نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: خانواده ها بعد از ازدواج

6257
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41687
    تشکـر
    5
    تشکر شده 7 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

Post خانواده ها بعد از ازدواج

سلام.من 6ماهه که عقد کردم .اول یه توضیح کوچیک بدم.یکسال قبل از عقد با همسرم اشنا شدم و تقریبا 5 ماه بعد از اشنایی همسرم از من خاستگاری کرد من هم بعد از مدتی فکر به اون جواب مثبت دادم .ما بهم علاقه مند بودیم و کاملا تفاهم داشتیم و داریم. دقیقا همونکسی بود که من میخواستم اما مادرم با ازدواج دختر کوچکتر مخالف بود .من و همسرم از نظر اعتقادی مذهبی هستیم اما مادرم مثل من نیست و بخاطر همین با کلی مشکل روبرو شدم .مادرمن داماد بهتری از همه نظر میخواست اما ملاک من چیز دیگه ای بود . متاسفانه همسرم قبل عقد بخاطر شنیدن زیاد کلمه نه و دیدن رفتار نسبتا سرد از مادرم با ایشون زیاد گرم نمیگیره و خشک رفتار میکنه با این حال بی احترامی نمیکنه اما با پدر و خواهرم خیلی خوبن .ناگفته نمونه همسرم بخاطر من در برابرمادر خودش مقاومت کرد و اجازه ندادن توهینی به من و خانوادم بشه.خلاصه با مشکلات زیاد بهد از 6 ماه عقد کردیم .من و همسرم هیچ مشکلی باهم نداریم و همیشه باهم برای مشکلات تصمیم میگیریم و رفعش میکنیم و نمیزاریم چیزی زندگیمونو خراب کنه.اما در رابطه با خانواده شوهرم یه مشکلی دارم .مادر شوهرم خیلی سال پیش وقتی بچه ها کوچیک بودن از همسرش جدا شد و یجورایی به بچه ها وابستس .همسر منم مادرشو دوسداره اما بهش وابسته نیست.خواهر بزرگ همسرم که 31 سالشه هم مجرده.از وقتی که بعد از عقد اونجا میرم و شب میمونم رفتارشون یجوری شده اخه یجورایی رسمشون اینه که داماد میره خونه عروس نه عروس بره خونه داماد اما چون محل کار همسر از خونه ما دوره نمیتونه همیشه بیاد خونه ما و از اونجایی که با مادرم زیاد خوب نیست و دوسداره پیشش باشم من میرم پیشش.یه چند روزی هست که مادر شوهرم تو شوخیهاش حرفای خوبی نمیزنه مثلا وقتی شوهرم میگه اول همسر اون میگ با شوخی اول مادر بعد همسر .شوهرمم از این موضوع تعجب کرده که چرا همچین شوخی هایی میکنه.میخوام بدونم بخاطر اینکه اونجا میرم هست یا چیز دیگه ای ؟نگرانم نکنه بعد ها دخالت کنه تو زندگیم .لطفا بهم بگین چیکار کنم تو این شرایط؟ممنونم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : خانواده ها بعد از ازدواج

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    اینکه هردوی شما زندگی مشترکتان برایتان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد بسیار به پیش زفت زندگی مشترک شما کمک می کند.نمی تواند در مورد دلایل رفتارهای مادرشوهرتان بدون پرسیدن از خود ایشان قضاوتی کرد اما دلیل ایشان هر چیزی که باشد بهتر است شما و همسرتان از تمرکز بر این موراد خوداری کنید و سعی کنید مسیر خودتان را پیش بروید . چون تمرکز زیاد شما بر بحث های دیگران می تواند در روابط شما تاثیر منفی داشته باشد .
    هریک از شما دو نفر بهتر است احترام خانواده های فرد مقابل را حفظ کنید اما بر رفتارها و دیدگاهای آنها تمرکز نکنید و از یکدیگر توقع خاصی در مقابل واکنش به حرف های مادرانتان نداشته باشید چون شماها تنها مسئول رفتارهای خودتان می باشید .

3. 2 کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام اوایل ازدواج طبیعیه که مادرها فکر کنن تا عروس اومده جاشونو بگیره
    ولی بعد یه مدت عادی میشه فقط شما باید بهونه ای دستشون ندید
    مثلا هوای مادر شوهرتون را بیشتر داشته باشید یا اگه همسرتون چیزی تعارف کرد شما بهش بگید اول مادرت

5. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41912
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

کلا تو زندگی ما ایرانی ها این داستان ها زیاده
    من مشاور نیستم ولی با خوندن نوشته های شما بعنوان یک فرد این جامعه فهمیدم که درگیر مسایل و حواشی بعد ازدواج و فرهنگ ایرانی شدید
    مثلا داماد نیاد , عروس شب نمونه و این چیزا ...
    حالا جلوترم برید سر مناسبت ها مثل روز مادر و تولد این چیزا باز مسایلی هست که بنظرم توجهی نکنید و فقط ازش رد بشید
    مثلا چرا اول خونه مادر داماد نیومدید و چرا کادو ندادید و این مسایل
    خخخخخخخـــــ
    موفق باشید

7. 2 کاربران زیر از foad بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط hamta11 نمایش پست ها
    سلام.من 6ماهه که عقد کردم .اول یه توضیح کوچیک بدم.یکسال قبل از عقد با همسرم اشنا شدم و تقریبا 5 ماه بعد از اشنایی همسرم از من خاستگاری کرد من هم بعد از مدتی فکر به اون جواب مثبت دادم .ما بهم علاقه مند بودیم و کاملا تفاهم داشتیم و داریم. دقیقا همونکسی بود که من میخواستم اما مادرم با ازدواج دختر کوچکتر مخالف بود .من و همسرم از نظر اعتقادی مذهبی هستیم اما مادرم مثل من نیست و بخاطر همین با کلی مشکل روبرو شدم .مادرمن داماد بهتری از همه نظر میخواست اما ملاک من چیز دیگه ای بود . متاسفانه همسرم قبل عقد بخاطر شنیدن زیاد کلمه نه و دیدن رفتار نسبتا سرد از مادرم با ایشون زیاد گرم نمیگیره و خشک رفتار میکنه با این حال بی احترامی نمیکنه اما با پدر و خواهرم خیلی خوبن .ناگفته نمونه همسرم بخاطر من در برابرمادر خودش مقاومت کرد و اجازه ندادن توهینی به من و خانوادم بشه.خلاصه با مشکلات زیاد بهد از 6 ماه عقد کردیم .من و همسرم هیچ مشکلی باهم نداریم و همیشه باهم برای مشکلات تصمیم میگیریم و رفعش میکنیم و نمیزاریم چیزی زندگیمونو خراب کنه.اما در رابطه با خانواده شوهرم یه مشکلی دارم .مادر شوهرم خیلی سال پیش وقتی بچه ها کوچیک بودن از همسرش جدا شد و یجورایی به بچه ها وابستس .همسر منم مادرشو دوسداره اما بهش وابسته نیست.خواهر بزرگ همسرم که 31 سالشه هم مجرده.از وقتی که بعد از عقد اونجا میرم و شب میمونم رفتارشون یجوری شده اخه یجورایی رسمشون اینه که داماد میره خونه عروس نه عروس بره خونه داماد اما چون محل کار همسر از خونه ما دوره نمیتونه همیشه بیاد خونه ما و از اونجایی که با مادرم زیاد خوب نیست و دوسداره پیشش باشم من میرم پیشش.یه چند روزی هست که مادر شوهرم تو شوخیهاش حرفای خوبی نمیزنه مثلا وقتی شوهرم میگه اول همسر اون میگ با شوخی اول مادر بعد همسر .شوهرمم از این موضوع تعجب کرده که چرا همچین شوخی هایی میکنه.میخوام بدونم بخاطر اینکه اونجا میرم هست یا چیز دیگه ای ؟نگرانم نکنه بعد ها دخالت کنه تو زندگیم .لطفا بهم بگین چیکار کنم تو این شرایط؟ممنونم
    سلام

دخالت مادرشوهر نمک زندگیه، حساس نشید.

9. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41687
    تشکـر
    5
    تشکر شده 7 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از نظر همه دوستان همه ی پاسخ ها عالی بودن .پس باید به این رفتار ها توجهی نکنم .اما یه نگرانی دیگ من اینه که نکنه روزی دخالت ایشون تو زندگی من باعث ناراحتی ما بشه .کلا خوشم نمیاد کسی دخالت کنه. اینو باید چیکار کنم؟
    و سوال دوم دوستان با تجربه ی این سایت میشه چندتا از سیاست های رفتاریتون در مقابل خانواده شوهرتون رو بهم یاد بدید ؟ممنونم
    ویرایش توسط hamta11 : 09-22-2019 در ساعت 12:03 AM

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41687
    تشکـر
    5
    تشکر شده 7 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    اینکه هردوی شما زندگی مشترکتان برایتان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد بسیار به پیش زفت زندگی مشترک شما کمک می کند.نمی تواند در مورد دلایل رفتارهای مادرشوهرتان بدون پرسیدن از خود ایشان قضاوتی کرد اما دلیل ایشان هر چیزی که باشد بهتر است شما و همسرتان از تمرکز بر این موراد خوداری کنید و سعی کنید مسیر خودتان را پیش بروید . چون تمرکز زیاد شما بر بحث های دیگران می تواند در روابط شما تاثیر منفی داشته باشد .
    هریک از شما دو نفر بهتر است احترام خانواده های فرد مقابل را حفظ کنید اما بر رفتارها و دیدگاهای آنها تمرکز نکنید و از یکدیگر توقع خاصی در مقابل واکنش به حرف های مادرانتان نداشته باشید چون شماها تنها مسئول رفتارهای خودتان می باشید .
    بله درسته ممنونم از پاسختون .یعنی میگید به اینکه همسرم با مادرم گرم نیست یا مادرش با من گرم نیست اهمیتی ندم درسته؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد