.
    اگر مال شما باشن بهم میرسین وگرنه خودتون با انجام بعضی کارهای به ظاهر عاشقانه خراب نکنین.
    این حرفی که به شما زده نشون میده واقعا شما رو دوست نداره.فرقی نمیکنه اگه دختر یا پسری همدیگر رو واقعا برای ازدواج انتخاب کرده باشن سعی میکنن در صورت اتفاق افتادن اشتباه از طرف مقابل تا حدودی نادیده بگیرن.
    ببینین با روشهای من درآوردی مورد مناسبی پیدا نمیکنین.حساب شده و مطمئن برین جلو.
    این مورد رو هم از نظر من رها کنین.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد