نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: بی علاقگی به مدرسه رفتن

947
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5263
    تشکـر
    4
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

بی علاقگی به مدرسه رفتن

سلام و خسته نباشید
    پسر هفت سالم صبح دوست نداره مدرسه بره و هر روز یه بهونه تازه می یاره که از زیرش در بره ! این در حالیه که من می دونم توی مدرسه مشکلی نداره و اتفاقا خیلی هم بهش خوش می گذره چون وقتی بر می گرده حسابی سر حاله و اصلا حال صبحو نداره . خسته شدم از بس هر روز نق زدن هاشو تحمل کردم و به زور فرستادمش مدرسه . شب زود می خوابه و مطمئنم مشکلی تو بیدار شدن نداره . فقط بسیار آدم درون گراییه و از جای شلوغ خوشش نمی یاد لطفا راهنمایی کنید

2. 2 کاربران زیر از شیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : بی علاقگی به مدرسه رفتن

خب عزیزم باید در بهترین حالت با مشاوران کودک کشورت کنید تا با توجه به نوع رفتار فرزندتون در این مورد به شما کمک بکنن

چون تربیت بچه ها از اهمیت زیادی برخورداره و باید طبق متدهای روز دنیا در این مورد پیش برید ...

ولی یکسری مطلب براتون گذاشتن که میتونید ، مطالعه کنید ...

فرزندتان درباره آنچه که در روزهاي مدرسه انجام مي داده صحبت کرده و روي نکات مثبت و جالب توجه تاکيد بيشتري کنيد. ساعات روز او را طوري برنامه ريزي کنيد تا احساس رضايت بيشتري کند. استفاده از وسايل کوچک و جالبي که به طور چشمگيري باعث کاهش اضطراب و تقويت اعتماد به نفسش مي شود بسيار موثر است. از قبيل گذاشتن يادداشت هايي در ظرف غذايش ، حيوان کوچک عروسکي يا يک سري عکسهاي خودش.

با معلم او صحبت کنيد و شيوه جديدي را براي حل مشکل کودکتان پيدا کنيد. به عنوان مثال اگر او را مسخره مي کنند، به معلمش بگوييد تا با بچه هاي ديگر صحبت کند. اگر از سرويس مدرسه مي ترسد با راننده سرويس تماس بگيريد و از او بخواهيد که فرزندتان را با اسم صدا کرده و به او خوشامد گويد و اجازه دهد که رديف جلو بنشيند.

اگر فکر مي کنيد که فرزندتان به کمک بيشتري نياز دارد، به معلمش بگوييد به او توجه و کمک بيشتري کند يا يک معلم خصوصي برايش بگيريد. به جاي اين که سعي کنيد خودتان معلم کودکتان شويد همانند يک راهنماي خوب عمل کرده و به آن کاري که فرزندتان خوب انجام مي دهد، تکيه کنيد. او را مطمئن سازيد که در صورت اشتباه انجام دادن کاري هيچ مساله اي پيش نمي آيد و تنها انتظاري که از او داريد اين است که سعي کند بهترين باشد.

امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

4. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد