نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل روحی و اضطراب و نگرانی

474
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6088
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy مشکل روحی و اضطراب و نگرانی

سلام خوبید؟ منم خوبم... راستش ازتون ی راهنمایی میخوام. میخوام ک لطف کنید و بهم کمک کنید.. دیروز ک نتایج آزمایشاتم رو بردم دکتر.دکتر بهم گفت :"تو هیچ مشکلی جسمی نداری.تو اضطراب داری. ی چیزی تو ناخودآگاهت داره اذیتت میکنه و باید حلش کنی. ی چیزی ک تو گذشته اتفاق افتاده و خارج از کنترل تو بوده.حالا رفته تو ناخودآگاهت و اذیتت میکنه. این علایمی ک تو میگی همش مال اضطرابه. بی میلی ب غذا، بی حوصلگی، سر درد و.." حالا من باید چی کار کنم؟!من خیلی ناراحتم الان! حس میکنم اونقدر ضعیفم ک الان تو این سن روح و روانم بهم ریخته. آخه چرا؟!!! این ناخودآگاه لعنتی چیه؟ یادم رفت خودمو معرفی کنم... دلآرام.20 ساله. دانشجوی صنایع.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ناخودآگاهم

نقل قول نوشته اصلی توسط دلآرام نمایش پست ها
    سلام خوبید؟ منم خوبم... راستش ازتون ی راهنمایی میخوام. میخوام ک لطف کنید و بهم کمک کنید.. دیروز ک نتایج آزمایشاتم رو بردم دکتر.دکتر بهم گفت :"تو هیچ مشکلی جسمی نداری.تو اضطراب داری. ی چیزی تو ناخودآگاهت داره اذیتت میکنه و باید حلش کنی. ی چیزی ک تو گذشته اتفاق افتاده و خارج از کنترل تو بوده.حالا رفته تو ناخودآگاهت و اذیتت میکنه. این علایمی ک تو میگی همش مال اضطرابه. بی میلی ب غذا، بی حوصلگی، سر درد و.." حالا من باید چی کار کنم؟!من خیلی ناراحتم الان! حس میکنم اونقدر ضعیفم ک الان تو این سن روح و روانم بهم ریخته. آخه چرا؟!!! این ناخودآگاه لعنتی چیه؟ یادم رفت خودمو معرفی کنم... دلآرام.20 ساله. دانشجوی صنایع.
    سلام

عزیز من نمیدونم تخصص این خانم یا آقای دکتر چی بوده, البته ایشون حتما دکتر طب بودن نه روانپزشک یا روانکاو. خوبه که نتایج آزمایشاتت منفی بوده و در مورد علائمی که گفتی ممکنه ناشی از افسردگی , اضطراب, نوراتیک, منیک, وسواس و..... باشه. زیاد نگران نشو به یک خانم روانکاو آشنا به هیپنو تراپی مراجعه کن, میتونه کمکت کنه. موفق باشی

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5950
    تشکـر
    80
    تشکر شده 174 بار در 83 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.دکتر سره کارت گذاشته

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

ذهن ناهشیار یا ضمیر ناخودآگاه انباری است پر از تمایل‌ها،آرزوها، و خاطرات خارج از دسترس که بر اندیشه‌ها و اعمال تاثیر دارند .

فروید نخستین کسی نبود که عوامل تاثیر گذار ذهنی را پیدا و کشف کرد،

شکسپیر نیز در نمایشنامه‌های خویش ان‌ها را عنوان می‌کرد.

کاری که فروید کرد این بود که برای عوامل تاثیر گذار ذهنی در زندگی روزمرهٔانسان‌ها، اهمیت بسیاری قایل شد .

فروید ذهن را به دو قسمت هشیار و ناهشیار تقسیم کرد.

بخش هشیار ذهن در برگیرندهٔ تمام افکار، احساس‌ها و اعمالی است

که ما در حال حاضر از آن آگاهی داریم. ناهشیار شامل چیزهایی است که از آگاهی شخصی ما پنهان است.

بعقیدهٔ فروید، ناهشیار، انگیزه‌های ابتدایی و غریزی ما و نیز خاطره‌ها و هیجان‌های اضطراب آوری

که از نفوذ آن‌ها به ذهن هشیار جلوگیری شده است، را در بر می‌گیرد.

فروید یک ساختار عمودی و مرتبه‌ای برای ذهن ارائه داد:

ذهن هشیار، نیمه هشیار، و ذهن ناهشیار. که هر یک زیر سطح دیگری قرار می‌گیرند.

ناخودآگاه مخزن احساسات، افکار، تمایلات و خاطراتی است که خارج از آگاهی هشیار ما قرار دارند.

بیشتر محتویات ذهن ناهشیار ما غیرقابل پذیرش و ناخوشایند هستند،

مثل احساس درد، اضطراب یا تعارض. به عقیده فروید، ذهن ناهشیار براثر گذاریش

بر روی رفتار ما ادامه می‌دهد، هر چند ما از این تاثیرات نهفته و ناآشکار، آگاهی نداریم.

اینه که شما وقتی صحنه ای خوب و یا بد رو میبینی به طور ناخوداگاه خوشحال و ناراحت میشی

والان که شما به این حالت دچار هستید و اضطراب دارید باید چیزی عامل این رفتار شده باشه ...

چون اضطراب یعنی اینکه ترسی بی مورد دارید و باید ببینید که چه چیزی باعث این ترس شده
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست structuraliceberg.jpg  
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد