نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: خیال پردازی و توهم در افراد کهن سال

1080
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4404
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Question خیال پردازی و توهم در افراد کهن سال

سلام دوستان

مادربزرگی دارم که 13 ساله تنها زندگی میکنه.البته بچه هاش میخوان پیشش باشن ولی خودش میگفت و میگه میخوام تنها باشم ونیاز به کسی ندارم، البته اینم بخاطراینه که دوس نداره مزاحم بچه هاش باشه.به هر حال 13 ساله میگذره.

چندسالی هست (5 سال حدودا) فکر و توهم برداشته.ازاونجایی که در زمان های قدیم با برادرش مشکل داشته ، الان فکرمیکنه که بچه های بردارش میانو اذیتش میکنن.مثلا فک میکنه علی(بچه ی برادرش) میادو خونشو خراب میکنه درصورتی که چنین نیس و خونه قدیمیه و درحال خراب شدنه.حتی شبای سرد زمستان هم میرفت تو حیاط میخوابید تا علی رو بگیره یا مراقب خونه باشه.پشت درقایم می شه تا به محض اومدن علی ، چوب بزنه توسرش.الانم که شبا میره توخاک ته خونه میخوابه تا کسی دیوارای خونه رو خراب نکنه!!!

هرچیم بچه هاش و من بهش میگیم که اشتباه میکنی واز این حرفا قبول دار نیمشه و میگه شماها نمیفهمین من چی میگم.میگه شبا میان رو بوم خونه به خرابی میپردازن، میگه من دیدمشون!!!
    انقد توهم میزنه که اگه برین بالا بوم، بوم پراز سنگه.مثلا بهشون سنگ میزده.

خیلی خواستیم که ببریمش پیش دکتر وروان پزشک ولی نمیاد، حتی کل خونه رو دوربین گذاشتیم تا خیالش راحت بشه ولی بازم فایده نداشت و میگه علی طوری میاد که دوربینا نمیگیرنش!!!

بچه هاهم چند دفه زوری اونجا خوابیدن ولی بازم فایده نداشته، خیلی هم بهش سر بزنی چیزایی میگه که ناراحت میشی.مثلا یادش میره پولشو کجا میذاره خیال میکنه منی که اونجا بودم پولشو دزدیدم وبهم تهمت میزنه در صورتی که چنین نبوده ومن ناراحت میشمو دیگه نمیرم.(مثال بود!!!)

منو مامانم زیادبهش سر میزنیم ولی فایده نداره.وقتی تنها میشه میره وسط خونه وبلند بلند فحشای زشت میده که همسایه ها هم میفهمن و آبرو ریزی شده!!!

مادربزرگم سنش حدوداً 76 ساله.باید چیکارکنیم؟خیلی دلم براش میسوزه؟واقعا باید چیکار کنیم؟لطفاً کمک کنین.متشکر.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : خیال پردازی و توهم در افراد کهن سال

سلام.به نظرم موضوع رو با علی آقا در میان بذارید و ازش بخواین یه روز بیاد و با مادربزرگت صحبت کنه و بگه چنین قصدی نداره . امکانش هست !؟؟

3. کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3322
    تشکـر
    118
    تشکر شده 146 بار در 94 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام مفیدترین کاری که میتونیدانجام بدید اینه که مادربزرگتون روبه یه روانپزشک معرفی کنیدحتی اگه شده به زور این کارروانجام بدید.کسی که توهم میزنه صددرصدیه مشکلی داره اگه میخواییدبهش کمک کنید بایداین کارروانجام بدید.
    امضای ایشان
    توراباغیرمی بینم
    صدایم درنمی آید
    دلم میسوزدوکاری
    زدستم برنمی آید......

5. کاربران زیر از خسته دل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4404
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط بهار شريف نمایش پست ها
    سلام.به نظرم موضوع رو با علی آقا در میان بذارید و ازش بخواین یه روز بیاد و با مادربزرگت صحبت کنه و بگه چنین قصدی نداره . امکانش هست !؟؟
    ممنون از جوابتون ، ولی اینکار رو هم کردیم ، اول که میگفت این علی نیست، بعدم که قبول دار شد مبگفت جلو شما دروغ میگه!!!

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4404
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

تشکر به خاطر جوابتون، نمیاد پیش روانپزشک، هرچی اصرار میکنیم نمیاد، حتی ما خونشو هم عوض کردیم ولی بازم فایده نداشت، میگفت علی میاد و خونه مردمو داره خراب میکنه(خونه اجاره ای بود)، دوماه از اجاره نگذشته بودکه برگشت خونه خودش.خونه هیچ کدوم از بچه هاشم نمیاد.بدبختی اینم هست!

چیکار کنیم، واقعا موندیم، خودمون باید چه رفتاریو باهاش بکنیم؟

8. کاربران زیر از m.amin.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط m.amin.m نمایش پست ها
    سلام دوستان

مادربزرگی دارم که 13 ساله تنها زندگی میکنه.البته بچه هاش میخوان پیشش باشن ولی خودش میگفت و میگه میخوام تنها باشم ونیاز به کسی ندارم، البته اینم بخاطراینه که دوس نداره مزاحم بچه هاش باشه.به هر حال 13 ساله میگذره.

چندسالی هست (5 سال حدودا) فکر و توهم برداشته.ازاونجایی که در زمان های قدیم با برادرش مشکل داشته ، الان فکرمیکنه که بچه های بردارش میانو اذیتش میکنن.مثلا فک میکنه علی(بچه ی برادرش) میادو خونشو خراب میکنه درصورتی که چنین نیس و خونه قدیمیه و درحال خراب شدنه.حتی شبای سرد زمستان هم میرفت تو حیاط میخوابید تا علی رو بگیره یا مراقب خونه باشه.پشت درقایم می شه تا به محض اومدن علی ، چوب بزنه توسرش.الانم که شبا میره توخاک ته خونه میخوابه تا کسی دیوارای خونه رو خراب نکنه!!!

هرچیم بچه هاش و من بهش میگیم که اشتباه میکنی واز این حرفا قبول دار نیمشه و میگه شماها نمیفهمین من چی میگم.میگه شبا میان رو بوم خونه به خرابی میپردازن، میگه من دیدمشون!!!
    انقد توهم میزنه که اگه برین بالا بوم، بوم پراز سنگه.مثلا بهشون سنگ میزده.

خیلی خواستیم که ببریمش پیش دکتر وروان پزشک ولی نمیاد، حتی کل خونه رو دوربین گذاشتیم تا خیالش راحت بشه ولی بازم فایده نداشت و میگه علی طوری میاد که دوربینا نمیگیرنش!!!

بچه هاهم چند دفه زوری اونجا خوابیدن ولی بازم فایده نداشته، خیلی هم بهش سر بزنی چیزایی میگه که ناراحت میشی.مثلا یادش میره پولشو کجا میذاره خیال میکنه منی که اونجا بودم پولشو دزدیدم وبهم تهمت میزنه در صورتی که چنین نبوده ومن ناراحت میشمو دیگه نمیرم.(مثال بود!!!)

منو مامانم زیادبهش سر میزنیم ولی فایده نداره.وقتی تنها میشه میره وسط خونه وبلند بلند فحشای زشت میده که همسایه ها هم میفهمن و آبرو ریزی شده!!!

مادربزرگم سنش حدوداً 76 ساله.باید چیکارکنیم؟خیلی دلم براش میسوزه؟واقعا باید چیکار کنیم؟لطفاً کمک کنین.متشکر
    .

دوست عزیز شرایط سختی رو عنوان کردید این یکی از بیماریهایه که ممکنه برای هرکسی پیش بیاد ...

بیماری " پارانویا" یا بیماری توهم که شخص در ذهن خودش چیزهایی غیر از واقعیت رو میسازه و به اون عینیت میده

برای شما مقاله ای رو گذاشتم ، شاید بتونه بهتون در این مرحله کمک کنه ...

http://forum.moshaver.co/f115/%2A%2A...514/#post23201

خلاصه مقاله :

برای درمان این مشکل دو نوع مداوای مختلف وجود دارد: یکی [replacer_a] و دیگری معالجه از طریق مصرف دارو (مصرف آنتی سایکوتیک) می باشد. اگر شخصی را می شناسید که دچار این بیماری است بهتر است تا زمانیکه مطمئن نشده اید که آنها قرص خود را بلعیده اند ترکشان نکنید، زیرا در بسیاری از موارد قرص را در گوشه دهان خود پنهان می کنند و زمانی که آنها را ترک کردید دارو را به بیرون از دهان خود پرتاب می کنند.
    آیا تصور می کنید که این بیماری تنها برای «دیگران» اتفاق می افتد. این بیماری ممکن است در هر زمانی برای هر کسی روی دهد. نکته مهم این است که بتوانید مشکل را پیش از اینکه غیر قابل بررسی گردد، تشخیص دهید. هیچ موقع برای کمک خواستن دیر نیست به ویژه از خانواده و دوستان. آنها در سخت ترین شرایط در کنار شما باقی می مانده و از شما حمایت می کنند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4404
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    دوست عزیز شرایط سختی رو عنوان کردید این یکی از بیماریهایه که ممکنه برای هرکسی پیش بیاد ...

بیماری " پارانویا" یا بیماری توهم که شخص در ذهن خودش چیزهایی غیر از واقعیت رو میسازه و به اون عینیت میده

برای شما مقاله ای رو گذاشتم ، شاید بتونه بهتون در این مرحله کمک کنه ...

http://forum.moshaver.co/f115/%2A%2A...514/#post23201

خلاصه مقاله :

برای درمان این مشکل دو نوع مداوای مختلف وجود دارد: یکی [replacer_a] و دیگری معالجه از طریق مصرف دارو (مصرف آنتی سایکوتیک) می باشد. اگر شخصی را می شناسید که دچار این بیماری است بهتر است تا زمانیکه مطمئن نشده اید که آنها قرص خود را بلعیده اند ترکشان نکنید، زیرا در بسیاری از موارد قرص را در گوشه دهان خود پنهان می کنند و زمانی که آنها را ترک کردید دارو را به بیرون از دهان خود پرتاب می کنند.
    آیا تصور می کنید که این بیماری تنها برای «دیگران» اتفاق می افتد. این بیماری ممکن است در هر زمانی برای هر کسی روی دهد. نکته مهم این است که بتوانید مشکل را پیش از اینکه غیر قابل بررسی گردد، تشخیص دهید. هیچ موقع برای کمک خواستن دیر نیست به ویژه از خانواده و دوستان. آنها در سخت ترین شرایط در کنار شما باقی می مانده و از شما حمایت می کنند.
    سلام، ممنون از جوابتون.
    مقاله رو خوندم، بله همین بیماری رو گرفته.این مقاله بیشتر روی معرفی این بیماری پرداخته وخیلی محدود در مورد درمان اون گفته. روان درمانی چی هست؟چیکار باید بکنیم؟

12. کاربران زیر از m.amin.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط m.amin.m نمایش پست ها
    سلام، ممنون از جوابتون.
    مقاله رو خوندم، بله همین بیماری رو گرفته.این مقاله بیشتر روی معرفی این بیماری پرداخته وخیلی محدود در مورد درمان اون گفته. روان درمانی چی هست؟چیکار باید بکنیم؟
    سلام

من خلاصه درمان رو براتون گذاشتم که در قسمت همین مقاله وجود داشت ...

یک سری راه و حلها رو گفته که بیشتر در مورد درمان دارویی نظرش مثبته ...

چون این حالتها باعث میشه که تغییراتی در تولید هورمونهای بدن پیش بیاد ...

برای این راه حلها بهترین راه مشاوره با یک متخصص روانپزشکه که علاوه بر روان درمانی بتونه در مواردی تجویز دارویی داشته باشه

چون روانپزشک فارماکولوژی (دارویی) خونده و میتونه از نظر دارویی تداخلات رو ببینه ...

پس میتونید خودتون با پزشک صحبت کنید و در این مورد راه حل بخوایت ... فقط امیدوارم پزشکی خوب و با اخلاق و با حوصله باشه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)