نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: من پرتوقعم...

919
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25459
    تشکـر
    14
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من پرتوقعم...

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من 27 سالمه و نامزدم 28 سال... ما دو ساله که نامزد کردیم
    ما قرارهماه دیگه عقد کنیم..و من دلم می خواد جشن عقد بگیرم..ولی خانواده همسرم قبول نمی کنند... نامزدمم قبول نمیکنه..مستقیم بهم نمی گن نمی خواهیم جشن بگیریم.. ولی همش نشستن من در بیام بگم جشن نمی خوام... که فردا گلایه ایم نکنم که برام جشن نگرفتید..تا حالا چند بار پیش اومده که سر این مراسما دعوا کردیم.. خانوادش تو این دو سال هیچ مسئولیتی و قبول نکردن ... همه ی خرج و مخارج گردن نامزدم بوده .. تا حالا برام کادو خاصی نخریده به جز چند تا تیکه طلا اونم فقط برا اینکه می دونه نقده ... همش بهم قول می ده فلان کار و می کنم .. فلان چیز و می خرم..ولی وقتی به عمل می رسه می زنه زیرش ... از این حرکتش خیلی ناراحت می شم.. کلا قبولش ندارم دیگه.. نسبت بهش سرد شدم...ولی دوسش دارم نمی تونم ازش جدا شم... ولی این مسائل باعث شده ازش دور شم... به نظرتون من توقعم زیاده؟؟ ...کلا زیاد با خانوادش رفت و آمد نداشتم..سر جمع 4 بار رفتم خونشون اونم با خانوادم... دوست داشتم بهم اهمیت بدن ...دوسم داشته باشن..ولی کسی اصلا من و نمی بینه... نامزدمم خیلی بهشون وابسته است ...باباش رانندگی بلد نیست... نامزد منم فقط وایساده خونه بگن پاشو من و ببر فلان جا ... در حالی که برای دیدن هم همیشه دعوا داشتیم...الانم که من بیخیال شدم...یعنی دیگه برام مهم نیست ببینمشون یا نه..دلمم تنگ نمیشه واسشون...
    خیلی زودرنج شدم... به نظرتون من زیادی پرتوقعم؟؟
    چند بار بهم خیانت کرده در حد چت کردن با دخترا... خیلی دوست دارم فراموش کنم ...ولی وقتی یادم به پیاماشون می افته از درون گر می گیرم.. لطفا کمکم کنید دارم دیونه می شم.
    درک می کنم شرایط اقتصادی بد شده ولی از اینکه اهمیت نمی دن اذیت می شم...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : من پرتوقعم...

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل درک است اما دقت کنید که دوران نامزدی دوران شناخت می باشد و بهتر است با دقت بیشتری از دو سال خود برای شناخت ایشان استفاده می کردید دقت کنید که اگر وابستگی ایشان به خانواده در این سن به اندازه ای است که نمی توانند بدون آنها برای زندگی مشترکشان تصمیم گیری کنند و یا اینکه توقع دارند خانوادیشان نیازهای شما و زندگی مشترکشان را براورده کنند به جای اینکه خودشان تلاش کنند بهتر است با دقت بیشتری به این میزان وابستگی دقت کنید چون این وابستگی بعد از ازدواج از بین نخواهد رفت و در صورتی که شما نتوانید با این موضوع کنار بیایید می تواند باعث درگیری زیادی در زندگی مشترکتان شود . بهتر است دقت کنید با توجه به اینکه ایشان به صورت رسمی از شما خواستگاری کرده اند و در رابطه نامزدی به سر می برید اینکه ایشان با فرد دیگری رابطه داشته باشند نیاز به بررسی دقیق دارد و بهتر است شما در اول بیان کنید به خودتان که آیا شما این رفتار ایشان را خیانت محسوب می کنید یا نام دیگری به آن می دهید ؟ دوست عزیز اینکه شما با خانواده ایشان در زمان فعلی که دوران نامزدی است رابطه خوبی ندارید و رفت آمد انجام نمی دهید موضوعی نیست که به راحتی در آینده قابل حل باشد و همسرتان در آینده این توقع را دارند که به خانواده ایشان نیز رفت و آمد داشته باشید و حتی با این میزان وابستگی حتی بیشتر از حد معمول آیا شما می توانید این موضوع را بپذیرید ؟ بهتر است قبل از تصمیم گیری برای عقد به صورت حضوری با ایشان مشاوره پیش از ازدواج را تجربه کنید تا در این مسیر به هردوی شما کمک شود و بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید . دوست داشتن شما قابل درک و احترام می باشد اما بهتر است کنار دوست داشتن به مسائل بیان شده نیز دقت کنید تا در آینده در زندگی با اینگونه مشکلات مواجهه نشوید دقت کنید که با یک تعهد رسمی بعضی از مشکلات حتی پررنگ تر نیز می شوند و اگر به این موضوع فکر می کنید که بعد از ازدواج می توانید ایشان را تغییر بدهید بهتر است بدانید که تغییر سبک شخصیتی افراد بسیار سخت و گاه حتی ناممکن است . پی بهتر است قبل از عقد با دقت بیشتری با کمک مشاور به صورت حضوری این موضوع را بررسی کنید. در مورد اینکه شما پر توقع هستید یا نه می توان تنها گفت که شما یک سری نیازها دارید که ایشان به عنوان نامزدتان بهتر است به آن توجه کنند و حتی اگر بعضی از آنها نیاز به هزینه دارد با شما در این مورد صحبت کنند .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783
    شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)