نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: راهنمایی

1568
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6095
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

راهنمایی

سلام بزرگان من یه سوال دارم اگه بنده حقیر رو راهنمایی و نظراتتونو بگین ممنون میشم.

من 24 سالم هست لیسانس عمران دارم سربازیم معاف شدم و از نظر کاریم مشکل ندارم . در ظاهر همچیم خوبه ولی من یه 6 یا 7 سالی هست که تنها هستم دوست ندارم با کسی دوست شم یه

جورایی انسان گریزم . چه پسر چه دختر خواهان ارتباط و دوستی بودن ولی با سنگین رفتار کردن از خودم دورشون کردم .

یه جورایی منزوی هستم خیلی به ندرت با کسی صمیمی میشم خیلی سخت اخت میشم.

و اینم بگم که بزرگترین ضربه های زندگیمم از دوست و نزدیکان خوردم نمیدونم شاید اینم دلیلش باشه. تو دانشگاهم فقط با یه نفر صمیمی بودم .

بعضی موقع ها این تنهاییا بهم فشار میاره و امثال خودمو میبینم که باهاشون فرق میکنم یکم اذیت میشم . ایا به نظرتون نداشتن دوست و تنها بودن در این جامعه اکنون ایران مشکل به حساب میاد . ایا

من دچار مشکل خاصی هسم که خودم خبر ندارم ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6080
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : راهنمایی

سلام
    فکر کنم تو اعتماد به نفس نداری و بد بینم هستی برو یه ورزشی که بهش علاقه داری ورزش هم آدمه شاد میکنه هم دوستی میاره و فیلمای کمدی زیاد نگاه کن. در ضمن همه هم بد نیستن.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6095
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز من گفتم همه بد هستن؟ لطفا حرف تو دهن ادم نزارید . در مورد ورزشم 3 سال کشتی رفتم 2 سال بسکتبال 1 سالم فوتبال یه زمانیم خدای فیلم بودم . دیگه اینا واسم بچه بازین . در مورد دوستم

نگفتم که عرضه پیدا کردن ندارم گفتم دوست ندارم با کسی دوست شم وگرنه خدا داده ادم بیکار

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    تشکر شده 180 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.خب چرا دوست ندارید با کسی دوست بشین؟
    واسه خودتون برین تورهای یکروزه اونجا ارتباطاتتون گسترش پیدا میکنه هیچ تازه میرین تو طبیعت واسه خودتون لذت میبرید.یعنی اگه امتحان نکردید یکبار ارزششو داره

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6089
    تشکـر
    11
    تشکر شده 13 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من خودتون رو خیلی جدا از بقیه فرض میکنین... از جهاتی میتونه حس خاص بودن به آدم بده ولی در نهایت به همون منزوی شدن ختم میشه!

بهتره سعی کنین داستان رو از چشم بقیه هم ببینید، وقتی کسی به شما نزدیک میشه و قصد داره بدون سوء نیت با شما رابطه دوستی برقرار کنه همونطور که ممکنه شما درباره قابل اعتماد بودنش و یا وقتی که قصد دارین روی اون رابطه بذارین احساس تردید کنین، اون هم چنین چیزایی رو تجربه میکنه... بعد از اونم احتمالاً اهمیت زیادی به حریم خصوصیت میدی که واقعاً بخوام بگم منم توی حفظ حریم شخصی و برقراری روابط نزدیک و دوستانه مشکل داشتم... بازم فکر میکنم اونجاها بیشتر آدم باید جنبه اش رو ببره بالا و گذشت داشته باشه تا روابط دوام پیدا کنن... چون روابط سالم که گذشته پر و پیمونی داشته باشن چیزی نیستن که مفت به آدم بدن! در واقع اگه رابطه خوبی میخوای باید براش زحمت بکشی... و مطمئنم هر آدم منزوی هم به چند تا همدم واسه روز مبادا احتیاج داره... همه رو از خودت دور نکن چون اگه روزی برسه که تنهایی حقیقی رو حس کنی بدجور پشیمون میشی.

و همونطور که خودت داری میگی انسان گریزی، و بله مشخصاً مشکل خاصیه! آدم باید سعی کنه تا میتونه تو زندگیش تعادل برقرار کنه، قرار نیست هممون مثل هم زندگی کنیم و با وجود کاهش روابط اجتماعی تو سالای اخیر ممکنه فکر کنی خیلی هم طبیعیه این جدا زیستن... ولی خودت کلاهت رو قاضی کن... تا کجا پیش بریم طبیعیه؟!

6. کاربران زیر از sorara بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arash94 نمایش پست ها
    سلام بزرگان من یه سوال دارم اگه بنده حقیر رو راهنمایی و نظراتتونو بگین ممنون میشم.

من 24 سالم هست لیسانس عمران دارم سربازیم معاف شدم و از نظر کاریم مشکل ندارم . در ظاهر همچیم خوبه ولی من یه 6 یا 7 سالی هست که تنها هستم دوست ندارم با کسی دوست شم یه

جورایی انسان گریزم . چه پسر چه دختر خواهان ارتباط و دوستی بودن ولی با سنگین رفتار کردن از خودم دورشون کردم .

و اینم بگم که بزرگترین ضربه های زندگیمم از دوست و نزدیکان خوردم نمیدونم شاید اینم دلیلش باشه. تو دانشگاهم فقط با یه نفر صمیمی بودم .

بعضی موقع ها این تنهاییا بهم فشار میاره و امثال خودمو میبینم که باهاشون فرق میکنم یکم اذیت میشم . ایا به نظرتون نداشتن دوست و تنها بودن در این جامعه اکنون ایران مشکل به حساب میاد . ایا

سلام

عزیز با توجه به مختصر توضیحاتی که خود شما دادید باید بگم که 2 موضوع در مورد شما قابل بررسی است 1-
    Social anxiety disorder

که همان مردم گریزی است البته به نوع حادش

2-
    Self-Esteem

که همان حرمت نفس است توجه کنید حرمت نفس نه عزت نفس

زیاد نگران نباشید. یک مشاور خوب میتونه به راحتی کمکتون کنه. موفق باشید

8. کاربران زیر از فرشاد1020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6095
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سپاس دوستان از اینکه نظراتتونو گفتین و وقت گذاشتین . در مورد بد بین بودنم که کاربر عزیز mamali اشاره کردن انکار نمیکنم مقداری

هستم اونم به خاطر گذشتمه که ضربه های تلخی از نزدیکان خوردم خودتونو جای من بزارید مثلا رفاقت های 15 ساله ای خراب شد که به

جای دوست دشمن از اب درومد . و یا فامیلایی که ادعای برادری میکردن بدترین مار از اب درو مدنند. ادم به اسونی دیگه نمیتونه اعتماد کنه

. راسش چرا دروغ یه جورایی میترسم که ایا فلان شخصی که میخوام باهاش صمیمی شم فردا ازش دوباره ضربه میخورم؟ یا نه ؟ کاربر

عزیز sorara هم حرف منطقی زدن اشاره کردن ادم تا کجا میتونه پیش بره؟ منم از همون
    تنهایی حقیقی میترسم ولی بینش گیر کردم .

اقا فرشاد امکانش هست در مورد این دو واژه بیشتر توضیح بدین یا مطلب یا مقاله ای هست که به دردم بخوره ؟

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

خب دوست عزیز درسته که در حال حاضر با خراب بودن خیلی از محیط ها و بی اعتمادی که بین ادما وجود داره ، بهتره تنها باشیم ...

ولی ما خلقی داریم که باید برای تکاملش رشد کنیم و در جمع باشیم تا بتونیم به اون کمال نهایی برسیم

مثال ذغال رو میزنم : یک ذغال تا وقتی در جمع قرار داره از روشنی و گرمی برخورداره ...

ولی وقتی اونو از جمع دور میکنی ، اروم آروم سرد میشه و گرمی خودش رو از دست میده ...

واسه همینم هست که الان شما به کسی احتیاج ندارید و گرمی در وجودتون برای ارتباط برقرار کردن نیست

پس میدونید چیکار کنید .. از شرکت در گروه های پیاده روی شروع کن و مدتی رو هم ورزش کن و هم در جمع حضور داشته باش
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6089
    تشکـر
    11
    تشکر شده 13 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

بازم میگم آرش جان مدام خودت رو از بقیه جدا نکن و خودتو تو یه کفه ترازو و دیگران رو تو کفه دیگه اش قرار نده... تو خودت رو آدم وفادار و متعهدی میدونی و مطمئن باش تو تنها آدم با این خصوصیات تو سیاره نیستی، شاید قبلاً از کسانی ضربه خورده باشی ولی قرار نیست همه آدما با نیت خیانت و با ظاهر دورو بهت نزدیک بشن... اعتماد یه مقوله دو طرفه است، هر دو طرف باید برای ایجاد و حفظش تلاش کنن...

و یه مسئله دیگه... اگه وارد رابطه جدیدی شدی و اشتباهی از طرف مقابلت دیدی مسئله رو خیلی بزرگ نکن، همه اشتباه میکنن و این مواقعه که میتونیم با بخشش و درک متقابل به پیشرفت هر دومون کمک کنیم و در نظر بگیریم که اشتباهاتی از ما هم سر میزنه که ترجیح میدیم دیگران با انصاف باهاشون برخورد کنن... اینطوری روابط محکمتر میشه و هم برای ما و هم برای طرفمون آرامش به همراه میاره... سعی کن با دید باز روابط جدید رو شروع کنی و نذار ترس از شکستی که توی بعضی از روابط قبلی تجربه کردی تو رو از نعمت بودن با دیگران محروم کنه... مطمئنم میتونی با دیگران اوقات خیلی خوشی رو بگذرونی و به عنوان جوون موفقی که هستی فرصتای بیشتری رو برای خودت به وجود بیاری...

برات آرزوی موفقیت دارم.

12. کاربران زیر از sorara بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    میزان امتیاز
    0

سپاس دوستان از اینکه نظراتتونو گفتین و وقت گذاشتین . در مورد بد بین بودنم که کاربر عزیز mamali اشاره کردن انکار نمیکنم مقداری

هستم اونم به خاطر گذشتمه که ضربه های تلخی از نزدیکان خوردم خودتونو جای من بزارید مثلا رفاقت های 15 ساله ای خراب شد که به

جای دوست دشمن از اب درومد . و یا فامیلایی که ادعای برادری میکردن بدترین مار از اب درو مدنند. ادم به اسونی دیگه نمیتونه اعتماد کنه

. راسش چرا دروغ یه جورایی میترسم که ایا فلان شخصی که میخوام باهاش صمیمی شم فردا ازش دوباره ضربه میخورم؟ یا نه ؟ کاربر

عزیز sorara هم حرف منطقی زدن اشاره کردن ادم تا کجا میتونه پیش بره؟ منم از همون
    تنهایی حقیقی میترسم ولی بینش گیر کردم .

اقا فرشاد امکانش هست در مورد این دو واژه بیشتر توضیح بدین یا مطلب یا مقاله ای هست که به دردم بخوره ؟

سلام

لطفا اگه سوالی از من دارید سوالتون رو به صورت پاسخ با نقل قول بزنید که من متوجه شم. متشکرم

عزیز مردم گریزی (به زبان عام) شدت و ضعف داره که نوع شدید آن آنقدر عذاب دهنده است که بیمار در اثر دیدن فردی یا اجتماع به حالت غش میفته! بگذریم حرمت نفس آسیب دیده چی میگه؟. میگه من بدم تو بدی رابطه هم بده بنابراین جهان وجهانیان بد هستند!!!!!!!!! به زبان عام مار گزیده از ریسمان سفید و سیاه میترسه.

شما نیز به علت ضربه خوردن در روابطتان و همچنین ممکنه شرایط سخت دوران کودکی آسیب دیده باشید و همانطور که عرض کردم یک مشاور آگاه میتونه خیلی خوب کمکتان کنه . زیاد نگران نباشید. موفق باشید

14. کاربران زیر از فرشاد1020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6095
    تشکـر
    4
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی سورارا و اقا فرشاد و سپاس دوستان دیگر

16. کاربران زیر از arash94 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    میزان امتیاز
    0

مرسی سورارا و اقا فرشاد و سپاس دوستان دیگر
    You well come dear

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد