نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ²

1025
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4555
    تشکـر
    0
    تشکر شده 45 بار در 38 پست
    میزان امتیاز
    10

²

با سلام
    1یکسری با موتور خوردم زمین زیر زانوی سمت چپ پام کبود شد.الان 3 ماه که میگذره ولی هنوز خوب نشده؟درد میکنه ولی کبودیش به رنگ قهوه ای پررنگ در اومده.روغن زرد تخم مرغ و زردچوبه زدم بازم خوب نشد.چیکار کنم؟
    2گلوم یکسره چرک میکنه .دکتر رفتم یکسری پنی سلیلن تجویز کرد ولی باز بعد یک ماه دوباره چرک کرد.
    یکسری دگزا زدم بازم چرک کرد.
    دیگه پنیسیلین و دگزا نمیزنم چون میگن عوارض داره وسیستم دفاعی بدن روتضعیف می کنه.برای بهبود چکار کنم؟الان دارم اکی هرب میزنم
    3-لطفا نرم افزار تایپتون رو درست کنین چون تو اسپیس زدن مشکل داره.
    4-ماهیجه گردن من چون یکسره با کامپیوتر کار می کنم ضعیف شده و خیلی درد میکنه.فقط وقتی میرم جکوزی موقتا خوب میشه .برای درمانش از کرمهای ضد درد و آرامش بخش استفاده کردم ولی فایده نداشت!!!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5950
    تشکـر
    80
    تشکر شده 174 بار در 83 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ²

سلام
    1- بعضی از کبودی ها مدت زیادی طول میکشه تا جاش محو بشه حتی چندسال
    خوردن پرتقال و یونجه به درمان سریعش کمک میکنه
    2-احتمال داره گلو درد بدلیل حساسیت به آلودگی هوا یا بعضی مواد خوراکی باشه
    پدر منم چندسال پیوسته گلو درد داشت و پنی سیلین استفاده میکرد و در آخر معلوم شد بخاطر حساسیت به آلودگی هوا بوده
    3- از ماساژور گردن استفاده کنید.
    امضای ایشان
    تویی که مرا در سقوط می بینی
    آیا تاکنون اندیشیده ای
    شاید خود وارونه ایستاده ای؟...

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط c12au6 نمایش پست ها
    با سلام
    1یکسری با موتور خوردم زمین زیر زانوی سمت چپ پام کبود شد.الان 3 ماه که میگذره ولی هنوز خوب نشده؟درد میکنه ولی کبودیش به رنگ قهوه ای پررنگ در اومده.روغن زرد تخم مرغ و زردچوبه زدم بازم خوب نشد.چیکار کنم؟
    2گلوم یکسره چرک میکنه .دکتر رفتم یکسری پنی سلیلن تجویز کرد ولی باز بعد یک ماه دوباره چرک کرد.
    یکسری دگزا زدم بازم چرک کرد.
    دیگه پنیسیلین و دگزا نمیزنم چون میگن عوارض داره وسیستم دفاعی بدن روتضعیف می کنه.برای بهبود چکار کنم؟الان دارم اکی هرب میزنم
    3-لطفا نرم افزار تایپتون رو درست کنین چون تو اسپیس زدن مشکل داره.
    4-ماهیجه گردن من چون یکسره با کامپیوتر کار می کنم ضعیف شده و خیلی درد میکنه.فقط وقتی میرم جکوزی موقتا خوب میشه .برای درمانش از کرمهای ضد درد و آرامش بخش استفاده کردم ولی فایده نداشت!!!

گاهی اوقات به جای اینکه با گذشت زمان کبودی بهبود یابد، اندازه آن بزرگ‌تر و اوضاع وخیم‌تر می‌شود و حتی ممکن است درد نیز داشته باشد. دو دلیل برای این موضوع وجود دارد: اول اینکه مقدار زیادی خون در زیر پوست یا عضله جمع شده است که بدن به جای از بین بردن و کاهش این خون، دیواره‌ای دور آن تشکیل می‌دهد و چیزی شبیه یک استخر کوچک از خون به وجود می‌آید که هماتوم نامیده می‌شود. در این مواقع حتماً لازم است به پزشک مراجعه کنید و تحت مراقبت پزشکی قرار بگیرید. دلیل دوم که خیلی به ندرت پیش می‌آید، زمانی است که کلسیم (ماده‌ اصلی تشکیل‌دهنده استخوان) در بدن رسوب می‌کند و باعث سفت و متراکم شدن کبودی می‌شود که آن را «myositis» می‌نامند. این موضوع را می‌توان با اشعه ایکس تشخیص داد و لازم است برای آن حتماً به پزشک مراجعه شود.

علل نادر کبودی
    تجمع 1 الی 3 میلی‌متر از خون در زیر پوست که بیشتر روی پاها ظاهر می‌شوند، می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله عفونت دریچه‌های قلب، عملکرد غیرطبیعی قلب و لخته شدن پلاکت‌ها باشد که اغلب به صورت نقاط کوچک قرمز رنگی روی پوست ایجاد می‌شوند. کبودی اطراف ناف ناشی ازخونریزی داخل شکم است و کبودی پشت گوش می‌تواند ناشی از شکستگی جمجمه باشد.

درمان کبودی
    اقدامات اولیه‌ای وجود دارند که بعد از آسیب‌دیدگی، با رعایت آنها می‌توان از ایجاد کبودی جلوگیری کرد و یا آن را به حداقل رساند. کمپرس سرد: یخ را داخل کیسه پلاستیکی و بعد درون یک حوله یا پارچه تمیز قرار دهید و روی محل آسیب‌دیده بگذارید. گذاشتن یخ به طور مستقیم روی پوست می‌تواند اوضاع را بدتر کند و یا موجب سرمازدگی شود. بسته‌های یخ تجاری نیز در فروشگاه‌ها وجود دارند. سرما، جریان خون در محل آسیب‌دیده را کاهش می‌دهد در نتیجه کبودی کمتری ایجاد می‌شود. سرما همچنین، التهاب را کاهش می‌دهد، اگر برای‌تان امکان دارد، قسمت آسیب‌دیده را بالاتر از سطح قلب قرار دهید تا خون کمتری به آن منطقه برسد. مثلاً اگر پاهای‌تان آسیب دیده است، دراز بکشید و آنها را در یک جای بلند قرار دهید. برای کاهش کبودی و درمان آن، از مصرف داروهایی که به آن اشاره شد، خودداری کنید. البته توجه داشته باشید که نباید مصرف آنها را خودسرانه و بدون تجویز پزشک قطع کرد. در نهایت با دست، منطقه آسیب‌دیده را فشار دهید. این عمل مانع از خونریزی زیاد می‌شود.

تغذیه و درمان کبودی
    ممکن است باور نکنید، ولی با تغییر در رژیم غذایی می‌توان کمبودی‌های بدن را سریع‌تر و آسان‌تر درمان کرد حتی در مقایسه با استفاده از انواع کرم‌ها، بعضی مواد غذایی اثر بیشتری دارند.

آب و جوانه یونجه به درمان سریع کبودی کمک می‌کند. یونجه حاوی مقادیر بالایی مواد معدنی و ویتامین K است که در لخته‌شدن خون و بهبود کبودی مؤثر است. می‌توانید از جوانه آن در تهیه سالاد، سوپ و یا ساندویچ استفاده کنید. همچنین حاوی مقادیر فراوانی آنتی‌اکسیدان، اسیدفولیک و منیزیم و روی می‌باشد. ترکیب آب یونجه با آب هویج به مقدار مساوی، طعم قوی یونجه را کاهش می‌دهد.

پرتقال و سایر میوه‌ها و سبزیجات سرشار از ویتامین C نیز کبودی را درمان می‌کنند. کمبود این ویتامین نیز می‌تواند دیواره رگ‌های خونی را نازک و ضعیف کند؛ به طوری که حتی با کوچک‌ترین فشار، بدن فرد کبود شود. آووکادو، گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، خیار، کلم‌پیچ، بروکسل و خرمالو نیز کبودی را بهبود می‌بخشند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5829
    تشکـر
    470
    تشکر شده 242 بار در 113 پست
    میزان امتیاز
    10

خوش به حالت چقد حالت خوبه!! اسمت علی بی غم نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

5. کاربران زیر از Helish بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6849
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

چقدر بی احتیاطین شما.اخه پسر توفکر اون مادر بیچارتونکردی همینطور الله بختکی میشینی پشت موتورو گازمیدی اخرش میشه این دیگه .تاتوباشی حواستوجمع کنی .اما واسه گلو دردت رفیق چرا داروی گیاهی مصرف نمیکنی؟پونه رومث چای دم کن وبخور دم کرده ی بابونه هم مفیده.درضمن تو اینترنت سرچ کن گیاهان دارویی برای رفع عفونت گلو بعداستفاده کن .زیادم ازچرک خشک کن و پنی سیلین استفاده نکن که بدنت نسبت بهشون مقاوم میشه وبدنت دیگه به این داروها جواب نمیده.شلغمم خوبه هاراستی فکرکنم الان نباشه اما هروقت شلغم اومد شماچون بدنت زیادی پنی سیلین خورده وعادت کرده یه مدت شلغم مصرف کن بجاشخوب میشی .تنت سالم و بلا از وجودت دور

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد