نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: افکار منفی داره منو از پا در میاره

1413
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6645
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

افکار منفی داره منو از پا در میاره

سلام من یه دختر 20 سالم چند روز قبل دانشگاه ثبت نام کردم اما از اون روز به بعد یه نفر مدام تو مغزم حرف میزنه مثلا میگه تو خوشی هات کوتاهه منتظر یه غم بزرگ باش همش چیزای منفی میگه میشه کمکم کنین تا دیگه صداشو نشنوم گاهی وقتا میخوام سرمو بکوبونم به دیوار از دستش

2. کاربران زیر از 3tarrreh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : افکار منفی داره منو از پا در میاره

عزیز دلم من فکر میکنم برای کنکور و قبولی تو دانشگاه خیلی تحت فشار بودی و الان ناخودگاه باور نمیکنی که واقعا موفق شدی

!نگران نباش بری دانشگاه اینقدر سرت گرم میشه که اصلا این فکرا یاااادت میره
    مطمئن باش تازه خوشی هات شروع شده و کلی روزای خوب در انتظارته...

یه سری راه حل برای رها شدن از فکرای مخرب که به صورت وسواس فکری ظاهر میشن برات میذارم که امیدوارم مفید باشه

راه‏کارهای عملی جهت مقابله با وسواس فکری و درمان آن

1. غرقسازی؛بدین صورت که فرد مبتلا به آن، با اختیار خود آن قدر خود را در معرض همان موضوعی که از آن رنج میبرد قرار دهد تا از آن فکر خسته و متنفّر شود. بنابراین هر روز، زمانی را به فکر کردن درباره موضوع وسواس فکری خود اختصاص دهید و آن چنان و آن قدر درباره آن فکر کنید که از آن متنفّر شوید. در نتیجه هرگاه بدون اختیار هم ذهنتان به آن معطوف شد و خواستید از روی اجبار تکرار کنید، اراده و اختیارتان در دور کردن آن فکر و اجتناب از آن، چیره و حاکم شود.

2. هرگاه ذهنتان بدون اختیار مشغول همان اوهام و افکار بیهوده وسواسی شد، مشت خود را محکم روی زمینی بکوبید با گفتن ذکر لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم از جای خود بلند شده، تغییر حالت دهید تا بدینوسیله از آن فکر تکراری و وسواس رهایی یابید.

3. کش نازکی را دور مچ دست خود بندید. هرگاه افکار وسواس به سراغ شما آمد، با کشیدن کش و رها کردن آن روی دستتان و ایجاد درد مختصری روی مچ خود، از آن فکر رهایی خواهید یافت.

4. با خودتان عهد ببندید و برنامه‏ ریزی کنید که زمان فکر کردن درباره موضوع وسواس، ساعت خاصی باشد (مثلاً 5/4 تا 5 بعدازظهر) و در طول روز هرگاه اوهام و افکار وارد ذهنتان شد، به خودتان بگویید زمان فکر کردن فلان ساعت مقرر است و در زمان مقرّر نیز مدتی رابه فکر کردن درباره آن موضوع اختصاص دهید و ذهنتان را به آن مشغول سازید تا این که در طول روز و به طور پراکنده، ذهنتان مشغول آن نباشد. ضمنا آن زمان اختصاصی را به تدریج در طی (مثلاً 30 روز) روزی یک دقیقه کم کنید تا به صفر برسد.

5. هر روز به خود تلقین کنید که «من قادرم افکار وسواسی‌ام را کنار بگذارم»؛ زیرا تلقین یکی از راه‏های مبارزه با افکار منفی است و وسواس فکری نیز چیزی جز یک فکر منفی مزاحم نیست.

گفتنی است که برای درمان وسواس فکری نیاز به صبر و حوصله و پشتکار در به اجرا درآوردن راه‏های فوق است تا این که به تدریج از آن افکار رهایی یابید و انتظار حل و درمان یک شبه آن را نداشته باشید.ضمنا بعضی از این راه‏کارها در عرض همدیگر قرار دارد و هر کدام را که بهتر می‌توانید انجام دهید یا بهتر جواب می‌دهد، آن را اجرا و پیگیری کنید.
    ویرایش توسط naghme : 09-19-2014 در ساعت 02:47 AM
    امضای ایشان

4. 2 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط 3tarrreh نمایش پست ها
    سلام من یه دختر 20 سالم چند روز قبل دانشگاه ثبت نام کردم اما از اون روز به بعد یه نفر مدام تو مغزم حرف میزنه مثلا میگه تو خوشی هات کوتاهه منتظر یه غم بزرگ باش همش چیزای منفی میگه میشه کمکم کنین تا دیگه صداشو نشنوم گاهی وقتا میخوام سرمو بکوبونم به دیوار از دستش

سلام

عزیز لطفا پاسخ بدید سابقه بیماری روانی در فامیل(پدر-مادر-خواهر-دایی-عمو-خاله-پسر و دختر.........)- قبلا هم بوده یانه- زنه یا مرد- چیز دیگه ای هم میگه- تکرار میکنه-خودتون سابقه بیماریتون-چند تا خواهر و برادر دارید

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    550
    تشکـر
    29
    تشکر شده 19 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیزم
    من خودم خیلی منفی گرام و از صبح تا شب همش فکر و خیالای منفی به سرم میزنه.
    چند وقتیه مجله راز رو میخونم. وقتایی که به راهکارای تو مجله عمل میکنم خیلی حالم خوبه و خوشحالم.چون مطالبش پر از انرژی مثبته. به هرکسی هم معرفی کردم کلی تشکر کرده.
    یه شماره بخر و بخون. امتحانش ضرری نداره.
    امضای ایشان
    یکی همیشه هست که عاشقه منه...نگام که میکنه پلک نمیزنه
    خودش تنهاست ولی تنهام نمی‌ذاره...دریا که چیزی نیست،عجب دلی داره
    خدایا...دوستت دارم...

7. کاربران زیر از elham19892000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6645
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من پارسال دانشگاه دولتی سمنان قبول شدم ثبت نام کردم اما به دلایلی نشد که برم امسالم چون محروم بودم کنکور ندادم براساس سوابق تحصیلی پذیرفته شدم ممنون از راهنماییت به راهکارهایی که گفتی سعی میکنم عمل کنم بازم ممنون

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6645
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام نه هیچ سابقه ای نداریم اما خودم احساس میکنم به شدت افسردم از اجتماع دوری میکنم یه خواهر و برادر بزرگتر از خودم دارم
    من به مادرم خیلی وابستم تا اون حدی که یه آخ میگه اشکم درمیاد اینی که تو سر من حرف میزنه همش از آینده ای میگه که زبونم لال مادرم نباشه انقد میگه میگه تا اشکمو دربیاره و بعد هم یه سردرد شدید جاشو میگیره

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6645
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

الهام جان من فقط 4 روزه یه فکر فقط عذابم میده اونم زبونم لال نبود مادرم حتما یه بارم که شده مجله رو میخونم

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام نه هیچ سابقه ای نداریم اما خودم احساس میکنم به شدت افسردم از اجتماع دوری میکنم یه خواهر و برادر بزرگتر از خودم دارم
    من به مادرم خیلی وابستم تا اون حدی که یه آخ میگه اشکم درمیاد اینی که تو سر من حرف میزنه همش از آینده ای میگه که زبونم لال مادرم نباشه انقد میگه میگه تا اشکمو دربیاره و بعد هم یه سردرد شدید جاشو میگیره
    سلام

مرسی - این صدا صدای مرده یا زنه-آشناست یا غریبه- فقط راجب مادرت میگه یا چیزای دیگه ای رو هم میگه- نگفتین چند وقته که درگیرین- لطفا با کمی دقت توضیح دهید.

لصفا نقل قول کن که حتما متوجه شم.ممنون

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6645
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ده روز پیش نشسته بودیم تو حیاط زنداداشم که هم سن خودمه یه دفعه گفت دلم برای پدرم تنگ شده که الان در قید حیات نیستن منم یهو حالم دگرگون شد و از آینده میترسم همش تصور اینکه زبونم لال مادرم نباشه میاد تو ذهنم و هرچی میخوام بهش فک نکنم بدتر میشه صدای یه غریبه است

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2482
    تشکـر
    19
    تشکر شده 51 بار در 36 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام
    شما صدای این آدم رو میشنوی یا فقط فکر میکنید که کسی تو سرت حرف میزنه
    این صدا درباره اینکه اگر مادرت نباشه چه حرفهایی میزنه که اشک شما درمیاد؟

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7669
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز سلام
    خواهش می کنم خیلی سریع به یک روانپزشک مراجعه کن این مشکلی که گفتی خیلی مهم هست و ممکنه پیشرفت خطرناک کنه اما با مراجعه به موقع حتما قابل کنترل می شه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد