نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: سردرگمی برای ازدواج

1326
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29755
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سردرگمی برای ازدواج

سلام. پسرم 30 سالمه خانواده چند وقتیه گیر دادن که بیا زن بگیر و دارن برام دنبال دختر می گردن اما مشکل اینجا نیست مشکل اونجایی شروع میشه که

من همیشه از خودم سوال میکنم چرا باید ازدواج کنم ؟ چرا باید به سختی کار کنم و بدم یکی دیگه خرج کنه ؟ چرا باید خودمو درگیر زندگی زناشویی و سختی هاش کنم ؟ چرا باید یکی دیگرو دایم تحمل کنم؟ چرا وقتمو بذارم برای بچه ؟

اینا مشکلات منه که باعث شده برای ازدواج توی دو راهی قرار بگیرم و جلو نرم البته اینم بگم من کلا از نظر احساسی خیلی سردم یعنی شده دو ماه از خانواده دور بودم و حتی یه زنگ نزدم یا دلم تنگ نشده این قضیه همیشه منو میترسونه که چرا اینقدر سردم.

من یک رابطه عاشقانه زن و شوهری رو یک رابطه بیهوده و بی هدف میبینم با هر دختری که دوست بودم هیچ احساسی بهش نداشتم و حتی حرف های احساس و عاشقانه ام نتونستم بهش بزنم. به همشون به عنوان یه ابزار برای رابطه جنسی نگاه کردم که البته همشون نافرجام بود چون نمیتونستم حرف هی خوب و احساسی بزنم و همه میرفتن.

عزیزان کمک کنید به یه نتیجه ای برسم....

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : سردرگمی برای ازدواج

با سلام
    با توجه به صحبتهایی که مطرح کردید سردرگمی باقی نمیماند و شما کاملا تکلیفتان با خودتان و زندگی تان روشن است که فعلا دلیل و انگیزه ای برای ازدواج ندارید.
    خانواده ها ممکن است تلاش خودشان را در این مسیر بکنند اما در نهایت این شما هستید که قرار است زندگی کنید و اختیار انتخاب با خودتان است.
    اگر چنین دیدگاهی درباره ازدواج دارید و چنین شناختی از خودتان، بهتر است اقدامی در این رابطه انجام ندهید تا فرد دیگری را درگیر نکنید.
    اینکه چگونه پدر و مادرتان را هم قانع کنید که به تصمیم شما احترام گذاشته و با آن همراه شوند یا به هر نحو دیگری متقاعدشان کنید که مایل به ازدواج نیستید هم دیگرمهارت خودتان است که انتظار می رود در سن ۳۰ سالگی از آن برخوردار باشید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29755
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

همین ازدواج نکنم!!!!!!

اخه از طرفی سنم داره زیاد میشه میترسم گزینه های خوب از دست بدم؟؟؟؟؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

........

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط medium نمایش پست ها
    همین ازدواج نکنم!!!!!!

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

با توجه موارد مذکور شما در حال حاضر نمیتونید ازدواج کنید !
    اما چرا ؟
    چون با توجه به گزارشات شما شما نمیتونی کسی رو دوست داشته باشی/ بهش علاقه بورزی / بهش ارتزاق بدی و.........

حال با این وجود که ازدواج یعنی مکمل بودن / زندگی کردن / سرد نبودن نسبت به خواسته های همسر و فرزند ) شما عملا این ویژگی هارو نداری پس چطور میتونی ازدواج کنی ؟ به نظرت این ازدواج به تلاق کشیده نمیشه ؟ ! !

حالات شما مشخصه های افراد خودشیفته رو داره و چنین افرادی نمیتونند به زندگی از دید مکمل بودن نگاه کنند ( به این صورت که
    نمیتونند شریک زندگیشون رو در هر زمینه ای ارضا کنند و توقع دارن در هر زمینه ای ارضا بشن ! ! )

پس بنابر این شرایط شما نتیجه گیری شده هست و طبق گزارشات شما نباید ازدواج کنی

اما برای رفع این حالت شما میتونید به پزشک ژنتیک و هورمون شناس مراجعه کنید تا از نظر هورمونی غربال بشین تا اگر ریشه حالت سرد بودن شما در عوامل هورمونی هست روشن بشه

علاوه بر این باید به روانشناس مراجعه کنی تا در رابطه با شخصیت خودشیفته شما راهکارهای لازم اعمال بشه

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

همین ازدواج نکنم!!!!!!

با توجه به شناختین که از خودتون دارید و گفتین امادگی ازدواج ندارید مشخصه که نباید ازدواج کنید چون ازدواج یعنی فداکاری ، تعهد ، مسئولیت پذیری، گذشت، ... و تا زمانی که این صفات را در خودتون نمیبینید ، نباید ازدواج کنیدچرا که به سرعت هم طلاق میگیرید و خسارت های چه از نظر روحی و جسمی و چه مادی متحمل میشید . بهتر هست که هر کسی یا ازدواج نکنه یا اگر ازدواج کرد با شخصی ازدواج کنه که باهاش تفاهم داشته باشه .
    اما اینکه چرا هنوز این احساس ها در شما ایجاد نشده ، به خاطر این هست که هنوز شخصی که باهاش تفاهم داشته باشید سرراهتون قرار نگرفته، و اشخاص اشتباهی وارد زندگی شما شدن که بهشون هیچ احساسی نداشتید .

فقط یه سوال دارم اینکه منظورتون از گزینه های خوب چی هست؟
    و اینکه دیدگاه شما نسبت به زنان چگونه هست؟
    ویرایش توسط eli2 : 02-08-2020 در ساعت 10:46 PM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29755
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    با توجه به شناختین که از خودتون دارید و گفتین امادگی ازدواج ندارید مشخصه که نباید ازدواج کنید چون ازدواج یعنی فداکاری ، تعهد ، مسئولیت پذیری، گذشت، ... و تا زمانی که این صفات را در خودتون نمیبینید ، نباید ازدواج کنیدچرا که به سرعت هم طلاق میگیرید و خسارت های چه از نظر روحی و جسمی و چه مادی متحمل میشید . بهتر هست که هر کسی یا ازدواج نکنه یا اگر ازدواج کرد با شخصی ازدواج کنه که باهاش تفاهم داشته باشه .
    اما اینکه چرا هنوز این احساس ها در شما ایجاد نشده ، به خاطر این هست که هنوز شخصی که باهاش تفاهم داشته باشید سرراهتون قرار نگرفته، و اشخاص اشتباهی وارد زندگی شما شدن که بهشون هیچ احساسی نداشتید .

فقط یه سوال دارم اینکه منظورتون از گزینه های خوب چی هست؟
    و اینکه دیدگاه شما نسبت به زنان چگونه هست؟

خب منظورم از گزینه خوب اینه که الان خانواده دارم برای بنده دنبال دختر میگردن و توی این خانم ها مورد های مناسب از نظر شخصیتی ، اخلاقی ، مالی و اجتماعی پیدا میشه......
    در مورد زنان دیدگاه خاصی ندارم......

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42296
    تشکـر
    4
    تشکر شده 11 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

قرار نیست تا کسی به 30 یا بالاتر رفت ازدواج کنه
    خیلیا فکر می کنن پسر سربازی رو تموم کار وقت زنگ گرفتنش هستش
    این تفکرات غلط و همین تصمیمات اشتباه باعث شده اینقدر آمار طلاق تو مملکت ما زیاد باشه !!!
    شما تکلیفت با خودت روشنه, علاقه ای به ازدواج و تشکیل خانواده نداری و این معنی این رو نداره که آدم افسرده یا مشکل داری هستی
    من خودم سنم از شما بیشتره و ازدواج نکردم, چون یه تفکراتی مثل خودت دارم و تو این اوضاع اقتصادی مملکت که برنج شده کلیویی 25 تومن و حقوق پایه 1.750 هستش ازدواج یعنی خودکشی !!!
    موفق باشید

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41621
    تشکـر
    110
    تشکر شده 44 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام
    ما وبمستر ها و خب شما چنین ویژگی هایی داریم که یه بخشیش حقیقته و یه بخشیش هم غلطه
    وبمستر جماعت همش تنهاست و خودشه و با کامپیوترش انگار با کامپیوترش ازدواج کرده

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43602
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام. پسرم 30 سالمه خانواده چند وقتیه گیر دادن که بیا زن بگیر و دارن برام دنبال دختر می گردن اما مشکل اینجا نیست مشکل اونجایی شروع میشه که

من همیشه از خودم سوال میکنم چرا باید ازدواج کنم ؟ چرا باید به سختی کار کنم و بدم یکی دیگه خرج کنه ؟ چرا باید خودمو درگیر زندگی زناشویی و سختی هاش کنم ؟ چرا باید یکی دیگرو دایم تحمل کنم؟ چرا وقتمو بذارم برای بچه ؟

اینا مشکلات منه که باعث شده برای ازدواج توی دو راهی قرار بگیرم و جلو نرم البته اینم بگم من کلا از نظر احساسی خیلی سردم یعنی شده دو ماه از خانواده دور بودم و حتی یه زنگ نزدم یا دلم تنگ نشده این قضیه همیشه منو میترسونه که چرا اینقدر سردم.

من یک رابطه عاشقانه زن و شوهری رو یک رابطه بیهوده و بی هدف میبینم با هر دختری که دوست بودم هیچ احساسی بهش نداشتم و حتی حرف های احساس و عاشقانه ام نتونستم بهش بزنم. به همشون به عنوان یه ابزار برای رابطه جنسی نگاه کردم که البته همشون نافرجام بود چون نمیتونستم حرف هی خوب و احساسی بزنم و همه میرفتن.

عزیزان کمک کنید به یه نتیجه ای برسم....
    تا وقتی نتونستید خودتون رو تغییر بدید ازدواج نکنید. مگر این که کسی رو پیدا کنید که مثل خودتون فقط جنبه جنسی رابطه رو بخواد و جنبه احساسی براش مهم نباشه. که احتمالش خیلی کمه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد