صفحه 2 از 3 123
نمایش نتایج: از 51 به 100 از 103

موضوع: بد خوابی

39315
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    تشکر شده 104 بار در 64 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : در خواب....

نقل قول نوشته اصلی توسط Mike نمایش پست ها
    راستش من هم همون زمان پیش فالگیر رفتم یکی هم نه دو تا چون واقعاً زندگی برام آزار دهنده شده بود با اینکه اصلاً به این چیزها اعتقاد نداشتم گفتم تست کنم اولی جواب نداد رفتم دومی که همشهری بود تا که همین شماره بهم پیامک داد الآن متن دقیقشو مینویسم:
    فردی رمال در اطرافت وجود دارد که نباید رازهای دلت را با وی در میان بگذاری و جادوگری بیش نیست. از او دوری کن و بدان همنشینی با وی در نهایت منجر به طلسم شدن و گرفتاری ات خواهد شد که هرگز جبران پذیر نخواهد بود.
    چون این رماله میگفت این جنه من هم بهش پیامک دادم گفت من از جنیان نیستم نامم هادی و ادامش جمله بالا رو گفت.
    پ.ن: دوستان اگه ممکنه ادامه بدید ممنون
    چون این رماله میگفت این جنه من هم بهش پیامک دادم گفت من از جنیان نیستم نامم هادی و ادامش جمله بالا رو گفت.
    شاید یکی از دوستاته که داره اذیتت میکنه همون دوست صمیمیت ، شما از رفتن پیش رمال به کسی گفته بودید؟ بهت ثابت شده که این کسی که پیام میده ممکنه وجود خارجی نداشته باشه؟ تا حالا بهش گفتی هادی کیه؟ میشه ازخودت بگی؟
    ببخشید فوزولی میکنم آخه واسم خیلی جالب شده....

2. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

میدونی من اینکه طرف همزاد داره رو قبول دارم چون دختردایی خودم همزاد دراه و من بارها دیدمش این همزادم مثلا تو تاریکیه یعنی وقتی جای تاریک میبینیش دیگه چهره دخترداییم نیست چهره یه پیرزن با موهای سفید و رفته پیش رمال و دعانویس گفته اون همزادته باهات کاری نداره....

3. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    تشکر شده 42 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط barani نمایش پست ها
    شاید یکی از دوستاته که داره اذیتت میکنه همون دوست صمیمیت ، شما از رفتن پیش رمال به کسی گفته بودید؟ بهت ثابت شده که این کسی که پیام میده ممکنه وجود خارجی نداشته باشه؟ تا حالا بهش گفتی هادی کیه؟ میشه ازخودت بگی؟
    ببخشید فوزولی میکنم آخه واسم خیلی جالب شده....
    خب این حدسها رو خودم هم زدم واسه همین تا روشن شدن قضیه ترجیح دادم این یک ماه هم صبر کنم.
    سعی کردم خیلی خلاصه بگم فعلاً نمیخوام زیاد بازش کنم.
    راستش اونروزها اتفاقهای عجیب غریب کم برام نمیفتاد، مثلاً هر چی ساعت رو نگاه میکردم عدد رند میومد، شده بود یادمه یک روز سه بار به ساعت نگاه کردم یک بار دقیق 5، بار دوم دقیق 8 و بار سوم دقیقاً 10 بود!
    ویرایش توسط Mike : 02-12-2015 در ساعت 12:41 PM

4. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    میزان امتیاز
    10

میدونی من اینکه طرف همزاد داره رو قبول دارم چون دختردایی خودم همزاد دراه و من بارها دیدمش این همزادم مثلا تو تاریکیه یعنی وقتی جای تاریک میبینیش دیگه چهره دخترداییم نیست چهره یه پیرزن با موهای سفید و رفته پیش رمال و دعانویس گفته اون همزادته باهات کاری نداره....
    یعنی چی همزاد؟
    یعنی هر کسی یه همزادی داره از جنس جنها؟!

5. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

خب این حدسها رو خودم هم زدم واسه همین تا روشن شدن قضیه ترجیح دادم این یک ماه هم صبر کنم.
    سعی کردم خیلی خلاصه بگم فعلاً نمیخوام زیاد بازش کنم.
    راستش اونروزها اتفاقهای عجیب غریب کم برام نمیفتاد، مثلاً هر چی ساعت رو نگاه میکردم عدد رند میومد، شده بود یادمه یک روز سه بار به ساعت نگاه کردم یک بار دقیق 5، یکبار 8 و یکبار دقیق 10 بود!
    این همه مدت عذاب کشیدی؟ باید از راه قانونی تاریخچه شماره رو درمیاوردی آخهاین همه عذاب کشیدی چندساله؟ کم نیست ... خیلی سخته ولی خووشحال میشم من از آخر ماجرا باخبر کنی.

6. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

یعنی چی همزاد؟
    یعنی هر کسی یه همزادی داره از جنس جنها؟!
    ببین همزاد تاریخچه داره خیلی چیزا میگن راجعبش مثلا یه سریا میگن ما آدما قبلا در روح کسایی دیگه بودیم و اونا مردند و اون روح اومده درغالب جسم ما و اگر باز هم بمیریم ممکنه روحمون بره تو جسم افراده دیگه بازم مطمئن نیستم اینارو که میگم و اون دعانویسه به دخترداییم گفته بود قبلا روح تو در جسم این شخص بود ، هرکسی یه همزاد داره و خیلی همزادشون میبینن دوست من همزادش یه مرده که میبینتش البته همیشه نه به ندرت ولی چون اذیتش نمیکنه دیگه نمیترسه.

7. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    میزان امتیاز
    10

این همه مدت عذاب کشیدی؟ باید از راه قانونی تاریخچه شماره رو درمیاوردی آخهاین همه عذاب کشیدی چندساله؟ کم نیست ... خیلی سخته ولی خووشحال میشم من از آخر ماجرا باخبر کنی.
    25
    قانونی مثلاً چیکار کنم؟
    الکی نیست که این کارها.
    شماره که همش خاموشه دیتابیش ایرانسل هم که لو رفت دیگه همه دارند از جمله خودم از روی اون یه آدرس تهرانه که دادم به دوستم اینو گفت اما بنظرم در نهایت میفهمم چه خبره قضیه خیلی پیچیده است اینجا نمیتونم بازش کنم.

8. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

25
    قانونی مثلاً چیکار کنم؟
    الکی نیست که این کارها.
    شماره که همش خاموشه دیتابیش ایرانسل هم که لو رفت دیگه همه دارند از جمله خودم از روی اون یه آدرس تهرانه که دادم به دوستم اینو گفت اما بنظرم در نهایت میفهمم چه خبره قضیه خیلی پیچیده است اینجا نمیتونم بازش کنم.
    باید خودت پیگیر میشدی مسئله ای نبود که بخای به کس دیگه گفت.

9. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    میزان امتیاز
    10

ببین همزاد تاریخچه داره خیلی چیزا میگن راجعبش مثلا یه سریا میگن ما آدما قبلا در روح کسایی دیگه بودیم و اونا مردند و اون روح اومده درغالب جسم ما و اگر باز هم بمیریم ممکنه روحمون بره تو جسم افراده دیگه بازم مطمئن نیستم اینارو که میگم و اون دعانویسه به دخترداییم گفته بود قبلا روح تو در جسم این شخص بود ، هرکسی یه همزاد داره و خیلی همزادشون میبینن دوست من همزادش یه مرده که میبینتش البته همیشه نه به ندرت ولی چون اذیتش نمیکنه دیگه نمیترسه.
    آره اونو خودمم شنیدم فکر کنم میگن روح 15بار گردش میکنه یعنی روح یک انسان 15بار در این دنیا در جسمهای مختلف جابجا میشه مثلاً داداش دوستم یه بار هیپنوتیزمش کرده بودند توی رؤیا متوجه شده بود 150سال پیش یه کشاورز بوده!

10. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    میزان امتیاز
    10

باید خودت پیگیر میشدی مسئله ای نبود که بخای به کس دیگه گفت.
    شرایطشو نداشتم تا الآن یعنی به مشکل مالی بزرگی خوردم که هنوز نتونستم مالم رو زنده کنم...

11. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

آره اونو خودمم شنیدم فکر کنم میگن روح 15بار گردش میکنه یعنی روح یک انسان 15بار در این دنیا در جسمهای مختلف جابجا میشه مثلاً داداش دوستم یه بار هیپنوتیزمش کرده بودند توی رؤیا متوجه شده بود 150سال پیش یه کشاورز بوده!
    آره خردادیانم میگفت من 1500 سال پیش زنی بودم که کنار یه رود رقاصه بودم.

12. کاربران زیر از barani بابت این پست مفید تشکر کرده اند

M_N

13. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

شرایطشو نداشتم تا الآن یعنی به مشکل مالی بزرگی خوردم که هنوز نتونستم مالم رو زنده کنم...
    اینه یک ماه صبرکن ببین چی پیش میاد؟ تا حالا شده خطتت عوض کنی باز بهت پیام بده ؟ پیدات کنه؟

14. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

این چیزارو اصلا نباید به کسی بگی ، حتی به دوستات ....

15. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    میزان امتیاز
    10

اون هم که همش دور و ور رقصه

اینه یک ماه صبرکن ببین چی پیش میاد؟ تا حالا شده خطتت عوض کنی باز بهت پیام بده ؟ پیدات کنه؟
    نه برام مهم نبوده بعد هم چرا باید خطمو عوض کنم اینهمه وعده خوب میداد.
    شماره رو به دو تا از دوستانم دادم به یکیشون جواب نداد اما فهمیده بود یه لحظه پیامکش دلیور شده به اون یکی هم گفته بود ارتباط با شما مقدور نیست.

16. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    میزان امتیاز
    10

این چیزارو اصلا نباید به کسی بگی ، حتی به دوستات ....
    چرا نباید بگم؟
    اینطوری یعنی مث خ.ر همه چی رو باور کردم!

17. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

نه برام مهم نبوده بعد هم چرا باید خطمو عوض کنم اینهمه وعده خوب میداد.
    شماره رو به دو تا از دوستانم دادم به یکیشون جواب نداد اما فهمیده بود یه لحظه پیامکش دلیور شده به اون یکی هم گفته بود ارتباط با شما مقدور نیست.[/quote]

ولی حس میکنه کار یه دوستی آشنایی باشه نمیدونم واقعا.

18. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

چرا نباید بگم؟
    اینطوری یعنی مث خ.ر همه چی رو باور کردم!
    چون اصولا میگن اجنه ها که با کسی میخان ارتباط برقرار کنن میگن نباید کسی از این موضوع باخبر بشه واسه این گفتم ولی اینکه به شما میگه من اجنه نیستم.

19. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

شما باید میرفتید پیش یه دعانویس خوب تو تهران کم پیدا میشه ولی تو شهرستانا بگردی هست شاید کارتم که همش گره میخوره واسه اینه..

20. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    میزان امتیاز
    10

چون اصولا میگن اجنه ها که با کسی میخان ارتباط برقرار کنن میگن نباید کسی از این موضوع باخبر بشه واسه این گفتم ولی اینکه به شما میگه من اجنه نیستم.
    خب اگه عاقلانه بخوایم بگیم احتمال اون بیشتره که یکی سرکارم گذاشته باشه.
    اما گفتم من هم از روی هوا حرف نزدم داستانش خیلی طولانیه مثلاً من شغلم وبمستریه اون زمان تو حراجی بین المللی دامنه های بین المللیم رو توی سدو گذاشته بودم برا فروش.
    خیلیها اونجا برا اینکه کمیسیون سدو رو ندن میان هوایز میگیرند به میل طرف میل میدن و معامله رو غیر رسمی انجام میدن البته باز این هم خیلی خلاصه گفتم باید اعتمادسازی شه.
    یه بار یه خارجی بهم میل داد گفت نمیدونم 45هزار دلار فلان دامنتو خریدارم من هم فکر ردم واقعاً خریداره خلاصه دامنه تو پنل کسی بود که بهش فروخته بودم اما اشتباهی به نام من بود خلاصه نزدیک بود از اون کلاه گنده ها سرم بره این شماره بهم اس داد گفت طرف فردی دورگه است و اسمش هم گفت، گفت که قصدش فریب هست و از این حرفها من هم نه به این مطمئن بودم نه به اون دیگه معامله نشد و سرم کلاه نرفت بعد از چند ماه تو نت میگشتم تو یکی از فرومهای انگلیسی دیدم نوشتند طرف کلاهبرداره و به خیلیها میل زده...
    ازش پرسیدم دورگه هستی درست نفهمید گفتم ملیتت چیه گفت یهودی هستم دیگه خدا میدونه راست گفته یا دروغ.

21. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

هادی که به معنی هدایت گر ، رهنما ... اینجور که شما میگید این طرفم اصلا اذیتتون نمیکنه تازه شمارو یه جوری راهنمایی میکنه از آینده قشنگی که در انتظارته باخبر میکنه مثل فرسته سمت شونه راست آدما که خیر و صلاحشون میخاد... خیلی ذهنم درگیر کرده خوب چرا شما؟؟؟؟ بعد اجنم که نمیتونه باشه پس اگه درنظر بگیریم وجود خارجیم نداشته باشه میشه یکی از طرف خدا البته اگه اعتقاد داشته باشی ... یکی که اومده کمکت کنه یکی که مثل فرشته ... این استدلال منه ...

22. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    میزان امتیاز
    10

شما باید میرفتید پیش یه دعانویس خوب تو تهران کم پیدا میشه ولی تو شهرستانا بگردی هست شاید کارتم که همش گره میخوره واسه اینه..
    پیش دو تا رفتم همون موقع یعنی یکی از نت پیدا کردم یکی هم همشهری شیوه کارشون خیلی شبیه به هم و عجیب غریب بود یه حرفهایی میزد این دومی بگم همه 8تا شاخ همزمان در میارند!!!
    اینقدر چرت بود که دوست ندارم بخاطر بیارم یعنی یادم نمیاد چه میدونم میگفت من مأموریتم الهیه و از رأس دستور میگیرم و نمیدونم دلیل همه بدبختیهای بشر اینه که باخدا نیستند و به عقل خودشون کفایت کردند و چه میدونم من تا چند ماه دیگه به درجه استادی میرسم و میتونم هر کاری بخوام انجام بدم و ثروت ثروتمندان رو در یک آن ازشون بگیرم و از این خزعبلات!!!
    من خودم تو زمینه های اعتقادی و مذهبی و فلسفی خیلی سررشته دارم احساس میکنم اینها همگی کلاهبردارند اما خب 100درصد مطمئن نیستم.

23. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

پیش دو تا رفتم همون موقع یعنی یکی از نت پیدا کردم یکی هم همشهری شیوه کارشون خیلی شبیه به هم و عجیب غریب بود یه حرفهایی میزد این دومی بگم همه 8تا شاخ همزمان در میارند!!!
    اینقدر چرت بود که دوست ندارم بخاطر بیارم یعنی یادم نمیاد چه میدونم میگفت من مأموریتم الهیه و از رأس دستور میگیرم و نمیدونم دلیل همه بدبختیهای بشر اینه که باخدا نیستند و به عقل خودشون کفایت کردند و چه میدونم من تا چند ماه دیگه به درجه استادی میرسم و میتونم هر کاری بخوام انجام بدم و ثروت ثروتمندان رو در یک آن ازشون بگیرم و از این خزعبلات!!!
    من خودم تو زمینه های اعتقادی و مذهبی و فلسفی خیلی سررشته دارم احساس میکنم اینها همگی کلاهبردارند اما خب 100درصد مطمئن نیستم.
    خب آره اونا فقط کارشون تیغیدن مثلا الکی میگن آره تو طلسمی باید انقد بدی طلسمت بشکنم ولی اگه رفتی زمانی پیش یه دعانویس که گفت هرچقد خاصی پول بده اون دعانویس معتبرییه من خودم به دعا خیلی اعتقاد دارم ماشالا فک و فامیلامون زیاد تو کاره دعا گرفتنند و واقعا چون معجزش به چشم دیدم اعتقادم بیشتر شده ...

24. بالا | پست 73

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    میزان امتیاز
    10

هادی که به معنی هدایت گر ، رهنما ... اینجور که شما میگید این طرفم اصلا اذیتتون نمیکنه تازه شمارو یه جوری راهنمایی میکنه از آینده قشنگی که در انتظارته باخبر میکنه مثل فرسته سمت شونه راست آدما که خیر و صلاحشون میخاد... خیلی ذهنم درگیر کرده خوب چرا شما؟؟؟؟ بعد اجنم که نمیتونه باشه پس اگه درنظر بگیریم وجود خارجیم نداشته باشه میشه یکی از طرف خدا البته اگه اعتقاد داشته باشی ... یکی که اومده کمکت کنه یکی که مثل فرشته ... این استدلال منه ...
    آره ادبیاتش که خیلی زیبا بود هر 9تا پیامکشو هنوز دارم اگه صلاح میدونید همینجا بنویسم.
    اولش هم نگفت هادی هستم گفت هدایت کننده و راهنما هستم و یکسال مأموریت داریم با شما باشیم.
    راستش من اصلاً آدم مذهبی نیستم و خدا رو در همین حد اعتقاد دارم که وجود داره و بس و هیچ کاری نمیکنه برای ما یعنی هر کاری باید میکرده از قبل در پیداش جهان و شکل دادن روح و شخصیت ما کرده...
    با اینکه اصلاً به مذاهب و این چیزها اعتقاد ندارم اما خودستایی نباشه روح بسیار پاکی دارم در واقع سمت هر چیزی نرفتم بخاطر دورنشدن از انسانیت بوده

25. بالا | پست 74

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

[QUOTE=Mike;63424]آره ادبیاتش که خیلی زیبا بود هر 9تا پیامکشو هنوز دارم اگه صلاح میدونید همینجا بنویسم.
    اولش هم نگفت هادی هستم گفت هدایت کننده و راهنما هستم و یکسال مأموریت داریم با شما باشیم.
    راستش من اصلاً آدم مذهبی نیستم و خدا رو در همین حد اعتقاد دارم که وجود داره و بس و هیچ کاری نمیکنه برای ما یعنی هر کاری باید میکرده از قبل در پیداش جهان و شکل دادن روح و شخصیت ما کرده...
    با اینکه اصلاً به مذاهب و این چیزها اعتقاد ندارم اما خودستایی نباشه روح بسیار پاکی دارم در واقع سمت هر چیزی نرفتم بخاطر دورنشدن از انسانیت بوده[/
    نه نمیخاد بنویسی شاید درست نباشه بازم خودت هرچی صلاح میدونی
    اینطور که شما میگید ذات درستی دارید ولی مطمئن باشید خدا خیلی مهربون بزرگه من به عقایدت احترام میذارم ولی درمورد خدا بیشتر مطالعه کن ، هرچیزی تو این دنیا وجود داره شما که 25 سال صبر کردید اینم صبرکنید تاببین چی پیش میاد....

26. بالا | پست 75

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    میزان امتیاز
    10

خب آره اونا فقط کارشون تیغیدن مثلا الکی میگن آره تو طلسمی باید انقد بدی طلسمت بشکنم ولی اگه رفتی زمانی پیش یه دعانویس که گفت هرچقد خاصی پول بده اون دعانویس معتبرییه من خودم به دعا خیلی اعتقاد دارم ماشالا فک و فامیلامون زیاد تو کاره دعا گرفتنند و واقعا چون معجزش به چشم دیدم اعتقادم بیشتر شده ...
    اولی پول گرفت ام جواب نداد دلیلش هم میگفت نمیدوم این آشغالهاش زیاد پاش افتاده ارزونتر براش نمیصرفه اما دومی دقیقاً همونها رو داد و تقریباً کپ کارهای همونو کرد اما گفت اگه دوست داشتی و خوب شدی یه چیزی بده اما حرفهای وحشتناک عجیب بود.
    در کل اینهایی که وعده ظهور نزدیک منجی رو میدن از دم کلاهبردارند.
    دو تا مسئله که خیلی بهش اعتقاد دارم رو لازم دونستم اینجا مطرح کنم:
    یکی مبحث خود تلقین درمانی و یکی دیگه پدیده مرگ تقریبی
    بنظرم اعتقاد خیلی از انسانها به خوندن نماز و این چیزها به همون خودتلقین درمانی برمیگرده
    یه خانم خارج نشین دوست که مترجم و نویسنده هست و اتفاقاً دکترای روانشناسی بالینی هم از یکی از کشورهای اروپایی داره اخیراً کتابی رو نوشته بود در این باره.
    پدیده مرگ تقریبی هم توی کامنت بعدی میگم چیه

27. بالا | پست 76

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

اولی پول گرفت ام جواب نداد دلیلش هم میگفت نمیدوم این آشغالهاش زیاد پاش افتاده ارزونتر براش نمیصرفه اما دومی دقیقاً همونها رو داد و تقریباً کپ کارهای همونو کرد اما گفت اگه دوست داشتی و خوب شدی یه چیزی بده اما حرفهای وحشتناک عجیب بود.
    در کل اینهایی که وعده ظهور نزدیک منجی رو میدن از دم کلاهبردارند.
    دو تا مسئله که خیلی بهش اعتقاد دارم رو لازم دونستم اینجا مطرح کنم:
    یکی مبحث خود تلقین درمانی و یکی دیگه پدیده مرگ تقریبی
    بنظرم اعتقاد خیلی از انسانها به خوندن نماز و این چیزها به همون خودتلقین درمانی برمیگرده
    یه خانم خارج نشین دوست که مترجم و نویسنده هست و اتفاقاً دکترای روانشناسی بالینی هم از یکی از کشورهای اروپایی داره اخیراً کتابی رو نوشته بود در این باره.
    پدیده مرگ تقریبی هم توی کامنت بعدی میگم چیه
    من خودم به شخصه نماز نمیخونم دختر خیلی مذهبی نیستم ولی خدا تو قلب ما آدماست ولی همون بعضی وقت ها که میخوندم ،آرامش داشتم هرچی آدم باید باور قلبی داشته باشه خیلی نمازشون ازسر عادت میخونن یا هرکاری رو از ترس خدا انجام نمیدن ولی اگه فقط یکم بخدا باورقلبی داشتند اصلا نیازی نبود ازخدا بترسند.

28. بالا | پست 77

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    میزان امتیاز
    10

[QUOTE=barani;63426]
    آره ادبیاتش که خیلی زیبا بود هر 9تا پیامکشو هنوز دارم اگه صلاح میدونید همینجا بنویسم.
    با اینکه اصلاً به مذاهب و این چیزها اعتقاد ندارم اما خودستایی نباشه روح بسیار پاکی دارم در واقع سمت هر چیزی نرفتم بخاطر دورنشدن از انسانیت بوده[/
    نه نمیخاد بنویسی شاید درست نباشه بازم خودت هرچی صلاح میدونی
    اینطور که شما میگید ذات درستی دارید ولی مطمئن باشید خدا خیلی مهربون بزرگه من به عقایدت احترام میذارم ولی درمورد خدا بیشتر مطالعه کن ، هرچیزی تو این دنیا وجود داره شما که 25 سال صبر کردید اینم صبرکنید تاببین چی پیش میاد....
    مرسی این قابلیت انجمن خیلی بده هر 5ثانیه ریفرش میشه
    کدنویسیش هم مشکل داره
    اما در مورد پدیده مرگ تقریبی به اختصار NDE
    near death exprience
    تجربه نزدیک به مرگ یا مرگ تقریبی میگن.
    پیشرفته ترین حالتش رو فردی آمریکایی به نام دنیون برینکلی تجربه کرده کتاب پی دی افش رو همینجا میذارم همه بخونند در کل 4بار مرده و زنده شده و آینده جهان رو دیده و قابلیتهای بسیاری رو پیدا کرده...
    آینده جهان که چه عرض کنم رفته اون دنیا و تمام جزئیاتشو شرح داده یکی یه جا راست گفته بود نام کتاب رو باید میذاشتند سفر حاج آقا برینکلی به دیار شرق!
    این پدیده هم طبق معمول از نظر علمی و پزشکی رد میشه خودم زیاد در موردش تحقیق کردم حتی سایت ایرانی یه مدت بالا بود تجربه مرگ تقریبی ایرانیها رو که براش میل میکردند میذاشت.
    پدیده نادری نیست اما آنچنان هم شایع نیست اما فوق العاده است برای هر انسانی که میخواد حقیت زندگی رو بدونه توصیه میکنم این کتاب رو بخونه با ترجمه فارسی.
    ویرایش توسط Mike : 02-12-2015 در ساعت 01:34 PM

29. بالا | پست 78

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

منظورت از مرگ تقریبی چیه ؟

30. بالا | پست 79

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    میزان امتیاز
    10

منظورت از مرگ تقریبی چیه ؟
    این توضیحات مختصر در ویکی پدیا
    تجربه نزدیک به مرگ - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
    کتاب هم بزودی میذارم.

31. بالا | پست 80

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

این موضوع تو قرآنم اومده ، من بعضی از روایتای پس از مرگشون خوندم .... خیلی جالبه حتما کتابشم بذار ... مرسی

32. بالا | پست 81

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12243
    تشکـر
    1
    تشکر شده 20 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

ببین خواهر/برادر گرامی بزار ی چیزیُ بهت بگم عزیزم رمال و فالگیرُ اینا تمام الکیه و تماماً دروغ لطفاً برای سلامتی و شادابی هر چه بیشتر خودت و خونواده ات ول کن و سمت این چیزا نرو

33. بالا | پست 82

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12245
    تشکـر
    512
    میزان امتیاز
    10

عزیزم من به رمال و فالگیر جماعت اعتقاد ندارم ولی میدونم که یه سریا هستند که قدرت خارق العاده دارند و کاریایی میتونن بکنند.

34. بالا | پست 83

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12235
    تشکـر
    65
    میزان امتیاز
    10

لینک دانلود مستقیم کتاب 22.5مگ پی دی اف (حدود 200صفحه):
    http://mike5440.dl3.rapidpars.com/26...ejatbakhsh.pdf
    اسکن شده هست کیفیت بالا نیست اما میشه خوند.
    نویسنده: دانیون برینکلی
    مترجم: زیبا پرهام
    کتاب نور نجاتبخش ،شرح سرگذشت مردی است که دو بار تجربه ی مرگ را از سر می گذراند و در این کتاب با دقت و تفصیلی شگفت آور، آنچه را در دنیای دیگر دیده است شرح می دهد و می گوید که چگونه در آنجا زندگی گذشته اش را روی پرده تلویزیون دیده است و چگونه تصویرهای روشن درباره ی رویدادهای آینده جهان به او نشان داده اند.

35. بالا | پست 84

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11806
    تشکـر
    58
    تشکر شده 83 بار در 34 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط banu نمایش پست ها
    با سلام.من دختری هستم 22ساله،مجرد.چند وقتی هست بعضی شبا نصف شب از خواب بیدار میشم و میبینم بلوزم تنم نیس(حتی لباس زیرم!).چند شب پیش هم شلوارم...
    دارم از فکرش دیوونه میشم،میترسم کسی منو اونجوری ببینه و راجع بهم فکر بد کنه!جوری که دلم نمیخواد شبا بخوابم دیگه...با هیچکسم نمیتونم در میون بذارم.اگه میشه شما کمکم کنید.علتش چیه؟چیکار باید کنم.امیدوارم زود به جواب برسم...
    یعنی چی؟ از خواب بیدار میشی و مییبی لباس نداری؟
    امضای ایشان
    دلم هوای گریه کرده

36. بالا | پست 85

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13907
    تشکـر
    149
    تشکر شده 49 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    10

میدونم این پست قدیمیه
    اما هرکی ایشونو فرستاده باشه دنبال رمال بیشعوری بیش نیست
    یعنی قشنگ گند زده به زندگیش

37. کاربران زیر از smiley بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 86

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6585
    تشکـر
    6
    تشکر شده 92 بار در 58 پست
    میزان امتیاز
    0

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

خیلی از دوستان منو به دیدن این موضوع دعوت کردن

ممنون از ظهار لطفشون

بنده بنا به دلایل مدت نسبتا طولانی از سایت دور بودم

با استعانت از پروردگار دوباره تصمیم گرفتم که به این سایت برگردم و به هر طریقی که شده به هموطنانم کمک کنم

فالله خیر حافظ و هو ارحم الراحمین

اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم و اهلک اعدائهم
    امضای ایشان
    حضرت امیر المومنین(ع)

هيچ ثروتي چون عقل و هيچ فقري چون جهل و هيچ ميراثي چون ادب و هيچ پشتيباني چون مشورت نخواهد بود.

39. کاربران زیر از delphic بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 87

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23911
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

این اتفاق برای منم افتاده

البته دوبار و روم نشد به مامان و بابامبگم خواهشا کمک کنید

وقت سریع

منظورم همونه که در هنگام خواب لباس یا شلوار از تنم بیرون میاد
    ویرایش توسط کمند جون : 11-11-2015 در ساعت 12:38 AM
    امضای ایشان
    فقت من

41. بالا | پست 88

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23911
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

این اتفاق برای منم افتاده

البته دوبار و روم نشد به مامان و بابامبگم خواهشا کمک کنید

وقت سریع
    امضای ایشان
    فقت من

42. بالا | پست 89

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23235
    تشکـر
    3
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

خب اینکه ناراحتی نداره با یه شال یا روسری دستاتو ببند و راحت بخواب بعد ی مدت خوب میشه

43. بالا | پست 90

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13770
    تشکـر
    670
    تشکر شده 645 بار در 302 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام این اتفاقا برا منم افتاده ب صورتی که در عین خواب بودن از خونه بیرون رفتم و توسط یکی از اشنایان پیدا شدم و فردای اون روز هرچقدر موضوع رو برام تعریف کردن من هیچ چیزییادم نمیومد چن مورد دیگه ام پیش اومده .....
    شما میتونین با مراجعه کردن به یک روان شناس یا یک مشاوره مشکل خودتون رو در میون بزارید ب نظر من همه ی این اختلالات در خواب منشاشون روان و اعصاب و استرس و... است شما با رویش هایی ک بهتون ارامش میده میتونید مشکلتون رو ب راحتی حل کنید
    امضای ایشان
    گذشتم از گذشته هااااااااااام

44. بالا | پست 91

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26373
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بد خوابی

سلام و عرض ادب .
    من یه پسر 29 سالمه که الان دو ساله تقریبا شبا کابوس میبینم کابوس های عصبی واقعا دردناک .. (
    الان یه چند وقتیه که شبا از ناله کردم و داد زدن تو خواب خانوادمو بیدار میکنم (
    چیکار باید بکنم؟؟

45. بالا | پست 92

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    تشکر شده 719 بار در 357 پست
    میزان امتیاز
    10

درگیری فکری خاصی دارین؟ صحنه دلخراش یا اتفاق ناگوار خاصی واستون افتاده که هنوز اذیتتون میکنه؟
    امضای ایشان
    من دِس بوی هستم، نه دیس بوی!

1

46. بالا | پست 93

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    میزان امتیاز
    10

برای از بین بردن کابوس ها چه می توان کرد؟

کابوس ( nightmare ) در خواب بسیار ناخوشایند است و موجب ترس و اضطراب می‌شود و بر کیفیت خواب شما تأثیر می‌گذارد، و این می‌تواند به خستگی فیزیکی و استرس روانی منجر شود. لازم است پیش از درمان کابوس‌بینی، علت آن را بدانیم. در اینجا با منشأ کابوس‌هایتان آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید چه اقداماتی انجام دهید تا از بازگشت کابوس‌ها جلوگیری کنید.

- داشتن کابوس طبیعی است.
    در بزرگ‌سالی داشتن کابوس امری نسبتاً طبیعی است. بسیاری از مردم کابوس را مربوط به کودکان می‌دانند و معتقدند با بزرگ شدن کابوس‌ها از بین می روند، اما دیدن کابوس در خواب، در بزرگ‌سالان و نوجوانان خیلی غیرمعمول نیست.
    • در حقیقت از هر دو فرد بالغ یک نفر کابوس را گاهی اوقات تجربه می‌کند درحالی‌که 2 تا 8 درصد از جمعیت بزرگ‌سال از کابوس‌های مداوم و مکرر رنج می‌برند.
    • کابوس، تصاویر، افکار و هیجانات واضحی در خواب است که به نظر واقعی می‌رسد و موجب سریع‌تر شدن ضربان قلب شما شده و گاهی اوقات حتی شما را مجبور به بیدار شدن می‌کند. گاهی اوقات جزئیات کابوس به خاطر آورده می‌شود و این تصاویر ترسناک یا آزاردهنده را به سختی می‌توان فراموش کرد .
    • در نتیجه کابوس بر کیفیت خواب تأثیر گذاشته و منجر به خستگی فیزیکی و استرس و اضطراب روانی می‌شود. اگر خواب شما با کابوس دچار اختلال می‌شود ممکن است مشکلاتی را در جنبه‌های دیگر زندگی شما ایجاد کرده و حتی به مشکلات بلندمدت سلامتی منجر شود. بنابراین باید منشأ کابوس‌ها را پیدا کنیم و اقداماتی برای جلوگیری از آن‌ها انجام دهیم.

- تفاوت کابوس و وحشت خواب
    تفاوت بین کابوس (nightmare) و وحشت خواب (night terror ) را باید بدانید. کابوس و وحشت خواب دو نوع اختلال خواب متفاوت هستند که گاهی اوقات ممکن است باهم اشتباه گرفته شوند.
    کابوس: در طول خواب رِم (REM یا حرکت سریع چشم) اتفاق می‌افتد بنابراین معمولاً شما آن را در ساعات اولیه صبح (نیمه دوم خواب) تجربه می‌کنید. کابوس به عنوان رویاهای ترسناک یا آزاردهنده تجربه می‌شوند که به نظر واقعی و شفاف می‌رسند. محتوای رویاها از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما به طور کلی بزرگ‌سالان اغلب کابوس‌هایشان درباره تعقیب شدن یا افتادن از ارتفاع است. افرادی که در زندگی واقعی یک حادثه آسیب زا را تجربه کرده‌اند ممکن است آن را در کابوس‌هایشان دوباره تجربه و تصور کنند.
    وحشت خواب: وحشت خواب در مراحل عمیق‌تر خواب اتفاق می‌افتد و به همین علت معمولاً در چند ساعت اولیه خواب (نیمه اول خواب) اتفاق می‌افتند. وحشت خواب به صورت احساس شدید ترس تجربه می‌شود که با رویا یا تصاویری در ذهن همراه نیست. اغلب وحشت خواب همراه با حرکات (دست و پا زدن یا نشستن در رختخواب) است و می‌تواند موجب بیداری فرد شود. معمولاً فرد در این حالت نمی‌تواند به یاد بیاورد چرا اینقدر ترسیده است.

- کابوس ممکن است نشان‌دهنده مشکل بزرگ‌تری باشد.
    با این که کابوس در بزرگ‌سالان اغلب با هیچ علت جدی اتفاق می‌افتد اما گاهی اوقات کابوس‌ها حاصل مشکلات روانشناسی مانند اضطراب، افسردگی یا اختلال استرس پس از حادثه هستند.
    • به خصوص در مواردی که فردی که کابوس می‌بیند، اخیراً تجربه یک واقعه ناراحت‌کننده یا اساسی در زندگی داشته است مانند از دست دادن عزیزان ، تغییر شغل یا از دست دادن شغل، بچه‌دار شدن، انجام جراحی یا تصادف ، احتمال آن بیشتر است.
    • گاهی اوقات کابوس‌ها علامت اختلال خواب دیگری مانند وقفه تنفسی هنگام خواب (اپنه) یا سندرم پاهای بی‌قرار است. برخی مواقع نیز فرد تنها از نظر ژنتیکی مستعد کابوس است. تحقیقات نشان داده است که احتمال دیدن کابوس در اعضای یک خانواده وجود دارد.

پیشگیری از کابوس
    چه کنیم تا دیگر در خواب کابوس نبینیم؟
    شاید شما یا یکی از عزیزانتان جز آن دسته از افرادی باشید که خواب شبانه ی آن ها با دیدن کابوس ها مختل می شود. برای از بین بردن این کابوس ها چه می توان کرد؟

کابوس ( nightmare ) در خواب بسیار ناخوشایند است و موجب ترس و اضطراب می‌شود و بر کیفیت خواب شما تأثیر می‌گذارد، و این می‌تواند به خستگی فیزیکی و استرس روانی منجر شود. لازم است پیش از درمان کابوس‌بینی، علت آن را بدانیم. در اینجا با منشأ کابوس‌هایتان آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید چه اقداماتی انجام دهید تا از بازگشت کابوس‌ها جلوگیری کنید. شناخت کابوس‌ها

1- داشتن کابوس طبیعی است.
    در بزرگ‌سالی داشتن کابوس امری نسبتاً طبیعی است. بسیاری از مردم کابوس را مربوط به کودکان می‌دانند و معتقدند با بزرگ شدن کابوس‌ها از بین می روند، اما دیدن کابوس در خواب، در بزرگ‌سالان و نوجوانان خیلی غیرمعمول نیست.
    • در حقیقت از هر دو فرد بالغ یک نفر کابوس را گاهی اوقات تجربه می‌کند درحالی‌که 2 تا 8 درصد از جمعیت بزرگ‌سال از کابوس‌های مداوم و مکرر رنج می‌برند.
    • کابوس، تصاویر، افکار و هیجانات واضحی در خواب است که به نظر واقعی می‌رسد و موجب سریع‌تر شدن ضربان قلب شما شده و گاهی اوقات حتی شما را مجبور به بیدار شدن می‌کند. گاهی اوقات جزئیات کابوس به خاطر آورده می‌شود و این تصاویر ترسناک یا آزاردهنده را به سختی می‌توان فراموش کرد .
    • در نتیجه کابوس بر کیفیت خواب تأثیر گذاشته و منجر به خستگی فیزیکی و استرس و اضطراب روانی می‌شود. اگر خواب شما با کابوس دچار اختلال می‌شود ممکن است مشکلاتی را در جنبه‌های دیگر زندگی شما ایجاد کرده و حتی به مشکلات بلندمدت سلامتی منجر شود. بنابراین باید منشأ کابوس‌ها را پیدا کنیم و اقداماتی برای جلوگیری از آن‌ها انجام دهیم.

2- تفاوت کابوس و وحشت خواب
    تفاوت بین کابوس (nightmare) و وحشت خواب (night terror ) را باید بدانید. کابوس و وحشت خواب دو نوع اختلال خواب متفاوت هستند که گاهی اوقات ممکن است باهم اشتباه گرفته شوند.
    کابوس: در طول خواب رِم (REM یا حرکت سریع چشم) اتفاق می‌افتد بنابراین معمولاً شما آن را در ساعات اولیه صبح (نیمه دوم خواب) تجربه می‌کنید. کابوس به عنوان رویاهای ترسناک یا آزاردهنده تجربه می‌شوند که به نظر واقعی و شفاف می‌رسند. محتوای رویاها از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما به طور کلی بزرگ‌سالان اغلب کابوس‌هایشان درباره تعقیب شدن یا افتادن از ارتفاع است. افرادی که در زندگی واقعی یک حادثه آسیب زا را تجربه کرده‌اند ممکن است آن را در کابوس‌هایشان دوباره تجربه و تصور کنند.
    وحشت خواب: وحشت خواب در مراحل عمیق‌تر خواب اتفاق می‌افتد و به همین علت معمولاً در چند ساعت اولیه خواب (نیمه اول خواب) اتفاق می‌افتند. وحشت خواب به صورت احساس شدید ترس تجربه می‌شود که با رویا یا تصاویری در ذهن همراه نیست. اغلب وحشت خواب همراه با حرکات (دست و پا زدن یا نشستن در رختخواب) است و می‌تواند موجب بیداری فرد شود. معمولاً فرد در این حالت نمی‌تواند به یاد بیاورد چرا اینقدر ترسیده است.

3- کابوس ممکن است نشان‌دهنده مشکل بزرگ‌تری باشد.
    با این که کابوس در بزرگ‌سالان اغلب با هیچ علت جدی اتفاق می‌افتد اما گاهی اوقات کابوس‌ها حاصل مشکلات روانشناسی مانند اضطراب، افسردگی یا اختلال استرس پس از حادثه هستند.
    • به خصوص در مواردی که فردی که کابوس می‌بیند، اخیراً تجربه یک واقعه ناراحت‌کننده یا اساسی در زندگی داشته است مانند از دست دادن عزیزان ، تغییر شغل یا از دست دادن شغل، بچه‌دار شدن، انجام جراحی یا تصادف ، احتمال آن بیشتر است.
    • گاهی اوقات کابوس‌ها علامت اختلال خواب دیگری مانند وقفه تنفسی هنگام خواب (اپنه) یا سندرم پاهای بی‌قرار است. برخی مواقع نیز فرد تنها از نظر ژنتیکی مستعد کابوس است. تحقیقات نشان داده است که احتمال دیدن کابوس در اعضای یک خانواده وجود دارد.

پیشگیری از کابوس

هر گونه اختلال مسبب کابوس را درمان کنید.
    اگر کابوس‌های شما حاصل مشکلات دیگری مانند وقفه تنفسی حین خواب (اپنه) یا سندرم پاهای بی‌قرار است، درمان این‌ها به کاهش کابوس‌های شبانه کمک می‌کند.
    • اگر کابوس‌های شما مرتبط با اضطراب، افسردگی یا اختلال استرس پس از حادثه است، انواع مشخصی از درمان یا دارو می‌تواند به رفع این مشکلات و کاهش کابوس‌ها کمک کند.
    • دارویی به نام پرازوسین اغلب برای کمک به بیمارانی که دچار اختلال استرس پس از حادثه، اختلالات اضطراب و وحشت هستند، کمک می‌کند و کابوس‌ها را کاهش می‌دهد.
    • باید با پزشک صحبت کنید تا گزینه درمانی مناسب برای شما مشخص شود.

از خوردن پیش از خوابیدن خودداری کنید.

خوردن پیش از رفتن به رختخواب می‌تواند موجب کابوس در خواب شود چون غذا سرعت متابولیسم شما را افزایش داده و سیگنالهایی به مغز ارسال می‌کند که فعال‌تر شود. بنابراین بهتر است از صرف غذا یا میان وعده پیش از خواب پرهیز کنید، به ویژه غذاهایی که قند زیادی دارند.

کاهش استرس.
    استرس می‌تواند در کابوس شبانه نقش داشته باشد بنابراین زمانی در روز را صرف آرام‌سازی بدن و ذهن کنید و با ذهنی آرام به رختخواب بروید.
    • کارهایی مثل عبادت و دعا کردن می‌تواند باعث کاهش تشنج شما شده و شما را آرام کند.
    • یوگا و مدیتیشن هر دو فعالیت‌های خوبی برای کاهش استرس و آرام‌سازی ذهن هستند. می‌توانید به کلاس بروید یا خودتان در خانه چند دقیقه در روز وقت بگذارید و تمرینات ساده آن را انجام دهید.
    • فعالیت‌های دیگری مانند مطالعه، دویدن، بافتنی یا تنها صرف زمان بیشتر با خانواده و عزیزان می‌تواند استرس را کاهش دهد.
    • پیش از خواب حمام داغ بگیرید تا به خالی شدن ذهنتان از استرسهای روز و آرام شدن شما کمک کند.

درباره هر گونه دارویی که مصرف می‌کنید با پزشک صحبت کنید.
    برخی داروهای خاص ممکن است احتمال کابوس را افزایش دهند بنابراین در صورتی که احساس می‌کنید مشکل شما ممکن است این باشد با پزشک صحبت کنید. • برخی داروهای ضد افسردگی و فشارخون اغلب موجب کابوس‌های شبانه می‌شوند بنابراین درباره تغییر دارو با پزشک خود صحبت کنید. • گاهی اوقات تغییر در دوز دارو یا قطع مصرف داروی خاصی ممکن است موجب کابوس شود که در این مورد پس از این که بدن به این وضعیت عادت کند کابوس‌ها آرام می‌شوند.

وضعیت خواب خود را بهبود ببخشید.
    اگر چه کابوس ممکن است موجب محرومیت از خواب (کمبود خواب) شود، اما محرومیت از خواب نیز می‌تواند موجب کابوس گردد. بنابراین اقداماتی برای افزایش کیفیت خواب خود انجام دهید تا از کابوس شبانه جلوگیری کنید.
    اتاق‌خواب خود را به محیطی آرام تبدیل کنید. اتاق‌خواب خود را تمیز و مرتب نگه‌دارید، به اندازه کافی آن را تاریک کنید و دمای اتاق را مساعد کنید (خیلی گرم یا خیلی سرد نباشد). مطمئن شوید تختخوابتان راحت است. از دستگاهی با صدای سفید (تركيب صداهاي با فركانس‌هاي متفاوت مانند صدای پنکه) استفاده کنید تا صداهای بیرون یا صداهای ناخوشایند را نشنوید. اتاق‌خواب را مختص خواب کنید و از کار کردن در آن بپرهیزید چون موجب می‌شود اتاق‌خواب برایتان با استرس همراه باشد.
    فعالیت فیزیکی بیشتری انجام دهید. خود را با ورزش خسته کنید تا خوابتان بهبود یابد. فعالیتی پیدا کنید که از آن لذت ببرید، خواه دویدن باشد یا تمرینات قدرتی، دوچرخه‌سواری و کوهنوردی. سه تا پنج مرتبه در هفته ورزش کنید. در صورتی که می‌توانید زمان ورزش را صبح تنظیم کنید. فقط درست پیش از خواب ورزش نکنید، این کار باعث می‌شود هیجانتان افزایش یابد و نتوانید بخوابید.
    مصرف کافئین، نیکوتین و الکل خود را محدود کنید. این مواد می‌توانند در خواب شما اختلال ایجاد کنند بنابراین بهتر است مصرف آن‌ها را قطع کنید یا کاهش دهید. از کشیدن سیگار یا مصرف کافئین حداقل سه تا چهار ساعت پیش از خواب خودداری کنید.

- درمان تمرین تصویرسازی (imagery rehearsal treatment ) را امتحان کنید.
    درمان تمرین تصویرسازی نوعی درمان شناختی است که در کاهش کابوس در بیماران دچار اینزامنیا (بی‌خوابی) و اختلال استرس پس از حادثه بسیار موثر است.
    • با درمان تمرین تصویرسازی بیمار درحالی‌که هنوز بیدار است پایان دیگری برای کابوس‌هایش تصور می‌کند (پایانی با نتیجه خوشایند تر )
    • گاهی اوقات این کار به صورت شفاهی انجام می‌شود و گاهی از بیمار خواسته می‌شود پایان خوش کابوس‌هایش را بنویسد یا نقاشی بکشد .

ویرایش توسط desboy : 02-05-2016 در ساعت 03:51 PM
    امضای ایشان

1

47. بالا | پست 94

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26244
    تشکـر
    295
    میزان امتیاز
    10

ایجاد رویاهای شیرین

مکان شادی را پیدا کنید.

مکانی شاد و آرام مانند ساحل گرم استوایی یا روی قله کوه (یا هر چیزی که برایتان خوشایندتر است) را تصور کنید. می‌توانید این مکان را در ذهن خود بسازید یا این که مکانی واقعی باشد. فرقی ندارد کجا باشد مهم این است که مکانی آرامش‌بخش و شادی‌بخش باشد. علاوه بر تصور صحنه، سعی کنید صداها، بوها، و به طور کلی فضای آنجا را تصور کنید.

به مسائل خوشحال‌کننده فکر کنید.

هنگامی که می‌خواهید بخوابید به افکار شادی‌بخش فکر کنید. این افکار هر چیزی که دوست دارید می‌توانند باشند مثلاً خود را به عنوان یک ابرقهرمان تصور کنید که دنیا را نجات می‌دهید، یا بازیگر مشهور سینمایی، یا تعطیلات مورد علاقه خود را تصور کنید. همچنین این که بر اهداف خود تمرکز کنید و خود را در حال دستیابی به آن‌ها تصور کنید (مانند به دست آوردن شغل مورد نظر، رسیدن به وزن ایده آل یا پیدا کردن عشق واقعی در زندگی) می‌تواند مفید باشد.

با کسی در مورد خواب‌هایتان صحبت کنید.

با فردی که به او اعتماد دارید صحبت کنید و خواب‌هایتان را برایش توضیح دهید. همچنین توضیح دهید که چرا این خواب‌ها شما را می‌ترسانند. بگذارید احساساتتان تخلیه شوند تا احساس بهتری پیدا کنید. همچنین می‌توانید خواب‌هایتان را در یک دفتر یادداشت کنید اما گاهی اوقات صحبت کردن با یک فرد دیگر که میدانید به حرف‌هایتان گوش می‌دهد، خیلی موثرتر است .

سعی کنید کابوستان را تغییر دهید.

اگر می‌توانید کابوستان را دست‌کاری کنید و اتفاقاتی را در آن ایجاد کنید و نتیجه را تغییر دهید تا خواب کمتر برایتان ترسناک یا ناراحت کننده باشد. این توانایی در برخی سریع‌تر از دیگران ایجاد می‌شود بنابراین اگر نمی‌توانید در اوایل کار آن را مدیریت کنید، مأیوس نشوید.

-آرام باشید.

کابوس‌ها به خاطر استرس نیز ممکن است ایجاد شوند مانند استرس این که شغل مورد نظر خود را می‌توانید به دست بیاورید یا نه. نگرانی‌ها را کنار بگذارید و دوباره شروع به رویاهای شاد و شیرین کنید. شما می‌توانید با مدیتیشن یا داشتن یک روز خوب در محیطی آرام‌بخش خود را آرام کنید. فقط باید مکانی که می‌خواهید در آن آرام شوید، ساکت و آرام باشد.

• پیش از خواب تصاویر یا فیلم ترسناک نگاه نکنید یا به موسیقی ترسناک گوش نکنید.
    • پیش از خواب تصاویر جالب یا نشاط‌آور تماشا کنید.

• سعی کنید درباره چیزهای ترسناکی که فکر می‌کنید ممکن است اتفاق بیفتد فکر نکنید.
    • پیش از خواب به موسیقی آرام‌بخش گوش کنید تا ذهنتان را از افکار منفی پاک کند. هر قدر ذهنتان بر افکار مثبت تر متمرکز شود، بیشتر احتمال دارد رویای شادتر ببینید.
    • هیچ تصویر خشونت‌آمیز یا ترسناکی پیش از خواب نگاه نکنید.
    • مطمئن شوید محیط خوابتان ایده آل است. دما نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشد. اگر از نظر فیزیکی راحت نباشید ممکن است در خواب به ناآرامی ذهنی تبدیل شود که حاصل آن کابوس است.
    • به چیزهای خوبی که در زندگی‌تان اتفاق افتاده‌اند فکر کنید. کارهای خوبی را تصور کنید که می‌توانید انجام دهید. در ذهنتان هیچ‌چیزی به جز افکار شادی‌بخش نباشد.
    • با فردی از اعضای خانواده یا دوستان یا هر کس دیگری که بتوانید کامل به او اعتماد داشته باشید، صحبت کنید. شاید بتوانید وقتی در نیمه شب بیدار می‌شوید، از او کمک بخواهید. آغوش گرم عزیزان هنگامی که ترسیده‌اید، همیشه مفید است.
    • نیمه شب باکسی صحبت کنید. این فرد می‌تواند در خانه شما باشد یا این که با او تلفنی تماس بگیرید.

محرک کابوس را رفع کنید.

سعی کنید محرک کابوس را پیدا کنید و آن را در صورت ممکن برطرف کنید، از آرام‌بخش‌های طبیعی گیاهی برای کمک به آرام کردن ذهن می‌توانید کمک بگیرید. بگذارید بدنتان خود به خواب برود و چشمان خود را نبندید تا بدنتان را مجبور کنید بخوابد. تا زمانی که احساس خستگی کنید و دراز بکشید مطالعه کنید. تا زمانی که بدنتان به خواب برود چشمانتان را باز نگه‌دارید (به طوری که متوجه نشوید کی خوابتان برده است)

• به یاد داشته باشید که بیشتر خواب‌های شما واقعی نیستند و نمی‌توانند در زندگی واقعی اتفاق بیفتند. فقط آرام باشید، تجدید نیرو کنید، لبخند بزنید و روز شگفت‌انگیزی دیگری را آغاز کنید.
    • دفتر یادداشت خواب داشته باشید حتی پس از این که کابوس‌ها تمام شد.
    • سعی کنید با افراد مختلف صحبت کنید و ببینید چه روشی برای شما بیشتر موثر است.

• همین که بیدار شدید، تلفن همراه خود را بردارید و توضیح خود درباره کابوس را ضبط کنید. به این روش وقتی دوباره به آن گوش می‌دهید، فرایند فکری خود و چیزی که دقیقاً اتفاق افتاده است را می‌شنوید.

هشدار

• اگر کابوس پس از یک ماه متوقف نشد، باید به دنبال کمک حرفه‌ای باشد. ممکن است به خاطر از دست دادن فرد نزدیکی دچار کابوس شده‌اید، در این موارد غلبه بر این شرایط بسیار دشوار است. اگر دائماً در فائق آمدن بر مسئله‌ای در زندگی خود مشکل‌دارید و همیشه درباره آن موضوع کابوس می‌بینید با متخصص صحبت کنید.

ویرایش توسط desboy : 02-05-2016 در ساعت 03:55 PM
    امضای ایشان

1

48. بالا | پست 95

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Asghari نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب .
    من یه پسر 29 سالمه که الان دو ساله تقریبا شبا کابوس میبینم کابوس های عصبی واقعا دردناک .. (
    الان یه چند وقتیه که شبا از ناله کردم و داد زدن تو خواب خانوادمو بیدار میکنم (
    چیکار باید بکنم؟؟
    یه تاپیک جداگانه بزنید که مشاوران بهتر کمکتون کنن

این تاپیک مربوط به شخص دیگه ای بوده و ممکنه پست شما به خوبی دیده نشه

49. بالا | پست 96

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26373
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی متشکرم از راهنمایی تون پس یه پست جدید درست میکنم. سپاسگزارم

50. کاربران زیر از A.Asghari بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 97

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26373
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط desboy نمایش پست ها
    درگیری فکری خاصی دارین؟ صحنه دلخراش یا اتفاق ناگوار خاصی واستون افتاده که هنوز اذیتتون میکنه؟
    نه اتفاق خاصی برام نیوفتاده و کابوس هامم مربوط به یه موضوع خاصی نمیشه بعضی از کابوسام اینقدر از نظر عصبی برام فشار آوره که از گفتنشون شرمم میاد

52. بالا | پست 98

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27136
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام من شب ها با استرس بسیار زیادی از خواب میپرم و با استرس زیادی به اطرافم نگاه میکنم یا در خواب حرف میزنم و همچنین شب ها در خواب بلند میشم و میشینم و به اطرافم نگاه میکنم در صورتی ک دست خودم نیست خوابم یا از چیزی شدیدا میترسم باید چیکار کنم ؟این اتفاق تقریبا برام می افته یا مثلا بلند میشم و راه میرم اطرافیانم ازم خسته شدن
    ویرایش توسط 94233008 : 03-12-2016 در ساعت 01:45 PM

53. بالا | پست 99

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27936
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

میدونم چی میگی ... منم بیدارم میشم...

54. بالا | پست 100

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37852
    تشکـر
    2
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ببخشید اگه شما راجع به اجنه تحقیق کرده باشید متوجه میشید که فقط برای انسان های خیلی عرفانی مثل امامان و پیامبران و افرادی نث آیت ا.. بهجت حالت فیزیکی پیدا میکنن ...

ایشونم اینجا اومدن تا از علم روانشناسی کمک بگیرن نه خرافه و زایده ذهن خیال پرداز برخی ...

آمریکا داره بوزون هیگز کشف میکنه مردم دارن داستان اجنه میسازن

صفحه 2 از 3 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد