نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: راهنمایی خیلی خیلی فوری به خانم جوان

1328
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    تشکر شده 180 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    10

Question راهنمایی خیلی خیلی فوری به خانم جوان

سلام خدمت دوستان
    اینجا که مشاور نداره عمدا گفتم دوستان

من 23 سالمه و دقیقا یکساله که فارغ التحصیل و تو خونه بیکار البته جویای کار بودم اما فقط حسابداری بود که رشته من نیست و منشی گری و فروشندگی که با توجه به تحصیلاتم خانواده مخالف اینجور مشاغل بودند. کار دفتری کم و بیش بود که سابقه میخواستن.
    تا اینکه بعد از عید من یه آگهی استخدامی کارخانه ای رو دیدم و رفتم مصاحبه و پروسه مصاحبات من دو سه ماهی به طول انجامید تا اینکه بالاخره امروز اولین روز کاریمو استارت زدم البته بدون قرارداد( یکماه بعد قرارداد بسته میشه؛البته حقوق این یکماهو میدن). یه مساله ای که هست اینه که از من 5میلیون سفته گرفتند امروز به گوش مدیر رسید که من کنکور ارشد شرکت کردم منو فراخواند و بهم گفت من برای آموزش تو هزینه و زمان میذارم و خط تولیدم وابستگی شدیدی به این زمان داره دو روز دیگه نیا بگو دانشگاه قبول شدی و انصراف از کار بدی چرا که هزینه ضرر و زیان ازت میگیرم چون این راهیو که واسه آموزش تو رفتیم بازم باید بریم و این یعنی سوخت زمان و انرژی! . تا فردا بهم جواب بده که یا کار یا درس!!

خودمو که جای ایشون میذارم حق بهشون میدم اما آخه با یکروز کاری نمیتونم تخمین بزنم سازگاری دارم با این کار یا نه. من واقعا کارو دوست دارم اما امتیازات منفی کارو در نظر بگیرید: ساعات کاری از 7 الی 4.5- ناهار و صبحانه به عهده خودم- سرویس 6.15 یه جای دورتر از خونمون! - حقوق خیلیا بهم گفتن اداره کاری هنوز به توافق نرسیدیم خیلی هنر کنن 100 بالا اداره کاری که بعید میدونم ( اصلا اداره کاری چنده؟ )
    امتیازات مثبت: برای من که بی سابقم میتونه هم سابقه محسوب شه هم آموزش کاری که شدیدا توی استخدامای بعدیم اثرگذاره - قراردادها کوتاه 6 ماهه است-روزهای پنجشنبه آفم

مسایل خانوادگیمم اینه که مادر من شاغل و بینهایت عصبی مزاجه که پخت غذای روزانه به عهده من بود و چون باز افتاده به عهده خودش و کمبود زمانبندی و خستگی کمی خلق عصبیش اود میکنه! و خب مادر باید آرامش خونه باشه نه مخل آسایش!
    و پدرم که یه مرد بینهایت غیرتیه و هی میگه کی میای خونه-کجاس-همکار مرد داری نداری-باهات برخورد دارن ندارن-تو کدوم بخشی-کارگرا رو میبینی نمیبینی و هرچی توضیح میدم باز نگرانه و باز سوال رو به یه طریق دیگه میپرسه( که البته بخش من کاملا جدا و ورود دیگران ممنوعه اما خب باید تو خط تولید خیلی برم و محیط مردونست و من به دروغ خیالشو راحت میکنم)

نمیدونم با همه این شرایط که بیان کردم چه تصمیمی بگیرم؟نرم بعد پشیمون میشم!برم خستگی روزمره کلافم میکنه. چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : راهنمایی خیلی خیلی فوری به خانم جوان

نقل قول نوشته اصلی توسط gOli! نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    اینجا که مشاور نداره عمدا گفتم دوستان

