صفحه 2 از 2 12
نمایش نتایج: از 21 به 22 از 22

موضوع: ترس از نخوابیدن

2801
  1. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39657
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ترس از نخوابیدن

سلام منم این مشکلو یه مدتیه پیدا کردم. میدونم مال خیلی وقت پیشه. ایمیلم اینه
    elimotabar@gmail.com
    ممنون می شم بتونم باهاتون حرف بزنم خیلی نیاز به کمک دارم. الان دو ماهه درس حسابی نخوابیدم می خواستم ببینم مشکلتون حل شده

2. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 126 بار در 106 پست
    میزان امتیاز
    1

پاسخ : ترس از نخوابیدن ...کمک نیاز دارم

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    من یک سری راهکار به شما می دهم امیدوارم با استفاده از آنها مشکلتون تا حدودی بهتر بشن. به طور قطع برای همگان پیش آمده که فکرهای عجیب مانع از خواب آن‌ها در شب شود. این افکار لزوما موارد جدی نیستند و شاید بسیار هم پیش پا افتده باشند.این موارد وقتی با مقداری استرس نیز همراه شوند باعث بی‌خوابی در شب می‌شوند.
    1.از جای خود بلند شوید و افکار خود را دور بریزید (برای بیرون کردن این استرس لحظه‌ای از تن خود نباید با آن مقابله کنید. هر چقدر بیشتر برای بیرون کردن این افکار تلاش کنید، بیشتر و بیشتر در چرخه‌ی افکار خود گرفتار می‌شوید. نتیجه‌ی این کار خوب نخواهد بود. شما بیشتر خسته می‌شوید و شب کم کم به صبح نزدیک‌تر می‌شود در حالی که شما نخوابیده‌اید. دانستن این موضوع که باید صبح از خواب بیدار بشوید نیز استرس بیشتری به شما می‌دهد.حتی اگر نیاز است چند روز را مرخصی بگیرید .هر چقدر بیشتر در رختخواب خود بمانید ریسک از دست دادن شب و بی‌خوابی بیشتر می‌شود. زمانی که بیشتر در رختخواب می‌مانید، بدن شما کم کم عادت خود به محل خوابتان را به عنوان یک محل آٰرامش بخش از دست می‌دهد.پس بلند شوید و کاری انجام دهید)
    2.کاری را انتخاب کنید که برای شما جذاب باشد و ذهن شما را از فکر کردن به موضوع خواب دور کند. انجام ریلکستیشن نیز می تواند مفید باشد.
    3.تا جای ممکن از موبایل و لب تاپ دوری کنید چون نوری که از صفحه نمایش گوشی با کامپیوتر شما به چشمتان می‌رسد، باعث می‌شود تا برای ذهن شما شرایط بیداری تداعی شود و از طرفی اگر به کار با گوشی و کامپیوتر نیز بپردازید، در واقع دارید کاری همانند کارهای طی روز را انجام می‌دهید و این خود نیز ا طرفی بیشتر باعث بدخوابی می‌شود.
    4.از داروهای خواب آور در اخر نیز می تواند با تجویز روان پزشک استفاده کنید
    5. کارهای روزانه خود را در اخر شب انجام ندهید و به دوستان خود در ان موقع شب پیامی با موضوع اینکه بی خواب شده اید ندهد چون این موضوع خود فکر های دیگری به همراه دارد که باعث بی خوابی می شود.
    شاد باشید

صفحه 2 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد