نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل با همسر

706
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40050
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل با همسر

با سلام
    من و همسرم 12 سال است که ازدواج کردیم او دکترا دارد و من فوق لیسانس از نظر کاری و اجتماعی هردو افراد موفقی هستیم. مشکل اینجاس که فرهنگ خانوادگی او بسیار مردسالار است. ما هردو اهل شهرستان هستیم. سالی چند بار که به دیدن خانواده های خود به شهرستان می رویم با اخلاق بچگانه هر چیزی بسیار بی اهمیت قه می کند و چون هردو نزد خانواده هایمان هستیم همه در جریان می گذارد و سعی می کند مشکل را خیلی بزرگ جلوه دهد و از عزت نفس من که به هر شکل ممکن سعی می کنم با کوتاه امدن رفع و روجوع کنم سو استفاده می کند . همیشه مشکلات را آنجا عنوان می کند . ما یک پسر 10 ساله داریم. هیچ وقت حاضر به بحث در مرود مشکلمان نیست. مقاومت یا بی توجهی من هم که به ناچار بخاطر پسرم صورت می گیرد . نهاین منجر به این شده که بحث بیفایده است نقطه ضعف من در مرد خانواده ام و کارم را استفاده میکند که مانع از سرکار رفتنت می شوم. من راضی نیستم (از پیشرفت شغلی من هم ناراحت است.) اگر من همیشه مطیع و فرمانبردار او و خانواده اش با شم مشکلی نیس ولی وای به وقتی که کوچکترین بی توجهی به مسایل خانواده اش کنم. در جا می گوید دیگر تمام شد .
    عادت کرده که من از عواقب وجهه خودم در بین خانواده ها کوتاه بیایم و به اخلاق بچگانه اش بها بدهم.
    لطفا راهنمایی کنید او 40 و من 35 ساله هستیم. ازدواج سنتی داشتیم.
    احساس می کند جذبه مردانگیش زیر سوال رفته .
    خانواده اش در حسادت به من در برخی اخلاق هایش در شخرستان موثر هستند.
    اصلا ریر بار مشاوره نمی رود.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مشکل با همسر

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    با توجه به اینکه شما هردو فرد تحصیل کرده ی هستید بهتر است در مورد مشکلاتتان به صورت منطقی تر با یکدیگر صحبت کنید دقت کنید که زندگی مشترک را به میدان جنگ تبدیل نکید که هر یک از شما دنبال موقعیت برای برتری به دیگری باشدسعی کنید به همسرتان توجه کنید و نشان بدهید که موفقیت ها و ویزگی های او را دوست دارید البته ویژگی های مثبت بعد راحت تر می توانید در مورد ویژگی های منفی او نیز صحبت کنید دقت کنید که در صحبت با همسرتان از اسم خانواده او صحبتی نکنید و از توهین به او یا خانوادیش خوداری کنید چون در این صورت موضوع اصلی به فراموشی سپرده می شود و باز کار به تلافی و ... می رسد و حتی اگر ایشان بدانند که رفتار خانوادیشان اشتباه نیز باشد سعی می کنند با استفاده از قدرت خود بر شما این موضوع را تمام کنند . سعی کنید حریم شخصی خودتان را در جلوی دیگران بازگو نکنید و در تنهایی خود مشکلاتتان را حل کنید چون این موضوع حتی اگر دیگران دخالتی نکند هردوی شما برداشت بدی از آنها خواهید کرد. سعی کنید رفتارهای مثبت همسرتان را با توجه ، درآغوش کشیدن، بوسیدن و ... حتی اگر مقدارشان کم است تثبیت کنید . دقت کنید که در زمان بحث از توهین به یکدیگر خوداری کنید علایق همسرتان را بشناسید و سعی کنید آنها را جز برنامه های روزانه خود قرار بدهید مثلا دیدن فیلم، یک غذای خاص، رابطه جنسی خاص، و....
    بهتر است به همراه همسرتان برای رفع مشکلاتتان به صورت حضوری نیز مراجعه داشته باشید
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783

شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد