نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: نگرانی زیاد

7043
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39598
    تشکـر
    7
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نگرانی زیاد

سلام به همه.
    من خیلی جدیدا نگران اینده و چیزایی که اصلا معلوم نیست پیس بیاد یا نه میسم.مثلا میگم اگر کنکور قبول نسم در جواب فلانی چی بگم؟فلان روز کی کنارم هست بهمان اتفاق کیا کنارم هستن و....
    گاه ساعتها فکر میکنم اگر اینجور سد چه کنم اگر نسد چه کنم و...
    چه کار کنم این موضوع را برظرف کنم؟واقعا اذیت میسم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39859
    تشکـر
    1
    تشکر شده 9 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : نگرانی زیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط محیا9090 نمایش پست ها
    سلام به همه.
    من خیلی جدیدا نگران اینده و چیزایی که اصلا معلوم نیست پیس بیاد یا نه میسم.مثلا میگم اگر کنکور قبول نسم در جواب فلانی چی بگم؟فلان روز کی کنارم هست بهمان اتفاق کیا کنارم هستن و....
    گاه ساعتها فکر میکنم اگر اینجور سد چه کنم اگر نسد چه کنم و...
    چه کار کنم این موضوع را برظرف کنم؟واقعا اذیت میسم

این رو همیشه به یادت داشته باش که هیچوقت از مسله فرار نکنی ( @سعید62 اقا سعید عاشقتممم ) یعنی اینکه این موردی که تو میگی رو سعی نکن ازش فرار کنی. میدونی چیه؟ یه چیزی هست به اسم "احساس نیاز به " بعده به قطعا یه چیزی هست. هر حسی که هست و هر ترسی که هست نشون دهنده یه چیزی هست. پیام یه چیزی هست.

این سوالی که شما پرسیدی و یه ترسی که ایجاد شده نشونه این هست که از رسیدن قطعی به چیزی که میخوای اطمینان نداری و باید راه رو عوص کرد. درسته دیگه نه؟

برای همین میگم به حالت ها و سوال ها و ترس هایی که برات ایجاد میشن احترام بگذار چون اینها همه برای اینن که شما پیشرفت کنی هر حسی که هست هر ترسی که هست.

مثال بگم. اگه همه چی کاملا رو به راه بود و مطمعن بودی که میرسی این فکر به ذهنت خطور نمیکرد که بقیه میخوان چی بگن و جی میشه؟ درسته؟

این سوال نشونه این هست که باید راه رو تغییر بدی و این ترس از بین بره. به تغییر راه و روش اساسی نیاز هست فکر کنم.

اون سایت و انجمنی که دادم ببین وقتی تلاش کنی و اعتماد به نفست زیاد شد این سوالا خود به خود از بین میرن

3. کاربران زیر از sajadg بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39598
    تشکـر
    7
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadg نمایش پست ها
    این رو همیشه به یادت داشته باش که هیچوقت از مسله فرار نکنی ( @سعید62 اقا سعید عاشقتممم ) یعنی اینکه این موردی که تو میگی رو سعی نکن ازش فرار کنی. میدونی چیه؟ یه چیزی هست به اسم "احساس نیاز به " بعده به قطعا یه چیزی هست. هر حسی که هست و هر ترسی که هست نشون دهنده یه چیزی هست. پیام یه چیزی هست.

این سوالی که شما پرسیدی و یه ترسی که ایجاد شده نشونه این هست که از رسیدن قطعی به چیزی که میخوای اطمینان نداری و باید راه رو عوص کرد. درسته دیگه نه؟

برای همین میگم به حالت ها و سوال ها و ترس هایی که برات ایجاد میشن احترام بگذار چون اینها همه برای اینن که شما پیشرفت کنی هر حسی که هست هر ترسی که هست.

مثال بگم. اگه همه چی کاملا رو به راه بود و مطمعن بودی که میرسی این فکر به ذهنت خطور نمیکرد که بقیه میخوان چی بگن و جی میشه؟ درسته؟

این سوال نشونه این هست که باید راه رو تغییر بدی و این ترس از بین بره. به تغییر راه و روش اساسی نیاز هست فکر کنم.

اون سایت و انجمنی که دادم ببین وقتی تلاش کنی و اعتماد به نفست زیاد شد این سوالا خود به خود از بین میرن

من که فقظ حالا کنکور مد نظرم نیست.اون خب یه استرسی است که همه دارن و حتی اونی ام که تراز بالا داره گاهی میگه یعنی قبول میسم؟
    من کلی میگم.ببین خب معلومه پست هر نگرانی یک ترس وجود داره من میخوام به اون ترس بی اهمیت بسم؟میخوام بر اون غلبه کنم.این سوال من بود؟گ
    کنکور چیزیه که دست خودمه ولی بعضی چیزا دست من نیست
    چه کار کنم بر این نگرانی غلبه کنم؟
    مثلا یکی از نگرانی هام اینه که با وجود این همه ادمی که کنارم هست اگر من فلان روز به اینا احتیاج پیدا کنم کدوما کمکم میکنن و ...

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39859
    تشکـر
    1
    تشکر شده 9 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

من که فقظ حالا کنکور مد نظرم نیست.اون خب یه استرسی است که همه دارن و حتی اونی ام که تراز بالا داره گاهی میگه یعنی قبول میسم؟
    من کلی میگم.ببین خب معلومه پست هر نگرانی یک ترس وجود داره من میخوام به اون ترس بی اهمیت بسم؟میخوام بر اون غلبه کنم.این سوال من بود؟گ
    کنکور چیزیه که دست خودمه ولی بعضی چیزا دست من نیست
    چه کار کنم بر این نگرانی غلبه کنم؟
    مثلا یکی از نگرانی هام اینه که با وجود این همه ادمی که کنارم هست اگر من فلان روز به اینا احتیاج پیدا کنم کدوما کمکم میکنن و ...
    فکر کنم اصل بحث همینجاست یعنی "
    ولی بعضی چیزا دست من نیست"
    همه چیز رو نمیشه کنترل کرد... خیلی چیزا تغییر دادنشون از دست ما خارجه . شاید بهتره بگم که تلاش کنی تا به تناسب وضعیت ایجاد شده تو هم تغییر کنی. متوجهی چی میگم؟ این خیلی راحت تر از اون هست که بخوایم شرایط رو کاملا به نفع خودمون تغییر بدیم چون این انرژی خیلی زیادی میگیره.

بعضی کتاب ها هستن بهت کمک میکنن که تو شرایط مختلف بتونی اکثر چیزایی که هست کنترل کنی. نگفتم همه چی چون همه چی تحت کنترل ما نیستن. ولی میتونی خودت و شرایطتت رو با اونا وفق بدی.

من مشاورم نیستم و احتمال هم میدم مشکل یه جاهای دیگه ای هم باشه که تو روی سوال نبوده برای همین منتظر باش من جناب مشاور رو تگ میکنم اگه مایل بودن و مناسب دیدن کمک میکنن.

@dehghan

6. کاربران زیر از sajadg بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    1. چندسالتون هست؟
    2. چند مدته این مشکلو دارید؟
    3. آیا عملکردتون نیز بخاطر این اضطرابها مورد تاثیر قرار گرفته است؟
    اگر این استرس در موقعیت های دیگری غیر کنکور نیز وجود دارد و بر روی عملکرد شما در موقعیت ها تاثیر می گذارد و گاه باعث ساعت ها فکر کردن و تمرکز می شود بدون داشتن فعالیت یا این افکار به صورت تکراری در ذهن تکرار می شوند و باعث می شوند بخاطر این نگرانی ها از عملکرد اجتماعیتان عقب بمانید ممکن است دچار اضطراب فراگیر شده باشید که نیاز به بررسی بیشتر می باشد برای این موضوع بهتر است به صورت حضوری به یک روانشناس مراجعه کنید تا تشخیص گذاری بهتر انجام شود و در صورت نیاز درمان نیز صورت گیرد.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۷۸۳
    شاد باشید

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39256
    تشکـر
    88
    تشکر شده 98 بار در 77 پست
    میزان امتیاز
    6

بحث در این رابطه زیاده حسش نیست وگرنه داستان خودم رو که بدترازتو بودم واست میگفتم ولی اینو از من به یاد داشته باش که هیچوقت به خاطر حرف و دهن لجن مردم روح و روان خودتو اذیت نکن
    این مردم اگه پولدار باشی میگن دزده
    اگه فقیر باشی میگن خب بره کار کنه پولدار بشه ...

امضای ایشان
    [/SIZE]اینجا سرزمین نامردمی هاست،به سلام گرم هیچکس اعتماد نکن
    آدم های این حوالی روی حرف ها و انتخاب هایشان نمیمانند
    همان ها که شروع کردند ،همان ها که تو را خاستند، یک روز در کمال ناباوری و انکار، تو و دل بستگی ات را پس میزنند
    دل نبند!
    اینجا پایان هیچ شاهنامه ای خوش نیست

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38591
    تشکـر
    110
    تشکر شده 99 بار در 75 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام خوبی ؟
    ببین وقتی ما نسبت به خودمون باور کافی نداشته باشیم و به جای فکر کردن و توجه به نتایج خوب و گمان نیک زدن , به جنبه و نتیجه بد قضا توجه میکنیم دچار ترس و نگرانی میشیم و در ذهن شروع به تکرار اگر ها و نکنه ها میکنیم .پس برای رهایی از این اگرها و نکنه ها باید فقط و فقط نسبت به هرچیزی از دید مثبت نگاه کنی ... و از طرف دیگ همیشه رو خودت و توانایی هات باور داشته باشی تا دچار شک و تردید نشی
    موفق باشی
    امضای ایشان
    عاشق متافیزیک - ماورا - طراحی سایت و وبمستری

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39598
    تشکـر
    7
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    1. چندسالتون هست؟
    2. چند مدته این مشکلو دارید؟
    3. آیا عملکردتون نیز بخاطر این اضطرابها مورد تاثیر قرار گرفته است؟
    اگر این استرس در موقعیت های دیگری غیر کنکور نیز وجود دارد و بر روی عملکرد شما در موقعیت ها تاثیر می گذارد و گاه باعث ساعت ها فکر کردن و تمرکز می شود بدون داشتن فعالیت یا این افکار به صورت تکراری در ذهن تکرار می شوند و باعث می شوند بخاطر این نگرانی ها از عملکرد اجتماعیتان عقب بمانید ممکن است دچار اضطراب فراگیر شده باشید که نیاز به بررسی بیشتر می باشد برای این موضوع بهتر است به صورت حضوری به یک روانشناس مراجعه کنید تا تشخیص گذاری بهتر انجام شود و در صورت نیاز درمان نیز صورت گیرد.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۷۸۳
    شاد باشید

سلام خدمت سما.من19 و ساید بگم چندین سال است که این نگرانی تو وجودمه...میدونید بزارید اینجور بگم،بخاظر این ترس از تنهایی بخاظر این نگرانی لعنتی گاهی به سمت بعضی ادما رفتم.در واقع ساید بیستر نگرانیم ترس از تنهایی باسه نگرانم تو سرایظ مهم زندگیم تنها باسم.
    و اینکه بله گاه ساعتها فکرم را مسغول کرده و از درس انداختم

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39598
    تشکـر
    7
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah2019 نمایش پست ها
    بحث در این رابطه زیاده حسش نیست وگرنه داستان خودم رو که بدترازتو بودم واست میگفتم ولی اینو از من به یاد داشته باش که هیچوقت به خاطر حرف و دهن لجن مردم روح و روان خودتو اذیت نکن
    این مردم اگه پولدار باشی میگن دزده
    اگه فقیر باشی میگن خب بره کار کنه پولدار بشه ...

سلام تارا.اره نباید اهمیت داد ولی گاهی ابروی تو در خظره گاهی اگر دورت خلوت باسه میگن...
    انقدر از تنهایی میترسم و نگران لحظاتی ام که نکنه تنهابمونم که اصلا واقعا داره اذیتم میکنه
    س

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39598
    تشکـر
    7
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin_EM نمایش پست ها
    سلام خوبی ؟
    ببین وقتی ما نسبت به خودمون باور کافی نداشته باشیم و به جای فکر کردن و توجه به نتایج خوب و گمان نیک زدن , به جنبه و نتیجه بد قضا توجه میکنیم دچار ترس و نگرانی میشیم و در ذهن شروع به تکرار اگر ها و نکنه ها میکنیم .پس برای رهایی از این اگرها و نکنه ها باید فقط و فقط نسبت به هرچیزی از دید مثبت نگاه کنی ... و از طرف دیگ همیشه رو خودت و توانایی هات باور داشته باشی تا دچار شک و تردید نشی
    موفق باشی
    من به خودم باور دارم و نگرانیم از جهت چیزایی که دست خودم نیست میدونی من نگران چیزایی ام که دست من نیست.در واقع اساس نگرانیم ترس از تنهاییست،موقع موقعیت های مهم زندگیم خیلی میترسم تنها باسم.اخه من خواهر ندارم و مدام حسرت یک خواهر دارم و به خودم میگم اگر یه خواهر داستم هیچوقت انقدر نگران نبودم که کی کنار هست کی نیست؟تو سرایظی که یک خواهر کنار تویه ارامس داری و نگران نیستی ولی من اون خواهر را ندارم که بخوام نگران یه سری مسایل نباسم.
    خیلی خسته ام خیلی...

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38591
    تشکـر
    110
    میزان امتیاز
    6

...

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38591
    تشکـر
    110
    میزان امتیاز
    6

خ
    من به خودم باور دارم و نگرانیم از جهت چیزایی که دست خودم نیست میدونی من نگران چیزایی ام که دست من نیست.در واقع اساس نگرانیم ترس از تنهاییست،موقع موقعیت های مهم زندگیم خیلی میترسم تنها باسم.اخه من خواهر ندارم و مدام حسرت یک خواهر دارم و به خودم میگم اگر یه خواهر داستم هیچوقت انقدر نگران نبودم که کی کنار هست کی نیست؟تو سرایظی که یک خواهر کنار تویه ارامس داری و نگران نیستی ولی من اون خواهر را ندارم که بخوام نگران یه سری مسایل نباسم.
    خیلی خسته ام خیلی...
    سلام
    ببین محیا نباید حال و احساس خوبتو , آرامشتو , شادیتو , به بودن یا نبودن کسی یا چیزی گره بزنی , اینو بدون هستن ادمایی ک با وجود داشتن خواهر و برادر و همسر و دوست های بیشمار باز هم احساس تنهایی میکنند چون اونها نمیدونن ک آرامش حقیقی در درون خود انهاست و ادم در نهایت هیچوقت تنهای تنها نیست چون زمین و انسانهای روی زمین تنها وسیله خدا هستند و همدم اصلی ک هیچ وقت , هیچ وقت تو رو تو هیچ شرایطی تنها نمیزاره خداست , خدایی ک همیشه هست و خواهد بود , پس نه بترس نه نگران اینده باش , مطمئن باش خدایی ک تو رو افریده ایندتو به بهترین شکل ممکن برات رقم میزنه البته به شرط اینکه تو آروم باشی و بدون نگرانی و ترس به زندگی ادامه بدی , چون شرط رسیدن به این فردای روشن , حال خوب الانته ... و از طرفی وقتی تو یاد بگیری ک بدون هیچ وابستگی به کسی یا چیزی در هر لحظه در هر شرایطی خوشحال باشی اونوقت درها باز میشن راه ها باز میشن تا زندگیت انقدر پر از عشق و دوستی بشه ک اصلا فراموش کنی ک چیزی به اسم تنهایی هم در دنیا وجود داره ...پس ازت میخام نه بترسی نه نگران باشی و با لبخند به فردا نگاه کنی ...
    موفق باشی
    ویرایش توسط Armin_EM : 01-13-2019 در ساعت 11:35 PM
    امضای ایشان

15. کاربران زیر از Armin_EM بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39598
    تشکـر
    7
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin_EM نمایش پست ها
    خ
    سلام
    ببین محیا نباید حال و احساس خوبتو , آرامشتو , شادیتو , به بودن یا نبودن کسی یا چیزی گره بزنی , اینو بدون هستن ادمایی ک با وجود داشتن خواهر و برادر و همسر و دوست های بیشمار باز هم احساس تنهایی میکنند چون اونها نمیدونن ک آرامش حقیقی در درون خود انهاست و ادم در نهایت هیچوقت تنهای تنها نیست چون زمین و انسانهای روی زمین تنها وسیله خدا هستند و همدم اصلی ک هیچ وقت , هیچ وقت تو رو تو هیچ شرایطی تنها نمیزاره خداست , خدایی ک همیشه هست و خواهد بود , پس نه بترس نه نگران اینده باش , مطمئن باش خدایی ک تو رو افریده ایندتو به بهترین شکل ممکن برات رقم میزنه البته به شرط اینکه تو آروم باشی و بدون نگرانی و ترس به زندگی ادامه بدی , چون شرط رسیدن به این فردای روشن , حال خوب الانته ... و از طرفی وقتی تو یاد بگیری ک بدون هیچ وابستگی به کسی یا چیزی در هر لحظه در هر شرایطی خوشحال باشی اونوقت درها باز میشن راه ها باز میشن تا زندگیت انقدر پر از عشق و دوستی بشه ک اصلا فراموش کنی ک چیزی به اسم تنهایی هم در دنیا وجود داره ...پس ازت میخام نه بترسی نه نگران باشی و با لبخند به فردا نگاه کنی ...
    موفق باشی

واقعا ممنون خیلی با حرفات نگرسم تغییر کرد

17. کاربران زیر از محیا9090 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38591
    تشکـر
    110
    میزان امتیاز
    6

واقعا ممنون خیلی با حرفات نگرسم تغییر کرد
    سلام خواهش .من کاری نکردم. محیا..خداروشکر
    امضای ایشان

19. کاربران زیر از Armin_EM بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)