من 23 سالمه و دقیقا یکساله که فارغ التحصیل و تو خونه بیکار البته جویای کار بودم اما فقط حسابداری بود که رشته من نیست و منشی گری و فروشندگی که با توجه به تحصیلاتم خانواده مخالف اینجور مشاغل بودند. کار دفتری کم و بیش بود که سابقه میخواستن.
    تا اینکه بعد از عید من یه آگهی استخدامی کارخانه ای رو دیدم و رفتم مصاحبه و پروسه مصاحبات من دو سه ماهی به طول انجامید تا اینکه بالاخره امروز اولین روز کاریمو استارت زدم البته بدون قرارداد( یکماه بعد قرارداد بسته میشه؛البته حقوق این یکماهو میدن). یه مساله ای که هست اینه که از من 5میلیون سفته گرفتند امروز به گوش مدیر رسید که من کنکور ارشد شرکت کردم منو فراخواند و بهم گفت من برای آموزش تو هزینه و زمان میذارم و خط تولیدم وابستگی شدیدی به این زمان داره دو روز دیگه نیا بگو دانشگاه قبول شدی و انصراف از کار بدی چرا که هزینه ضرر و زیان ازت میگیرم چون این راهیو که واسه آموزش تو رفتیم بازم باید بریم و این یعنی سوخت زمان و انرژی! . تا فردا بهم جواب بده که یا کار یا درس!!

خودمو که جای ایشون میذارم حق بهشون میدم اما آخه با یکروز کاری نمیتونم تخمین بزنم سازگاری دارم با این کار یا نه. من واقعا کارو دوست دارم اما امتیازات منفی کارو در نظر بگیرید: ساعات کاری از 7 الی 4.5- ناهار و صبحانه به عهده خودم- سرویس 6.15 یه جای دورتر از خونمون! - حقوق خیلیا بهم گفتن اداره کاری هنوز به توافق نرسیدیم خیلی هنر کنن 100 بالا اداره کاری که بعید میدونم ( اصلا اداره کاری چنده؟ )
    امتیازات مثبت: برای من که بی سابقم میتونه هم سابقه محسوب شه هم آموزش کاری که شدیدا توی استخدامای بعدیم اثرگذاره - قراردادها کوتاه 6 ماهه است-روزهای پنجشنبه آفم

مسایل خانوادگیمم اینه که مادر من شاغل و بینهایت عصبی مزاجه که پخت غذای روزانه به عهده من بود و چون باز افتاده به عهده خودش و کمبود زمانبندی و خستگی کمی خلق عصبیش اود میکنه! و خب مادر باید آرامش خونه باشه نه مخل آسایش!
    و پدرم که یه مرد بینهایت غیرتیه و هی میگه کی میای خونه-کجاس-همکار مرد داری نداری-باهات برخورد دارن ندارن-تو کدوم بخشی-کارگرا رو میبینی نمیبینی و هرچی توضیح میدم باز نگرانه و باز سوال رو به یه طریق دیگه میپرسه( که البته بخش من کاملا جدا و ورود دیگران ممنوعه اما خب باید تو خط تولید خیلی برم و محیط مردونست و من به دروغ خیالشو راحت میکنم)

نمیدونم با همه این شرایط که بیان کردم چه تصمیمی بگیرم؟نرم بعد پشیمون میشم!برم خستگی روزمره کلافم میکنه. چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خب گلی خانم ...

من تجربه شبیه به شما رو داشتم ...

و بعدش فهمیدم اگه تو پارک قدم میزدم و تخمه میخوردم خیلی بهتر بود تا براشون کار میکردم ...

منم مثل شما به هوای سابقه کاری خیلی دوندگی کردم ...

ولی وقتی خواستم کار خوبی پیدا کنم اصلا" سابقه نیاز نداشتم ... بعد از یه مصاحبه قبولم کردن ...

راستش منم نظر خودمو میگم ...

بنظر من تا دلت بخواد از این کارای بی درو پیکر که معلوم نیست قراردادش تا چه وقته ؟ یا بیمه میکنن یا نه ؟
    اونم بعد از چندسال میفهمی چقدر از مدت بیمه رو به حساب نریختن ...

خب من تجربه خودمو گفتم ...

ولی دوستانی دارم که ادامه تحصیل دادن و قید اینکارارو زدن ... چون به هرحال بعد فوق لیسانسم از این دست کارا پیدا میشه ...

در ضمن اون 5 میلیون سفته اگه موردی پیش بیاد میتونه مشکل ساز بشه ....

چون این افراد فقط و فقط به سود خودشون اهمیت میدن ...

یکی نیست بهشون بگه تو که این همه داری خرج آموزش من میکنی پس حقوق درست و حسابی بده که سرمایه ات به اصطلاح سوخت نشه ...

به هرحال من تجربه خودمو گفتم ...
    ویرایش توسط farokh : 06-11-2014 در ساعت 01:40 PM
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    میزان امتیاز
    10

راستش کارش که بیمه داره شرکتم معتبره.حرفا شما هم صحیحه.اما خب من بعیده با این رتبم قبول شم امسال مگه اینکه نرم کار و واسه سال دیگه بخونم.بعد میترسم بعد دوسال خوندن باز برم همین کاری که با لیسانس هم میشد برم. یه کم گیجم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

راستش کارش که بیمه داره شرکتم معتبره.حرفا شما هم صحیحه.اما خب من بعیده با این رتبم قبول شم امسال مگه اینکه نرم کار و واسه سال دیگه بخونم.بعد میترسم بعد دوسال خوندن باز برم همین کاری که با لیسانس هم میشد برم. یه کم گیجم
    خب دقیقا" حق باشماست ...

الان تفاوتی بین لیسانس و فوق در محیط کار نیست ....

پس اگه کارش مورد پسندته بدون هیچ شکی بهت میگم ... همین کارو ادامه بده ...

تا سروقت که جا افتادی و سابقه پیدا کردی ...ادامه تحصیل بدی ...

اونموقع اینقدر سابقه داری که نمیتونن بهت نه بگن ....

پس با تمام انرژی و بدون هیچ فکری فقط به کارت فکر کن ....

شک نکن ... سروقتش درستم میخونی
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    میزان امتیاز
    10

ممنون آقا فرخ ازینکه نظر میدید راهنمایی میکنید. راستش یه نکته مثبت دیگه که داره من مواد کافی با یه آزمایشگاه و دستگاههای کارخونه به ابعاد کوچیکش دستمه که با این شرایط میتونم خودم روی ساخت مواد وفرمولاسیون کار کنم و ... نمیدونم آیا تواناییش در من هست یا نه! هیچوقت دانشگاها توی ایران جایی نبود که خودمونا توش ازین لحاظ بسنجیم. اما از لحاظ بدنی و خواب هم خیلی اذیت میشم. کلا خیلی تصمیمگیریه سختیه دلم میخواد گریه کنم

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

ممنون آقا فرخ ازینکه نظر میدید راهنمایی میکنید. راستش یه نکته مثبت دیگه که داره من مواد کافی با یه آزمایشگاه و دستگاههای کارخونه به ابعاد کوچیکش دستمه که با این شرایط میتونم خودم روی ساخت مواد وفرمولاسیون کار کنم و ... نمیدونم آیا تواناییش در من هست یا نه! هیچوقت دانشگاها توی ایران جایی نبود که خودمونا توش ازین لحاظ بسنجیم. اما از لحاظ بدنی و خواب هم خیلی اذیت میشم. کلا خیلی تصمیمگیریه سختیه دلم میخواد گریه کنم

عذرخواهی از تاخیرم ...[replacer_img]
    خب پس میتونید با یکی از استاداتون و یا از طریق اداره صنعت برای اینکار مشاوره کنی ...

ظاهرا" اگر مورد تایید قرار بگیرید ، میتونید برای کسب تجربه از کارخونه های دیگه استفاده کنید ...

در مورد دانشگاههای ایران که حق باشماست ... اگر شرایطشون خوب بود که الان ایران این همه مشکل نداشت ...

اما اینکه دلت میخواد گریه کنی ... پس راحت گریه کن ... چون گریه اروم کننده است ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3230
    تشکـر
    170
    تشکر شده 72 بار در 41 پست
    میزان امتیاز
    10

اما از لحاظ بدنی و خواب هم خیلی اذیت میشم. کلا خیلی تصمیمگیریه سختیه دلم میخواد گریه کنم
    عزیزم تغییر همیشه سخته همیشه تو تغییر ترس هست . پس طبیعیه ،خلاصه این که بترس تصمیم بگیر و ولی اقدام کن .

من بعد از ده سال تصمیم دارم محل کارمو تغییر بدم از این فکر چند شبه قلبم تو دهنم
    ولی حتما اقدام می کنم چون نیاز به تغییر و پیشرفت دارم.
    امضای ایشان
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ماعدم ماست

11. 2 کاربران زیر از سلام برشما بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط سلام برشما نمایش پست ها
    عزیزم تغییر همیشه سخته همیشه تو تغییر ترس هست . پس طبیعیه ،خلاصه این که بترس تصمیم بگیر و ولی اقدام کن .

من بعد از ده سال تصمیم دارم محل کارمو تغییر بدم از این فکر چند شبه قلبم تو دهنم
    ولی حتما اقدام می کنم چون نیاز به تغییر و پیشرفت دارم.
    دقیقا" همینطوره ... تصمیم و تغییر سخته ...

ولی اینو باید در کشور ایران در نظر بگیرید که بعضی ریسک کردن ها ممکنه به چیزیکه میخوای ختم نشه ....

چون شرایط در لحظه تغییر میکنه
    ویرایش توسط farokh : 06-13-2014 در ساعت 07:07 PM
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    میزان امتیاز
    10

آره گریه کردم الان چشمام کلی باد داره
    درسته تغییر همیشه سخته و ترسناک اما فکر کنم گاهی نیازه
    خب البته آقا فرخ شما درست میگید اما فکر کنم برای من که صبح تا شب تو خونه بودم بهتره هیچیه
    واقعا چرا من رفتم یه رشته مردونه اصلا چرا رفتم ریاضییییییی اه. منکه بچمو میفرستم کار و دانش بره حالشو ببره.والااااااااااااا
    الان این هنرستانیا چقدر کار براشون هست و چه شغلای مفرح و راحتی

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    میزان امتیاز
    21

آره گریه کردم الان چشمام کلی باد داره
    درسته تغییر همیشه سخته و ترسناک اما فکر کنم گاهی نیازه
    خب البته آقا فرخ شما درست میگید اما فکر کنم برای من که صبح تا شب تو خونه بودم بهتره هیچیه
    واقعا چرا من رفتم یه رشته مردونه اصلا چرا رفتم ریاضییییییی اه. منکه بچمو میفرستم کار و دانش بره حالشو ببره.والااااااااااااا
    الان این هنرستانیا چقدر کار براشون هست و چه شغلای مفرح و راحتی
    خب گلی خانم الانم شرایط تحصیل خیلی خوب و راحت شده ...

میتونید برای جبران مافات در اون رشته ایکه دوست داری شرکت کنی ...

مثل روانشناسی در دانشگاه پیام نور
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    خب گلی خانم الانم شرایط تحصیل خیلی خوب و راحت شده ...

میتونید برای جبران مافات در اون رشته ایکه دوست داری شرکت کنی ...

مثل روانشناسی در دانشگاه پیام نور
    وای آقا فرخ دیگه کی حوصله درس و دانشگاه داره واقعا؟ من مهندسی پزشکی دوست داشتم حتی الان میبینم به خود پزشکیم علاقه مندم
    معماری هم همینجور.
    اما ازین شاخه به اون شاخه پریدن زمانو میکشه متاسفانه زندگی سرعتش بالاست

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

انتخاب به عهده شماست . بهتره با چند نفر مشورت کنید که کار بهتره یا تحصیل .
    اما نظر من به عنوان یک کاربر مشاور تحصیل و رسیدن به مدارج بالای علمی و دانشگاهیه که شما رو از نظر کاری میتونه بیشتر تضمین کنه .
    یکی از دلایلی این حرفم نداشتن قرار داد رسمی و همیشگی شماست . شما ممکنه بعد از یه پروسه شش ماهه دیگر نتوانید به آن شغل ادامه بدید .
    در اینجا دو انتخاب شکل میگیره . یا کار با قرار داد همیشگی و رسمی . یا تحصیل و رسیدن به مدرک بهتر دانشگاهی که البته اگر تحصیل کنید و کارشناسی ارشد رو هم با موفقعیت تمام کنید ممکنه با این
    وضع جامعه بازم دنبال کار باشید
    پس با یاری خدا و مشورت با خانوده و دیگران انتخابی هدفمند و آینده نگر داشته باشید .
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

17. کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

دیگه کی حوصله درس و دانشگاه داره واقعا؟ من مهندسی پزشکی دوست داشتم حتی الان میبینم به خود پزشکیم علاقه مندم
    معماری هم همینجور.
    اما ازین شاخه به اون شاخه پریدن زمانو میکشه متاسفانه زندگی سرعتش بالاست
    دوست عزیز سرعت زندگی هرچقدرم بالا باشه ...

این امید به رسیدن به آرزوهاست که به انسان انرژی میده ...

ولی بازم بستگی داره که چه انتظاری از این زندگی خواهیم داشت ...

به هرحال ممکنه در همین اتفاقات و مشغله های روزمره خداوند راهی به روی انسان باز کنه که بتونی به چیزیکه بهش علاقه مندی دست پیدا کنی ...

هیچ اتفاقی دور از ذهن نیست

19. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    میزان امتیاز
    10

ممنون دوستان از نظراتتون. یعنی شماها میگید کارو ول کنم؟
    خب من یه تصمیمی گرفتم.کار را برم اتفاقا اینکه رسمی نیست بهتره چون من از الان نمیتونم واسه 30سال آیندم تصمیم بگیرم و نیاز به پیشرفت دارم همچنان نه ثبات.هم اینکه تا خسته شدم ولش میکنم و اینم خوبه.
    تصمیم گرفتم برم چون توی این مدتی که رفتم بدم نیومده جایگاه خاصی بهم دادن برخلاف اینکه بی سابقه بودم و زیر دست کسی هم نیستم بلکه زیر دست دارم فقط محیطش مردونست مثلا همین چهارشنبه یه جلسه برونسازمانی داشتیم 9 تا مرد بودن من یکی فقط زنخدا رحمم کنه.(البته آقایون محترمی بودنا اما کلی گفتم)
    دنباله تصمیمم گفتم خب اگه زد و من کنکور قبول شدم که احتمالش کمه چون رتبم 330 شده ولی تقریبا کل ایران 60-250 تا میخوان(با احتساب اینکه خیلیا شبانه نرنن و من بتونم شانسی داشته باشم) میتونم یه ترم مرخصی بگیرم یا کلاسامو آخر هفته ها بردارم تا قراردادم تموم شه.اینجوری هم یه سابقه درخشان کاری دارم تو رزومم هم تحصیل میکنم.
    بازم دولدم تو تصمیم گیجم،جوون و بی تجربه و خامم. شما نظرتون چیه؟
    ویرایش توسط gOli! : 06-20-2014 در ساعت 04:30 PM

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

ممنون دوستان از نظراتتون. یعنی شماها میگید کارو ول کنم؟
    خب من یه تصمیمی گرفتم.کار را برم اتفاقا اینکه رسمی نیست بهتره چون من از الان نمیتونم واسه 30سال آیندم تصمیم بگیرم و نیاز به پیشرفت دارم همچنان نه ثبات.هم اینکه تا خسته شدم ولش میکنم و اینم خوبه.
    تصمیم گرفتم برم چون توی این مدتی که رفتم بدم نیومده جایگاه خاصی بهم دادن برخلاف اینکه بی سابقه بودم و زیر دست کسی هم نیستم بلکه زیر دست دارم فقط محیطش مردونست مثلا همین چهارشنبه یه جلسه برونسازمانی داشتیم 9 تا مرد بودن من یکی فقط زنخدا رحمم کنه.(البته آقایون محترمی بودنا اما کلی گفتم)
    دنباله تصمیمم گفتم خب اگه زد و من کنکور قبول شدم که احتمالش کمه چون رتبم 330 شده ولی تقریبا کل ایران 60-250 تا میخوان(با احتساب اینکه خیلیا شبانه نرنن و من بتونم شانسی داشته باشم) میتونم یه ترم مرخصی بگیرم یا کلاسامو آخر هفته ها بردارم تا قراردادم تموم شه.اینجوری هم یه سابقه درخشان کاری دارم تو رزومم هم تحصیل میکنم.
    بازم دولدم تو تصمیم گیجم،جوون و بی تجربه و خامم. شما نظرتون چیه؟
    بهتره طبق گفته خودتون روزهای غیر کاری رو به درس و دانشگاه اختصاص بدید
    ممکنه زمان اتمام درستون زیاد باشه اما باز بهتره از ول کردن کار هست .
    فراموش نکنید نمیشه هم خدا رو بخواین هم خرما
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

22. کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد