نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: نمیدونم چه مرگمه..

198 بازدید
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39795
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy نمیدونم چه مرگمه..

سلام من یه دختر۲۰ ساله ام که نزدیک به یه ساله که مدام افکاری به ذهنم میاد که مانع تمرکزم میشه
    مثلا وقتی دو تا از دوستام باهم صحبت میکنن من همش احساس میکنم که اضافیم یا اینکه دوست ندارن با من حرف بزنن ...
    گاهی هم که مادرم با خواهر کوچیکترم مهربونی میکنه احساس حسادت میکنم و اون لحضه هزار تا فکر میاد به ذهنم که چیکار کنم مادر و خواهرم فکر نکنن که من حسودم و این حرکتشون تاثیری روی من نذاشته و...
    همش احساس میکنم خانوادم و دوستام باهام یه جوری رفتار میکنن که من سرکوب بشم و میخوان من رو مغلوب کنن تو هر زمینه ایی و همشون یه جوریی میخوان خودشون رو برتر از من نشون بدن و منم مدام از این قبیل افکار به ذهنم میاد به خصوص توی جمع
    چیکاردکنم؟
    مشاوره ی حضوری هم به خاطر سطح فرهنگ پایین خانوادم ،نمیتونم برم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 122 بار در 103 پست
    میزان امتیاز
    1

پاسخ : نمیدونم چه مرگمه..

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    ممکن است میزان عزت نفس شما به دلایلی کاهش پیدا کرده است. عزت نفس به معنای اندیشه خودمان در مورد شخصیت و ویژگی هایمان است داشتن دیدی مثبت نسبت به خودمان و اینکه چه کسی هستیم و چه کار می‌کنیم . زمانی که عزت نفس پایین باشد می تواند به مرور زمان باعث شود ما احساس خوبی نسبت به خودمان نداشته باشیم دایم خودمان را با دیگران مقایسه کنیم یا فکر کنیم دیگران ما را دوست ندارند و نسبت به چالش های زندگی احساس پوچی و ناتوانی می کنیم.
    این اتفاق ممکن استه به دلیل مقایسه مداوم خودمان با دیگران یا دریافت پیام های تو به اندازه کافی خوب نیستی از سمت خانواده، دوستان و .. صورت گرفته باشد و در سن شما احتمال اینکه این اتفاق بعد از یک اتفاق روحی یا استرس به سراغتان آمده باشد زیاد است.
    1. اندیشه های منفی که در مورد خودتان دارید را یاداشت کنید. مثلا جمله خودتان دیگران دوست ندارند با من صحبت کنند و ...
    2. سعی کنید شواهدی را که خلاف آن وجود دارد در جلو آن یاداشت کنید
    3.سعی کنید ویژگی های مثبت خودتان را در ستون دیگری در جلو آنها یاداشت کنید
    سعی کنید موارد دیگر را که به مرور به ذهنتان می آیند را یاداشت کنید و برگه را در جایی قرار دهید و هر روز چیزی به آن اضافه کنید یا آن را بخوانید
    سعی کنید مهارت های جدید کسب کنید در ورزش یا هنر و ...، روابط دوستیتان را گسترش دهید .با خودتان مهربان باشید. این یعنی در زمان‌هایی که احساس می‌کنید رفتاری خودمنتقدانه در پیش گرفته‌اید، با خودتان مهربان و ملایم باشید. به این فکر کنید که در چنین موقعیتی با دوستان‌تان چگونه رفتار می‌کردید. چون ما اغلب به دیگران توصیه‌های بسیار بهتری می‌کنیم تا به خودمان. به دلیل اینکه بخواهید مورد تایید دیگران قرار بگیرید به هر چیزی جواب مثبت ندهید نه گفتن را در مواردی که به شما آسیب می رساند تمرین کنید.
    برای بررسی دلیل به وجود آمدن این مشکل بهتر است به صورت حضوری مراجعه داشته باشید تا سریع تر جواب بگیرید اما در صورت که نتوانستید موارد بالا را انجام دهید .
    در این مسیر می توانید از روانشناسان کانون مشاوران ایران کمک بگیرید .
    ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴
    شاد باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39795
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : نمیدونم چه مرگمه..

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    ممکن است میزان عزت نفس شما به دلایلی کاهش پیدا کرده است. عزت نفس به معنای اندیشه خودمان در مورد شخصیت و ویژگی هایمان است داشتن دیدی مثبت نسبت به خودمان و اینکه چه کسی هستیم و چه کار می‌کنیم . زمانی که عزت نفس پایین باشد می تواند به مرور زمان باعث شود ما احساس خوبی نسبت به خودمان نداشته باشیم دایم خودمان را با دیگران مقایسه کنیم یا فکر کنیم دیگران ما را دوست ندارند و نسبت به چالش های زندگی احساس پوچی و ناتوانی می کنیم.
    این اتفاق ممکن استه به دلیل مقایسه مداوم خودمان با دیگران یا دریافت پیام های تو به اندازه کافی خوب نیستی از سمت خانواده، دوستان و .. صورت گرفته باشد و در سن شما احتمال اینکه این اتفاق بعد از یک اتفاق روحی یا استرس به سراغتان آمده باشد زیاد است.
    1. اندیشه های منفی که در مورد خودتان دارید را یاداشت کنید. مثلا جمله خودتان دیگران دوست ندارند با من صحبت کنند و ...
    2. سعی کنید شواهدی را که خلاف آن وجود دارد در جلو آن یاداشت کنید
    3.سعی کنید ویژگی های مثبت خودتان را در ستون دیگری در جلو آنها یاداشت کنید
    سعی کنید موارد دیگر را که به مرور به ذهنتان می آیند را یاداشت کنید و برگه را در جایی قرار دهید و هر روز چیزی به آن اضافه کنید یا آن را بخوانید
    سعی کنید مهارت های جدید کسب کنید در ورزش یا هنر و ...، روابط دوستیتان را گسترش دهید .با خودتان مهربان باشید. این یعنی در زمان‌هایی که احساس می‌کنید رفتاری خودمنتقدانه در پیش گرفته‌اید، با خودتان مهربان و ملایم باشید. به این فکر کنید که در چنین موقعیتی با دوستان‌تان چگونه رفتار می‌کردید. چون ما اغلب به دیگران توصیه‌های بسیار بهتری می‌کنیم تا به خودمان. به دلیل اینکه بخواهید مورد تایید دیگران قرار بگیرید به هر چیزی جواب مثبت ندهید نه گفتن را در مواردی که به شما آسیب می رساند تمرین کنید.
    برای بررسی دلیل به وجود آمدن این مشکل بهتر است به صورت حضوری مراجعه داشته باشید تا سریع تر جواب بگیرید اما در صورت که نتوانستید موارد بالا را انجام دهید .
    در این مسیر می توانید از روانشناسان کانون مشاوران ایران کمک بگیرید .
    ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴
    شاد باشید
    سلام خیلی ازتون ممنونم بابت راهنماییتون.
    بله من خیلی به خودم گیر میدم و همش نگران قضاوت های بقییه راجب خودمم، خیلی هم خودم رو قضاوت میکنم.
    حتما به راهکارهاتون عمل میکنم ،بازم ممنونم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد