صفحه 2 از 2 12
نمایش نتایج: از 51 به 81 از 81

موضوع: براي حال خوبت چه كار خيري انجام دادي؟

44851
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41329
    تشکـر
    155
    تشکر شده 112 بار در 90 پست
    میزان امتیاز
    5

پاسخ : براي حال خوبت چه كار خيري انجام دادي؟

با سلام به دوستان عزیز و آرزوی بهترینها برای تک تک اعضاء
    دوستان شاید باورتون نشه و بگید که ربطی به موضوع تاپیک نداره اما برای حال خوب خودم 2روزه دارمم روی تک تک لحظاتی که از عمرم سپری میشه بر فرض مثال همین الان از زوایه دید آخرین باره نگاه میکنم
    این آخرین باره یعنی اینکه رفتار گفتار یا اثری که برجا میمونه اگر زبونم لال آخرین عمل زندگی بود به قشنگترین شکل ازش یاد کنن
    اینجوری میتونید اول از همه با تاکید فراوون میگم خودتونو دوست داشته باشید و حالتون خوب باشه و تمام زندگی هم به شما حال خوب تزریق میکنه
    امضای ایشان

خدایا چون نوشتی سرنوشتم
    که بخت از من رمید ازبس که زشتم
    زبانم لال اگر خط تو بد بود
    تو میگفتی خود من مینوشتم
    کارو (نامه'های سرگردان)

2. 2 کاربران زیر از SHERVIN"66 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42147
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

تشکر برای راهنمایی هاتون

4. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

حیف ازین تاپیک باارزش یاسمن جون که مدتهاست به فراموشی سپرده شده

و اما کار خیری که من امروز انجام دادم:

من با یکی از فامیلهای مسن حدود ۲۰ سال پیش زمانی که ایشون ۶۰ سالش بود یه بحث و دعوایی کردیم
    واقعیتش جفتمون پنجاه پنجاه مقصر بودیم اما طی این ۲۰ سال هرکدوممون منتظر بود اونیکی واسه اشتی پیش قدم شه

اخیرا من با خودم فکر کردم این فامیل ما ۸۰ سالشه اگه امروز و فردا تموم کنه خب افسوسش همیشگی میشه که چرا من ازش دلجویی و عذرخواهی نکردم
    تصمیم گرفتم اینکارو انجام بدم
    اما بازم دستم به تلفن نمیرفت
    هی پیش خودم میگفتم اونم پررویی کرده بود
    چرا من پیش قدم شم؟
    چرا اون نشه؟

تا اینکه پریشب خواب دیدم ایشون مرده
    جالبه اونی که تو خوابم این خبر رو به من داد یکی دیگه از فامیلها بود که در حقیقت مرده اما تو خواب اینو احساس نمیکردم یعنی مرگشو از یاد برده بودم
    عجیبه توی خواب با خودم گفتم لعنت بر زمان که دوربرگردون نداره!
    من یه ماه با خودم کلنجار رفتم بهش زنگ بزنم و نزدم که اخرش اینطوری بشه!

صبحش که صدای زنگ ساعت رو شنیدم واقعا خوشحال شدم که فرصت هنوز باقی هستش و مصمم شدم دیگه هرجور شده باهاش تماس بگیرم
    از دیروز تا امروز صبح ذهنمو ردیف کردم که اینکارو انجام بدم و بالاخره انجامش دادم

وقتی ازش عذرخواهی کردم و اونم گفت خواهش میکنم عزیزم انگار یه بار سنگین از روی دوشم برداشته شد

کاری بود که اگه نمیکردم بعدها قطعا افسوس میخوردم
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

5. 2 کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42513
    تشکـر
    14
    تشکر شده 21 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    سلام
    قبل از اینکه کار خوبمو بگم یه مقدمه کوتاه لازمه:

تو این یه هفته اخیر ماها رو انگار به رگبار مشکلات بستن
    بدترین مشکل که پس زدن کلیه پیوندی همسر دلبندم بود و بعدشم از دولت سر ۲ تا ادم کله پوک ۲ تا مشکل اضافی هم واسمون به بار اومدن!
    خرابکاری کله پوک اول باعث شد هود خراب شه و دیگه قابل تعمیر هم نباشه
    خرابکاری کله پوک دوم باعث شد کارتهای بانکی منو همسرم مسدود شن که اتفاقا پول خریدن هود جدید هم داخل کارت من بود که متاسفانه مسدود و غیرقابل دسترسی شد

من حساب کار اون دو نفر دستمه و منتظر اولین فرصتم که خسارات وارده رو از گلوشون بکشم بیرون
    اما درین مقطع چون وضع همسرم بحرانیه تمرکز ما روی ایشونه که زودتر یه اقدام عاجل صورت بگیره

حالا کار خیر چی بودش؟
    من فعلا کارت بانکی پدرشوهرم دستمه و ایشون به من اجازه دادن هر خرید روتینی رو با این کارت انجام بدم
    امروز رفته بودم فروشگاه دیدم یه پسر کوچیک خواهش تمنا میکنه به مادرش که واسش کرم شکلات فندقی بخره و مادرش امتناع میکرد
    فهمیدم وسعش نمیرسه

سریع زنگ زدم پدرشوهرم که ازش اجازه یه خرید مافوق برنامه(کرم شکلات فندقی) رو بگیرم که ایشون خطش مشغول بود
    منم با پیش فرض رضایت ایشون(که اتفاقا همین ۱۵ مین قبل بش گفتم و خیلی هم خوشحال شد) کرم شکلات رو واسه بچه خریدم
    مادرش خیلی اصرار کرد که نیاز نیست و نمیخواد
    گفتم من پسربچه ها رو دوست دارم خواهشا به عنوان هدیه قبول کنین

چیزی که از همه چی قشنگتر بود برق رضایت تو چشمای معصوم اون پسرکوچولو بود که به کل شادیهای دنیا میارزید
    سلام. این که نوشتین دوتا آدم کله پوک خندم گرفت خخخخخ!! ببخشید!! وای که چقد آدم کفرش درمیاد از خرابکاری کردن این جور ادما.. در مورد مشکل همسرتون میخاستم بگم خیلی ناراحت شدم و امیدوارم هر چی زودتر بهبود پیدا کنن از ته دلم دعا میکنم که حالشون خوب بشه.. هیچی قشنگ تر و شیرین تر از این نیست که آدم کسی رو واسه زندگی انتخاب کنه که بدونه انقد براش عزیزه که میتونه تو همه شرایط باهاش بمونه کسی که انقد دوستش داری که حاضری همه کار براش بکنی و همه سختیا رو به جون بخری.. امیدوارم روزی برسه که این اتفاق خوشایند تو زندگی منم بیفته و منم اون کسی رو که همیشه تو دلم بوده رو بدست بیارم و رنج و غصه هام تموم بشه.. کسی که برام خیلی عزیز بوده و هست..

7. کاربران زیر از Mena321 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42513
    تشکـر
    14
    میزان امتیاز
    0

و اما در مورد کار خوب، چند مدت پیش که قضیه سیل سیستان مطرح بود من خیلی ناراحت و تو فکر بودم خیلی ناراحت بودم که هیچ کاری از دستم برنمیاد و رسیدگی زیادی هم بهشون نمیشه بعدش از طریق یکی از دوستانم یه انجمن درست کرده بودن و از بچه‌های خود اونجا کمکا رو میبرن سیستان.. منم به اتفاق مامان و خاله هام یه سری خرید کردیم چون بیشتر گفته بودن که خوراکی باشه و لباس گرم و این جور چیزا و کمک غیر نقدی در کل.. دیگه ما هم یه مقدار کنسرو و لوازم بهداشتی و خوراکی و.. خریدیم و تحویل دادیم به همین انجمن که قرار بود ببرن واسه کمک به سیل زده ها..امیدوارم که کمک کوچکی که من کردم هم بهشون رسیده باشه و یه بخش کوچیکی باشه از کارای خیر.. راستش خودم خیلی دوست داشتم با بچه‌های انجمن برم واسه کمک ولی واقعا شرایطم جور نبود متاسفانه.. واقعا دل میگیره وقتی می بینم کار بیشتری ازم بر نمیاد..

9. کاربران زیر از Mena321 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42513
    تشکـر
    14
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yasamanH نمایش پست ها
    سلام به اعضاي محترم مشاور دات كو،
    و به دوستانِ نزديكترم در اين سايت كه به سوالاتِ اين روزهاي من پاسخ ميدن و من از خوندنشون ياد ميگيرم
    و اما موضوع اين تاپيك؛
    چند وقتي بود كه در مورد مسئله ي "بيانِ كار خيري كه انجام داديم" مطالعه ميكردم
    كه به اين آيه ي قران رسيدم:

«قُلْ لِعِبادِيَ الَّذينَ آمَنُوا يُقيمُوا الصَّلاةَ وَ يُنْفِقُوا مِمَّا رَزَقناهُم سِرًّا وَ عَلانِيَةً مِن قَبلِ أَن يَأْتِيَ يَومٌ لا بَيعٌ فيهِ وَ لا خِلالٌ؛ (ابراهیم، 31)

به بندگان من كه ايمان آورده‏اند بگو: پيش از آن كه روزى بيايد كه در آن نه معامله باشد و نه دوستى نماز را به پاداشته و از آن چه روزيشان داده‏ايم پنهان و آشكار را انفاق كنند»

اين يعني قران آدمهارو به آشكارا انفاق كردن دعوت كرده،
    بيان كار خير تا حدي كه خودنمايي تلقي نشه امر به معروف محسوب ميشه
    گفتنش حال خودمون رو قطعا بهتر ميكنه
    و ديگران براي تجربه ي اين حال خوب ترغيب ميشن...

پس بياين از امروز هر كارِ خوبي كه انجام دادين
    [ حتي هرقدر كم و كوچيك باشه]
    و حالتون رو خوب كرده اينجا بنويسيد.
    اين فركانس مثبت انسانيت رو به هم القا كنيم
    و بعدها كه به اينجا برگشتيم يادمون نره روزي حالِ خوبمون رو مديون چي بوديم. ^_^
    سلام. یه کار دیگه که همیشه انجام میدم و خیلی حالمو خوب میکنه غذا دادن به قمریاست!! ما چند ساله که با بابام مسئول سیر کردن شکم پرنده های محله شدیم! هر شب یه کاسه پر از نون خشکا رو تو آب می خیسونیم تقریبا مثه تلیت آبگوشت! دیگه تا صبح حسابی نرم میشه و آماده خوردن پرنده ها.. تا ظهر کاسه خالی میشه و بعضی وقتا دوباره واسشون پر میکنیم! واقعا نگا کردن به غذا خوردنشون خیلی لذت بخشه مخصوصا قمریا خیلی معصوم و دوست داشتنین. همیشه حیاطمون پر گنجشک و قمریه! باورتون نمیشه دیگه نون خشکی تو خونه نمی مونه که بدیم نون خشکی و خیلی وقتا از خاله یا مامان بزرگا نون خشک میگیریم!! ولی بعضی وقتا هم براشون گندم و ارزن و اینا میگیرم. واقعا احساس میکنم اونا هم به جون کسی که براشون غذا میزاره دعا میکنن و انگار واقعا به قول قدیمیا خیر و برکت میارن تو زندگی آدم..

11. کاربران زیر از Mena321 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Mena321 نمایش پست ها
    سلام. این که نوشتین دوتا آدم کله پوک خندم گرفت خخخخخ!! ببخشید!! وای که چقد آدم کفرش درمیاد از خرابکاری کردن این جور ادما.. در مورد مشکل همسرتون میخاستم بگم خیلی ناراحت شدم و امیدوارم هر چی زودتر بهبود پیدا کنن از ته دلم دعا میکنم که حالشون خوب بشه.. هیچی قشنگ تر و شیرین تر از این نیست که آدم کسی رو واسه زندگی انتخاب کنه که بدونه انقد براش عزیزه که میتونه تو همه شرایط باهاش بمونه کسی که انقد دوستش داری که حاضری همه کار براش بکنی و همه سختیا رو به جون بخری.. امیدوارم روزی برسه که این اتفاق خوشایند تو زندگی منم بیفته و منم اون کسی رو که همیشه تو دلم بوده رو بدست بیارم و رنج و غصه هام تموم بشه.. کسی که برام خیلی عزیز بوده و هست..
    اره عزیزم
    کلا همین کله پوکها هستن همیشه گند میزنن دیگه!!

مرسی از لطف و محبت شما
    و مطمئن باش این اتفاق خوشایند واست میفته شک نکن گلم
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

13. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

سلام. یه کار دیگه که همیشه انجام میدم و خیلی حالمو خوب میکنه غذا دادن به قمریاست!! ما چند ساله که با بابام مسئول سیر کردن شکم پرنده های محله شدیم! هر شب یه کاسه پر از نون خشکا رو تو آب می خیسونیم تقریبا مثه تلیت آبگوشت! دیگه تا صبح حسابی نرم میشه و آماده خوردن پرنده ها.. تا ظهر کاسه خالی میشه و بعضی وقتا دوباره واسشون پر میکنیم! واقعا نگا کردن به غذا خوردنشون خیلی لذت بخشه مخصوصا قمریا خیلی معصوم و دوست داشتنین. همیشه حیاطمون پر گنجشک و قمریه! باورتون نمیشه دیگه نون خشکی تو خونه نمی مونه که بدیم نون خشکی و خیلی وقتا از خاله یا مامان بزرگا نون خشک میگیریم!! ولی بعضی وقتا هم براشون گندم و ارزن و اینا میگیرم. واقعا احساس میکنم اونا هم به جون کسی که براشون غذا میزاره دعا میکنن و انگار واقعا به قول قدیمیا خیر و برکت میارن تو زندگی آدم..
    قمری یعنی همون فاخته دیگه؟!
    ای جانم منم خیلی خوشم از قمری میاد

اینجا دیدم بعضی مردم به سگهای خیابون غذا میدن
    کار خیلی درستیه اما نتیجش تو این منطقه که کاملا کوهستانی و وصل به کوه و تپه س و اصلا از دو سمت هیچ خونه ای وجود نداره این شده که سگها هرشب تجمع میکنن و از اینور اونور صدای زوزه شون میاد
    زوزه که میگم با پارس کردن فرق داره ها!

واقعا زوزه میکشن
    خیلیییی مخوف میشه گاهی
    عین این صدای زوزه که تو بعضی فیلمها میزارن وقتی میخوان فضا رو وحشتناک کنن

عملا دیگه ادم جرات نداره ۱۰ شب به بعد پیاده تا سر کوچه بره چون رفتنش با خودشه و برگشتنش بستگی به شانسش داره!!
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

14. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط yasamanH نمایش پست ها
    سلام به اعضاي محترم مشاور دات كو،
    و به دوستانِ نزديكترم در اين سايت كه به سوالاتِ اين روزهاي من پاسخ ميدن و من از خوندنشون ياد ميگيرم
    و اما موضوع اين تاپيك؛
    چند وقتي بود كه در مورد مسئله ي "بيانِ كار خيري كه انجام داديم" مطالعه ميكردم
    كه به اين آيه ي قران رسيدم:

«قُلْ لِعِبادِيَ الَّذينَ آمَنُوا يُقيمُوا الصَّلاةَ وَ يُنْفِقُوا مِمَّا رَزَقناهُم سِرًّا وَ عَلانِيَةً مِن قَبلِ أَن يَأْتِيَ يَومٌ لا بَيعٌ فيهِ وَ لا خِلالٌ؛ (ابراهیم، 31)

به بندگان من كه ايمان آورده‏اند بگو: پيش از آن كه روزى بيايد كه در آن نه معامله باشد و نه دوستى نماز را به پاداشته و از آن چه روزيشان داده‏ايم پنهان و آشكار را انفاق كنند»

اين يعني قران آدمهارو به آشكارا انفاق كردن دعوت كرده،
    بيان كار خير تا حدي كه خودنمايي تلقي نشه امر به معروف محسوب ميشه
    گفتنش حال خودمون رو قطعا بهتر ميكنه
    و ديگران براي تجربه ي اين حال خوب ترغيب ميشن...

پس بياين از امروز هر كارِ خوبي كه انجام دادين
    [ حتي هرقدر كم و كوچيك باشه]
    و حالتون رو خوب كرده اينجا بنويسيد.
    اين فركانس مثبت انسانيت رو به هم القا كنيم
    و بعدها كه به اينجا برگشتيم يادمون نره روزي حالِ خوبمون رو مديون چي بوديم. ^_^

سلام

خیلی تاپیک جذاب و مناسبی مطرح کردین
    درحال حاضر کار خیر به فراموشی سپرده شده و مردم رحم و انصاف سابق رو ندارن !
    خیلی خوبه که این تاپیک هست و میتونه نقش انگیزشی رو ایفا کنه تا مردم به تذکر قرآن کریم در زمینه انفاق پنهان و آشکار ‌خاطر نشان بشن

🌷🌷🌷

15. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

کار خیر :

من برای روز مادر برای شادی روح مادرم با اتفاق نظر پدرم یه مبلغی به خیریه زنان سرطانی و سرپرست خانواده پرداخت کردیم
    و غایت ابن عملم اول رضای خدا دوم شادی روح مادرم بود

و اما از دیروز .......یه حسی سرشار از محبت و یه شادی عمیق مملو از آرامش در احشاء قلبم سکنه شده که اصلا قابل وصف نیست و واژه ها از تعبیرش عاجزن

16. 3 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42513
    تشکـر
    14
    میزان امتیاز
    0

اره عزیزم
    کلا همین کله پوکها هستن همیشه گند میزنن دیگه!!

مرسی از لطف و محبت شما
    و مطمئن باش این اتفاق خوشایند واست میفته شک نکن گلم
    سلام. بله درسته همین کله پوکایی که گاهی امر بهشون مشتبه میشه و فکر میکنن که خیلی حالیشون هست ولی همیشه خرابکاری میکنن!! در مورد جمله آخرتون ممنونم امیدوارم واقعا همین طور بشه..

18. کاربران زیر از Mena321 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42513
    تشکـر
    14
    میزان امتیاز
    0

قمری یعنی همون فاخته دیگه؟!
    ای جانم منم خیلی خوشم از قمری میاد

اینجا دیدم بعضی مردم به سگهای خیابون غذا میدن
    کار خیلی درستیه اما نتیجش تو این منطقه که کاملا کوهستانی و وصل به کوه و تپه س و اصلا از دو سمت هیچ خونه ای وجود نداره این شده که سگها هرشب تجمع میکنن و از اینور اونور صدای زوزه شون میاد
    زوزه که میگم با پارس کردن فرق داره ها!

واقعا زوزه میکشن
    خیلیییی مخوف میشه گاهی
    عین این صدای زوزه که تو بعضی فیلمها میزارن وقتی میخوان فضا رو وحشتناک کنن

عملا دیگه ادم جرات نداره ۱۰ شب به بعد پیاده تا سر کوچه بره چون رفتنش با خودشه و برگشتنش بستگی به شانسش داره!!
    قمری بله همون فاخته میشه ولی فاخته اسم کتابیش هست، توی تهران دیدم بیشتر میگم یا کریم، ما خودمون میگیم کاکایوسف! تو شهرای جنوبم بیشتر میگن کاکایوسف. خیلی نازن روی گردنشون خالای ریز سیاهه! خخخ!

20. کاربران زیر از Mena321 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42513
    تشکـر
    14
    میزان امتیاز
    0

این سری که از مسافرت بر میگشتیم یه جا ایستادیم که ناهار بخوریم یه سگ سفید و حنایی قشنگم سر و کلش پیدا شد! ماده بود.. یه خورده استخوان و اینا براش ریختیم بعد که خورد رفت دوتا از دوستاشم صدا زد! ما هم دوباره به اونا غذا دادیم هر چی بود میخوردن بیچاره ها فکر کنم خیلی گرسنگی کشیده بودن. از نون خالی گرفته تا بیسکویت، تنقلات! خیلی دلم براشون سوخت همش میگفتم خدا میدونه روزای دیگه کسی بیاد بهشون غذایی چیزی بده یا نه.. سگای ولگرد خیلی زیاد شدن و متاسفانه هیچ کسی هم نیست به دادشون برسه خیلیاشون از گرسنگی می میرن. طفلکیا چقدم ترسو بودن هر چی بهشون نزدیک میشدم که یکم نازشون کنم عقب عقب می رفتن! فکر میکردن میخام اذیتشون کنم.. موقه رفتن سه تا شون ایستادن و مظلوم نگا میکردن انگار به زبون بی زبونی تشکر میکردن.. همش به این فکر میکردم که اگه یه آدم بود جای اینا شاید تک خوری میکرد و اصلا به خودش زحمت نمیداد که بقیه هم خبر کنه ولی حیونا اینجوری نیستن همیشه هوای هم نوع خودشونو دارن، دور زدن تو کارشون نیست.

22. 2 کاربران زیر از Mena321 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

سلام. بله درسته همین کله پوکایی که گاهی امر بهشون مشتبه میشه و فکر میکنن که خیلی حالیشون هست ولی همیشه خرابکاری میکنن!! در مورد جمله آخرتون ممنونم امیدوارم واقعا همین طور بشه..
    سلام
    اره گلم
    خب چیکار کنن بیچاره ها
    توهم فهم و دانایی دارن باید دید ساقیشون کیه!!

قربانت عزیزم
    خواهش میکنم
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

24. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

این سری که از مسافرت بر میگشتیم یه جا ایستادیم که ناهار بخوریم یه سگ سفید و حنایی قشنگم سر و کلش پیدا شد! ماده بود.. یه خورده استخوان و اینا براش ریختیم بعد که خورد رفت دوتا از دوستاشم صدا زد! ما هم دوباره به اونا غذا دادیم هر چی بود میخوردن بیچاره ها فکر کنم خیلی گرسنگی کشیده بودن. از نون خالی گرفته تا بیسکویت، تنقلات! خیلی دلم براشون سوخت همش میگفتم خدا میدونه روزای دیگه کسی بیاد بهشون غذایی چیزی بده یا نه.. سگای ولگرد خیلی زیاد شدن و متاسفانه هیچ کسی هم نیست به دادشون برسه خیلیاشون از گرسنگی می میرن. طفلکیا چقدم ترسو بودن هر چی بهشون نزدیک میشدم که یکم نازشون کنم عقب عقب می رفتن! فکر میکردن میخام اذیتشون کنم.. موقه رفتن سه تا شون ایستادن و مظلوم نگا میکردن انگار به زبون بی زبونی تشکر میکردن.. همش به این فکر میکردم که اگه یه آدم بود جای اینا شاید تک خوری میکرد و اصلا به خودش زحمت نمیداد که بقیه هم خبر کنه ولی حیونا اینجوری نیستن همیشه هوای هم نوع خودشونو دارن، دور زدن تو کارشون نیست.
    ای جانم
    چه سگ ناز و قشنگی..
    من کلا سگ دوس دارم و موافقم به سگهای ولگرد غذا داده بشه
    اما سگهای ولگرد داخل شهر شبها تبدیل میشن به ستاد ایجاد رعب و وحشت

کاش میشد جمع اوریشون میکردن میبردن یه جای مناسب توی طبیعت رهاشون میکردن که هم خودشون اذیت نشن هم با این زوزه ها باعث وحشت ما نشن

و کار خیر منم این چند روز حسابی مشغول تبلیغ در شبکه های اجتماعی بودم و نتیجه جذاب زحمات ما هم مشارکت بسیار ضعیف مردم در انتخابات امروز بود
    خستگی از تنم دراومد واقعا..
    اخیشششش
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

26. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42513
    تشکـر
    14
    میزان امتیاز
    0

سلام
    اره گلم
    خب چیکار کنن بیچاره ها
    توهم فهم و دانایی دارن باید دید ساقیشون کیه!!

قربانت عزیزم
    خواهش میکنم
    دقیقا ساقی رو خوب اومدین!!!

27. کاربران زیر از Mena321 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42513
    تشکـر
    14
    میزان امتیاز
    0

ای جانم
    چه سگ ناز و قشنگی..
    من کلا سگ دوس دارم و موافقم به سگهای ولگرد غذا داده بشه
    اما سگهای ولگرد داخل شهر شبها تبدیل میشن به ستاد ایجاد رعب و وحشت

کاش میشد جمع اوریشون میکردن میبردن یه جای مناسب توی طبیعت رهاشون میکردن که هم خودشون اذیت نشن هم با این زوزه ها باعث وحشت ما نشن

و کار خیر منم این چند روز حسابی مشغول تبلیغ در شبکه های اجتماعی بودم و نتیجه جذاب زحمات ما هم مشارکت بسیار ضعیف مردم در انتخابات امروز بود
    خستگی از تنم دراومد واقعا..
    اخیشششش
    بله میدونم چی میگین توی سطح شهر یکم دردسر ساز میشن. من همیشه دوست دارم یه روز که از نظر مالی مستقل شدم و توانایی شو پیدا کردم بتونم یه پناهگاه کوچولو براشون درست کنم واسه سگا و گربه های ولگرد.. خیلی به این کار فکر کردم و مطمئنم یه روز حتما انجامش میدم. میدونم روزی که استارت کار زده بشه خیلیا هستن که تو انجام این کار دوست دارن مشارکت کنن مردم دیگه شعورشون بالا رفته مثه قبل نیست که سگ و گربه ببینن بشون سنگ بزنن و آزارشون بدن..
    شما هم فعالیت خیلی خوبی انجام دادین واقعا خسته نباشین حیف که از این شکلکای واتساپ و اینا نیست که لایک بزارم.

29. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    6

بله میدونم چی میگین توی سطح شهر یکم دردسر ساز میشن. من همیشه دوست دارم یه روز که از نظر مالی مستقل شدم و توانایی شو پیدا کردم بتونم یه پناهگاه کوچولو براشون درست کنم واسه سگا و گربه های ولگرد.. خیلی به این کار فکر کردم و مطمئنم یه روز حتما انجامش میدم. میدونم روزی که استارت کار زده بشه خیلیا هستن که تو انجام این کار دوست دارن مشارکت کنن مردم دیگه شعورشون بالا رفته مثه قبل نیست که سگ و گربه ببینن بشون سنگ بزنن و آزارشون بدن..
    شما هم فعالیت خیلی خوبی انجام دادین واقعا خسته نباشین حیف که از این شکلکای واتساپ و اینا نیست که لایک بزارم.
    مرسی از لطف شما

ایده خیلی خوبی دارین و امیدوارم به زودی متحقق بشه

طبق باور ما حیوانات بسیار مورد احترام هستن
    و خیلی متاسف میشم وقتی میبینم یا میشنوم کسی حیوانی رو مورد ازار قرار داده

اخیرا همون شخص پلیدی که کلیپ هولناک سگ ازاریشو پخش کرده بود اومده پیام تصویری داده عذرخواهی کرده
    اخه یعنی فک کرده با عذرخواهی درست میشه؟!!

اگه مملکت ما قانون داشت باید این شخص دستگیر و زندان میشد
    اما خب مملکت ما چیزی که نداره قانونه
    البته قوانین مسخره و عقب مونده و واپس گرایانه در ایران زیاده اما متاسفانه قانون واقعی نداره
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

30. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42352
    تشکـر
    60
    تشکر شده 71 بار در 51 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی فکر خوبیه ممنون از این یا داوری

32. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42352
    تشکـر
    60
    تشکر شده 71 بار در 51 پست
    میزان امتیاز
    0

من عضو یک موسسه خیریه تو شهرمون هستم و در حد وسع خودم مقداری از پول تو جیبیم رو صرف این امر میکنم .
    بعضی وقت ها تو اتوبوس یا مطب دکتر یا جاهایی که نیاز به انتضار دارند جای خودمو رو به اونایی میدم که توانایی ایستادن رو ندارند مثل سالمندان .
    راستش رو بخایین ریا نباشه وقتی این کار هارو رو میکنم خیلی احساس سبکی و ارامش میکنم و حس میکنم به خدا نزدیک تر میشم .

33. 2 کاربران زیر از ستاره نجات بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42670
    تشکـر
    18
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

من همیشه اگه یه فقیر یا بچه ای رو ببینم ک داره دست فروشی میکنه سعی میکنم از اونا خرید کنم تا کمکی کرده باشم اگه فقیر هم ببینم بهش در حد وسعم پول میدم
    به دوستامم اگه چیزی رو بلد نباشن یاد میدم و کمکشون میکنم تو کارهاشون یا درسا ....
    من کلا هروقت کمکی بکنم حالم خووووووووب میشه....
    ویرایش توسط samaneh k : 02-23-2020 در ساعت 08:42 PM

35. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره نجات نمایش پست ها
    من عضو یک موسسه خیریه تو شهرمون هستم و در حد وسع خودم مقداری از پول تو جیبیم رو صرف این امر میکنم .
    بعضی وقت ها تو اتوبوس یا مطب دکتر یا جاهایی که نیاز به انتضار دارند جای خودمو رو به اونایی میدم که توانایی ایستادن رو ندارند مثل سالمندان .
    راستش رو بخایین ریا نباشه وقتی این کار هارو رو میکنم خیلی احساس سبکی و ارامش میکنم و حس میکنم به خدا نزدیک تر میشم .
    سلام

کار بسیار پسندیده و شایان تقدیری انجام دادی و اتفاقا این مسئله ( احترام افراد سالمند ) بسیار توسط پیامبر و اهل بیت علیهم السلام تذکر شده
    امیدوارم سعی بر این داشته باشی تا این روال پیشرفت کنه و بتونی همیشه یک انسان شایسته باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh k نمایش پست ها
    من همیشه اگه یه فقیر یا بچه ای رو ببینم ک داره دست فروشی میکنه سعی میکنم از اونا خرید کنم تا کمکمی کرده باشم اگه فقیر هم ببینم بهش در حد وسعم پول میدم
    به دوستامم اگه چیزی رو بلد نباشن یاد میدم و کمکشون میکنم تو کارهاشون یا درسا ....
    من کلا هروقت کمکی بکنم حالم خووووووووب میشه....

سلام

کاربسیار پسندیده ای میکنی که از علمت به دیگران انتقال میدی
    درواقع از نظر حضرت علی ( ع ) زکات علم و دانش انتقال دادن علم به افرادیه که نیاز به فرا گیریش دارند
    درمورد فقرا و دست فروش های کم سن این نهایت حسن وجود شماست که ازشون خرید میکنی تا مبلغی دستشون بیاد
    امیدوارم تا همیشه همین طور ادامه بدین

36. بالا | پست 73

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام ممنون از دعوتتون

من کار خیر خداروشکر زیاد انجام میدم و به قولی نه تو کارم نیست وقتی فرصتش پیش بیاد

یکی از کارایی که جدیدا انجام میدم

بعضی وقتا که وضع مالیم بهتر باشه میام یه سری از بچه های کار یا کارگرای شهرداری یا افرادی که فقر واقعی دارند را جمع میکنم و بدون هماهنگی میبرمشون رستوران های لاکچری شهر و صاحبان و خدمه اون رستوران را مجبور میکنم دقیقا مثل یک فرد عادی به اینها خدمات بدند

یعنی مثلا منو را با تشریفات خاص بیارن همونطوری که برا فلان خانواده پولدار میارن یا مثلا موقع سفارش گرفتن همون رفتار و احترامی را انجام بدند که برا میز بغلی که فلان دکتر یا کارخونه داره انجام میدن

و خب با توجه به وضع اقتصادی نمیتونن مخالفت کنن چون کم کمش 2.3 تومن از جیبشون میپره

و اون حسه را دوست دارم وقتی مثلا فلان کودک کار فلان کباب را سفارش میده که اگه خودش تو حالت عادی بخواد بیاد اینجا اول اینکه راهش نمیدن به خاطر سر و ضعش دوم اینکه مثلا یه سیخ فلان کباب حقوق شاید یکسالشه

اون حس غروری و برق چشمایی که براشون اتفاق میوفته را دوست دارم وقتی میبینم صاحب فلان رستوران چند صد میلیارد تومانی با احترام میاد خوش آمد میگه به این بچه ها

البته یه سری هاشونم دوستام هستند و وقتی منو میبینن لطف میکنند بیشتر تحویل میگیرند
    ویرایش توسط sam127 : 02-27-2020 در ساعت 12:03 PM

37. بالا | پست 74

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام ممنون از دعوتتون

من کار خیر خداروشکر زیاد انجام میدم و به قولی نه تو کارم نیست وقتی فرصتش پیش بیاد

یکی از کارایی که جدیدا انجام میدم

بعضی وقتا که وضع مالیم بهتر باشه میام یه سری از بچه های کار یا کارگرای شهرداری یا افرادی که فقر واقعی دارند را جمع میکنم و بدون هماهنگی میبرمشون رستوران های لاکچری شهر و صاحبان و خدمه اون رستوران را مجبور میکنم دقیقا مثل یک فرد عادی به اینها خدمات بدند

یعنی مثلا منو را با تشریفات خاص بیارن همونطوری که برا فلان خانواده پولدار میارن یا مثلا موقع سفارش گرفتن همون رفتار و احترامی را انجام بدند که برا میز بغلی که فلان دکتر یا کارخونه داره انجام میدن

و خب با توجه به وضع اقتصادی نمیتونن مخالفت کنن چون کم کمش 2.3 تومن از جیبشون میپره

و اون حسه را دوست دارم وقتی مثلا فلان کودک کار فلان کباب را سفارش میده که اگه خودش تو حالت عادی بخواد بیاد اینجا اول اینکه راهش نمیدن به خاطر سر و ضعش دوم اینکه مثلا یه سیخ فلان کباب حقوق شاید یکسالشه

اون حس غروری و برق چشمایی که براشون اتفاق میوفته را دوست دارم وقتی میبینم صاحب فلان رستوران چند صد میلیارد تومانی با احترام میاد خوش آمد میگه به این بچه ها

البته یه سری هاشونم دوستام هستند و وقتی منو میبینن لطف میکنند بیشتر تحویل میگیرند

سلام

خوش اومدین به این تاپیک

خواهش میکنم
    میدونید دوست داشتم شمارو توی تاپیک سرکار یاسمن دعوت کنم چون میدونستم تو این تاپیک حرف برا گفتن خیلی دارین ( باتوجه به شناختی که اخیرا ازتون پیداکردم )

38. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 75

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

بسم الله الرحمن الرحیم

امیدوارم سال نو سال بسیار خوبی برای تمام عزیزان باشه وامسال رو فارغ از هرگونه بیماری سپری کنند

اولین کار خیر من در سال نو : به همراه سه تا از دوستام شناسنامه به دست رفتیم مسجد محله و ثبت نام کردیم که به همراه آقایون بسیجی در هفته دوشب از ساعت 12 تا ساعت 3 شب محله هایی که بهمون آدرس میدن رو بریم و با پمپ های مخصوص به در منازل و ماشین های توی کوچه یک نوع محلول مخصوص ( ضد ویروس )
    بپاشیم ( این کار باعث میشه تا ویروس کرونا اگر به این سطوح باشه از بین بره )
    البته لازم به ذکره که بابام وقتی فهمید از ساعت 12 شب باید برم تا 3 گفت خب منم میام که دل نگران نباشم الان ایشون هم دیشب با منو دوستام اومد و محلول پاشی کردیم 🙂

40. بالا | پست 76

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43320
    تشکـر
    10
    تشکر شده 16 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    از تاپیکتون خیلی خوشم اومد ،وقتی میبینم هنوز افرادی هستن ک کار خیر انجام میدن ،حال منم خوب میشه

خود منم سعی میکنم کار خیر انجام بدم تا هم حال خودم خوب باشه و هم کمکی ب دیگران کرده باشم ،مثلا مادر بزرگ خودم پا درد شدیدی داره ک نمیتونه راه بره،از شانس بدش هیچ کدوم از بچه هاش بهش سر نمیزنن ،ی روز دیدم مادر بزرگم گریه میکنه رفتم پیشش ،گفت کلی کار دارم ن خودم میتونم انجام بدم ن بچه هام کمکم میکنن از اون روز هر کاری داشته باشه انجام میدم حتی شده ی دقیقه قبل مدرسه برم بهش سر بزنم و کاراشو انجام بدم میرم،از اون روز حالم خیلی خوبه

41. کاربران زیر از Roy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 77

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Roy نمایش پست ها
    سلام
    از تاپیکتون خیلی خوشم اومد ،وقتی میبینم هنوز افرادی هستن ک کار خیر انجام میدن ،حال منم خوب میشه

خود منم سعی میکنم کار خیر انجام بدم تا هم حال خودم خوب باشه و هم کمکی ب دیگران کرده باشم ،مثلا مادر بزرگ خودم پا درد شدیدی داره ک نمیتونه راه بره،از شانس بدش هیچ کدوم از بچه هاش بهش سر نمیزنن ،ی روز دیدم مادر بزرگم گریه میکنه رفتم پیشش ،گفت کلی کار دارم ن خودم میتونم انجام بدم ن بچه هام کمکم میکنن از اون روز هر کاری داشته باشه انجام میدم حتی شده ی دقیقه قبل مدرسه برم بهش سر بزنم و کاراشو انجام بدم میرم،از اون روز حالم خیلی خوبه

خیلللللی ناراحت شدم !!
    چرا عموها و عمه ها ت یا دایی ها و خاله هات بهش کمک نمیکنن !
    مادر و پدرت چطور ؟
    من پدرم هرجای دنیا باشه کافیه بفهمه مادرجونم یا پدرجونم مشکلی دارن با جون ودل و وجودش خودشو میرسونه و هرکاری باشه انجام میده

خیلللللللی کار خوبی میکنید این کارتون نهایت خوبیه هیچ وقت اون پیر زن تنها رو تنها نگزارین هیچ وقت

43. بالا | پست 78

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام خدمت همه ، تاپیک مناسب تری پیدا نکردم که سال نو رو به همه تبریک بگم ، خیلی وقته انجمن نیومدم
    امیدوارم شرایط قرنطینه رو به خوبی سپری کنین و سالی همراه با سلامتی و از بین رفتن کرونا و آرامش و سربلندی و رشد داشته باشین بچه ها.
    ببخشید که دیر تبریک گفتم، بعد یه مدت امروز اومدم انجمن.

خب با تشکر از تاپیک خوبتون
    راستش من کار خاصی برای بقیه انجام ندادم، یعنی شرایطش یه جورایی پیش نیومد
    ولی یه کاری که حس خوبی بهم داد این بود که دختر عمه ام که مدتیه از بیماری سرطان خوب شدن ولی به خاطر کرونا خیلی استرس گرفتن رو چند بار تلفنی باهاش حرف زدم و کلی حرفامون طولانی شدش و همش سعی کردم بهش روحیه بدم بعد همشم میگفت خدا خیرت بده خیلی آروم شدم از حرفات همه منو ترسوندن.
    با آرزوی حال خوب برای همه ی دوستان و مشاوران عزیز انجمن.
    امضای ایشان

زن در زبان کوردی به زیباترین نحو ممکن معنا شده
    واژه ی "زن" در ادبیات کوردی، نه خانم است
    نه زنیکه
    نه بانو
    نه ضعیفه
    نه زن
    اور را"آفرت" می نامند، به معنای آفریننده!

44. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 79

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43320
    تشکـر
    10
    تشکر شده 16 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط سلطنت نمایش پست ها
    وای حالم خیلللللی گرفت !!
    چرا عموها و عمه ها ت یا دایی ها و خاله هات بهش کمک نمیکنن !
    مادر و پدرت چطور ؟
    من پدرم هرجای دنیا باشه کافیه بفهمه مادرجونم یا پدرجونم مشکلی دارن با جون ودل و وجودش خودشو میرسونه و هرکاری باشه انجام میده محاله دست پدرو مادرشو نبوسه
    مادرشو که حتی از کف پاهاش هم بوس میکنه

خیلللللللی کار خوبی میکنید این کارتون نهایت خوبیه هیچ وقت اون پیر زن تنها رو تنها نگزارین هیچ وقت
    بچه هاش اذیتش نکن کاراشو خودم انجام میدم نوکشرم هستم .هیچ وقت تنهاش نمیزارم هیچ وقت بهترین مادر بزرگ دنیاست

46. کاربران زیر از Roy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 80

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    تشکر شده 847 بار در 477 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Roy نمایش پست ها
    سلام

سلام عزیزم،
    من شروع کننده ی این تاپیکم
    و خیلی وقته به سایت سر نزدم
    امشب یادم افتاد و اومدم و این پیامتو دیدم
    به دلم افتاد که بهت بگم خیلی دمت گرمه
    خدا حفظ کنه مادربزرگتو و تورو نگه داره براش، درد و بیماری ام دور باشه ازش
    امضای ایشان
    براي سرفه ي گلدان ها، گلي نمانده خودت گل باش...

48. کاربران زیر از yasamanH بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 81

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49139
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من گاهی وقت ها برای خوب شدن حالم وقتی رانندگی میکنم اگر ببینم کسی منتظر ماشین هست مخصوصا تو روزای بارونی سوارش می کنم کلی هم دعا شنیدم
    امضای ایشان
    https://perihan.ir/

صفحه 2 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)