نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: درگیری ذهنی

1025
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44105
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

درگیری ذهنی

سلام من ۱۷ سالمه سال دیگه کنکور دارم و اصلا تمرکز ندارم موقع درس خوندن چشمم خیره میشه به جاهای مختلف و افکار مختلف دارم. دوست پسر هم ندارم که بگین درگیر اونم. اما نمیدونم از کی با یه شخصیت خیالی یه پسر خیالی حرف میزنم و زندگی میکنم انگار لذت میبرم ازین کار. مثلا شخصیتش اون پسریه که دوست دارم بعدها باهاش ازدواج کنم دارم دیوونه میشم از سرم نمیره. ازینکه نمیتونم درس بخونم حالم بده

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : درگیری ذهنی

سلام به شما دوست عزیز
    این خیالپردازی ها در دروان نوجوانی طبیعی می باشد اما اگر میزان خیالپزداری شما به اندازه ای باشد که واقعیت بیرونی برای شما معنایی پیدا نکند و آن را حذف کنید می تواند برای شما از نظر روحی و عملکرد آسیب زا باشد و باعث می شود که شما حقایق بیرونی را نادیده بگیرید و این موضوع بر روند درسی و عملکرد اجتماعی شما تاثیر می گذارد .
    بهتر است سعی کنید که به صورت حضوری اگر میزان خیالپردازی شما به اندازه ای است که ساعت ها برای آن وقت می گذارید و عملکرد درسیتان و روابطتتان نیز تحت تاثیر قرار گرفته است به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم.
    وقتی شما احساسات ، علایق ، شرایط رشدی ، هیجانات خود را بهتر بشناسید می تواند از مسیر بهتری جز خیالپردازی نیز به این احساسات پاسخ بدهید .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22247100

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساس ناراحتی و نگرانی شما از وضعیتی که توصیف کردید کاملا قابل درک است.
    می توانید برای این خیال پردازی زمانهای کوتاه مشخصی را در روز تنظیم کنید و فقط در همان تایمها به این کار بپردازید.
    به طور کلی این کار اگر مانع فعالیتهای دیگر شما نشود و تحت کنترل و اراده خودتان باشد و زندگی تان را مختل نکند ایراد زیادی ندارد اگرچه که بعد از کنکورتان حتما باید به صورت جدی تر به آن پرداخته شود.
    چرا که معمولا اینجور موارد نشان دهنده یک خلا در روابط در دنیای واقعی هستند که نیاز به انجام بررسی و ارزیابی بیشتر ودقیقتری دارد تا بتوانید در ادامه مداخلات و یا راهکارهای لازم را دریافت نمایید.
    بنابراین اگر دیدید که مچنان کارکردهای روزانه شما را متخل می کند به شما توصیه می شود حتما به یک روانشناس مراجعه فرمایید چرا که در حال حاضر اولویت مهمتری دارید که در آینده و تعیین سرنوشت شما بسیار تاثیر گذار است و آن هم موضوع کنورتان است و باید بتوانید به فعالیتهای ضروری و مهم زندگیتان به موقع رسیدگی کنید بهتر است برای برداشتن موانع وجود اقدامات موثری انجام دهید.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Hivaaa نمایش پست ها
    سلام من ۱۷ سالمه سال دیگه کنکور دارم و اصلا تمرکز ندارم موقع درس خوندن چشمم خیره میشه به جاهای مختلف و افکار مختلف دارم. دوست پسر هم ندارم که بگین درگیر اونم. اما نمیدونم از کی با یه شخصیت خیالی یه پسر خیالی حرف میزنم و زندگی میکنم انگار لذت میبرم ازین کار. مثلا شخصیتش اون پسریه که دوست دارم بعدها باهاش ازدواج کنم دارم دیوونه میشم از سرم نمیره. ازینکه نمیتونم درس بخونم حالم بده

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

یکی از حالت های افراد نوجوان خیالپردازی هست اما اگر خیالپردازی هاتون درحدیه که از تعامل با افراد در محیط پیرامون و مسائل حقیقی زندگی روز مره باز میکنه و به طور کلی عملکرد تحصلی و روزانه و عادی شمارو تحت تاثیر گزاشته باید به روانشناس مراجعه کنی تا کمک تخصصی دریافت کنین

5. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد