نمایش نتایج: از 1 به 20 از 20

موضوع: ازدواج پزشك خانم با آقاي غيرپزشك

25489
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4294
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج پزشك خانم با آقاي غيرپزشك

سلام هاله هستم سال ٦ رشته پزشكي. نزديك٤ سال پيش با پسري دامپزشك آشنا شدم و رابطه مون رو شروع كرديم و هم ديگرو دوست داشتيم. اوايل قضيه جدي نبود براي همين رابطه بدون مشكلي داشتيم. الان براي ازدواج با ايشون دودلم. نميدونم ازدواج پزشك با غير پزشك درسته يا نه؟ در ضمن شغل دايمي و قابل قبولي ندارند فعلا. مشكل ديگه اينكه من فارس و ايشون ترك هستند. به نظرتون در اينده با ديدن ازدواج همكلاسيهام با پزشك، از از واج خودم پشيمون ميشم و مشكل درست ميشه؟

2. کاربران زیر از هاله م بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3230
    تشکـر
    170
    تشکر شده 72 بار در 41 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ازدواج پزشك خانم با آقاي غيرپزشك؟

سلام خانم دکتر عزیز به نظر من دوست داشتن فراتر از این حرفهاست .
    امضای ایشان
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ماعدم ماست

4. کاربران زیر از سلام برشما بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

مهم عشق و علاقه قلبی دو طرف به هم دیگست . وقتی علاقه قلبی وجود داشته باشه بقیه مسایل ارزشی ندارن . در ضمن شما با ایشون تشکیل زندگی میدید نه با رشته و شغلشون .
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

6. 2 کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط هاله م نمایش پست ها
    سلام هاله هستم سال ٦ رشته پزشكي. نزديك٤ سال پيش با پسري دامپزشك آشنا شدم و رابطه مون رو شروع كرديم و هم ديگرو دوست داشتيم. اوايل قضيه جدي نبود براي همين رابطه بدون مشكلي داشتيم. الان براي ازدواج با ايشون دودلم. نميدونم ازدواج پزشك با غير پزشك درسته يا نه؟ در ضمن شغل دايمي و قابل قبولي ندارند فعلا. مشكل ديگه اينكه من فارس و ايشون ترك هستند. به نظرتون در اينده با ديدن ازدواج همكلاسيهام با پزشك، از از واج خودم پشيمون ميشم و مشكل درست ميشه؟
    خب دوست عزیز وقتی شما الان با این دودلی و شک حرف میزنید ...

پس چطور انتظار دارید که کسی به شما بگه ازدواج کنید و حتما" زندگی خوبی خواهید داشت ...؟

دوست عزیز اولا" ایشون هم دامپزشک هستن ... و از لحاظ رتبه تحصیلی در حد یک دکتر هستن ...

حالاشما ایشون و رشته تحصیلی شو دوست ندارید ..این مورد دیگه ایه ...

ولی وقتی احساسی بین شما نیست پس بهتره خیلی محکم و صادقانه این رابطه رو تمومش کنید ...

و به دنبال زندگی که الان مدنظرتونه برید ...

8. 3 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4294
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

خود طرف رو دوست دارم ولي وقتي فكر ميكنم كه ميتونم موقعيتاي خيلي بهتر داشته باشم، حس بدي تو دلم مياد و رابطه خود به خود سرد ميشه. هيچ دوست صميمي ندارم كه مشورت كنم باهاش. من نميدونم توي زندگي مشترك چي در اولويته. نميدونم به خاطر اخلاق خوبش زندگي مشتركمون عالي پيش ميره، يا بخاطر اينكه كمي سطح من بالاتره، تا اخر عمر تو ناراحتي خواهم بود. زن و شوهرايي كه خوشبختن چي دارن؟ بخاطر چي احساس خوشبختي ميكنن؟ آيا امكان داره ازدواج دو نفر كه زن موقعيت بهتر (تحصيلي، شغلي و ظاهري و مالي) داشته باشه با يه پسر معمولي خوب پيش بره؟ ببخشيد كه انقدر خودخواهانه حرف ميزنم ولي واقعيت داره.

10. کاربران زیر از هاله م بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4294
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    خب دوست عزیز وقتی شما الان با این دودلی و شک حرف میزنید ...

پس چطور انتظار دارید که کسی به شما بگه ازدواج کنید و حتما" زندگی خوبی خواهید داشت ...؟

دوست عزیز اولا" ایشون هم دامپزشک هستن ... و از لحاظ رتبه تحصیلی در حد یک دکتر هستن ...

حالاشما ایشون و رشته تحصیلی شو دوست ندارید ..این مورد دیگه ایه ...

ولی وقتی احساسی بین شما نیست پس بهتره خیلی محکم و صادقانه این رابطه رو تمومش کنید ...

و به دنبال زندگی که الان مدنظرتونه برید ...

حرفاتون درسته. ولي احساسي كه ازش حرف ميزنين بنابه شرايط بوجود مياد. من همه شرايطو در نظر گرفتم فقط مشكلم اينه كه در آينده كه هر دو شاغل شديم، بخاطر اينكه تحصيلات و درامد خانمش بيشتر از خودش هست، احساس ناراحتي و ضعف كنه و به حس مرد بودن و نان اور خانه بودنش لطمه وارد شه

12. کاربران زیر از هاله م بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

خود طرف رو دوست دارم ولي وقتي فكر ميكنم كه ميتونم موقعيتاي خيلي بهتر داشته باشم، حس بدي تو دلم مياد و رابطه خود به خود سرد ميشه. هيچ دوست صميمي ندارم كه مشورت كنم باهاش. من نميدونم توي زندگي مشترك چي در اولويته. نميدونم به خاطر اخلاق خوبش زندگي مشتركمون عالي پيش ميره، يا بخاطر اينكه كمي سطح من بالاتره، تا اخر عمر تو ناراحتي خواهم بود. زن و شوهرايي كه خوشبختن چي دارن؟ بخاطر چي احساس خوشبختي ميكنن؟ آيا امكان داره ازدواج دو نفر كه زن موقعيت بهتر (تحصيلي، شغلي و ظاهري و مالي) داشته باشه با يه پسر معمولي خوب پيش بره؟ ببخشيد كه انقدر خودخواهانه حرف ميزنم ولي واقعيت داره.

دقیقا" به مورد خوبی اشاره کردید ...

شما قبل از اینکه بخوایت به ازدواج فکر کنید باید بدونید چی میخوایت و هدفتون از ازدواج چیه ؟

هدف اصلی ازدواج رسیدن هر دونفر به ارامشه ...

یکی از ابزارها برای این آرامش داشتن سطح توقعی متناسب با خلق و خوی و سطح اجتماعیه ...

که شما در حال حاضر در این مورد مشکل دارید ...

پس بهتره اگه تمایلی به ایشون ندارید دیگه فکر این رابطه رو از سرتون خارج کنید ...

تا خدایی نکرده وابستگی بینتون باعث نشه که آرامشتون به هم بخوره ...
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

14. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4128
    تشکـر
    12
    تشکر شده 175 بار در 127 پست
    میزان امتیاز
    10

بدنبال کسی بروید که نهایت علاقه قلبی و حس دوستی رو نسبت بهش داشته باشین . اگر اتفاق افتاد و اگر طرف مقابل نقاش ساختمان هم بود برای شما خودش مهم میشود نه کار و موقعیتش . و البته باید طرف مقابل هم تا حدودی به همان اندازه به شما علاقه مند باشه .
    غیر از علاقه باید فاکتورایی مانند انسان بودن و درست کار بودن و با ایمان و تقوا بودن و اهل زندگی و کار بودن و همچنین تنوع طلب نبودن طرف مقابل هم برای شما دارای اهمیت باشه تا در آینده به مشکل برنخورید .
    امضای ایشان
    "اگر امیدی نداری ... امید بساز "
    "あなた
    望を作る希望しない場合は"
    ..........................................
    "

16. کاربران زیر از aikido بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4329
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم این کار درست نیست

18. کاربران زیر از afsa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

پزشک ها زندگی سختی دارند - مخصوصا اگر زن پزشک و مرد غیر پزشک باشه و باید این کمبود و نبود به اندازه زن رو تحمل کنه ! باید همه چیز رو بسنجی

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4880
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام هاله خانوم همکار آینده

میتونم احساستونو درک کنم. اول بشین با خودت با شرایطی که داری با یه منطق درست حسابی فکر به این کار . بعد اینو هم در نظر داشته باش که به دلیل پرمشغله بودن زندگی ما پزشکا ، و اینکه نمیتونیم درست حسابی برای همدیگه تو خونه وقت بزاریم متاسفانه خیلی از ازدواج هایی که دو طرفش پزشک بودن بعد یه مدت میره رو هوا...
    نمونش میتونم بگم ازدواج 3 جفت از بچه های کلاسمون که دوتاشون زمان اینترنی و یکیشون همون زمان استیجری ازدواج کردن. و الان اون سه تا ازدواج دو تاش به طلاق رسیده و یکیش هم به بی تفاوتی به هم دیگه رسیده....ولی خیلی ها هم با همدیگه کنار میان و کم گذاشتن وقت رو برای هم دیگه جبران میکنن. ازدواج بیشتر نیازداره به درک از روحیات و اخلاقای همدیگه....تا به کار و شغل ماها...هر چند تو اونها هم تناسب نسبی باشه خوبه.

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33205
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ازدواج پزشك خانم با آقاي غيرپزشك

سلام . من هم سال ۶ پزشکی هستم و خواستگاری دارم که لیسانسو مهندس هستن . واقعیت اینه من هم وقتی باهاشون صحبت میکنم عمیقا دوستشون دارم اما وقتی بین همکارا قرار میگیرم فکر میکنم نکنه اشتباه کرده باشم و مورد بهتری برای زندگیم پیدا بشه . همینطور که در این مدت ۴ تا از همکارانم هم ازم خواستگاری کردن . ولی دوست عزیز چیزی که بهم دلگرمی میده و آرومم میکنه در نهایت اینه که همیشه ممکنه کسی پیدا بشه که از طرف مقابل ما موقعیت بهتری داشته باشه . ما نمیتونیم و این اجازه رو نداریم که هی بخوایم منصرف بشیم . در نهایت ادم باید پای یک نفر وایسته و تا اخرش باهاش بمونه یک نفر برا همیشه و چه بهتر که اون شخص کسی باشه که خودتو واقعا دوست داشته باشه تا در هر شرایطی مشوقت باشه و بفکر راحتیت باشه و با رفتارو حرفاش طوری بهت ارامش بده که هرگز دیگری نتونه . اصولا زندگی با کسی که عاشقته خیلی بهتر از زندگی با کسیه که خودت دوستش خواهی داشت (بخاطر شرایطش)

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

همینه که قدیما نمیذاشتن دختر بره مدرسه

جدا از شوخی، به نظر من معیارهای مهمتری تو زندگی مشترک هست.
    زن و مرد باید مکمل هم باشن نه اینکه کاملا عین هم باشن. اتفاقا اگه خیلی مثل هم باشن نمیتونن با هم کنار بیان. خود من موقع ازدواج فکر میکردم همسرم باید خیلی صبور باشه چون من ادم عجولی هستم. اگه قرار بود هردو عجول باشیم که زندگیمون خیلی اوقات ممکن بود بره رو هوا.

اما این اختلاف رشته بین شما خیلی زیاد نیست. مگه هر کی مامایی خونده حتما شوهرش هم باید مامایی خونده باشه؟
    اگه رشته براتون مهمه که خب در کل هر دوتون زیر مجموعه پزشکی هستین دیگه. کلیت رشته تون یکیه.

به نظرم بهتره صرف نظر از رشته ایشون، معیارهای عقلانی تری رو بسنجین.
    من تا حالا ندیدم دونفر صرفا به خاطر هم رشته بودن زندگی شون شیرین و مستحکم باشه!!!
    معیارهای مهمتری برای زندگی مشترک لازمه. اگه از نظر اخلاقی ایشون مورد تایید باشن، شانس زندگی مشترک موفق بیشتره تا اینکه حتما یه پزشک بیاد خواستگاری تون!!!!
    پزشک بودن طرف مقابل تضمینی برای خوشبختی نیست.

زندگی مشترک اول از همه عشق و احترام لازم داره. بعد درک متقابل. اینا همه بستگی داره به اخلاق طرفین.
    اینکه چقدر محبت دارن نسبت به هم ، چقدر از خودگذشتگی دارن، چقدر حاضرن تو مشکلات پشت هم وایسن.

به نظر من اینکه همسر ادم شب میاد خونه، یه فنجون چای براش میاری و با هم از اینکه روزتونو چجوری گذروندین و ... حرف میزنین و بچه هاتون از سرو کولتون بالا میرن، قشنگترین صحنه دنیاست که اگه ادم ثروتمندترین، نخبه ترین، معروفترین یا زیباترین ادم دنیا هم باشه، باز لذتش به پای خوشبختی و ارامشی که در کنار خانواده ش داره نمیرسه.

پس بهتره کار و زندگی رو از هم جدا کنین.
    شما دنبال همکار نیستین که میخواین حتما پزشک باشه.
    دنبال همسر هستین.

23. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    32451
    تشکـر
    125
    تشکر شده 86 بار در 45 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    همینه که قدیما نمیذاشتن دختر بره مدرسه

جدا از شوخی، به نظر من معیارهای مهمتری تو زندگی مشترک هست.
    زن و مرد باید مکمل هم باشن نه اینکه کاملا عین هم باشن. اتفاقا اگه خیلی مثل هم باشن نمیتونن با هم کنار بیان. خود من موقع ازدواج فکر میکردم همسرم باید خیلی صبور باشه چون من ادم عجولی هستم. اگه قرار بود هردو عجول باشیم که زندگیمون خیلی اوقات ممکن بود بره رو هوا.

اما این اختلاف رشته بین شما خیلی زیاد نیست. مگه هر کی مامایی خونده حتما شوهرش هم باید مامایی خونده باشه؟
    اگه رشته براتون مهمه که خب در کل هر دوتون زیر مجموعه پزشکی هستین دیگه. کلیت رشته تون یکیه.

به نظرم بهتره صرف نظر از رشته ایشون، معیارهای عقلانی تری رو بسنجین.
    من تا حالا ندیدم دونفر صرفا به خاطر هم رشته بودن زندگی شون شیرین و مستحکم باشه!!!
    معیارهای مهمتری برای زندگی مشترک لازمه. اگه از نظر اخلاقی ایشون مورد تایید باشن، شانس زندگی مشترک موفق بیشتره تا اینکه حتما یه پزشک بیاد خواستگاری تون!!!!
    پزشک بودن طرف مقابل تضمینی برای خوشبختی نیست.

زندگی مشترک اول از همه عشق و احترام لازم داره. بعد درک متقابل. اینا همه بستگی داره به اخلاق طرفین.
    اینکه چقدر محبت دارن نسبت به هم ، چقدر از خودگذشتگی دارن، چقدر حاضرن تو مشکلات پشت هم وایسن.

به نظر من اینکه همسر ادم شب میاد خونه، یه فنجون چای براش میاری و با هم از اینکه روزتونو چجوری گذروندین و ... حرف میزنین و بچه هاتون از سرو کولتون بالا میرن، قشنگترین صحنه دنیاست که اگه ادم ثروتمندترین، نخبه ترین، معروفترین یا زیباترین ادم دنیا هم باشه، باز لذتش به پای خوشبختی و ارامشی که در کنار خانواده ش داره نمیرسه.

پس بهتره کار و زندگی رو از هم جدا کنین.
    شما دنبال همکار نیستین که میخواین حتما پزشک باشه.
    دنبال همسر هستین.
    الپست قد کتب فی الماضی البعید...

24. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

اولا عزیزم رشته تحصیلی هیچ ربطی به ازدواج نداره مهم تفاهم و درک متقابله
    دخترعمه من پزشک زنانه و شوهرش قصاب زندگی خیلی خوب و خوشبختی دارن
    ثانیا به نظر من اگه قرار باشه زندگیت رو با کسی مقایسه کنی اگه با بهترین شخص یا یه دکتر فوق متخصص و .... ازدواج کنی باز ممکنه تویه بازه زمانی و تویه مشکل به زندگی همسایه که بیسواده حسادت کنی و از ازدواجت پشیمون بشی
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

25. کاربران زیر از بهشت بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37518
    تشکـر
    10
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام منم یک دامپزشکم و مثل همه دوستان دامپزشک دیگرم تنها از روی منافع مادی و علاقه به پزشکی و درامد بالاشون و شاید بشه گفت بزرگترین دلیل اینکه با استفاده از مدرک پزشکی همسرم سرپوشی روی مدرک دامپز‌شکی که اسم بدی در جامعه داره بذارم میخوام با یکی از بچه های رشته پزشکی ازدواج کنم و چند سالیه سعی در برقراری رابطه با بچه های پزشکی و پیراپزشکی کردم
    این تاپیک مشکل من هست ممنون میشم بهم جواب بدین
    http://forum.moshaver.co/f167/%D8%A7...7%D8%9F-38496/
    ویرایش توسط mhddddd : 12-25-2017 در ساعت 07:09 PM

27. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32243
    تشکـر
    22
    تشکر شده 30 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    8

به نظرم سوالتون اصلا در شان یک خانم پزشک نیست!
    یعنی الان تمام خانم دکترا با پزشک ازدواج کردند؟ یا اونایی که همسرشون پزشک نیست الان خیلی بدبختن؟
    اتفاقا به نظر من رشته تحصیلی و فضای کاری زن و شوهر با همدیگه یکسان نباشه خیلی بهتره!
    اگر قرار باشه با این تفکرات سطحی که مرتبه اجتماعی یا درامد من خیلی از همسرم بهتره بخواید با ایشون یا هر کسی ازدواج کنید، بهتون گفته باشم از الان که ازدواج نا موفقی خواهید داشت چون دارید با معیارهای سطحی و بی ارزش همسرتون رو ارزیابی میکنید و بهتره برید منتظر کسی باشید که از این لحاظها از شما بالاتر باشه و اون پسر بیچاره رو هم بیشتر از این معطل خودتون نکنید. ://

28. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط diba95 نمایش پست ها
    به نظرم سوالتون اصلا در شان یک خانم پزشک نیست!
    یعنی الان تمام خانم دکترا با پزشک ازدواج کردند؟ یا اونایی که همسرشون پزشک نیست الان خیلی بدبختن؟
    اتفاقا به نظر من رشته تحصیلی و فضای کاری زن و شوهر با همدیگه یکسان نباشه خیلی بهتره!
    اگر قرار باشه با این تفکرات سطحی که مرتبه اجتماعی یا درامد من خیلی از همسرم بهتره بخواید با ایشون یا هر کسی ازدواج کنید، بهتون گفته باشم از الان که ازدواج نا موفقی خواهید داشت چون دارید با معیارهای سطحی و بی ارزش همسرتون رو ارزیابی میکنید و بهتره برید منتظر کسی باشید که از این لحاظها از شما بالاتر باشه و اون پسر بیچاره رو هم بیشتر از این معطل خودتون نکنید. ://
    دوست عزیز احتمالا تا الان خانم دکتر یا ازدواج کردند یا نه. سوال مال 2014 هستش

29. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32243
    تشکـر
    22
    تشکر شده 30 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    دوست عزیز احتمالا تا الان خانم دکتر یا ازدواج کردند یا نه. سوال مال 2014 هستش

بله درست مفرمائید به تاریخ پست نگاه نکردم به صحبتهای چند روز اخیر دوستان توجه کردم که متاسفانه ارشیو رو بالا اوردند.

30. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37084
    تشکـر
    41
    تشکر شده 10 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام،به نظرم اون علاقه ای که باید وجود نداره،اگر از ته دل اون شخص رو دوست داشته باشی شغلش هم دوست داری ترک بودنش هم دوست داریدارم و مایه ی افتخارت هست،یادمه وقتی میخواستم ازدواج کنم به بابام گفتم اگه نامزدی کردم و یک شخص بهتر اومد به نظرتون پشیمون نمیشم بابا کفت اگه اونی که میخوای باشه و پشیمون بشی یعنی ثبات شخصیت نداری.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)