نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: گودی کمر و درد آن به علت بزرگی شکم!

1854
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

گودی کمر و درد آن به علت بزرگی شکم!

افزایش گودی کمر در افرادی که دارای شکم‌های بزرگ هستند، مانند افراد چاق، زنان باردار یا افرادی که تجمع مایع در داخل شکم دارند، بیشتر دیده می‌شود.

محمد مهدی امام، فوق تخصص روماتولوژی گفت: افزایش گودی کمر در افرادی که دارای شکم‌های بزرگ هستند، مانند افراد چاق، زنان باردار یا افرادی که تجمع مایع در داخل شکم دارند، بیشتر دیده می‌شود.

وی، اظهار داشت: به طور طبیعی همه افراد در ناحیه کمر دارای گودی هستند و این تصور جامعه که فردی دارای گودی کمر است،تصور غلطی است.

فوق تخصص روماتولوژی گفت:‌ در صورتی که گودی کمر افزایش یا کاهش پیدا کند، در این صورت گودی کمر مضر است.
    عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد:‌ افزایش گودی کمر در افرادی که دارای شکم‌های بزرگ هستند، مانند افراد چاق، زنان باردار یا افرادی که تجمع مایع در داخل شکم دارند، بیشتر دیده می‌شود.

امام افزود: لیز خوردگی مهره و ضعف عضلات ستون مهره نیز می‌تواند به افزایش گودی کمر منجر شود. این افزایش به واسطه افزایش فشار بر روی مهره‌های خاص که معمولاً مهره 4 یا 5 کمر هستند، به بیرون زدگی تدریجی دیسک کمر و کشیدگی تاندون‌های آن ناحیه منجر می‌شود.
    فوق تخصص روماتولوژی ادامه داد: این مسئله به مرور زمان می‌تواند به ایجاد کمردرد مزمن در فرد منجر شود.
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

2. کاربران زیر از Artin بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2284
    تشکـر
    15
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : گودی کمر و درد آن به علت بزرگی شکم!

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin نمایش پست ها

محمد مهدی امام، فوق تخصص روماتولوژی گفت: افزایش گودی کمر در افرادی که دارای شکم‌های بزرگ هستند، مانند افراد چاق، زنان باردار یا افرادی که تجمع مایع در داخل شکم دارند، بیشتر دیده می‌شود.

وی، اظهار داشت: به طور طبیعی همه افراد در ناحیه کمر دارای گودی هستند و این تصور جامعه که فردی دارای گودی کمر است،تصور غلطی است.

فوق تخصص روماتولوژی گفت:‌ در صورتی که گودی کمر افزایش یا کاهش پیدا کند، در این صورت گودی کمر مضر است.
    عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد:‌ افزایش گودی کمر در افرادی که دارای شکم‌های بزرگ هستند، مانند افراد چاق، زنان باردار یا افرادی که تجمع مایع در داخل شکم دارند، بیشتر دیده می‌شود.

امام افزود: لیز خوردگی مهره و ضعف عضلات ستون مهره نیز می‌تواند به افزایش گودی کمر منجر شود. این افزایش به واسطه افزایش فشار بر روی مهره‌های خاص که معمولاً مهره 4 یا 5 کمر هستند، به بیرون زدگی تدریجی دیسک کمر و کشیدگی تاندون‌های آن ناحیه منجر می‌شود.
    فوق تخصص روماتولوژی ادامه داد: این مسئله به مرور زمان می‌تواند به ایجاد کمردرد مزمن در فرد منجر شود.
    Hala rahe darmanesh chie?

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1410
    تشکـر
    12
    تشکر شده 314 بار در 223 پست
    میزان امتیاز
    12

فکر کنم لاغر شدن راه درمان دیگه ای به ذهنتون می رسه؟
    امضای ایشان
    این روزها
    خدا هم از حرفای تکراری من خسته است
    چه حس مشترکی داریم من و خدا ...
    او از حرفای تکراری من خسته است ...
    و من ...
    از تکرار غم انگیز روزهایم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1911
    تشکـر
    3
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

من به خاطر همین مشکل به متخصص ارتوپدی مراجعه کردم در ضمن لاغر هم هستم یک سری ورزش های خاص بهم آموزش داد در ضمن صاف راه رفتن پرهیز از نشستن های ناصحیح ، نپوشیدن کفش پاشنه یلند و خوابیدن به پشت در شب موثر است

6. کاربران زیر از twinklingstar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2284
    تشکـر
    15
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون
    twinklingstarاز راهنماییت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد