نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: تنهایی

841
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40638
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تنهایی

سلام من 28سالمه دوسال و هفت ماهه ازدواج کردم بعد از ازدواج بخاطر شغل همسرم تو یه شهر دیگه از خونواده دورشدم دوست و اشنایی اینجا ندارم حقوقی که همسرم میگره فقط واسه امور ضروری کفایت میکنه و من نمیتونم هیچ سرگرمی مثل کلاس یا باشگاه و...داشته باشم تنها کارم پختن غذا و تمیز کردنه ..بیکارترین و بی خاصیتترین زنی هستم که خودم دیدم فکر میکنم افسرده شدم همش خوابم میاد و خسته هستم دیگه نمیتونم اینجوری ادامه بدم تا میام یه کتابی چیزی بخونم یا کاری انجام بدم خسته میشم و خوابم میاد ...دنبال کارم گشتم ولی اونم نشد خیلی تنهام همیشه تو خونم درو دیوارو نگا میکنم سردرگمم واقعا نمیدونم از کجا و چحوری تغییر کنم و شروع کنم تازگیا خیلی عصبی میشم و گریه میکنم .راهنمایی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : تنهایی

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل درک می باشد با توجه به شرایطی که در آن قرار دارید از جمله دوری از خانواده و تنهایی و همچنین شرایط مالی سخت فشارهای وارد شده به شما زیاد می باشد . بهتر است سعی کنید روابط اجتماعی خود را بیشتر کنید و تایم کمتری را در منزل بمانید سعی کنید روابط دوستانه ایجاد کنید تا بتوانید احساسات خود را با فردی شریک شوید . از همسرتان بخواهید که تایمی را برای تفریحات کم خرج تر چون سینما ، رفتن به پارک و... اختصاص بدهند . نیاز است که در این شرایط هردوی شما به نیازهای یکدیگر بیشتر توجه کنید تا این تایم سخت با آرامش بیشتری طی شود. علایقتان را بشناسید و احساساتتان راب نویسید و سعی کنید تغییراتی در سبک زندگیتان ایجاد کنید . حتی اگر تغییرات کوچک باشد مثلا تغییر در رابطه جنسی، پختن یک غذای خاص ، گرفتن یک جشن دو نفره ، و... این موارد می تواند به خودتان و همسرتان انرژی بیشتری بدهد.
    ورزش را جز کارهای روزانه خود قرار بدهید تا میزان دوپامین بیشتری در شما ترشح شود حتی اگر این ورزش پیاده روی باشد . در جمع های دوره همی شرکت کنید تا بتوانید دوستان بیشتری پیدا کنید .
    اگر این علایم شما بیشتر از دو هفته ادامه یابد بهتر است به صورت حضوری برای بررسی دقیق به روانشناس مراجعه داشته باشید.تا بررسی دقیق در این زمینه صورت گیرد و به شما در پروسه مشاوره کمک شود.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22685741
    شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)