نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: خانواده

1738
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46128
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خانواده

سلام ،
    من امیر هستم و ۱۹ سال سن دارم و مشکل بنده خانوادگی هستش .
    مادرم من بشدت شکاک هستش و جرات ندارم با گوشی با کسی حرف بزنم یا چت کنم یا حتی چت بین گیم هم جراتشو ندارم !!! و تا بحال تلفنی با دوستام حرف نزدم و همچنین از بچگی تنها بودم و همین الان هم هیچ دوستی ندارم و شک مادرم که منو روانی کرده بکنار ، چه مادرم چه پدرم اجازه ندارم با کسی برم بیرون اصلا نمیتونم برم بیرون چه برسه با کسی با اینکه دانشگاه هم میرم ولی بخاطر کرونا مجازیه هنوز ، همین الانم نمی تونم با هم دانشگهیام صحبتی هم داشته باشم شک مادرم روانیم کرده چیکار کنم خیلی عذاب میکشم که هیچ دوستی ندارم و نمی تونم از یه کیلومتری یه دختر رد بشم با اینکه مدتی میشه که خیلی میخوام رابطه عاطفی با کسی داشته باشم ، من نمیدونم چیکار کنم اصلا خیلی سخته تو شرایط من بشه زندگی کرد و واقعا تا حالا از ته دلم نخندیم اینا بخش کوچکی از مشکلاتم بود حالا من چیکار کنم ؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46083
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خانواده

خوبه تو پسری اینجوری‌ گیر میدن...دختر بودی که میکردنت تو فریز یوقت فاسد نشی عزیزم

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40604
    تشکـر
    214
    تشکر شده 138 بار در 100 پست
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.j.w نمایش پست ها
    سلام ،
    مادرم من بشدت شکاک هستش و جرات ندارم با گوشی با کسی حرف بزنم یا چت کنم یا حتی چت بین گیم هم جراتشو ندارم !!! و تا بحال تلفنی با دوستام حرف نزدم و همچنین از بچگی تنها بودم و همین الان هم هیچ دوستی ندارم و شک مادرم که منو روانی کرده بکنار ، چه مادرم چه پدرم اجازه ندارم با کسی برم بیرون اصلا نمیتونم برم بیرون چه برسه با کسی با اینکه دانشگاه هم میرم ولی بخاطر کرونا مجازیه هنوز ، همین الانم نمی تونم با هم دانشگهیام صحبتی هم داشته باشم شک مادرم روانیم کرده چیکار کنم خیلی عذاب میکشم که هیچ دوستی ندارم و نمی تونم از یه کیلومتری یه دختر رد بشم با اینکه مدتی میشه که خیلی میخوام رابطه عاطفی با کسی داشته باشم ، من نمیدونم چیکار کنم اصلا خیلی سخته تو شرایط من بشه زندگی کرد و واقعا تا حالا از ته دلم نخندیم اینا بخش کوچکی از مشکلاتم بود حالا من چیکار کنم ؟؟
    سلام امیر جان میشه چند مشخصه از مادرتون بگی؟ ایشون وسواس ندارند؟ اگر برید بیرون پشت سر هم زنگ نمیزنند؟
    چون باید ببینم مشکل مادر چیه تا بتون کمک کنیم. در پیامی که دادی مشکلاتی که پیش امده بخشی بخاطر مادر و بخشی بخاطر خود خودتون
    پدرتون چه رفتاری داره؟

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46128
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ، شما میگید اگه برین بیرون من کلا تنهایی بیرون نرفتم که حالا بخوان پشت سر هم بهم زنگ بزنن ینی کلا اجازه بیرون رفتنو ندارم و مشخصه مادرم که پرسیدین آدم بسیار با سلیقه (بشدت ) تقریبا میشه گفت خیلی وسواسی هست اصلا مادرم طوری رفتار میکنه که انگار من دختر بچه ۱۰ ساله ام و پدرم که تقریبا خوبه خودش با بیرون رفتنم یا حرف زدن با دوستان و ... گیر نمیده ولی چون مادرم نمیزاره بابام هم سکوت میکنه و کاری نداره

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام ،
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز
    دقت کنید که گاهی بی توجهی به حرف های والدین میتونه برای افراد مشکلات بزرگ تری ایجاد کنه . دقت کنین که احساسات شما قابل احترام هست اما باید شما هم نگرانی های والدین رو درک کنین و به دیدگاه ها و دلایل اونها برای ارتباطات توجه داشته باشین تا از آسیب های احتمالی جلوگیری بشه.
    در سن شما بخاطر رفتارهای هیجانی و ریسک پذیری که در سن شما وجود داره گاهی نوجوان خود را در معرض آسیب قرار میده و به آسیب های احتمالی نیز توجه نداره .
    بهتره سعی کنین بخاطر رفتارهای والدین با صحبت اولیه از محدودیت های بعدی جلوگیری کنید و بعد در احترام مشکلات خودتون رو با آنها عنوان کنید و در صورت امکان با اونها به مشاور مراجعه داشته باشید تا هم با خود شما و هم پدر و مادرتان صحبت بشه . و روش برخورد با نوجوان و نیازهای نوجوان و روش برخورد درشرایط گوناگون با رعایت احترام بایک دیگر رو یاد بگیرید / یاد بگیرن

درنهایت باید گفت چنین رفتارهایی از سوی والدین شما دال بر این هست که رفتارهایی شما راضی بخش اونها نیست و یا شمارو دارای مهارت و آمادگی لازم برای استقلال بیشتر در روابط نمیبینن
    حساسیت های اونها رو حمل بر دلسوزی بدونید و طوری برخورد کنید که عملکرد شما رو مثبت ارزیابی کنند و به شما امیدوار باشن

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46128
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

حرف بسیار زیبایی بود ولی خیلی بهشون گفتم که این همه محدودیت لازم نیست بالاخره من به بلوغ رسیدم میدونم خوب و بد چیه و میتونم انتخابش کنم ولی انگار اونا نمی تونن بزارن که تصمیمات کلی بر عهده خودم باشه و البته اینو هم میدونم از سر دلسوزی بهم میگن ولی واقعا تا این حد دیگه زیاده روی بحساب میاد

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

حرف بسیار زیبایی بود ولی خیلی بهشون گفتم که این همه محدودیت لازم نیست بالاخره من به بلوغ رسیدم میدونم خوب و بد چیه و میتونم انتخابش کنم ولی انگار اونا نمی تونن بزارن که تصمیمات کلی بر عهده خودم باشه و البته اینو هم میدونم از سر دلسوزی بهم میگن ولی واقعا تا این حد دیگه زیاده روی بحساب میاد
    خیلی خوبه که درک میکنید علت رفتارهای پدر و مادر رو
    کاملا درسته که بسیاری از نوجون ها به لحاظ فکری و تصمیم گیری میتونن خوب عمل کنن ، اما شرایط سنی یک نوجوان ایجاد میکنه که والدین محسوس تر حساس باشن
    شما باید با عملکرد خودتون اونهارو به این باور برسونید که آمادگی و مهارت های لازم برای ارتباطات مستقل رو داری
    چون این رفتارهای پدر مادر ها نشون از بی اعتمادی نیست بلکه هراس دارند فرزندشون با ارتباط با جنس مخالف یا افراد غریبه فریب بخوره و عاشق بشه و مثلا نتونه پیشرفت فردی داشته باشه و ...

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46128
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بله حق با شماست کاملا درست میگین ، خیلی ممنون از راهنمایی تون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد