نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: اطلاع مادر از داشتن رابطه دختر خود

1229
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44273
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Talking اطلاع مادر از داشتن رابطه دختر خود

با سلام .من ۱۶ساله هستم که مدتی است با پسری ۱۹ساله دوست هستم.مادر این اقا پسر خواستن مادر من هم بدونه تا خانواده ها بیشتر اشنا بشن تا انشاالله ۲سال دیگه ک بیان برای خواستگاری.اما از وقتی گفتم مامانم کاملا هنگه و‌حتی نمیتونه موضوع رو هندلش کنه.و به هیچ چیزی اعتماد نداره و میگه کات تا اینکه فقط به چت محدود راضی شه من چیکار کنم😭

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : اطلاع مادر از داشتن رابطه دختر خود

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساس شما در این زمینه کاملا قابل درک است.
    بهتر است در این زمینه کمی بیشتر به مادرتان فرصت دهید و بعد از او بخواهید که درباره این موضوع با یکدیگر گفتگو کنید.
    البته سن شما واقعا کم است و برای تصمیم گیری برای موضوع بسیار مهمی مانند ازدواج شاید کمی زود باشد و تصمیم در این سن برای دوسال آینده هم کمی دور از ذهن و غیرواقع بینانه به نظر میرسد.
    چرا که شما هنوز در سنین نوجوانی به سر می برید وافراد از این سن تا سنین بزرگسالی با توجه به رشدی که می کنند ممکن است تغییرات بسیاری در نحوه نگرششان به زندگی، تفکرات و اعتقاداتشان، سبک زندگی مورد علاقه شان و حتی ملاکها و معیارهایشان برای ازدواج و انتظارات و خواسته هایی که از همسر آینده شان دارند و تصویرشان از همسر ایده آلشان بسیار دستخوش تغییر و تحول شود.
    بنابراین هرگونه تصمیمی در این دوران ممکن است خیلی قابل اتکا و پایدار و با ثبات نباشد چه از سوی شما چه از سوی ایشان.
    نکته دیگر این است که حتما می دانید که دوست داشتن و حس خوب داشتن به طرف مقابل هرگز برای تصمیم گیری برای ازدواج و آغاز زندگی مشترک کافی نیست و خیلی موارد دیگر لازم است که محیا باشد.
    با در نظر داشتن این موارد بهتر است به جای اینکه مادرتان را مورد قضاوت و سرزنش قرار دهید سعی کنید نظرات و دغدغه ها و نگرانی ها و احساسات او را نیز طی یک گفتگو جویا شوید و سعی کنید او را نیز درک کنید.
    و شما هم متقابلا درباره خواسته ها و افکار و احساساتی که دارید با ایشان صحبت کنید تا در نهایت ببینید به چه توافقی می توانید برسید.
    به شما توصیه می شود در صورت لزوم از مادرتان بخواهید که به یک روانشناس مراجعه کنید تا بتوانید راهنمایی ها و راهکارهای دقیقتری در این زمینه دریافت نمایید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : اطلاع مادر از داشتن رابطه دختر خود

سلام به شما دوست عزیز
    احساسات شما و یان آقا قابل احترام می باشد اما نگرانی های مادرتان نیز در مسیر درستی می باشد چون شما در سن نوجوانی قرار دارید و د این سن گرایش به جنسی مخالف بیشتر می شود و تصمیمات بیشتر بر پایه هیجان و خیالپردازی می باشد دقت کنید که دوسال رابطه در یان سن با وابستگی زیاد می تواند همراه باشد که باعث تاثیر بر عملکرد درسی و شرایط روحی شما خواهد داشت در کنار اینکه باعث می شود که این وابستگی بر روند تصمیم گیری شما مانند در نظر نگرفتن شرایط اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و.. نقش داشته باشد .
    در این مسیر بهتر است اجازه بدهید در آینده در شرایطی که این آقا از نظر سنی ، اجتماعی ، اقتصادی و.. آمادگی شروع زندگی مشترک را داشتند در این مسیر به صورت رسمی اقدام کنند و شما نیز بر مبنای شرایط و معیارهای آن زمان در این مورد تصمیم گیری کنید .
    خود شما نیز با رشد هویت و رشد عاطفی ، اجتماعی و.. ممکن است معیارهایتان تغییرات زیادی کند که نمی توان از زمان فعلی برا ی چند سال دیگر تصمیم گیری کرد .
    به خودتان و این آقا در کنار احترام به احساسات اجازه بدهید که تا در مسیر بهتری در سالهای آینده در این مورد تصمیم گیری کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد