نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: خانواده

2400
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40482
    تشکـر
    9
    تشکر شده 12 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    5

خانواده

سلام و عرض ادب خسته نباشین
    بنده 24 سالمه و یک سال و 4 ماهه با پسر خالم نامزد هستم که ایشون هم 26 سالشونه رابطه ی ما خیلی خوبه و از ازدواجم خیلی راضی هستم.همسرم آقاست اهل زندگی و با خداشت و خیلی دوسم داره
    مشکل اینجاست که خانواده ی من با حرف ها و طعنه هاشون خستم کردن مدام مادرم به من طعنه میزنن که فلانی از همسر تو بهتره و همیشه مقایسه میکنن در حالی که همسر من همه چی تمومه و بهترین تحصیلات و شرایط شغلی رو داره و تو بهترین دانشگاه تهران با رتبه ی تک رقمی تحصیل کرده و در کل خیلی موفقه و شب و روز تلاش میکنه تا بهترین زندگی رو برای من محیا کنه
    زمانی که همسرم به دیدن من میاد جو سنگینه و کسی صحبتی نمیکنه و مثلا همسرم صحبت میکنه و تک کلمه ای جواب داده میشه و خیلی فضا گرم نیست و مشکل من مادرمه که با حرفاش خستم کرده و حرف عروسی هم میزنیم میگه نه ما آمادگی نداریم از این شرایط خسته شدم نمی دونم دیگه همسرم باید چطور می بود که راضی میشدن میگه چرا انقد همدیگرو می بینید این باعث سبک شدن خودت میشه کمی سنگین باش در صورتی که همسرم رو دو روز یک بار می بینم شاید هم بیشتر بخاطر شرایط شغلیش میگه مارو فروختی به همسرت چون همش به دیدن اون میری و خانواده رو فراموش میکنی خونه ی خودمون میایم میگه کم بیاید خونه ی همسرم میریم میگه مارو فروختی خسته شدم 😔
    ممنون میشم راهنماییم کنین دیگه خسته شدم و احساس میکنم راه نجاتی ندارم و نمی تونم با کسی هم در میون بزارم😭

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : خانواده

سلام

حالت اول: به مادرتون بگین دیگه وقتش شده بزرگ بشن و مثل یه آدم بزرگ رفتار کنن و حرف بزنن دیگه بچه نیستن که این حالت باعث جنگ میشه.

حالت دوم: قبول کنید بهرحال رفتار مادرتون همینه و فکر نکنم از این به بعد بتونن تغییر چندانی در رفتارشون بدن، شما بهتره زیاد به حرفاشون اهمیت ندین فقط برای اینکه اوضاع خراب نشه هر چی گفتن بگین آره درست میگین یعنی فقط الکی تاییدشون کنید.
    ویرایش توسط Experience : 04-19-2019 در ساعت 01:26 AM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40482
    تشکـر
    9
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Experience نمایش پست ها
    سلام

حالت اول: به مادرتون بگین دیگه وقتش شده بزرگ بشن و مثل یه آدم بزرگ رفتار کنن و حرف بزنن دیگه بچه نیستن که این حالت باعث جنگ میشه.

حالت دوم: قبول کنید بهرحال رفتار مادرتون همینه و فکر نکنم از این به بعد بتونن تغییر چندانی در رفتارشون بدن، شما بهتره زیاد به حرفاشون اهمیت ندین فقط برای اینکه اوضاع خراب نشه هر چی گفتن بگین آره درست میگین یعنی فقط الکی تاییدشون کنید.
    دیگه واقعا خسته شدم گاها خوبه و گاها بد نمی دونم باید چیکار کنم جدیدا خیلی بدتر شده و با هر حرف من مخالفت میکنه کافیه چیزی بگم و از چیزی تعریف کنم میگه همسرت برات بخره چنان به ذوقم میخوره یا مثلا انتظار داره ما همه کار براش انجام بدیم میگه بیرون بودین فلان چیزو چرا برای من نگرفتین احساس میکنم دیگه توانی ندارم دوست دارم زودتر برم سر خونه زندگیم می دونم که اگه برم هم باز حرفاش هست اما آروم تر میشم ولی باز مخالفه.دلم آرامش میخواد از زمانی که عقد کردم آرامش نداشتم کنار همسرم خوب بودم و بعدش کاری کرده خوشی هام یادم رفته .امروز گفت با اون انتخابت قلبم به درد میاد دوست دارم زار بزنم و علت حرفاشو با التماس ازش بپرسم 😭

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

بنظرم مادرتون از حالا برا نبودن شما در خانه احساس دلتنگی میکنن و چون اینو روراست نمیگن و احساسشونو قایم میکنن باعث میشه رو اخلاقشون تاثیر بذاره.

شاید بهتر باشه هر وقت بهتون گیر دادن بهشون بگید مادر هر چقدم گیر بدی بازم دوستت دارم، هر جای دنیا باشم بازم دوستت دارم.

اگه شجاعت گفتن دوستت دارمو داشته باشین رابطتون بهتر میشه.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40482
    تشکـر
    9
    میزان امتیاز
    5

بنظرم مادرتون از حالا برا نبودن شما در خانه احساس دلتنگی میکنن و چون اینو روراست نمیگن و احساسشونو قایم میکنن باعث میشه رو اخلاقشون تاثیر بذاره.

شاید بهتر باشه هر وقت بهتون گیر دادن بهشون بگید مادر هر چقدم گیر بدی بازم دوستت دارم، هر جای دنیا باشم بازم دوستت دارم.

بله شاید هم همینطوره چون من از بچگی وابسته بودم به ایشون و همه تصمیم گیری ها و کارهاشون با مشورت من بوده و هست.
    ممنون از راهنمایی شما خیلی لطف کردین.

6. کاربران زیر از ♡Reyhaneh♡ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ♡Reyhaneh♡ نمایش پست ها
    بله شاید هم همینطوره چون من از بچگی وابسته بودم به ایشون و همه تصمیم گیری ها و کارهاشون با مشورت من بوده و هست.
    ممنون از راهنمایی شما خیلی لطف کردین.
    پس سعی کنید نذارید دیگه احساس دلتنگی بکنن و بتونن احساس و حرف دلشونو راحت بهتون بگن.

ممنونم از شما که به حرفم توجه کردین، افراد کمی هستن که یه مشورت صادقانه رو قبول کنن.

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40482
    تشکـر
    9
    میزان امتیاز
    5

پس سعی کنید نذارید دیگه احساس دلتنگی بکنن و بتونن احساس و حرف دلشونو راحت بهتون بگن.

ممنونم از شما که به حرفم توجه کردین، افراد کمی هستن که یه مشورت صادقانه رو قبول کنن.
    چشم سعی میکنم
    نمی دونم باید چطور بگم گاهی اوقات که میگم تا یه مدت خوبه و بعد یه مدت دوباره همون آش و همون کاسه هستش .
    ممنون از محبتتون شما لطف کردین🙏

9. کاربران زیر از ♡Reyhaneh♡ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل درک می باشد اما بهتر است دقت کنید که با توجه به اینکه شما از زندگی مشترکتان راضایت دارید بهتر است در این موارد آرامش خود را حفظ کنید و سعی کنید متوجه شوید چه چیزی باعث می شود که مادرتان با این صحبت ها بخواهند ناراحتی خود را ابراز کنند . بهتر است سعی کنید در کنار توجه به همسرتان که بسیار کار درستی نیز می باشد به خانوادیتان نیز توجه کنید اما دقت کنید که دیدگاه دیگران به راحتی باعث نشود که شما نظرتان تغییر کند و باعث ایجاد اختلاف در زندگی مشترکتان شود . در هرصورت ایشان مادرتان هستند و جایگاهشان قابل احترام می باشد اما اینکه شما بخواهید رضایت و دیدگاه همه را در مورد زندگی مشترکتان مثبت نگه دارید گاه نشدنی است و باعث آسیب به زندگیتان می تواند باشد .
    در مرود موضوع ازدواج نیز بهتر است اگر امکان ازدواج برایتان وجود دارد از همسرتان بخواهید با پدرتان ویا بزرگ تر خانواده به صورت جدی تر صحبت کنند و در کنار آن بهتر است گاهی با خریدن یک کادو با همسرتان به دیدن مادرتان بروید و به این طریق سعی کنید رابطه ایشان و دلخورهای که به وجود آمده است را بهبود ببخشید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    شاد باشید

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40482
    تشکـر
    9
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل درک می باشد اما بهتر است دقت کنید که با توجه به اینکه شما از زندگی مشترکتان راضایت دارید بهتر است در این موارد آرامش خود را حفظ کنید و سعی کنید متوجه شوید چه چیزی باعث می شود که مادرتان با این صحبت ها بخواهند ناراحتی خود را ابراز کنند . بهتر است سعی کنید در کنار توجه به همسرتان که بسیار کار درستی نیز می باشد به خانوادیتان نیز توجه کنید اما دقت کنید که دیدگاه دیگران به راحتی باعث نشود که شما نظرتان تغییر کند و باعث ایجاد اختلاف در زندگی مشترکتان شود . در هرصورت ایشان مادرتان هستند و جایگاهشان قابل احترام می باشد اما اینکه شما بخواهید رضایت و دیدگاه همه را در مورد زندگی مشترکتان مثبت نگه دارید گاه نشدنی است و باعث آسیب به زندگیتان می تواند باشد .
    در مرود موضوع ازدواج نیز بهتر است اگر امکان ازدواج برایتان وجود دارد از همسرتان بخواهید با پدرتان ویا بزرگ تر خانواده به صورت جدی تر صحبت کنند و در کنار آن بهتر است گاهی با خریدن یک کادو با همسرتان به دیدن مادرتان بروید و به این طریق سعی کنید رابطه ایشان و دلخورهای که به وجود آمده است را بهبود ببخشید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    شاد باشید
    سلام سپاس از پاسخگییتون

هر راهی رو امتحان کردم حتی از خوشی هام هم نمی تونم پیششون بگم شاید باورتون نشه به چیزهایی توجه میکنن و به زبون میارن که نمی دونم چکار کنم به من میگن جلو ما که بزرگ ترت هستیم به همسرت جانم و قربونت نگو مثلا من با همسرم تلفنی صحبت می کردم در آخر گفتم قربونت خداحافظ گفتن تو احترام مارو نگه نمیداری😭من فقط آرامش میخوام احساس میکنم رو زندگی مشترکم هم تاثیر بدی میذاره دیگه هیچ انرژی برام نمی مونه صحبت ازدواج رو کردم و مقدمه گفتم سریع جواب منفی دادن گفتن نه حالا عروسی زوده
    در رابطه با کادو دادن و محبت کردن بگم خدمتتون که خیلی این کارو کردم تا چند وقت ما آدم خوبه بودیم ولی بعد چند روز دوباره همون کارها و اتفاقا اصلا انگار رضایت کامل نداره نمی دونم چکار کنم مادرم اینطور نبود جدیدا با همه این رفتار رو داره

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

در اینجور موارد ارامش با بی تفاوت بودن بدست میاد، فقط باید بگی بله مامان، چشم مامان، اطاعت مامان، اما در عمل هرجور که راحتی عمل کنی.

هر از گاهیم بگو مامان دوستت دارم.

13. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Hds

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40482
    تشکـر
    9
    میزان امتیاز
    5

در اینجور موارد ارامش با بی تفاوت بودن بدست میاد، فقط باید بگی بله مامان، چشم مامان، اطاعت مامان، اما در عمل هرجور که راحتی عمل کنی.

هر از گاهیم بگو مامان دوستت دارم.
    بله درسته.
    چشم سعیمو میکنم
    من این همه محبت ها و لطف شما و دوست عزیزی که وقت گذاشتین پاسخ بنده رو دادین رو فراموش نمیکنم خیلی لطف کردین
    سپااااس🙏💐💐

15. کاربران زیر از ♡Reyhaneh♡ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38711
    تشکـر
    79
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    6

از اینترنت دعا پیدا کن بنویس در موردی ک میخوای راهکارم میدن مثلا میندازی تو آب و در میاری از آب اون مادرتم میخوره فک کنم همچین چیزی باشه گفتم تا چیزی گفته باشم ۲۱ جمله مثبت روزانه بنویس مادرم من به داشتن دامادی مثل(شوهر شما)افتخار میکند و اورا از ته دل دوست اارد و باورهای منفی در این مورد رو تو کاغذ کوچک بنویسید و پاره کنید

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40482
    تشکـر
    9
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط هیزل گریس نمایش پست ها
    از اینترنت دعا پیدا کن بنویس در موردی ک میخوای راهکارم میدن مثلا میندازی تو آب و در میاری از آب اون مادرتم میخوره فک کنم همچین چیزی باشه گفتم تا چیزی گفته باشم ۲۱ جمله مثبت روزانه بنویس مادرم من به داشتن دامادی مثل(شوهر شما)افتخار میکند و اورا از ته دل دوست اارد و باورهای منفی در این مورد رو تو کاغذ کوچک بنویسید و پاره کنید
    نمی دونم چی بگم دوست عزیز احساس میکنم همه درها به روم بستس هر راهکاری رو امتحان کردم فقط می تونم بگم دیگه انگیزه ای برای زندگی ندارم از دیشب اشک چشمام خشک شده از بس گریه کردم.

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    تشکر شده 14 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    5

واقعا چرا مادرا با دوست داشتن افراطیشون در واقع دارن مارو اذیت میکنن. منم دقیقا همین مشکلو دارم مادرم خیلی دوسم داره خیلی بهم وابستس ولی این دوست داشتن زیادی دردسر ساز شده برام.

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Hds نمایش پست ها
    واقعا چرا مادرا با دوست داشتن افراطیشون در واقع دارن مارو اذیت میکنن. منم دقیقا همین مشکلو دارم مادرم خیلی دوسم داره خیلی بهم وابستس ولی این دوست داشتن زیادی دردسر ساز شده برام.
    مادر من مادر من تو یاری و یاور من

مادر چه مهربونه درد منو میدونه بی عذر و بی بهونه قصه برام میخونه

20. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Hds

21. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    تشکر شده 14 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    5

مادر من مادر من تو یاری و یاور من

مادر چه مهربونه درد منو میدونه بی عذر و بی بهونه قصه برام میخونه

واقعا..قربون مادرخودم برم.وقتی میبینم ۷۰ سالشه و چقد پیر شده حالا عوض اینکه بعد این همه سختی بشینه استراحت کنه و خوشبختی بچه هاشو ببینه باز هم داره غصه میخوره و درد میکشه ناراحت میشم.درسته که خیلی وقتا عصبانی میشم ولی تهش عداب وجدان میگیرم چون دوست ندارم حتی ذره ای به مادرم سخت بگذره

22. کاربران زیر از Hds بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد