نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: خیلی زودعصبانی میشم.

1886
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7053
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی زودعصبانی میشم.

سلام.
    میشه کمکم کنید یه مدتیه خیلی زود عصبانی میشم اصلا اوضاعم خوب نیست،فکرنکید عاشق بودم وجداشدیم وازاین حرفا اصلا تواین خطانیستم خداشاهده اما یه مدته که اعصاب واسم نمونده سرکوچکترین حرف یاچیزی امپرمیچسبونم،توروخدا کمکم کنید.
    انقدناراحتم که دوستدارم انقدگریه کنم که .........

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خیلی زودعصبانی میشم.

خب دوست عزیز عصبانیت میتواند عوامل گوناگونى داشته باشد از جمله:

1- حسادت، 2- کم‏حوصلگى و کم‏ظرفیتى، 3- ضعف و ناتوانى مزاج، 4- عدم اعتماد به نفس و خودکم‏بینى، 5- حساسیت‏هاى افراطى، 6- منفی بافی و سوء ظن به دیگران، 7- همانندسازى و تقلید از والدین، همسالان و همکلاسان و... .

اما دلیل آن هر چه که باشد، با راه‏کارهایى که ارائه مى‏شود، تا حدود زیادى مى‏توان از آن پیشگیرى نمود:

1- هنگامى که عصبانى مى‏شوید، در خودتان یک تغییر حالت فیزیکی ایجاد کنید؛ مثلاً مقدارى قدم بزنید و سعى کنید در آن لحظات تصمیم نگیرید و اگر آب در دسترس شماست، مقدارى آب خنک میل کنید و دست و صورت خود را با آن شستشو دهید.

2- اگر امکان دارد، هنگام عصبانیت یا بى‏حوصلگى و کسالت، یک دوش آب ولرم بگیرید.

3- چند لحظه دراز بکشید و چشمان خود را ببندید و همه ماهیچه‏هاى خود را شل کنید تا آرامش عضلانى پیدا کنید و فکر خود را از آنچه موجب عصبانیت شما شده است منصرف کنید و به عضلات بدن خود تمرکز یابید.

4- به خودتان تلقین کنید که اتفاق خاصى نیفتاده است؛ مگر آسمان به زمین آمده؟ بقیه در چنین مواردى چه مى‏کنند؟ آیا همه عزا مى‏گیرند؟ هر کسى به کارى مشغول مى‏شود و اعتنایى به این گونه موارد نمى‏کند.

5- همیشه فضاى ذهنى و روانى خود را براى شنیدن و دریافت رفتارهاى نابجا و خلاف انتظار آماده سازید و به این معنا که همیشه این انتظار را داشته باشید تا دیگران با شما به بدترین شکل برخورد داشته باشند و خود را براى تحمل آن آماده کنید.

6- اگر برخى موارد سریع سخن گفتید و عجولانه تصمیم گرفتید و رفتار نابجا از شما سرزد سریع خود را سرزنش و حتى در لفظ اظهار پشیمانى نمایید و وعده‏ها و قولى که با خود داشتید را در ذهن خویش حاضر سازید.

7- از خود ارزندگیهاى نابجا و شخصیت قائل شدن بیش از اندازه براى خود اجتناب ورزید و تنها هنجارها را رعایت کنید و لذا به سراغ رفتارهاى متواضعانه همانند تقدم در سلام، همنشینى مناسب با افراد پایین‏تر، ابراز ارادت به کوچکترها، مصافحه و احوالپرسى با دیگران به خصوص طبقه پایین‏تر، تفریح و صحبت با دیگران اقدام کنید.

8- ذکر «لا حول و لا قوة الا بالله» را زیاد بر زبان جارى سازید و سوره والعصر را زیاد بخوانید و تکرار اذکار: «استغفرالله ربى و اتوب الیه» و «اعوذ بالله من الشیطان الرجیم».

9- به هنگام احساس عصبانیت، سریع تغییر وضعیت و موقعیت دهید و از آن محیط دور شوید مثلاً اگر در منزل این حادثه رخ داد لباس پوشیده و منزل را ترک کنید.

10- وقتى که با امور عصبانیت آفرین مواجه هستید براى مدتى (حدود 10تا 15 دقیقه) راه دریافتهاى حسى خود را سد سازید مثلاً جلوى گوش خود را بگیرید و چشمان خود را ببندید و سر خود را پایین اندازید تا دریافت‏هاى عصبانیت را تحت کنترل شما در آیند و موجب تحریک بیشتر شما نشوند.

11- اگر رفتار و یا صفتى که در شخصى هست موجب عصبانیت شما شده است آن رفتار را شوخى تلقى کرده و به شکلى خود را از تیررس آنها دور در نظر بگیرید یعنى به گونه‏اى از مخاطب در نظر گرفتن خویش در برابر رفتارهاى دیگران پرهیز کنید مثلاً از مشاهده کسى که فحش مى‏دهد با خود بگویید مخاطب او من نیستم و در این هنگام از صحنه دور شده و راه دریافت‏هاى حسى را سد سازید تا بیشتر مورد هجوم قرار نگیرید.

12- براى توجیه رفتارهاى خلاف انتظارى که از دیگران سر مى‏زند توجیه مناسب داشته باشید و آنها را مقصر تلقى نکنید تا موجب شود به خود اجازه عکس العمل بدهید مثلاً بگویید خودم از این فرد بدتر رفتار مى‏کنم او اشتباه گرفته مقصر نیست اشتباه من باعث رفتار نامناسب او شده است.

13- به نظرات و عقاید دیگران احترام قائل شوید و به دیده احترام به آنها بنگرید و حتى محترمانه با آنها رفتار کنید.

14- در برخى کارهاى مهم با مشورت خواستن از دیگران تصمیمات خود را استحکام بخشید و از اقدامات عجولانه و خام بپرهیزید.

15- بیشتر با افراد حلیم صبور و غیرعصبى و خوش‏بین معاشرت کنید و از دوستى و حرف‏شنوى افراد تند مزاج پرهیز کنید.

16- همیشه خودتان و رفتارتان را درست و صحیح تلقى نکنید و احتمال خطا در کارهاى خود را بدهید.

17- سعى کنید به عنوان تمرین گاهگاهى با افرادى که سلیقه آنها را نمى‏پسندید برخورد کوتاه مدت داشته باشید و با صاحبان دیگر انتظار مراوده کوتاه مدت داشته باشید.

18- موارد فوق را در برنامه‏اى منظم با درج موارد آن در یک جدول و نمره دادن به عملکرد خود و رعایت این امور سعى در تقلیل موارد تخلف داشته و همت خود به افزایش صبر و تحصیل سعه صدر معطوف بدارید.

و گزینه آخر اینکه اگه نتیجه ای نگرفتید باید به مراجعه حضوری به مشاوری خوب و متعهد داشته باشید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 4 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7053
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون جواب دادید،راستش نمیدونم چی بگم شایدبتونم بگم وسواسی هستم،کم حوصله وکم طاقت،زودرنج اماتلاش کردم نتیجش کم بوده مثلا میرم قدم میزنم خودمو مشغول میکنم اما ذهنم ازمسله دورنمیشه واین حالتمو بدترمیکنه.دارم دیونه میشم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    5704
    تشکـر
    75
    تشکر شده 416 بار در 244 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط abr** نمایش پست ها
    سلام.
    میشه کمکم کنید یه مدتیه خیلی زود عصبانی میشم اصلا اوضاعم خوب نیست،فکرنکید عاشق بودم وجداشدیم وازاین حرفا اصلا تواین خطانیستم خداشاهده اما یه مدته که اعصاب واسم نمونده سرکوچکترین حرف یاچیزی امپرمیچسبونم،توروخدا کمکم کنید.
    انقدناراحتم که دوستدارم انقدگریه کنم که .........
    سلام

خیلی مختصر و مفید خدمتتون عرض میکنم

نیاز به مشاور و دارو دارید, حتما به یک مشاور خوب و آگاه رجوع کنید

موفق باشید

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7069
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خسته نباشید
    منم مشکل ایشونو دارم ، منم خیلی زود عصبی میشم منتهی از خیلی وقت و دلیلشو واقعا نمیدونم البته یسری اتفاقات تو زندگیم افتاده ک احتمالش اون اتفاقات خالی از لطف نیستن که رو اعصابم اثرگذاشته . الانم خیلی دوسدارم بگم ک چمه ولی واقعا نمیدونم چرا نمیتونم بزبون بیارم .بحث خجالت و اینا نیس ولی واقعا مشکل گفتن هم دارم . دوست عزیزی ک گفتی یه مساله رو مخم میره و هی اذیتم میکنه منم مثه شماهستم واقعا منم موندم چیکار کنم خیلی خستم

7. کاربران زیر از mgh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6271
    تشکـر
    1,498
    تشکر شده 560 بار در 143 پست
    میزان امتیاز
    10

عالی جناب فرخ ممنون

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7069
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من یه مدتیه از مامانم خیلی خسته شدم تحمل هیییچ حرفشو ندارم ولی ذوق نشون میده اعصاب و حال و حوصلشو ندارم ومیزنم تو ذوقش وقتی هم عصبی میشه از دستم همش باهاش جر و بحث میکنم . از خودم بدم میاد . مامانم فوق العاده مهربونه ازخودم شرمم میاد. وقتی جر و بحثمون میشه برمیگرده بهم میگه نه داداشت نه ابجیت تا حالا جرات کردن با من اینجوری حرف بزنن. همشم یه مدت ذهنم مشغوله یه مساله ایه ک میخام باهاش کنار بیام اما همش تو ذهنمه .بخدا خسته شدم.
    ایا به مشاوره احتیاج دارم؟دارم روانی میشم

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7069
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

یک ادمی ک دانشگاه قبول شده باشه و دیروز اولین کلاسش رو رفته و بجای اینکه خوشحال باشه و برنامه ریزی کنه برا ایندش
    و الان همش عصبی و مزخرف . از خودم تنفر دارم . همش به این فکر میکنم اگ من نبودم الان نمامانم اینقد حرص میخورد نه من الان اینقد درگیر این مسالع میشدم ک شب و روز همش تو ذهنم میومد . کاش خودکشی گناه نبود.

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7069
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

کاش یه فراموشی میگرفتم که تا ابد هیچی و هیچ کسی رو نمیتونستم بیاد بیارم کاش.

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7053
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

منم خیلی عصبیم به شدت واین روی تمام کارام اثرگذاشته دانشگاه رفتن،بیرون رفتن،درس خوندن و....اقافرشادمیگه بریدپیش مشاوره من که خانوادم انقدسخت گیره بگم من میرم پیش مشاوره که دیگه اوضاعم بدترمیشه،تمام اعصاب منم سراختلافات مامان بابام اینجوری شد اینجام هم که کمکی نکردن

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7069
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بنظرم شماهم برید روانشناس. خب یعنی خانوادتون با رفتن به مشاور مشکلی دارن؟ اخه چرا؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)