نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: راه برطرف کردن عذاب وجدان بدون عذرخواهی و جبران

1999
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    تشکر شده 74 بار در 57 پست
    میزان امتیاز
    5

راه برطرف کردن عذاب وجدان بدون عذرخواهی و جبران

من یه اتفاقی برام افتاده که پدر و مادرم خیلی به دلیل اون اتفاق برام زحمت کشیدند اما کلا هوا شد اون مسأله. و هوا شدنش هم به دست خودم بود یعنی دیدم به صلاحم نیست و پشیمون شدم از اون کار و اون رشته. این وسط خب خیلیا مقصر بودند و مطمئنا خیلی بیشتر از من منتها الآن من عذاب وجدان اینو گرفتم که چرا وقتی پدر و مادرم کلی زحمت کشیدند و خرج کردند اون کار به نتیجه ای نرسید یا نرسوندم. و این که من فکر میکردم با عذرخواهی برطرف میشه. عذرخواهی کردم از مادرم. نه تنها برطرف نشد این حس بلکه باعث شد مادرم بیشتر به من حمله کنه تازه و به اصطلاح پر رو شد.
    حالا راهی رو می خوام که این عذاب وجدانو برطرف کنم تا بتونم از تخت بلند شم و به زندگی برگردم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    37765
    تشکـر
    33
    تشکر شده 9 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : راه برطرف کردن عذاب وجدان بدون عذرخواهی و جبران

نقل قول نوشته اصلی توسط RRR00 نمایش پست ها
    من یه اتفاقی برام افتاده که پدر و مادرم خیلی به دلیل اون اتفاق برام زحمت کشیدند اما کلا هوا شد اون مسأله. و هوا شدنش هم به دست خودم بود یعنی دیدم به صلاحم نیست و پشیمون شدم از اون کار و اون رشته. این وسط خب خیلیا مقصر بودند و مطمئنا خیلی بیشتر از من منتها الآن من عذاب وجدان اینو گرفتم که چرا وقتی پدر و مادرم کلی زحمت کشیدند و خرج کردند اون کار به نتیجه ای نرسید یا نرسوندم. و این که من فکر میکردم با عذرخواهی برطرف میشه. عذرخواهی کردم از مادرم. نه تنها برطرف نشد این حس بلکه باعث شد مادرم بیشتر به من حمله کنه تازه و به اصطلاح پر رو شد.
    حالا راهی رو می خوام که این عذاب وجدانو برطرف کنم تا بتونم از تخت بلند شم و به زندگی برگردم.
    سلام

عذاب وجدان در همین حد که بدونیم اشتباه کردیم برامون کافیه، یعنی مهم قبول اشتباهه و شما اینو انجام دادی، دیگه بیشتر از این فکرتو مشغول و اذیت نکن.

3. کاربران زیر از ماه سیاه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42765
    تشکـر
    89
    تشکر شده 74 بار در 57 پست
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط ماه سیاه نمایش پست ها
    سلام

عذاب وجدان در همین حد که بدونیم اشتباه کردیم برامون کافیه، یعنی مهم قبول اشتباهه و شما اینو انجام دادی، دیگه بیشتر از این فکرتو مشغول و اذیت نکن.
    که این طور. خیلی ممنون.

5. کاربران زیر از RRR00 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    43959
    تشکـر
    133
    تشکر شده 20 بار در 17 پست
    میزان امتیاز
    0

شما از الان شروع کن گذشته رو رها کن و ببخش خودتو
    الان ببین علاقت واقعا ب چیه من خودم اول حسابداری خوندم بعد دوسش نداشتم و اومدم بیرون ازش و بعد الان دارم عکاسی میخونم خیلی راضیم از عکاسی و عکس انداختن بعد اینک فقط باید امید داشته باشید ب آینده ب خودتون ب نظرم کتاب شرمنده نباش دختر اثر ریچل هالیس رو بخونید و اینک جبران کنید تا حس عذاب وجدان برطرف بشه

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز
    تعریف شما از عذاب وجدان تعریف دقیق و مشخصی نیست
    اما اگر ما در شکست و نتیجه نگرفتن اون کار مقصر و ناراحت هستید و میگی که عذاب وجدان دارم
    باید گفت که ناراحتی به منزله پذیرش خطا یا پذیرش کنش سهوی ناشی از عملکرد ضعیف برای شما کافیه و بیشتر ازاین ناراحتی لزدم نداره
    درواقع باید مجدد تلاش کنید تا نتیجه بگیرید و جبران زحمات و تلاش های خانواده کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد