نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مهارت های اجتماعی -اعتماد به نفس پایین

1048
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40570
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مهارت های اجتماعی -اعتماد به نفس پایین

سلام خسته نباشیدمشکل من اینه که هر وقت میخوام حرف حق بزنم دستام یخ میزنه نمیتونم اونطوری که باید حرفم رو به دیگران بزنم یه جورایی انگار خودمم به حرفایی که میزنم شک می کنم یا باقاطعیت نمیتونم بگم حرفمو، دیروز سر کارم یه خانمی اومده بود من ازشون تست میدان بینایی گرفتم خانمه اصلا به حرف من گوش نمی کرد نیم ساعت وقتمو گرفت آخرشم هیچی بعد که به پسرش گفتم گفت شاید شما درست توضیح ندادین همین حرف منو خیلی ناراحت کرد آخرشم با اظهار نظر اشتباهش می گفت شاید مشکل این بوده که موس دستگاه رو گرفته و ول نکرده بعد تا اومدم بگم امکان نداره اگه دکمه رو تا اخر نگه داره به مدت طولانی عکس پاک میشه گفت اجازه بدین خانوم حرف منو قطع کرد ازین وضعیت هم خیلی بدم میاد که نتونم حرف بزنم که حالا کاری ندارم به مسئولم گفتم ایشان از من دفاع کرد و گفت چطوریه که پیرمرد ۸۰ ساله با توضیح ایشون میتونه انجام بده حالا شما میگی توضیحش بده؟خودم فکر می کنم از اعتماد به نفس پایینمه که هر حرفی میزنم می ترسم برداشت اشتباه داشته باشه البته در مورد دستگاه کامل به مریضها توضیح میدم وتوجیهشون می کنم تو این شکی ندارم بعد از اتفاقای اینجوری مدام صحنه ای که برام اتفاق افتاده رو بازسازی می کنم ببینم چه حرفایی رو بی جواب گذاشتم و چه جوابی مناسب تر بود اما یاداوریش باعث میشه ناراحت بشم به نظرتون من چجوری میتونم حرفامو با قاطعیت بزنم بدون اینکه دستام یخ بزنه ؟از دعوا هم خیلی می ترسم البته تو خانواده من بابام خیلی زود عصبانی می شد و شاید بگم ماهی یکی دو بار دعوا تو خونه داشتیم باورتون نشه ،سر همه چی قهر می کرد و داد میزد یادمه یه بار راهنمایی بودم داشتم کارتون نگاه می کردم صداش بلند نبود مناسب بود تلویزیون هم درست پشت اتاق پدرم بود بابام اون موقع نماز ظهر وعصرش رو جدا میخوند نماز عصرش رو همون موقع که داشتم کارتون می دیدم نمازش رو نخوند اومد با من دعوا کرد که چرا موقع نماز من داری کارتون می بینی منم تلوزیون رو خاموش کردم رفتم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مهارت های اجتماعی -اعتماد به نفس پایین

با سلام خدمتش ما دوست عزیز
    احساسات شما قابل درک می باشد گاهی رفتارها و سبک تربیتی والدین در رفتارهای آینده فرزندانشان تاثیر دارد و ممکن است باعث شود که اعتماد به نفس لازم را نداشته باشند و نتوانند از حقوق خود دفاع کنند و این موضوع در خانواده های مستبدانه بیشتر نمایان می شود . بهتر است سعی کنید با کمک یک روانشاس شناخت بیشتری نسبت به خود کسب کنید و در کنار آن عزت نفس شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد و می توانید در مسیر درست از حقوق خود دفاع کنید و از روش های بهتری برای این موضوع استفاده کنید.
    بهتر است سعی کنید از تصویر سازی استفاده کنید موقعیت های مختلف را تصور کنید که در آن نیاز است با دیگران صحبت کنید و همچنین بهتر است ریلکستیشن را نیز آموزش ببینید البته همین اینها نیاز دارد که زیر نظر متخصص آموزش داده شود و در کنار آن مشکلات کودکیتان نیز مورد بررسی بیشتری قرار بگیرد . شناخت درمانی و روان درمانی در این مسیر می تواند به شما کمک کننده باشد.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22247100
    شاد باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : مهارت های اجتماعی -اعتماد به نفس پایین

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم امینی نمایش پست ها
    سلام خسته نباشیدمشکل من اینه که هر وقت میخوام حرف حق بزنم دستام یخ میزنه نمیتونم اونطوری که باید حرفم رو به دیگران بزنم ...
    سلام

اعتماد به نفستون رو باید افزایش بدین.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)