نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: عدم درک متقابل در خانواده

694
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39925
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم درک متقابل در خانواده

سلام من یه دختر۲۱ساله ام که دانشجوی مهندسیه توی تهران
    ودر کنار خانواده اش زندگی می کنه
    راستش مشکل اصلی من نداشتن درک متقابل در خانواده است
    من از نظر اخلاقی با خانواده تفاوت دارم ،نیاز به استقلال زیاد بلند پروازم در عین حال بسیار محتاط .
    خلاصه بگم برادر بزرگ‌ترم ۲۶سالشه افسردگی شدید داره وقرص مصرف می کنه مشکل اینه که چند وقته برگشته خونه از خونه پدربزرگم و توی این مدت انگار نفس من بالا نمیاد هرثانیه منو مسخره تحقیر قضاوت مقایسه و کوچک می کنه لباسم رفتارم علایقم خلاصه برای منی که آرامشم خیلی مهمه و از قضاوت بیازارم غیر قایل تحمله در حالی که من هیج کاری باهاش ندارم
    ‌چیزی که هست اینه که به خاطر شرایط ویژه اش هرکاری بکنه مورد حمایت خانواده است ،از طرفی پدر ومادرم از نظر اخلاقی توی رده های متوسط رو به پایین هستن .
    مثلا رعایت رازداری ،آداب معاشرت و رفتاری ، دادن استقلال فردی و رشد توانمندی ها از این موارد هیج کدوم رو نه نی دونن نه انجام می دن ،ومطالعه دیگه ای که هست همیتی نداره تو چند سالت باشه چه مدرکی داشته باشه چقدر بزرگ شده باشه همیشه مثل یه بچه باهات رفتار می کنن که نه می فهمه نه شعور داره ‌گیرهای بی خود والکی پنداشتن هیچ گونه ارتباطی با بیرون از خانواده از نظر معاشرت
    البته مشکل اصلی من انتقاد شدید خانواده و خشونت کلامی خیلی زیادی طوری که خودم رو گم کردم و تحقیر زیاد توسط برادرم از روی قصد ایشون روانشناسی خونده که کاش نمی خوند و خیلی حرفه ای این کارو می کنه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : حسادت شدید برادر ،جوبدخانوادخ اضطراب زیاد ،گم کردن خود

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما و نیاز شما به استلال قابل درک می باشد اما دقت کنید که شما نیز فرزند آن خانواده هستید و آنها حتی اگر مسیر اشتباهی را بروند که شاید از میزان آگاهی پایین آنها باشد بخاطر این است که می خواهند شرایط بهتری ایجاد شود. بهتر است بجای مبارزه سعی کنید با برادرتان روابط بهرتی ایجاد کنید هرچقد رابطه شما صمیمانه تر باشد می توانید از آزادی بیشتر و آرامش بیشتری برخوردار باشد با توجه به رشته یاشان می توانید از مشورت های ساده استفاده کنید تا ایشان نیز بدانند شما برای او احترام قائل هستید و این موضوع می تواند به اعتماد به نفس ایشان و بهبودشان کمک کند و هم شما می توانید با رابطه بهتر موضوعات مد نظرتان را بیشتر پیش ببرید . دقت کنید که آنها خانواده شما هستند و عایت یک سری اصول در زمانی که در یک خانواده زندگی می کنیم حتی اگر خلاف میلمان باشد مورد نیاز است چون جز هنجارهای خانواده محسوب می شود . سعی کنید با آنها صحبت کنید و روابط بهتری ایجاد کنید.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783

شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد