نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: خودباوری

978
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30807
    تشکـر
    17
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خودباوری

سلام دوستان خسته نباشید من تازه عضو این انجمن شدم

من یک مشکلی دارم که چند ماهی ه منو اذیت میکنه حدودا 2-3ماه پیش تو کتابخونه دانشگاه نشسته بودم واسه کنکور مطالعه میکردم که یکی از همکلاسیای قدیمی اومد و شروع کرد حرف های مفت زدن
    من دانشجوم و 23 سالمه سال اخر مهندسی کامپیوترم ولی کنار دانشگاه سعی کردم کنکور بدم واسه رشته تجربی بعد این هم کلاسی اومد شروع کرد مسخره بازی که چند سال میخوای کنکور بدی من لیسانس گرفتم(دانشگاه ازاد!!!) تو هنوز دیپلم و این چیزا من حدودا 2سال دیرتر رفتم دانشگاه به علت کنکور این اقا رتبه کنکورش توی کادر جا نمیشه دانشگاه ازاد میخونه خودش گفت میخواد اذیتم که و حالمو بگیره من ازهر لحاظ میدونم از اون خیلی بهترم هیجوره ازم برتری نداره اما من زیاد زبون ندارم و اکثرا ساکتم این شکستم تو کنکور هم باعث شد بیشتر به این قضیه فکر کنم و نارحتم که چرا جواب ندادم و گذاشتم همچین ادمی که در سطح من نیست یک جوری به من توهین کنه گاهی وقتا خیلی اعصابم خورد میشه
    و احساس میکنم بیشتر بر میگرده به این قضیه که ناکام بودم تو کنکورم و حرفای دیگران و همچین شخص سطح پایینی برام بولد شده و اذیت میشم
    ویرایش توسط Mohammad925 : 09-06-2016 در ساعت 12:22 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : درخواست مشاوره

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad925 نمایش پست ها

من یک مشکلی دارم که چند ماهی ه منو اذیت میکنه حدودا 2-3ماه پیش تو کتابخونه دانشگاه نشسته بودم واسه کنکور مطالعه میکردم که یکی از همکلاسیای قدیمی اومد و شروع کرد حرف های مفت زدن
    من دانشجوم و 23 سالمه سال اخر مهندسی کامپیوترم ولی کنار دانشگاه سعی کردم کنکور بدم واسه رشته تجربی بعد این هم کلاسی اومد شروع کرد مسخره بازی که چند سال میخوای کنکور بدی من لیسانس گرفتم(دانشگاه ازاد!!!) تو هنوز دیپلم و این چیزا من حدودا 2سال دیرتر رفتم دانشگاه به علت کنکور این اقا رتبه کنکورش توی کادر جا نمیشه دانشگاه ازاد میخونه خودش گفت میخواد اذیتم که و حالمو بگیره من ازهر لحاظ میدونم از اون خیلی بهترم هیجوره ازم برتری نداره اما من زیاد زبون ندارم و اکثرا ساکتم این شکستم تو کنکور هم باعث شد بیشتر به این قضیه فکر کنم و نارحتم که چرا جواب ندادم و گذاشتم همچین ادمی که در سطح من نیست یک جوری به من توهین کنه گاهی وقتا خیلی اعصابم خورد میشه
    و احساس میکنم بیشتر بر میگرده به این قضیه که ناکام بودم تو کنکورم و حرفای دیگران و همچین شخص سطح پایینی برام بولد شده و اذیت میشم

باید چکار کنم ممنون میشنم راهنماییم کنید
    شرط اصلی موفقیت اینه که به حرفای منفی مردم کار نداشته باشی

پس شرط اصلی رو اجرا کن به همراه تلاش هایی که برای هدفت انجام میدی... کلا حرفای منفی رو بذار کنار.

زیاد به دانشگاه آزاد و دولتی هم گیر نده... اینا حرف مردمه که میگن آزاد بده و دولتی خوب... آزاد و دولتی تنها فرقشون اینه که واسه یکی باید پول داد و واسه یکی دیگه نه.البته پارتی بازی تو آزاد بیشتره...

میگم مهم یادگیریه حالا بخواد دانشگاه آزاد باشی یا دانشگاه دولتی
    ویرایش توسط Mohsen123 : 09-06-2016 در ساعت 12:07 PM

3. کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30807
    تشکـر
    17
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آقا محسن گل نمایش پست ها
    شرط اصلی موفقیت اینه که به حرفای منفی مردم کار نداشته باشی

پس شرط اصلی رو اجرا کن به همراه تلاش هایی که برای هدفت انجام میدی... کلا حرفای منفی رو بذار کنار.

زیاد به دانشگاه آزاد و دولتی هم گیر نده... اینا حرف مردمه که میگن آزاد بده و دولتی خوب... آزاد و دولتی تنها فرقشون اینه که واسه یکی باید پول داد و واسه یکی دیگه نه.البته پارتی بازی تو آزاد بیشتره...

میگم مهم یادگیریه حالا بخواد دانشگاه آزاد باشی یا دانشگاه دولتی
    من زیاد حرف مردم برام اهمیت نداره یا نداشته ولی از این ناراحتم چرا همچین شخصی که ناراحتم جوابشو ندادم یا رفتار مشابه رو انجام ندادم خوشم نمیاد ادمی اینجوری به من توهین کنه

5. کاربران زیر از Mohammad925 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

من زیاد حرف مردم برام اهمیت نداره یا نداشته ولی از این ناراحتم چرا همچین شخصی که ناراحتم جوابشو ندادم یا رفتار مشابه رو انجام ندادم خوشم نمیاد ادمی اینجوری به من توهین کنه
    خوب همین که جواب ندادی خوبه... شما باید سعی کنید به حرفای منفی توجهی نکنید و هیچ جوابی بهشون ندید... اینطوری اون فرد دمشو میذاره رو کولش و میره... اگه جواب میدادی بحثتون ادامه پیدا می کرد و اون هم دنبال اذیت کردن شما... وقتی می دونید داره حرف مزخرفی میزنه... واسه حرف مزخرف وقتتون رو هدر ندید... نباید واستون مهم باشه... بی خیال بگید بدرک و تو دلتون بهش بخندید یا فحش بدید...

7. 2 کاربران زیر از Mohsen123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خودباوری

باور کردن خود یکی از اولین قدم ها به سمت موفقیت است. اگر به خودتان اعتماد نداشته باشید، موفق شدن در کارها خیلی سخت می شود.

1. یک شعار برای خود انتخاب کنید و هر روز آنرا برای خودتان تکرار کنید.

2. یاد بگیرید که نظر شما تنها نظری است که اهمیت دارد. افکار و نظرات بی اهمیت دیگران را کنار بگذارید. فقط خودتان هستید که باید واقعیت زندگی را برای خود آشکار کنید.

3. در محل کار، مدرسه یا خانه نظرات خود را بیان کنید. وقتی در ارتباطات خود با دیگران مطیع و سلطه پذیر نباشید آنوقت به خود و نظراتتان اعتماد و اطمینان پیدا می کنید.

4. همه چیز را امتحان کنید حتی اگر ندایی در ذهنتان بگوید که ممکن نیست. حتی کوچکترین پیروزی ها می تواند به شما اعتبار ببخشد و باعث شود دفعه بعدی که با یک مشکل یا هدف روبه رو شدید بیشتر به خودتان اعتماد کنید.

5. رفتارهای دفاعی را کنار بگذارید. وقتی به خودتان می گویید که نمی توانید به یک هدف خاص در زندگیتان برسید، قبل ازاینکه حتی تلاشی کرده باشید اجازه می دهید که شکست بخورید. پس این رفتارها را کنار بگذارید و همیشه متضاد این را به خودتان دیکته کنید.

6. دور و برتان را با افرادی پر کنید که تحسینشان می کنید. وقتی با کسانی هستید که افراد موفقی هستند بیشتر می توانید خودتان را باور کنید. از این افراد کمک بخواهید تا به شما نشان دهند که چطور برای رسیدن به اهدافشان تلاش کرده اند.

7. برای خودتان هدف تعیین کنید. وقتی هدف داشته باشید کنترل در دستان شماست.

8. باید تشخیص دهید که چه موقع به هدفتان می رسید تا به بالا بردن اعتماد به نفستان کمک کند.

9. دلیل شکستتان را پیدا کنید. برای هر کسی پیش می آید که نتواند به هدفی دست پیدا کند اما اگر از شکست هایتان درس بگیرید احتمال موفقیتتان بیشتر می شود.

10. برای قضاوت درمورد موفقیتتان انتظارات واقع بینانه داشته باشید. قبل از اینکه برای دویدن آمادگی جسمانی لازم را پیدا نکرده باشید نباید از خودتان توقع داشته باشید که بتوانید 4 کیلومتر را بدوید.

11. به انتقادات گوش دهید اما اجازه ندهید متقاعدتان کند که کمتر از آن چیزی هستید که واقعا هستید. بعضی منتقدان برای بزرگ تر جلوه دادن خودشان دوست دارند شما را خرد کنند اما خیلی های دیگر هم هستند که توصیه های انتقادی بسیار خوب در اختیارتان می گذارند که به کمک آن می تواند خودتان را ارتقاء دهید.

12. وقت و انرژیتان را به دیگران اختصاص دهید. وقتی اینکار را می کنید، فیدبک مثبت از طرف مقابل دریافت می کنید و احترام آنها را به دست می آورید. با این روش خودتان هم کم کم احترام بیشتری برای خودتان قائل خواهید شد.

13. خودتان را باور کنید تا بهترین باشید.

نکات

· اجازه ندهید دیگران اعتماد به نفستان را پایین بیاورند.
    · اگر کسی به شما گفت که فلان کار را نمی توانید بکنید، حرفش را باور نکنید.
    · نقاط منفیتان را مثل هدف تیراندازی بدانید و تا می توانید به سمت آنها تیر شلیک کنید. این باعث می شود اعتماد به نفستان بالا رود.

هشدارها

· قبل از اینکه خودتان را باور کنید باید خودتان را بشناسید. باید بدانید که چه چیز برای شما بهتر عمل میکند.
    · اگر می خواهید به خودتان ایمان پیدا کنید باید خوب با زیر و بم شخصیتتان آشنا شوید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : خودباوری

سلام دوست عزیز
    تاپیکتون من رو یاد گذشته زندگی خودم انداخت واسه همین فکر کردم شاید تجربه من بتونه واسه تون مفید واقع بشه
    من از چند سال پیش سر انتخاب رشته دبیرستانم و بعدش هم ادامه تحصیلم وقتی نیاز به مشاوره در این باره داشتم بعضی ها متاسفانه این بین بدترین مشورت ها رو بهم دادن و من متاسفانه حرفاشون رو باور می کردم و تحت تاثیرشون قرار می گرفتم در حالیکه هیچوقت نمیدونستم اون حرفای منفی و نادرست تا چه حد می تونه مسیر زندگی یه نوجون خام رو تغییر بده بعد ها که بهش فکر کردم و حتی این سن هم وقتی یادشون میفتم احساس می کنم یه حماقت بزرگ کردم البته از روی نا آگاهی ولی این اشتباه بهم چند تا درس یاد داد:
    اول اینکه وقتی در مورد چیزی بخوام آگاهی و اطلاعات کسب کنم و یا از کسی راهنمایی و مشاوره در مورد موضوعی بخوام اول باید ببینم اون شخص شرایط مشورت رو داره یا نه.
    دوم اینکه انقدر شجاعت، قدرت، خودباروی و اعتماد به نفس داشته باشم که وقتی چیزی رو از ته دلم بخوام قاطعانه روی هدفم وایسم و به حرفای منفی و بی اساس بقیه بی توجه باشم و تحت تاثیرشون قرار نگیرم.
    سوم اینکه به شخصه ایمان دارم هر وقت کسی هدفی داشته باشه و واقعا چیزی رو بخواد و واسه به دست آوردنش همه جوره تلاش کنه حتی اگه صد در صد بهش نرسه تا حدود زیادی میتونه پیشرفت کنه و به درصدی از خواسته اش برسه.
    عمر آدم ها خیلی زود میگذره و این گذر روزها و لحظه ها هم هیچوقت تکرار نمیشه پس باید با آگاهی و تلاش همه جانبه این مسیر بدون بازگشت رو طی کرد، زمان به عقب برنمیگرده که آدم بتونه اشتباهاتش رو بشناسه و دیگه انجامشون نده اما خب توی ادامه مسیر زندگیش میتونه ازشون استفاده کنه، به قول بزرگی اشتباه کردن اشتباه نیست ، در اشتباه ماندن اشتباه است.
    این ها نصیحت نبود فقط و فقط تجربه های زندگی خودم بود که توی بهترین سالهای زندگیم باهاشون روبرو شدم، تو یه موردشون واسه یه اشتباه خیلی ساده و جزئی کل زندگیم داشت نابود میشد، فقط خدا میدونست من اون لحظه ها چی میکشیدم...
    امیدوارم شما اشتباهات من رو تکرار نکنید، همیشه اطراف ماها شاید کسانی باشن که بگن تو نمیتونی یا نمیشه یا... ولی خب این دیدگاه و قدرت ماست که میتونه ما رو ثابت کنه، در مورد دوستتون هم به نظرم محترمانه و مودب بهشون بفرمایین که این کارشون درست نیست و بهتره آدم تا وقتی ازش نظری نخوان در مورد زندگی و سرنوشت بقیه نظر نده چون به جز ایجاد مشکل گره ای رو باز نخواهد کرد.
    موفق باشین.

11. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)