نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: حساسیت شوهرم به خانوادم

1690
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39673
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

حساسیت شوهرم به خانوادم

سلام
    شوهر من از اوایل ازدواجمون مرتبا به برخوردای خانوادم باهاش حساسیت نشون میداد و هر رفتاری از خانوادم رو بی احترامی به خودش حساب میکرد. من خیلی تلاش کردم که بهش ثابت کنم اینطور نیست و فقط نوع رفتارها و برخوردهای خانوادگی ما با خانواده ی همسرم متفاوته (خانواده ی همسرم بسیار برونگرا هستند و عواطف خودشون رو بروز میدهند در حالیکه خانواده ی من سرد و درونگرا هستند) ولی همسرم فکر میکرد من قصد توجیه و طرفداری دارم و به همین خاطر هر روز بددتر میشد .. واقعا بین خانوادم و همسرم قرار گرفتم و نمیدونم حق با کدومه .. البته خانواده ام هم از ابتدا با ازدواجم مخالف بودن (بخصوص مادرم) و هنوز هم با همسرم خیلی مهربان برخورد نمیکنند درحالیکه همسرم بسیار عاطفی هست و توقع رفتار احساسی بالایی داره

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : حساسیت شوهرم به خانوادم

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    شما نباید فکر کنید نیاز است بین خانواده و همسرتان یکی را انتخاب کنید. بلکه تنها توضیح این موضوع که خانوادتان رفتارهای برون گرایانه پایینی دارندو ابراز احساسات نمی کنندبرای همسرتان آن هم یکبار کافی است. با توجه به ویژگی بیان شده از همسرتان مقاومت بیشتر شما برای مخالفت با ایشان مشکلات را بیشتر می کند بجای اثبات رفتارهای خانواده خودتان به همسرتان محبت کنید و در این مواقع بجای توضیح رفتار آنها با لبخند به او بگویید که خودتان بجای همه آدم های دنیا دوستش دارید و برایش احترام قایل هستید . با اینگونه رفتار همسرتان برداشت اشتباهی نمی کند که شما دارید طرف خانوادتان را می گیرید و به او بی توجهی می کنید. پافشاری شما در مقابل همسرتون برای اثبات رفتارهای خانوادتون باعث حساسیت بیشتر ایشون می شود.و دوم اینکه از مادرتان بخواهید اگر رفتار توهین امیزی نسبت به همسرتان دارد دست بردارد و بگوید که درک می کنید که زمانی با ازدواج شما مخالف بوده است اما شما واقعا همسرتان را دوست دارید و با او احساس خوشبختی می کنید و در جمع خانوادیتان بیشتر به همسرتان توجه کنید تا هم خانوادیتان متوجه خوشبختی شما شوند و هم همسرتان بجای توجه به رفتارهای دیگران به محبت های شما توجه کند.
    شاد باشید
    ویرایش توسط ravanshenas-therapy : 11-30-2018 در ساعت 10:25 PM

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 876 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

ازین به بعد بجای اینکه دیدی ناراحته بگی نه چیز بدی نگفت و ازین حرفا بگو ناراحت شدی؟قربونت برم بیا بقلم
    وقتی کسی ناراحته سعی نکن قانعش کنی ناراحتیش بیخوده فقط باهاش همدلی کن
    همدلی یعنی نیاز نیست حقو بدی به شوهرت یا خانوادت یعنی فقط درکش کنی و ارومش کنی
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39673
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از راهنمایی هاتون خیلی ممنونم .. خیلی کمکم کردین ..
    ولی یه مشکلی که هست اینه که شوهرم از من توقع برخورد داره .. یعنی میگه چرا وقتی به من بی احترامی میشه تو هیچ واکنشی نشون نمیدی .. انتظار داره من با خانوادم برخورد کنم .. چون خودش این کار رو میکنه و اگه خانوادش کوچکترین ناراحتی برای من ایجاد کنن باهاشون برخورد میکنه .. من حس میکنم اینکار خیلی درست نیست که جلوی همسرت خانوادت رو سرزنش کنی و غرورشون رو بشکنی ولی همسرم اینکار رو میکنه و از منم همین انتظار رو داره ..
    به نظرتون باید چیکار کرد؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط maka نمایش پست ها
    از راهنمایی هاتون خیلی ممنونم .. خیلی کمکم کردین ..
    ولی یه مشکلی که هست اینه که شوهرم از من توقع برخورد داره .. یعنی میگه چرا وقتی به من بی احترامی میشه تو هیچ واکنشی نشون نمیدی .. انتظار داره من با خانوادم برخورد کنم .. چون خودش این کار رو میکنه و اگه خانوادش کوچکترین ناراحتی برای من ایجاد کنن باهاشون برخورد میکنه .. من حس میکنم اینکار خیلی درست نیست که جلوی همسرت خانوادت رو سرزنش کنی و غرورشون رو بشکنی ولی همسرم اینکار رو میکنه و از منم همین انتظار رو داره ..
    به نظرتون باید چیکار کرد؟
    سلام

جلوی همسرتون برخورد نکنید، یه وقت دیگه باهاشون حرف بزنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)