نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: همسر معلم اخلاق

1263
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    89
    تشکـر
    1
    تشکر شده 8 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

همسر معلم اخلاق

سلام.31سال دارم.5سال پیش ازدواج کردم همسرم33سالشه.مشکلی که من دارم اینه که ایشون دوست داره همه چی طبق نظر و خواسته خودش باشه.و اگه من کار یا تصمیم یا صحبتی کنم که خوشش نیاد وخلاف میلش باشه ناراحتی درست میکنه و همیشه میگه زن ناقص العقله.از صحبت با یه همسایه گرفته تا طرز رانندگی من و حتی رابطه من با خانوادم...انگار میخواد منو تربیت کنه و به گفته خودش میخواد منو درست کنه.احساس میکنم دارم هویتمو به عنوان یه فرد مستقل و تحصیل کرده از دست میدم و شخصیتم داره له میشه.ابراز ناراحتی هم که میکنم میگه تو مشکل اعصاب داری و نمیتونی حرف بزنی.حرف و در واقع توهین خودشو با آرامش میکنه و وقتی که من جواب میدم میگه نظر تو واسه خودته و قبول نمیکنه.همیشه همه کارای خودشو درست میدونه و هیچ انتقادی رو قبول نداره ولی از همه ایراد میگیره

2. 3 کاربران زیر از ملیحه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : همسر معلم اخلاق

نقل قول نوشته اصلی توسط ملیحه نمایش پست ها
    سلام.31سال دارم.5سال پیش ازدواج کردم همسرم33سالشه.مشکلی که من دارم اینه که ایشون دوست داره همه چی طبق نظر و خواسته خودش باشه.و اگه من کار یا تصمیم یا صحبتی کنم که خوشش نیاد وخلاف میلش باشه ناراحتی درست میکنه و همیشه میگه زن ناقص العقله.از صحبت با یه همسایه گرفته تا طرز رانندگی من و حتی رابطه من با خانوادم...انگار میخواد منو تربیت کنه و به گفته خودش میخواد منو درست کنه.احساس میکنم دارم هویتمو به عنوان یه فرد مستقل و تحصیل کرده از دست میدم و شخصیتم داره له میشه.ابراز ناراحتی هم که میکنم میگه تو مشکل اعصاب داری و نمیتونی حرف بزنی.حرف و در واقع توهین خودشو با آرامش میکنه و وقتی که من جواب میدم میگه نظر تو واسه خودته و قبول نمیکنه.همیشه همه کارای خودشو درست میدونه و هیچ انتقادی رو قبول نداره ولی از همه ایراد میگیره
    باسلام
    به مشاور خوش آمدید
    مطلبتون رو خوندم. برای روشنتر شدن موضوع و آگاهی از شرایط شما لازمه که با پاسخ به سؤالات زیر اطلاعات لازم رو در اختیار ما بگذارید

چگونگی نحوه آشنایی شما و شوهرتون و ازدواجتون؟
    تحصیلات هر کدام از شما؟
    شغل شما و همسرتون؟
    کیفیت رابطه ی زناشویی تان چگونه است؟
    آیا فرزند دارید؟
    لطفا کمی هم از خانواده هاتون و سطح اجتماعی و اقتصادی هر کدوم از اونها برامون بگید
    همچنین در رابطه با چگونگی رابطه همسرتون با خانواده خودش و خانواده شما برایمان شرح دهید

4. 2 کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    89
    تشکـر
    1
    تشکر شده 8 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ravanshenas نمایش پست ها
    باسلام
    به مشاور خوش آمدید
    مطلبتون رو خوندم. برای روشنتر شدن موضوع و آگاهی از شرایط شما لازمه که با پاسخ به سؤالات زیر اطلاعات لازم رو در اختیار ما بگذارید

چگونگی نحوه آشنایی شما و شوهرتون و ازدواجتون؟
    تحصیلات هر کدام از شما؟
    شغل شما و همسرتون؟
    کیفیت رابطه ی زناشویی تان چگونه است؟
    آیا فرزند دارید؟
    لطفا کمی هم از خانواده هاتون و سطح اجتماعی و اقتصادی هر کدوم از اونها برامون بگید
    همچنین در رابطه با چگونگی رابطه همسرتون با خانواده خودش و خانواده شما برایمان شرح دهید
    سلام.با همسرم زمانی آشنا شدم که برای خرید به مغازش رفته بودم.4سال با هم دوست بودیم.من لیسانس ریاضی دارم و ایشون دیپلمه هستن.دوران مجردی و نامزدی تدریس خصوصی میکردم و 2مورد کار استخدامی تو مدرسه برام پیش اومد که منو منصرف کرد و بعد از ازدواج هم کلا نذاشت برم سر کار.از نظر زناشویی روابط گرمی نداریم.به خاطر مسایل اقتصادی تو 2-3سال اول به بچه فکر نمیکردیم در حال حاضر هم ترس دارم از اینکه با مسایلی که دارم بچه هم مزید بر علت میشه به همین خاطر به بچه فکر نمیکنم.من تو خونه ای با 3خواهر و مادربزرگ و پدر و مادرم بزرگ شدم در آرامش که ما هیچ وقت بحث مادر و پدر رو ندیدیم.خواهر بزرگم زبان فرانسه خونده و همسرش دکتر داروسازه و دارن مهاجرت میکنن.من دختر دوم هستم.خواهر بعد از من که قبل از من ازدواج کرده 1پسر داره و همسرش کارگاه تولیدی داره.خواهر آخری هم مجرده و هنرمند.مادرم خانه دار و پدرم فرش فروش.از نظر اقتصادی در رفاه بودیم و هیچ تنشی رو تجربه نکردم.بعد از ازدواج هم پدر من از لحاظ مالی خیلی به ما کمک کردن تا جایی که همسرم از لحاظ شغلی کاملا مستقل شد(قبلا برای کسی کار میکرد).از نظر فرهنگ و تحصیلات پدر و مادرم در حد دیپلم و من و خواهرهام همه تحصیلات دانشگاهی.خانواده همسرم از نظر فرهنگی و اجتماعی و مالی در سطح پایین و پدر غیر متعهد واغلب اوقات بیکار.و 4تا خواهر دارن 35و32و26و24ساله و همگی مجرد.همسر من از 16سالگی در کنار مادربزرگشون زندگی کردن تا زمانی که ایشون فوت شدن.اونجور که همسرم تعریف کرده برام روزای سختی رو تو نوجوانی و جوانی گذرونده و در دوران سربازی سختی زیادی کشیده.پدر و مادرشون هم زمانی که همسر من حدود22سالشون بوده از هم جدا شدن.همسر من با خانواده من رابطه گرم و صمیمی داره ولی با خانواده خودش نه.البته من فکر میکنم مادر و خواهرهاش خیلی صمیمیتی با همسر من ندارن وگرنه همسرم هر جا کمکی از دستش بیاد دریغ نمیکنه.به خاطر این عدم صمیمیت من هم رابطه خیلی گرمی با خانواده همسرم ندارم و نهایتا سالی 4-5بار هم رو میبینیم با رعایت همه تشریفات.

6. 2 کاربران زیر از ملیحه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

ببينيد شما گفتين كه ٤ سال با هم دوست بودين و ٤ سال زمان كمى نيست براى آشنايى و شناخت اخلاق و رفتارهاى هم...
    پس نتيجه ميگيريم كه شما يا در تمام اين مدت احساسى برخورد كرده و همين باعث شده نقاط ضعف ايشون رو نبينيد و يا اينكه اين نقاط ضعف رو ديدين ولى چشمتونو به روى اونها بستيد
    شما توى اين رابطه عزت نفس خودتون رو ناديده گرفته و تواناييها و ارزش خودتون رو كنار گذاشتين و متأسفانه بخاطر ايشون هركارى كرديد، به قول معروف براى خودت ارزش قائل باش تا ديگران هم برات ارزش قائل باشن...
    درحاليكه ايشون به ازاى هر كار شما قدمى رو برنداشتن و تداوم اين مورد اشتباهى از جانب شما بوده و بدين ترتيب شما استقلال خودتون را با توجه افراطى به ايشون و درخواستهاشون زير سؤال بردين
    حال مسئله ى قابل توجه اينه كه توى يك رابطه از همه نظر بايد تعادل رعايت بشه و همه چيز دوطرفه باشه
    درصورتيكه در حال حاضر بخواهيد مجددا تدريس خصوصى را شروع كنيد، ايشون چه واكنشى نشون ميدن؟

8. کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد