مشاور
تبلیغات مشاور
فکر خودکشی    فکر خودکشی
فکر خودکشی    فکر خودکشی

فکر خودکشی

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 64

موضوع: فکر خودکشی

1. Top | #21

دلنوشته کاربر
    دلم هوای زندگی کرده.
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.66
    تشکـر
    298
    تشکر شده 169 بار در 115 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ghafelgir

پاسخ : فکر خودکشی

منم با نظرات آقا نیما موافقم .احتمال می دم خانواده شوهرتون با این کارا می خوان شما رومحکوم کنن که زندگی خواهرشون به خطر نیوفته و شما روهم اگر خواستن راحت طلاق بدن وآبروتون روببرن ولی اصلا کم نیارید وفکر خودکشی روهم ازسرتون بیرون کنید مخصوصا این موقع که اگه شما این کارو بکنی همه می گن مقصر شما بودید که ازترس خودکشی کردید وکلی حرف دیگه که پشت سر شما میزنن پس اصلا بی خیال این موردشو.اگه دیدی تودادگاه نمی تونی اون طور که باید ازخودت دفاع کنی یه وکیل بگیرکه کارات روراه بندازه اون آقا روهم نبخشش واگه دادگاه براش حکم زندان صادرکرد کاری به اصرار وتهدید بقیه نداشته باش وبذار دادگاه حکم رو اجرا کنه.
    برای رزرو وقت مشاوره با بهترین مشاوران و روانشناسان برتر سال ۹۷ کانون مشاوران ایران با شماره کلینیک های 02122247100 و 02122354282 و 02188422495 تماس بگیرید.

2. 2 کاربران زیر از daryak بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #22

دلنوشته کاربر
    فراموشی وجود نداره فقط میتونی بی خیال باشی
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.44
    تشکـر
    226
    تشکر شده 27 بار در 24 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ghamgin

سلام
    ممنونم از صحبتتون حق با شماست
    ولی لطفا برام دعا کنید بتونم از پسش بر بیام
    برای رزرو وقت مشاوره با بهترین مشاوران و روانشناسان برتر سال ۹۷ کانون مشاوران ایران با شماره کلینیک های 02122247100 و 02122354282 و 02188422495 تماس بگیرید.

4. کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #23

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.44
    تشکـر
    226
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ghamgin

یه سری مسائل توی زندگیم هست که به کسی نگفتم ولی به نظرم دیگه وقتشه اینارو از دلم بریزم بیرون
    ویرایش توسط zahra ganji : 08-10-2018 در ساعت 10:29 AM

6. Top | #24

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.44
    تشکـر
    226
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ghamgin

نمیدونم چرا ولی هیچ وقت نتونستم کسو داشته باشم که واقعا دوسم داشته باشه
    از همهی مردا میترسم از همشون بیزارم
    اونی که واسه خاطرم حتی جلو پام زانو زد و گریه کرد کسی که بعد ازذواجم قصد جونش کرد من باید بود جواب بدم
    اینا همه جز ظاهر من چیزی ندیدن
    من هیچ وقت با پسری قبل ازدواج نبودم هیچ وقت اجازه ندادم بهم نزدیک شن ولی دیگران به خودشون اجازه میداادن بهم تجاوز کنن اخه چرا من باید اینارو ببینم چرا
    همیشه میگفتم بدنم سهم کسیه که قراره باهاش زندگی کنم ولی هر کس به خودش اجازه میداد از من استفاده کنه

7. Top | #25

دلنوشته کاربر
    ...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.49
    تشکـر
    372
    تشکر شده 381 بار در 249 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra ganji نمایش پست ها
    نمیدونم چرا ولی هیچ وقت نتونستم کسو داشته باشم که واقعا دوسم داشته باشه
    از همهی مردا میترسم از همشون بیزارم
    اونی که واسه خاطرم حتی جلو پام زانو زد و گریه کرد کسی که بعد ازذواجم قصد جونش کرد من باید بود جواب بدم
    اینا همه جز ظاهر من چیزی ندیدن
    من هیچ وقت با پسری قبل ازدواج نبودم هیچ وقت اجازه ندادم بهم نزدیک شن ولی دیگران به خودشون اجازه میداادن بهم تجاوز کنن اخه چرا من باید اینارو ببینم چرا
    همیشه میگفتم بدنم سهم کسیه که قراره باهاش زندگی کنم ولی هر کس به خودش اجازه میداد از من استفاده کنه
    به خوبی میدونم چقدر برای تو سخت بوده که اینها رو به زبون بیاری، این نشون میده آدم قوی هستی که تسلیم نشده و نخواهد شد.

خوشبختانه این ماجراهای تلخ تموم شده و حالا شما از امنیت برخوردار هستید، دیگه کسی نمیتونه بهتون آزار برسونه. همچنین دیگه قرار نیست هرگز این اتفاق تکرار بشه. تموم شد و هرگز دوباره اتفاق نمیوفته.

در اینکه نباید دیگران چنین رفتار و کاری با شما می کردند، شکی نیست.
    شما در قبال کاری و رفتار که باهاتون شده هیچ گناهی ندارید، نه از نظر دینی، نه قانونی، نه اخلاقی شما هیچ گناهی نداشتید و ندارید.
    علی رغم همه رفتارهایی که با شما شده (ابداً حق شما نبوده)، شما یک آدم پاک، نجیب و مورد احترام هستید.
    اینکه دیگران چه سوء نیتی نسبت به شما داشتند باعث نمیشه وجود شما خدشه دار بشه.

خوشختانه شما زن قوی هستید که تونسته با وجود همه مشکلات و رفتارهای بد دیگران، کرامت، ارزش و خودش رو حفظ کنه، از این بابت بهتون تبریک میگم.

زندگی همیشه مهربون نیست، تلخی داره، شیرینی هم داره. شما باید از روزای تلخ عبور کنید و به چیزی برسید که لیاقتش رو دارید.

همه مردا به دنبال این نیستند که به تو آسیب برسونن. همه شون دنبال آزار دادن تو نیستند. مطمئن باشید اون بیرون کسی هست که تو رو برای خودت میخواد و برات ارزش قائله. کافیه اجازه بدی سرنوشت شمارو در مسیر هم قرار بده.

بدت تو بخشی از وجوده، به همون اندازه که معصوم هستید، بدن شما هم معصومه. تا چیزی بر اساس اختیار خودتون نباشه(نظیر کاری که عمو تون میخواستند با شما بکنند)، مسئولیتی متوجه شما نیست.

با عزم جدی این روزا رو پشت سر بزارید و آینده ای که لیاقتش رو دارید به دست بیارید.

اتفاق هایی که برای شما افتاده ممکنه قدری ضعیف و نا امیدتون کرده باشه، شما باید داشته هاتون روبه خاطر بیارید، به خودتون یاد آوری کنید که آدم قوی هستید و از پس این مشکل برمیاید.
    من و خیلی آدمای دیگه به حرفتون ایمان داریم و از نظر من و امثال من، شما مورد احترام و 100 درصد با ارزش هستید.
    قطعاً کسانی که شمارو دارند اگه از این ماجرا و قوی بودنتون اطلاع داشتند، حتماً بهتون افتخار می کردند.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-19-2018 در ساعت 01:51 AM

8. 2 کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #26

دلنوشته کاربر
    ...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.49
    تشکـر
    372
    سیستم عامل و مرورگر

یه سری مسائل توی زندگیم هست که به کسی نگفتم ولی به نظرم دیگه وقتشه اینارو از دلم بریزم بیرون
    من از زمانی که متوجه شدم یه زن چه لذتایی میتونه از جنس مخالفش داشته باشه ازشون متنفر شدم
    همون اوایل بود که فکر کنم 15 سالم بود و عموم وارد خونمون شد و قصد داشت بهم تجاوز کنه این مسائله خیلی منو بهم ریخت من اون روز از دستش فرار کردم و بعد اون یک سال افسردگی گرفتم
    تو این زمان منو عقد کزدن بدون اطلاع و رضایت خودم من هیچ وقت این مسئله را به نزدیکانم نگفم چون دعئای بزرگی پیش میومد تا یک سال حتی نمیزاشتم نامزدم بهم دست بزنه چون از همه مردا میترسیدم
    حس بدی به بدنم داشتم وقتی باهاش کنار اومدم و پذیرفتمش نامزدمم جوری برخورد میکرد که من بیشتر مطمئن میشدم از بدنم متنفرم
    هر کس بهم ابراز علاقه میکرد فقط به خاطر این بود که داشتن کسی که زیباست باعث میشه کلاسشون بره بالا
    همیشه از کشایی که بهم میگفتن دوسم دارن و ازم تعریف میکردن میترسیدم
    من هنوز بعد 6 سال نمیتونم کاری که عموم کرد فراموش کنم
    کسانی مثل عموتون بیشتر از اینکه جانی، وحشی، سنگدل و... باشند، حقیر و درمانده هستند.
    زیاد از ایشون کینه به دل نداشته باشید (هرچند رفتارشون رو توجیه نمیشه کرد). چون خودشون قربانی هستند و بسیار حقیر تر از اون چیزی که به نظر میان.
    اگه ضعفشون که باعث شده دست به چنین عملی بزنند رو بهشون بگید و توجیه شوند، بهتون قول میدم عین یک بچه شروع می کنند به گریه کردن!

برخالف اونچه که فکر می کنید، عموی شما حقیر، ناتوان، ضعیف و بیچاره بوده.
    پشت چهره نفرت انگیز عموتون، یک آدم ضعیف، بیچاره و ناتوان مخفی شده که به کمک نیاز داشته و داره.

اما در طرف مقابل شما همونی هستید که باید بودین.

قدرمند بودن به این نیست که کسی رو به زور بخوای مورد آزار قرار بدی، قدرت یعنی دل زنی رو با مهر و محبت به دست بیاری و آغوش اش رو به تو هدیه بده.

چنین آدمایی که قصد آزار شمارو داشتند، پوچ، بیچاره و مورد ترحم هستند.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-19-2018 در ساعت 02:06 AM

10. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #27

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.44
    تشکـر
    226
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ghamgin

واقعا ازتون ممنونم از این که این اتفاقات بگم واقعا شرم دارم
    لطفا نگید که عموم گناهی نداره اون تموم وجود منو از بین برده هنوز بعد 6 سال با مرورش عصبی میشم اشک میریزم
    اون حتی هیچ وقت به روی خودش نیاورد دخترش 2 سال از من بزرگتره مگه بچه بود چه طور این کارا کرد هر چی التماسش میکردم که ولم کنه مدام در گوشم میگفت دوسم داره این چه دوس داشتنیه
    دوست داشتن یعنی چی اصلا چرا باید از این جمله ای که انقدر برام مقدس بود برای ازارم استفاده کننن
    نمیدونم چه طور میشه اعتماد کرد حس میکنم دیگه هیچ دوست دارمی را باور نمیکنم

12. Top | #28

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.44
    تشکـر
    226
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ghamgin

لطفا نگید که عموم گناهی نداره اون تموم وجود منو از بین برده هنوز بعد 6 سال با مرورش عصبی میشم اشک میریزم
    اون حتی هیچ وقت به روی خودش نیاورد دخترش 2 سال از من بزرگتره مگه بچه بود چه طور این کارا کرد هر چی التماسش میکردم که ولم کنه مدام در گوشم میگفت دوسم داره این چه دوس داشتنیه
    دوست داشتن یعنی چی اصلا چرا باید از این جمله ای که انقدر برام مقدس بود برای ازارم استفاده کننن
    دیگه هیچ امیدی ندارم که یه روز به اون عشقی که از بچگی دلم میخواست تجربه کنم برسم
    تو زندگی من دیگه جایی برای جنس مذکر نیست
    دیگه هیچ وقت این ریسک نمیکنم که به یکیشون اعتماد کنم

13. Top | #29

دلنوشته کاربر
    ...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.49
    تشکـر
    372
    سیستم عامل و مرورگر

کسی نگفته ایشون بی گناهه، ابداً!
    من گفتم حقیر و درمانده و بیچاره است، نه قدرمند.

چیزی برای شرم وجود نداره، چون هیچ دلیلی برای شرمنده بودن شما وجود نداره و نباید هم باشید.
    شما کاری نکردید که در قبالش مسئول، یا شرمنده باشید.
    این خواسته شما نبوده که عموتون بهتون نزدیک بشن، خیر، کاملاً برخلاف میل و خواسته شما بوده، برای همین هیچ مسئولیت/گناه/شرمندگی متوجه شما نیست.

این عموتون هست که باید شرمنده و پیشمان باشه.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-19-2018 در ساعت 10:28 AM

14. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #30

دلنوشته کاربر
    ...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.49
    تشکـر
    372
    سیستم عامل و مرورگر

دیگه هیچ امیدی ندارم که یه روز به اون عشقی که از بچگی دلم میخواست تجربه کنم برسم
    تو زندگی من دیگه جایی برای جنس مذکر نیست
    دیگه هیچ وقت این ریسک نمیکنم که به یکیشون اعتماد کنم
    این عشق، دوست داشتن نبوده که شمارو اذیت کرده. آدم ها به خیلی چیزا برای اهداف خودشون متوصل میشن. از دین بگیر تا.....
    شما باید هم به خودتون زمان بدین تا از وقایع اخیر فاصله بگیرید، هم دفعه بعد بسیار عاقلانه، منطقی و با چشم باز کسی رو به حریم امن خودتون راه بدین.

16. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. Top | #31

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.44
    تشکـر
    226
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ghamgin

کاش فقط یکم پشیمون بود کاش

18. Top | #32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط nima01371 نمایش پست ها
    این عشق، دوست داشتن نبوده که شمارو اذیت کرده. آدم ها به خیلی چیزا برای اهداف خودشون متوصل میشن. از دین بگیر تا.....
    شما باید هم به خودتون زمان بدین تا از وقایع اخیر فاصله بگیرید، هم دفعه بعد بسیار عاقلانه، منطقی و با چشم باز کسی رو به حریم امن خودتون راه بدین.
    من نمیدونم چرا پستای شمارو خیلی حال میکنم بخونم

19. 2 کاربران زیر از Marathon بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. Top | #33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکـر
    7
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام دوست عزیز امکان اش هست بگید محیط خانوادتون چه طوره ایا مرد سالار هست یا زن سالار ! مثلا اختیار دارید که بیرون برید !
    یکم از محیط خانوادتون بگید و این که چه علتی فکر میکنید وجود داره که حالتون رو بیشتر به این سمت خودکشی میبره ؟

21. کاربران زیر از mt12 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. Top | #34

دلنوشته کاربر
    ...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.49
    تشکـر
    372
    سیستم عامل و مرورگر

کاش فقط یکم پشیمون بود کاش

خودتون رو دریابید و یک مبارز باشید!
    مشکلات رو کنار بزنید، ازشون عبور کنید و به جایی برسید که باید باشید!
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-20-2018 در ساعت 12:27 PM

23. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. Top | #35

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    7.91
    تشکـر
    10,730
    تشکر شده 13,477 بار در 6,868 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal

مشکل پخش شدن عکس نمیتونم هضم کنم آخه مگه 10سال پیشه که یه عکس پخش بشه ابرو طرف بره این روزا همه جور عکس تو اینستا همه جا هست که دیگه به عکس های خانوادگی یا عروسی یکی دیگه توجه میکنه

ویرایش توسط پریماه. : 07-20-2018 در ساعت 12:21 PM
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

25. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. Top | #36

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.44
    تشکـر
    226
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ghamgin

سلام
    من خودم تو یه خانواده ای بزرگ شدم که حتی اگ نون شب نداشته باشیم با هم و کنار هم میخندیم من با عشق پدر و برادرم بزرگ شدم هیچی کم نداشتم
    ولی شرایطی که بعد ازدواج برام پیش اومد باعث شد من اصلا نمیتونم بی بند و باری ببینم تحمل دروغ ندارم و پنهون کاری اصلا بلد نیستم
    ولی خانواده شوهرم واقعا از نظر رفتار و اخلاقیات با من فرق داشتن حس میکنم یه جور دوگانگی برام پیش اومده

27. Top | #37

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.44
    تشکـر
    226
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ghamgin

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    مشکل پخش شدن عکس نمیتونم هضم کنم آخه مگه 10سال پیشه که یه عکس پخش بشه ابرو طرف بره این روزا همه جور عکس تو اینستا همه جا هست که دیگه به عکس های خانوادگی یا عروسی یکی دیگه توجه میکنه

حق با شماست ولی این که با اون پیج ساختگی مزاحم شوهرا مردم شده و همش گردن من شکسته این که همه پسرا از طرف پیج من درخواست دارن اینا تو محیط ما عادی نیست

28. Top | #38

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.44
    تشکـر
    226
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ghamgin

دیروز مادر بزرگم داشته پیش بقیه منو نفرین میکرده و فش میداده که چرا همه پول و طلا های شوهرم دزدیدم اوردم
    منو ساعت 2 شب از خونه بیرون کرده اان داره به همه میگه هر چی پول داشتم زنم برداشته رفته
    چهارماه کرایه خونه عقب افتاده رفته به صاحب خونه که دوست بابامه گفته زنم پولارو برده برو از اونا بگیر
    هشت ملیون کسر بالا اورده سره جنسایی که داداشم از دوستش خواسته بود بهش بده تا یه کارو کاسبی راه بندازه الان به طرف گفته زنم چک وسیله هارو برده برو از اونا بگیر
    تازه کلی از طلاهایی که مادر پدرم شب عروسی بهم دادن تو گاو صندق اونا بوده الان من دزد شدم
    فقط دروغ نگفته باشم النگوهایی که کادو برام اوردن و دستم بوده اومده با یه جفت گوشواره

29. Top | #39

دلنوشته کاربر
    ...
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.49
    تشکـر
    372
    سیستم عامل و مرورگر

دیروز مادر بزرگم داشته پیش بقیه منو نفرین میکرده و فش میداده که چرا همه پول و طلا های شوهرم دزدیدم اوردم
    منو ساعت 2 شب از خونه بیرون کرده اان داره به همه میگه هر چی پول داشتم زنم برداشته رفته
    چهارماه کرایه خونه عقب افتاده رفته به صاحب خونه که دوست بابامه گفته زنم پولارو برده برو از اونا بگیر
    هشت ملیون کسر بالا اورده سره جنسایی که داداشم از دوستش خواسته بود بهش بده تا یه کارو کاسبی راه بندازه الان به طرف گفته زنم چک وسیله هارو برده برو از اونا بگیر
    تازه کلی از طلاهایی که مادر پدرم شب عروسی بهم دادن تو گاو صندق اونا بوده الان من دزد شدم
    فقط دروغ نگفته باشم النگوهایی که کادو برام اوردن و دستم بوده اومده با یه جفت گوشواره
    انقدر حرف این و اون براتون مهم نباشه، دهن مردم رو نمیشه بست. حتی تو حالت عادی هم مردم حرف در میارن.
    با این حال اینا همش موقته و خیلی زود فراموش میشه.
    حساسیت بی مورد نشون ندین.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 07-20-2018 در ساعت 05:48 PM

30. 2 کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. Top | #40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.77
    تشکـر
    147
    تشکر شده 280 بار در 203 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye

درود
    "...یه پاییز زردو زمستون سردو یه زندون تنگو....."
    خطرناک ترین آدمها آنهایی هستند که درک و فهمشان کم و ایمان اعتقادشان زیاد است!
    *آنتوان چخوف

32. کاربران زیر از Aamir2121 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

فکر خودکشی

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل
فکرە,  فکر,  فکر آخرت,  فکرەی بیرکاری,  فکر برتر,  فکره,  فکر چیست,  فکره مشروع,  فکرونی ام کلثوم,  فکرونی ام کلثوم سمعنا,  فکر خودکشی,  فکر خودکشی در کودکان,  فکر خودکشی نشانه چیست,  فکر خودکشی رضا کرد,  فکر خودکشی در نوجوانان,  فکر خودکشی به انگلیسی,  علت فکر خودکشی,  رهایی از فکر خودکشی,  به فکر خودکشی هستم,  جلوگیری از فکر خودکشی,  فکرە,  فکر,  فکر آخرت,  فکرەی بیرکاری,  فکر برتر,  فکره,  فکر چیست,  فکره مشروع,  فکرونی ام کلثوم,  فکرونی ام کلثوم سمعنا,  من ما كنتي تكوني,  من و تو,  منبج,  من فضلك,  من سيربح المليون,  منتخب مصر,  مناسك العمرة,  من دول البلقان,  منتدى الجلفة,  من التوابل,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)