نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: اختلاف مالی با خانواده

3233
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31661
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف مالی با خانواده

سلام
    لطفا راهنمایی فرمایید
    بنده 37 سال دارم-کارمند-وضعیت مالی خیلی معمولی-پدرم 20سال قبل فوت کرد و آنچه از اموال ماند، همه را به نام مادر کردیم(یک خواهر و یک برادر دارم)
    من به دلیل اینکه بر روی پای خودم ایستادم و همیشه زحمت کشیدم(فوق لیسانس دانشگاه دولتی و همیشه کار کرده ام ) مادرم هیچ وقت هیچ کمکی به من نکرده است. اما برای برادر بزرگم که 5 سال از من بزرگتر است تا این لحظه همه جوره سنگ تمام گذاشته، اگر من با قسط و وام، ماشین بخرم، مادرم برای برادرم بلافاصله ماشین می خرد.بارها با او صحبت کرده ام، اما حرف حسابی ندارد.مادر بزرگم به بازگی فوت کرده است و میلیاردها پول به ارث گذاشته است، من در یک منطقه پایین و در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنم و برادرم کار نمی کند. در حال حاضر مادرم با ارث به جا مانده برایش، می خواهد برای برادرم یک منزل میلیاردی در بالای شهر بخرد و می گوید گناه دارد، کار ندارد. تو کار داری و ییک سقف هم داری برای خودت.
    من واقعا ناراحتم از این قضیه و چرا دروغ، شایدم اسمش حسادت باشه. البته همسرم هم فشار روحی و روانی زیادی به من می آورد و دائم می گوید تو بی عرضه هستی، مثل ...کار می کنی و هیچی نداری و برادرت تو خونه نشستهو فقط ورزش می کنه و بهترین زندگی رو داره.آینده بچه اش هم تامین شده اما تو ....درست می گوید آما شما بگویید چه کنم؟ حرف زدن موثر نبوده
    تصمیم گرفتم برای همیشه با خانواده قطع رابطه کنم تا دیگر هیچی نبینم از این بی عدالتی، می دانم درست نیست. اما چه کنم؟
    راهنمایی تئوری و کتابی بلدم که به خودم افتخار کنم و ....عملی راه حل چیست؟ شما وقعا جای من بودید چه می کردید؟
    متشکرم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : اختلاف مالی با خانواده

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل درک می باشد و گاهی رفتارهای اشتباه والدین که البته ممکن است برای خودشان دیدگاه قانع کننده ای در مورد آن وجود داشته باشد می تواند باعث ایجاد حسادت شود و این موضوع از سمت شما نیز قابل درک می باشد.اما بهتر است در اول سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و بپذیرید که این ارث و پولها متعلق به مادرتان است و ایشان می توانند به هرطریقی که مایل باشند انها را خرج کنند و اما در مورد اینکه چرا برای شما خرج نمی کنند و یا کمکی به شما نمی کنند بهتر است خیلی واضح و روشن بدون حضور فرد دیگری با مادرتان در مورد احساساتی که با توجه به رفتارهای ایشان تجربه می کنید صحبت کنید تا ایشان از این موضوع اطلاع پیدا کنند البته دقت کنید که فرد دیگری حضور نداشته باشد، برادرتان و یا هر فرد دیگری را مقصر ندانید و اصلا در موردشان حرف نزنید، دیدگاهای همسرتان را با مادرتان در میان نگذارید چون می تواند باعث اختلاف شود ، آن چیزی که اهمیت دارد احساسات شماست که بهتر است مادرتان از آن آگاهی یابد و شما نیز بهتر است به مادرتان فرصت بدهید تا صحبت کنند .
    با توجه به این موارد می توانید بهتر تصمیم گیری کنید.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    شاد باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39256
    تشکـر
    88
    تشکر شده 98 بار در 77 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : اختلاف مالی با خانواده

تصمیم گرفتم برای همیشه با خانواده قطع رابطه کنم تا دیگر هیچی نبینم از این بی عدالتی، می دانم درست نیست

جات بودم این کار رو میکردم
    میدونی کسایی مثل ما که روی پای خودشونن و هرجا برسن چس ناله نمیکنن و از دردهاشون نمیگن محکوم به چنین رفتارهایی هستن
    نمیدونم چرا خدا برا آدمهای گشاد مثل داداشت اینقدر میرسونه
    حالا غیر داداشت نمونه های دیگه ای هم دیدم که در عین گشادی انواع نعمت براشون نازل میشه
    لعنت به این تبعیض
    امضای ایشان
    [/SIZE]اینجا سرزمین نامردمی هاست،به سلام گرم هیچکس اعتماد نکن
    آدم های این حوالی روی حرف ها و انتخاب هایشان نمیمانند
    همان ها که شروع کردند ،همان ها که تو را خاستند، یک روز در کمال ناباوری و انکار، تو و دل بستگی ات را پس میزنند
    دل نبند!
    اینجا پایان هیچ شاهنامه ای خوش نیست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد