صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 64

موضوع: ازدواج دختر شیعه با پسر سنی

30684
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4942
    تشکـر
    7
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج دختر شیعه با پسر سنی

مدت کمیه با پسری آشنا شدم ک خیلی همدیگرو دوست داریم و میخوایم هرچی زودتر باهم ازدواج کنیم اما تنها مشکل من اینه که اون اهل تسنن(سنی) هست و من شیعه....خانواده من محاله با این قضیه کنار بیان....از مرجع تقلیدمم پرسیدم گفتن ک اصلن اینکارو نکنین چون بچه هاتون سنی میشن.....من خیلی ناراحتم تروخدا یکم کمکم کنین تا ازین استرسم کم بشه و بگین من باید چیکار کنم.ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4606
    تشکـر
    20
    تشکر شده 26 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : سردرگمی

این حسی که میگین زودگذره خیلی زود میگذره من تجربش کردم که میگم مذهب چیز کمی نیست که الان بخوای ازش بگذری بعدا به مشکل بر میخوری اونم خیلی اساسی ... عشق واقعی وجود نداره همه اینا توجیهات ماست وابستگیه بشین فکر کن منطقی تصمیم بگیر هیچ کس غیر از تو شرایط تورو بهتر از خودت درک نمیکنه پس این خودتی که میتونی بهترین انتخاب کنی ممکنه بعدا پشیمون شی ولی الان اگه یه خورده تحمل کنی و سختی بکشی خیلی بهتره تا بعد

3. 9 کاربران زیر از اولدوز بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrin saghi نمایش پست ها
    مدت کمیه با پسری آشنا شدم ک خیلی همدیگرو دوست داریم و میخوایم هرچی زودتر باهم ازدواج کنیم اما تنها مشکل من اینه که اون اهل تسنن(سنی) هست و من شیعه....خانواده من محاله با این قضیه کنار بیان....از مرجع تقلیدمم پرسیدم گفتن ک اصلن اینکارو نکنین چون بچه هاتون سنی میشن.....من خیلی ناراحتم تروخدا یکم کمکم کنین تا ازین استرسم کم بشه و بگین من باید چیکار کنم.ممنون
    خب جدای هر احساسی باید بگم گاهی مثل حال حاضر بعلت اینکه زاد وولد در بین شیعیان کم شده ...

این موضوعات خیلی روشون حساسیت هست و اگر فرد معتقدی هستی ، پس باید به نظر مرجع تقلیدت احترام بذاری ...

چون اینجا مسئله دیگه ازدواج کردن و رسیدن به عشقت نیست ...

اینجا مسئله مذهب در میونه .... همونکه امامای زیادی خونشونو براش دادن ...

وقتی اینجوری باشه ، دیگه حرف زدن از اینکه استرس داری و وابسته ای باید مسخره ات بیاد ...

چون دیگه میدونی چیکار کنی و چه تصمیمی بگیری ...
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

5. 7 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

معمولا چون هر دو مسلمان هستید مشکلی نیست ولی همونطور که دوستان گفتن ...

شرایط حال جوری ایجاب کرده که بعلت افزایش تعداد شیعیان به مشکل بر خوردیم ... و هر روز از تعدادشون کمتر میشه

به هر حال هر کسی باید متعصب مذهبش باشه ... و شعیه برای مذهبش کم کشته نداده ...

سالهای ساله که برای اینکه مذهب اثنی اعشری (12امامی ) رو حفظ کنه ، تلاش کرده ...

پس همونطور که نوشتید این گذشته از مشکل قبول کردن خانواده شمارو هم داره ، مشکل مذهبی رو که مجتهد شمام گفته شامل میشه ...

پس بهتره خیلی واقع بین باشید و تا بیشتر وابسته و نگران نشدید از این رابطه خارج بشید ...

امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. 6 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4780
    تشکـر
    24
    تشکر شده 20 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز .نظر من با دوستان مخالفه. شما هردومسلمان هستید ومعتقد به یه خدا یه کتاب یه پیامبر ویه قبله.اینکه بچه هاتون سنی میشن بستگی آموزشها ی شما داره واینکه تعداد شیعیان کم میشه نظر خنده داریه.مگه مذهب تیم فوتباله؟ اگر خانواده شما مخالفن بهتره از نزدیک خانواده ها رو با هم آشنا کنید حتی میتونید راجب مذبتون صحبت کنید وبرخی خط قرمزها رو مشخص کنیدمثلا بگید توهین به مقدسات طرف مقابل درهر شرایطی ممنوع. نمیگم چالش وجود نداره داره اما اگه بخواید یه نفرو فقط وفقط به خاطر مذهبش کنار بذارید کار درستی نیست. چه کسی تضمین میکنه نفر بعدی که واردزندگی شما میشه شیعه ظاهری نباشه؟

9. 3 کاربران زیر از نازل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4385
    تشکـر
    1,425
    تشکر شده 866 بار در 371 پست
    میزان امتیاز
    10

در پاسخ به پرسش شما، که در بردارندۀ چند موضوع است، چند نکته را باید تذکر دهیم:
    شیعه و سنی هر دو مسلمان و در اعتقادات، احکام، اخلاق و... دارای مشترکات زیادی هستند و البته اختلاف هایی هم دارند که قابل انکار نیست، اما این اختلاف ها نباید منجر به خصومت و دشمنی شود و به اساس اتحاد و برادری اسلامی ضربه وارد سازد. آنچه در ازدواج دختر و پسر لازم است مراعات شود، کفو بودن آنان است. مؤمن، کفو و همتای مؤمن است و مسلمان، همتای مسلمان است. هر چه دختر و پسر در درجات کفو با هم نزدیک تر باشند، بهتر و مشکلاتشان کمتر خواهد بود، مثلاً دو نفر شیعه، کفو یکدیگرند، اما آیا شیعه و سنی کفو یک دیگر محسوب می شوند، محل بحث و گفت و گو است.[2] اما در خصوص ازدواج زن شیعه با مرد اهل سنت توجه شما را به فتاوای مراجع تقلید در این باره جلب می کنیم:
    سؤال: ازدواج مسلمان با غیر مسلمان و ازدواج شیعه با اهل سنت چه صورت دارد؟
    حضرت آیت الله فاضل لنکرانی: ازدواج زن مسلمان با غیر مسلمان صحیح نیست و ازدواج زن شیعه با مرد سنی مکروه است و ازدواج مرد مسلمان با زن غیر مسلمان اگر موقت باشد و همچنین ازدواج مرد شیعه با زن سنی مانعی ندارد.
    حضرت آیت الله بهجت: اولی در صورت کتابی بودن، عقد موقت بی اشکال است و در فرض دوم نمی توان دختر یا زن شیعه را به عقد آنها در آورد به احتیاط تکلیفی.
    حضرت آیت الله سیستانی: ازدواج با اهل کتاب به احتیاط واجب جایز نیست و با اهل سنت اگر خوف انحراف نباشد، جایز است.
    حضرت آیت الله مکارم شیرازی: ازدواج مسلمان با غیر مسلمان جایز نیست و ازدواج مردان شیعه با زنان اهل سنت اشکالی ندارد. ولی ازدواج زنان شیعه با مردان اهل سنت با توجه به خطر انحراف مذهبی اشکال دارد.
    حضرت آیت الله خامنه‌ای: ازدواج زن شیعه با مرد سنى اگر خوف خطر براى مذهب نباشد، اشکال ندارد.[3]
    تبصره: ازدواج با برخی از فرقه ها مانند: غلات، ناصبی ها و خوارج – که خود را مسلمان می پندارند، ولی در حقیقت محکوم به کفر هستند – جایز نیست.
    توصیه می کنیم با توکل به خدا و استعانت از دعا و توسل به اهل بیت (ع) «که به اعتقاد شیعه علاوه بر ایجاد احساس آرامش حقیقی در انسان، زمینه های وصول انسان به خواسته های مادی و معنوی اش را در دنیا و آخرت فراهم و تسهیل می نماید.» و با بکارگیری راهکارهای تقویت اراده و خودسازی تا فراهم آمدن گزینه ای مناسب و هم کفو برای ازدواج با شما صبر و مقاومت ورزید.
    امضای ایشان

11. 4 کاربران زیر از zbahane بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4942
    تشکـر
    7
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییه همگی .ازونجایی ک من یه دختر کاملا احساسی هستم تصمیم گرفتم ک مشکل ندونم برای خودم چون اون خیلی بیشتر از من اعتقاداتش قویه...فکر میکنم یه مدت بیشتری باهم باشیم بهتره تا موضوع و با خانوادم درمیون بگزارم.من دل و میزنم به دریا و جلوی خانوادم به خاطر عشقم می ایستم و هرطور شده راضیشون میکنم.

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3884
    تشکـر
    61
    تشکر شده 356 بار در 247 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام عزيزم . اين موضوع بستگي به اعتقادات خودت توي مسلمون بودنت داره . چون اگه وارد زندگي شديد و ديدين كه يه مسائلي كه واسه ما مسلمانها مهم هست واسه اونها شايد مورد تمسخر قرار بگيره .
    ببين اگه اين مسائل واست مهم نيست واسه ازدواج اقدام كن

14. 3 کاربران زیر از بهار شريف بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1338
    تشکـر
    315
    تشکر شده 1,186 بار در 704 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط اولدوز نمایش پست ها
    این حسی که میگین زودگذره خیلی زود میگذره من تجربش کردم که میگم مذهب چیز کمی نیست که الان بخوای ازش بگذری بعدا به مشکل بر میخوری اونم خیلی اساسی ... عشق واقعی وجود نداره همه اینا توجیهات ماست وابستگیه بشین فکر کن منطقی تصمیم بگیر هیچ کس غیر از تو شرایط تورو بهتر از خودت درک نمیکنه پس این خودتی که میتونی بهترین انتخاب کنی ممکنه بعدا پشیمون شی ولی الان اگه یه خورده تحمل کنی و سختی بکشی خیلی بهتره تا بعد
    منم دقیقا موافقم ... تو که شیعه هستی . دوس داری بچه هات با اعتقادات سنی زندگی کنن ... هرکس آرمان ها و مذهب خودشو داره وبه اونها عمل میکنه

16. 2 کاربران زیر از a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9139
    تشکـر
    1
    تشکر شده 8 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ازدواج دختر شیعه با پسر سنی

هر سنی تهدید برای اعتقادات شیعه هست لطفا عاقلانه تصمیم بگیرید
    امضای ایشان
    طلبکار عالم باش..بدهکار خودت نباش

18. 2 کاربران زیر از mohajer بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrin saghi نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییه همگی .ازونجایی ک من یه دختر کاملا احساسی هستم تصمیم گرفتم ک مشکل ندونم برای خودم چون اون خیلی بیشتر از من اعتقاداتش قویه...فکر میکنم یه مدت بیشتری باهم باشیم بهتره تا موضوع و با خانوادم درمیون بگزارم.من دل و میزنم به دریا و جلوی خانوادم به خاطر عشقم می ایستم و هرطور شده راضیشون میکنم.

دین یعنی هدف ، پس بهتره با یکی ازدواج کنید که هدفاتون یکی باشه

دوستان توضیح دادن که مذهب میتونه باعث مشکلات زیادی در آیندتون بشه

20. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9137
    تشکـر
    61
    تشکر شده 26 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    10

راستش من اینو خوندم اصلا مغزم جواب نمیده تا راه حل بزارم اما به غیر از دوست داشتن فکر آیندت باش آیا این آقای محترم با تو که مسلمونی و بچه شیعه هستی مشکلی نداره مثلا ما حضرت علی رو قبول داریم اما سونی ها ندارن اگه واقعا میبینی اینجور آدم خودخواه نیست ازدواج کن ولی خانواده رو بعید میدونم به خدا خانواده هامون که به دین اسلام وابسته هستن و ایمان قوی دارن فک نکنم
    ولی انشاالله خدا هرچی میخوای به تو و به همه جوونا مسن ها و همه و همه بده
    البته احساس میکنم یه جورای حرف میزنم که انگار بزرگ مجلسم البته نمیدونم بیخوابی به سرم زده

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2736
    تشکـر
    176
    تشکر شده 120 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    11

خواهر گرامی به مذهب خودتان خیانت نکنید ...
    اینا به اندازه کافی زاد ولد دارن از هر زنی که می گیرند 10 تا بچه می یارن گراف رشد جمعیتشون همه چیز رو نشون می ده همینطوری پیش بره تا سال 2030 کشور می افته دست اینا آن وقت باید منتظر لعن و نفرین فرزندانمان باشیم وضعیت شیعه های عربستان را ببنید ....................

تازه سنی ها یه خوی وحشی گری هم دارند و به یه زن هم راضی نمی شوند مواظب باشید.

ویرایش توسط cigar : 11-30-2014 در ساعت 08:13 AM

23. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6948
    تشکـر
    0
    تشکر شده 17 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

منم دقیقا نامزم سنی هست و اصلا هیچ مشکلی نداریم .خیلیم اخلاقو رفتارش از من بهتره.توروخدا این فکرای پوچو که فقط مردمو به جون هم میندازه نزنید !!! همه ی ما انسانیم .

24. کاربران زیر از آنیتا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

خوب اگر دین و مذهب براتوون مهمه که اینکارو نکنید و الا مخیرید - فقط بدونید این دنیا فانی و اون دنیا باقی هست

از طرفی بچتون چیکار کنه !!! بدبخت سردرگم میشه چی بشه ! شیعه بشه - سنی بشه !

و این که احتما قوی وجود داره سر اختلافات مذهبی به مشکل بخورید با هم و یا اینکه شما در مذهبون دچار مشکل و ضعف بشید و براتون بی اهمیت بشه !

26. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8324
    تشکـر
    0
    تشکر شده 36 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    دقیقا با نظر شما موافق هستم ....... هر مذهب و دینی انسان های خوب و بد خودشو داره شما نمی تونی از روی یک نفر کل یک جامعه رو قضاوت کنی ... ا تا به حال هیچ وقت در مورد کسی اینطوری فک نکردم .... این فکرها رو نکن اگه خوب شناخت داری ازش دیگه نباید فکر این چیزا رو بکنی شما ممکنه با کسی که شیعه هست ازدواج کنی ولی هیچ تفاهمی نداشته باشی زندگی که فقط دین و آیین و مذهب نیست به نظر من ازدواج یعنی آرامش داشتن با شخصی که قراره ازدواج کنی

27. کاربران زیر از tania بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

از لحاظ شرع ازدواج با اهل سنت مشکلی نداره ولی فکرشو بکن یکی از عزیزات مشکلی براش پیش بیاد تو بخوای ختم زیارت عاشورا برداری
    این یعنی با جونت بازی کردی
    بعدشم یه سری عقاید و مراسم اهل سنت دارن که اصلا با شیعه ها جور در نمیاد مثلا داشتن چند همسر البته این توی مذهب ما شیعه ها هم هست ولی برای شیعه به شرط عدالت هست و برای اونا فقط ثواب اخرت (و ببخشید لذت دنیا)
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

29. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6562
    تشکـر
    199
    تشکر شده 288 بار در 123 پست
    میزان امتیاز
    10

در ابتدای امر ممکنه مذهب خیلی چیز مهمی به نظر نیاد، اما بدون که واقعاً اهمیت داره... اما این اهمیت به شرطیه که شما فقط اسماً شیعه نباشی و ایشون اسماً سنی... یعنی اگر واقعاً اعتقادات مذهبی دارین، تفاوت در مذهب خیلی معقول نیست... وگرنه میشناسم کسی رو که رفته کانادا، با اقای مسیحی هم ازدواج کرده الان هم بچه دارن و خوش و خرم، چون اون خانم صرفاً مسلمون شناسنامه ای بوده و اعتقادی نداشته، اما اگر واقعاً اعتقاد دارید، چنین ازدواجی بهتره صورت نگیره

30. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9137
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

ویرایش توسط احسان نینجا : 11-30-2014 در ساعت 03:32 PM دلیل: الکی

31. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9137
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

32. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9137
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

33. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9137
    تشکـر
    61
    میزان امتیاز
    10

34. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2736
    تشکـر
    176
    تشکر شده 120 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط رنگو نمایش پست ها
    سلام. من شیعه هستم. ولی بنظر من نباید اینجوری راجب سنی ها صحبت کرد. اینکه جمعیت شیعیان داره کم میشه و جمعیت سنی ها واقعا حرف خنده داری هست. بنظرم این حرفایی هست که مراجع ما دارن میزنن که اختلاف شیعه و سنی رو زیاد کنن. خیلی حرف مسخره ای هست. جفتشون مسلمان هستند. جفتشون به خدا و قرآن اعتقاد دارن. من با شنی های زیادی دوست بودم بنظر من که اونا مسلمون تر از ما هستند. مثل شیعه ها دروغ نمیگن غیبت نمیکنن دزدی نمیکنن کلاه سرهم نمیزارن. بنظر من باهاش بیشتر صحبت کن ببین اون نظرش راجب شیعه بودنت و اعتقادات تو چی هست. سنی ها بعضیاشون نه همشون خیلی به فتوا هایی که مولوی هاشون میدن اهمیت میدن. و بعضی از مولوی ها هم مثل اکثر مراجع تقلید ما افراطی هستن. باهاش بیشتر صحبت کن ببین مولوی کی هست؟ اعتقادات خودشو بشناس و عاقلانه فکر کن. بیشتر مطالعه کن راجب مذهب ایشون. احساساتی هم نشو عزیزم.

برای شما که راحت نسشتی داخل منزل و در نهایت امنیت زندگی می کنی شاید این مسائل خنده دار باشه اما برای خیلی از هم وطنان ما که در شهر هایی مانند سیستان و بلوچستان زندگی می کنند این موضوع حکم مرگ و زندگی دارد.
    من به خیلی از شهر های نا امن مثل مناطق مرزی سیستان و بلوچستان ، عراق ، سوریه و ... سفر کردم شما اطلاع دارید تو همین سیستان و بلوچستان چه جنایاتی که نمی شه و بخاطر امنیت ملی تو رسانه ها اعلام نمی شه ؟ چند وقت پیش یک بانک شیعه توسط همین افراد به آتش کشیده می شه و مردم سنی آن منطقه با شلوغی در معابر اصلی شهر جلوی ماشین های امداد را گرفتند و بله مرد ، زن و کودک در آن آتش سوختند و از بین رفتند ... و این فقط بخش کوچکی از جنایت ها علیه هم وطنان شیعه ما بود در کشور های همسایه که اصلا یک سری جنایت ها رو حتی نمی شه تعریف کرد.

هر مذهب یا نژادی خوب و بد داره تو سنی ها هم دروغ گو ، زنا کار ، قاچاق چی ، دزد و ... وجود داره خیلی هم تعدادشون زیاده پس شما در این مسئله کاملا در اشتباه محض هستید.
    ویرایش توسط cigar : 11-30-2014 در ساعت 11:54 PM

35. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

اینکار و نکن بچتون سنی میشه اون اگر واقعاااااااااااا دوستت داره شیعه شه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

36. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    9301
    تشکـر
    196
    تشکر شده 232 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط cigar نمایش پست ها
    خواهر گرامی به مذهب خودتان خیانت نکنید ...
    اینا به اندازه کافی زاد ولد دارن از هر زنی که می گیرند 10 تا بچه می یارن گراف رشد جمعیتشون همه چیز رو نشون می ده همینطوری پیش بره تا سال 2030 کشور می افته دست اینا آن وقت باید منتظر لعن و نفرین فرزندانمان باشیم وضعیت شیعه های عربستان را ببنید ....................

تازه سنی ها یه خوی وحشی گری هم دارند و به یه زن هم راضی نمی شوند مواظب باشید.

دوست عزیز این حرف های شما مصداق کامل توهین قومی نژادیه
    این چه تصوریه که شما دارید هر شهر و منطقه ای خوب و بد داره مذهب و دین دلیل بر پاکی یا ناپاکی کسی نیست این خانوم محترم میتونن با این فرد اگر خواستن ازدواج کنن یا نکنن که به نظر من نکنن بهتره چون به هر حال تفاوت دارن اما توهین شما بحثش جداست.
    مثل بنده میلیون ها ایرانی سنی تو این کشور زندگی میکنن که دقیقا مثل شما هزاران سال رو این خاک زندگی کردن حق نیست بخاطر مذهبی که یه چیز اکتسابیه ذات یه جمعیت بزرگ هموطنت رو زیر سوال ببری و بهشون توهین بکنی
    بنده خودم کرد سنی هستم (غرب کشور) وحشی هم نیستم به چند زنه بودن هم اعتقادی ندارم(چند همسر بودن تو شیعه و سنی یه نوع قانون داره و هیچ فرق اعتقادی با هم ندارن تو این موضوع)
    مسائلی مثل قبول نداشتن حضرت علی علیه السلام هم که یکی از دوستان فرمودن فقط باعث تاسفه که این قدر آگاهی مردم ایران پایینه که فکر میکنن اهل سنت حضرت علی و فرزندان مبارکش رو قبول ندارن(این یه طنز ناراحت کننده است فقط)
    قدمت و اصالت مردمم تو این سرزمین اگر از شما بیشتر نباشه کمتر هم نیست
    واقعا من هم به این نتیجه رسیدم که اون دسته از کردهایی که میخوان از ایران جدا بشن حق دارن و بهتره ما برای خودمون یه کشور مستقل داشته باشیم تا اینکه تو یه همچین فضایی زندگی کنیم

38. 2 کاربران زیر از Ashkan1989 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط Queen نمایش پست ها
    دوست عزیز این حرف های شما مصداق کامل توهین قومی نژادیه
    این چه تصوریه که شما دارید هر شهر و منطقه ای خوب و بد داره مذهب و دین دلیل بر پاکی یا ناپاکی کسی نیست این خانوم محترم میتونن با این فرد اگر خواستن ازدواج کنن یا نکنن که به نظر من نکنن بهتره چون به هر حال تفاوت دارن اما توهین شما بحثش جداست.
    مثل بنده میلیون ها ایرانی سنی تو این کشور زندگی میکنن که دقیقا مثل شما هزاران سال رو این خاک زندگی کردن حق نیست بخاطر مذهبی که یه چیز اکتسابیه ذات یه جمعیت بزرگ هموطنت رو زیر سوال ببری و بهشون توهین بکنی
    بنده خودم کرد سنی هستم (غرب کشور) وحشی هم نیستم به چند زنه بودن هم اعتقادی ندارم(چند همسر بودن تو شیعه و سنی یه نوع قانون داره و هیچ فرق اعتقادی با هم ندارن تو این موضوع)
    مسائلی مثل قبول نداشتن حضرت علی علیه السلام هم که یکی از دوستان فرمودن فقط باعث تاسفه که این قدر آگاهی مردم ایران پایینه که فکر میکنن اهل سنت حضرت علی و فرزندان مبارکش رو قبول ندارن(این یه طنز ناراحت کننده است فقط)
    قدمت و اصالت مردمم تو این سرزمین اگر از شما بیشتر نباشه کمتر هم نیست
    واقعا من هم به این نتیجه رسیدم که اون دسته از کردهایی که میخوان از ایران جدا بشن حق دارن و بهتره ما برای خودمون یه کشور مستقل داشته باشیم تا اینکه تو یه همچین فضایی زندگی کنیم

تایپک مال پارسال. قدیمی هارو بالا نیارید
    به تاریخ توجه کنید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

40. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13418
    تشکـر
    3
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    خانم نسرین به نظر شما اگه اون پسره شیعه بود هیچ مشکلی نداشتین؟؟؟؟ این همه طلاق تو جامعه فقط یه مورد بگو که بخاطر مذهب بود؟؟ اصلا بحث مذهب نفرمایید خواهر گرامی اگه واقعا ایشون پسر خوب و سالمی هستن باهاش ازدواج کنین سنی و شیعه برادرند...اصلا شیعه و سنی و مسیحی و....ههمون بندهای خدا هستیم و فقط انسانیت مهمه خواهر من....
    به حرفای اون افراطیونی که واقعا براشون متاسفم توجه نکن بزار تو جاهلیت خودشون بمون.....
    ماندلاسیاهپوست و گاندی هندو بود هنوز م یادشون تو تمام دنیا بخاطر انسانیتشون زندست......
    تعصب مال دوره جاهلیته

42. 3 کاربران زیر از arashmar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmar نمایش پست ها
    سلام
    خانم نسرین به نظر شما اگه اون پسره شیعه بود هیچ مشکلی نداشتین؟؟؟؟ این همه طلاق تو جامعه فقط یه مورد بگو که بخاطر مذهب بود؟؟ اصلا بحث مذهب نفرمایید خواهر گرامی اگه واقعا ایشون پسر خوب و سالمی هستن باهاش ازدواج کنین سنی و شیعه برادرند...اصلا شیعه و سنی و مسیحی و....ههمون بندهای خدا هستیم و فقط انسانیت مهمه خواهر من....
    به حرفای اون افراطیونی که واقعا براشون متاسفم توجه نکن بزار تو جاهلیت خودشون بمون.....
    ماندلاسیاهپوست و گاندی هندو بود هنوز م یادشون تو تمام دنیا بخاطر انسانیتشون زندست......
    تعصب مال دوره جاهلیته

تایپک مال پارسال قدیمی هارو بالا نیارید
    به تاریخ تایپک توجه کنید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

44. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12291
    تشکـر
    37
    تشکر شده 25 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی علاقه مندم بدونم آخرش این خواهرمون با برادرمون که اهل تسنن بودن ازدواج کردن یا نه؟
    خانم نسرین عزیز اگه ممکنه کنجکاوی منو بی جواب نذارین لطفاً
    این مسئله مشابهش دقیقا برای من هم پیش اومده بود ... !
    واسه اونایی هم که اومدن توهین کردن و جوابای به نوعی نژاد پرستانه دادن واقعاً متاسفم این حرفا رو میزنین که بینمون تفرقه و فاصله ایجاد میکنین دیگه!
    ما و هموطنان سنیمون از یک ملتیم و هیچ تفاوتی بینمون به جز تفاوت مذهب نیست ولی همیشه در حق اونا اجحاف میشه چون اقلیتن.
    چرا ما باید از روی تعصب و بدون بینش واقعی قضاوت کنیم . پس اول فکر کنیم و بدونیم بعد حرف بزنیم.

درسته این تایپیک قدیمیه ولی بعضیا بیان جواب بدن لطفاً

45. 2 کاربران زیر از Baran 23 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16380
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان
    من هم این مسئله برام پیش اومده
    البته ما با هم دوست نیستیم.یه پسر ازم خواستگاری کرده.از هر لحاظ مورد دلخواه من هس
    ولی اون سنی هس و من شیعه.
    بنظر خود من مهم اینه که هر دومون یه خدا رو میپرستیم و پیامبرمون یکیه
    شاید خیلی از سنی ها باشن که خدا رو بهتر از بعضی شیعه ها بشناسن
    ولی میترسم در آینده مشکل پیش بیاد
    لطفا راهنماییم کنین

47. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    تشکر شده 2,644 بار در 1,053 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط moon500 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هم این مسئله برام پیش اومده
    البته ما با هم دوست نیستیم.یه پسر ازم خواستگاری کرده.از هر لحاظ مورد دلخواه من هس
    ولی اون سنی هس و من شیعه.
    بنظر خود من مهم اینه که هر دومون یه خدا رو میپرستیم و پیامبرمون یکیه
    شاید خیلی از سنی ها باشن که خدا رو بهتر از بعضی شیعه ها بشناسن
    ولی میترسم در آینده مشکل پیش بیاد
    لطفا راهنماییم کنین

لطفا تایپیک جدا بزنید...
    امضای ایشان
    خداحافظ
    این ایدی دیگه دست من نیست..خصوصی نفرستید..
    اینم از سعید021 ک ب پایان رسید.....

48. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

...
    ویرایش توسط talieh : 05-18-2015 در ساعت 01:58 AM

49. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط cigar نمایش پست ها
    برای شما که راحت نسشتی داخل منزل و در نهایت امنیت زندگی می کنی شاید این مسائل خنده دار باشه اما برای خیلی از هم وطنان ما که در شهر هایی مانند سیستان و بلوچستان زندگی می کنند این موضوع حکم مرگ و زندگی دارد.
    من به خیلی از شهر های نا امن مثل مناطق مرزی سیستان و بلوچستان ، عراق ، سوریه و ... سفر کردم شما اطلاع دارید تو همین سیستان و بلوچستان چه جنایاتی که نمی شه و بخاطر امنیت ملی تو رسانه ها اعلام نمی شه ؟ چند وقت پیش یک بانک شیعه توسط همین افراد به آتش کشیده می شه و مردم سنی آن منطقه با شلوغی در معابر اصلی شهر جلوی ماشین های امداد را گرفتند و بله مرد ، زن و کودک در آن آتش سوختند و از بین رفتند ... و این فقط بخش کوچکی از جنایت ها علیه هم وطنان شیعه ما بود در کشور های همسایه که اصلا یک سری جنایت ها رو حتی نمی شه تعریف کرد.

هر مذهب یا نژادی خوب و بد داره تو سنی ها هم دروغ گو ، زنا کار ، قاچاق چی ، دزد و ... وجود داره خیلی هم تعدادشون زیاده پس شما در این مسئله کاملا در اشتباه محض هستید.
    واقعا متاسفم که با آدمایی زندگی میکنم که خودشونو از همه بالاتر میبینن. شیعه و سنی با هم فرق دارن، من اینو واقعا قبول دارم. شیعه بودن ما به اسمه. اسممون اینه که شیعه هستیم. تا حرف سنی ها میاد وسط، رگ غیرتمون باد میکنه و شروع میکنیم به مزخرف گفتن.
    چندتا شیعه میشناسین که حتی نماز هم نمیخونن؟
    چندتا شیعه معتاد دور و برتون هست؟
    دخترای بی حجاب تو خیابونا شیعه نیستن؟
    حوادث روزنامه ها رو بخونین. روزی چند تا قتل و خیانت و دزدی اتفاق میفته؟ اینا رو همون شیعه های غیرت مند انجام دادن، غیر از اینه؟
    حالا هی بگن زاد و ولد کنین که نسل این مسلمونای خودخواه بیشتر بشه. من خودم از شیعه بودنم خجالت میکشم. چون شخصا هیچ قدمی برای دینم برنداشتم.
    همین سنی هایی که اینطوری درباره شون قضاوت میکنین، تو عراق و عربستان با احترام فوق العاده ای با زوار برخورد میکنن. طرز فکرتونو عوض کنین. خدا رحم کنه به ما مثلا مسلمونایی که از اسلام فقط اسمشو یدک میکشیم.
    ما با نژاد پرستهای دیگه هیچ فرقی که نداریم هیچ، از اونا بدتر هم هستیم چون کلیت دین مون فرق نمیکنه، فقط به خاطر یه مسائل پیش پاافتاده، خیال میکنیم از بقیه بهتریم.

50. 4 کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    واقعا متاسفم که با آدمایی زندگی میکنم که خودشونو از همه بالاتر میبینن. شیعه و سنی با هم فرق دارن، من اینو واقعا قبول دارم. شیعه بودن ما به اسمه. اسممون اینه که شیعه هستیم. تا حرف سنی ها میاد وسط، رگ غیرتمون باد میکنه و شروع میکنیم به مزخرف گفتن.
    چندتا شیعه میشناسین که حتی نماز هم نمیخونن؟
    چندتا شیعه معتاد دور و برتون هست؟
    دخترای بی حجاب تو خیابونا شیعه نیستن؟
    حوادث روزنامه ها رو بخونین. روزی چند تا قتل و خیانت و دزدی اتفاق میفته؟ اینا رو همون شیعه های غیرت مند انجام دادن، غیر از اینه؟
    حالا هی بگن زاد و ولد کنین که نسل این مسلمونای خودخواه بیشتر بشه. من خودم از شیعه بودنم خجالت میکشم. چون شخصا هیچ قدمی برای دینم برنداشتم.
    همین سنی هایی که اینطوری درباره شون قضاوت میکنین، تو عراق و عربستان با احترام فوق العاده ای با زوار برخورد میکنن. طرز فکرتونو عوض کنین. خدا رحم کنه به ما مثلا مسلمونایی که از اسلام فقط اسمشو یدک میکشیم.
    ما با نژاد پرستهای دیگه هیچ فرقی که نداریم هیچ، از اونا بدتر هم هستیم چون کلیت دین مون فرق نمیکنه، فقط به خاطر یه مسائل پیش پاافتاده، خیال میکنیم از بقیه بهتریم.
    تایپک مال پارسال
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

52. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    تایپک مال پارسال
    تو حرص نخور حالا

53. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

54. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18720
    تشکـر
    117
    تشکر شده 142 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان نینجا نمایش پست ها
    راستش من اینو خوندم اصلا مغزم جواب نمیده تا راه حل بزارم اما به غیر از دوست داشتن فکر آیندت باش آیا این آقای محترم با تو که مسلمونی و بچه شیعه هستی مشکلی نداره مثلا ما حضرت علی رو قبول داریم اما سونی ها ندارن اگه واقعا میبینی اینجور آدم خودخواه نیست ازدواج کن ولی خانواده رو بعید میدونم به خدا خانواده هامون که به دین اسلام وابسته هستن و ایمان قوی دارن فک نکنم
    البته احساس میکنم یه جورای حرف میزنم که انگار بزرگ مجلسم البته نمیدونم بیخوابی به سرم زده
    سلام من سنی هستم و ما حضرت علی را قبول داریم اشتباه به شما رساندند

55. کاربران زیر از absh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,427 بار در 770 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام منم سنی هستم ...اما قبول ندارم که تموم اهل سنت حضرت علی(ع) را قبول ندارند...من براشون ارزش قایلم و قبولشون دارم

57. 2 کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18720
    تشکـر
    117
    تشکر شده 142 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    9

همه مسلمانا حضرت علی را قبول دارند
    هرکه قبول نداره مسلمان نیست

59. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط absh نمایش پست ها
    سلام من سنی هستم و ما حضرت علی را قبول داریم اشتباه به شما رساندند
    نقل قول نوشته اصلی توسط من خاص نمایش پست ها
    سلام منم سنی هستم ...اما قبول ندارم که تموم اهل سنت حضرت علی(ع) را قبول ندارند...من براشون ارزش قایلم و قبولشون دارم
    نقل قول نوشته اصلی توسط absh نمایش پست ها
    همه مسلمانا حضرت علی را قبول دارند
    هرکه قبول نداره مسلمان نیست

دوستان تایپک های قدیمی رو بالا ندارید

به تاریخ توجه کنید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

60. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18553
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.
    من به عنوان یه ادم متاهل که واقعا عاشق شدم بیش از حد و ازدواج کردم با همسرم باید بهتون بگم عشق خیلی خوبه ولی حیف که اون حسی هست زود گذره نه اینکه بگم از بین میره بعد ازدواج نه . ولی بعد ازدواج اونجور که تو رویاها میپرداختید نیست . ازدواج شما به نفعتون نیست به هیچ عنوان . من اصلاً نمیخوام بگم ما شیعه هستیم اونا سنی ولی زندگی همینجوریش بین زن و مرد پر از اختلاف هستش وای به حال اینکه اختلافات مذهبی شکل بگیره اونم در حدمشی که هون عقده حضرت علی دارند و کینه او در قلبشان کاشته شده . شاید شما پای عشقتون باشین ولی یک مرد بعد ازدواج اعتقادات خودش را به عنوان اصول زندگی تعیین میکند آیا شما میتوانید از همه اعتقدات و روابط عاطفی با ائمه را نادیده بگیرین خلاصه عشق کورتون کرده اینو خیلی خیلی جدی میگم حواستون باشه به تباهی کشیده نشوید

61. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط justiment نمایش پست ها
    سلام.
    من به عنوان یه ادم متاهل که واقعا عاشق شدم بیش از حد و ازدواج کردم با همسرم باید بهتون بگم عشق خیلی خوبه ولی حیف که اون حسی هست زود گذره نه اینکه بگم از بین میره بعد ازدواج نه . ولی بعد ازدواج اونجور که تو رویاها میپرداختید نیست . ازدواج شما به نفعتون نیست به هیچ عنوان . من اصلاً نمیخوام بگم ما شیعه هستیم اونا سنی ولی زندگی همینجوریش بین زن و مرد پر از اختلاف هستش وای به حال اینکه اختلافات مذهبی شکل بگیره اونم در حدمشی که هون عقده حضرت علی دارند و کینه او در قلبشان کاشته شده . شاید شما پای عشقتون باشین ولی یک مرد بعد ازدواج اعتقادات خودش را به عنوان اصول زندگی تعیین میکند آیا شما میتوانید از همه اعتقدات و روابط عاطفی با ائمه را نادیده بگیرین خلاصه عشق کورتون کرده اینو خیلی خیلی جدی میگم حواستون باشه به تباهی کشیده نشوید

سلاام امیدوارم زندگی خوبتون با همسرتون ادامه داشته باشه و همیشه خوشبخت بشید

این تایپک قدیمی تایپک های قدیمی و بالا ندارید به تاریخ توجه کنید
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

62. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,427 بار در 770 پست
    میزان امتیاز
    10

به نظرمن علاقه ی واقعی دوام داره...همه ی حس ها زودگذر نیستند
    ببخشید باید میگفتم

63. کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

64. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط من خاص نمایش پست ها
    به نظرمن علاقه ی واقعی دوام داره...همه ی حس ها زودگذر نیستند
    ببخشید باید میگفتم

ایشون. فقط گفتند شور و شوق اولیه. کم میشه ولی از بین نمیره. ...

اگه بحثی هست تو همون تایپک خودتون که گذاشتید نظر بدید این قدیمی رو ببالا نیارید مرسی

http://forum.moshaver.co/f81/%D8%A8%...tml#post107807

مرسی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

65. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    تشکر شده 2,460 بار در 1,195 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان نینجا نمایش پست ها
    این گفته تون رو تکذیب میکنم

ک سنی ها حضرت علی رو قبول ندارن

خیلی وقتا شایعاتی راجب مذاهب مختلف ب میان میاد ک صدق نداره
    امضای ایشان
    من ریشه های تو را دریافته ام

با لبانت برای همه لبها سخن گفته ام

و دستهایت با دستان من آشناست

در خلوت روشن با تو گریسته ام برای خاطر زندگان

و در گورستان تاریک با تو خوانده ام زیباترین سرودها را

زیرا که مردگان این سال عاشقترین زندگان بوده اند

66. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16452
    تشکـر
    220
    تشکر شده 173 بار در 110 پست
    میزان امتیاز
    0

تاپیک قدیمیه ولی با این حال...
    مصداق بارز نژاد پرستی رو میشه تو صفحات اول این تاپیک دید ...
    افراطی همه جا هست...
    خیلی از چیزایی که درمورد سنی ها میگن دروغی بیش نیست...
    من سنی هستم ...
    همین سنی هایی که ازشون تو صفحات قبل بد گفتن محرم که میشه نذری میدن!
    همین ها شعرهای مذهبی برای علی و حسین میگن...
    توهین به مذهب مسیحی قابل قبول نیست، اون وقت چطور یه مسلمون میتونه به برادر دینی خودش به خاطر مذهبش توهین کنه؟!
    ضمنا سنی های ایران رو با سنی های کشورهای همسایه مقایسه نکنید، مذهب هم یکی باشه از نظر فرهنگ زمین تا اسمون فرق میکنن...

ولی درمورد استارتر به عنوان یک سنی میگم، میتونه یه زندگی موفق داشته باشه میتونه زندگیش با مشکل مواجه بشه...
    دو نفر از یک قوم از یک طایقه همینجوریش مشکلات خودشونو دارن چه بخوان چه نخوان، حالا با تفاوت مذهب احتمال بروز مشکلات اضافی زیادتر میشه! به قول یکی از همین هایی که کامنت گذاشته، بستگی داره چقدر مذهبی هستن...

67. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Dark Knight نمایش پست ها
    تاپیک قدیمیه ولی با این حال...
    مصداق بارز نژاد پرستی رو میشه تو صفحات اول این تاپیک دید ...
    افراطی همه جا هست...
    خیلی از چیزایی که درمورد سنی ها میگن دروغی بیش نیست...
    من سنی هستم ...
    همین سنی هایی که ازشون تو صفحات قبل بد گفتن محرم که میشه نذری میدن!
    همین ها شعرهای مذهبی برای علی و حسین میگن...
    توهین به مذهب مسیحی قابل قبول نیست، اون وقت چطور یه مسلمون میتونه به برادر دینی خودش به خاطر مذهبش توهین کنه؟!
    ضمنا سنی های ایران رو با سنی های کشورهای همسایه مقایسه نکنید، مذهب هم یکی باشه از نظر فرهنگ زمین تا اسمون فرق میکنن...

ولی درمورد استارتر به عنوان یک سنی میگم، میتونه یه زندگی موفق داشته باشه میتونه زندگیش با مشکل مواجه بشه...
    دو نفر از یک قوم از یک طایقه همینجوریش مشکلات خودشونو دارن چه بخوان چه نخوان، حالا با تفاوت مذهب احتمال بروز مشکلات اضافی زیادتر میشه! به قول یکی از همین هایی که کامنت گذاشته، بستگی داره چقدر مذهبی هستن...
    دارک تو تسننی؟؟؟
    امضای ایشان

68. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16452
    تشکـر
    220
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سوگل1 نمایش پست ها
    دارک تو تسننی؟؟؟
    I am.

69. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    میزان امتیاز
    11

I am.
    میتونم بپرسم بچه ی کجایی؟؟؟
    امضای ایشان

70. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16452
    تشکـر
    220
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سوگل1 نمایش پست ها
    میتونم بپرسم بچه ی کجایی؟؟؟
    پی ام دادم.

71. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    میزان امتیاز
    11

پی ام دادم.
    چیزی دریافت نکردم
    امضای ایشان

72. کاربران زیر از سوگل1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد